• Przeogarniacze

• PRZEOGARNIACZE. Przedsiębiorczość Inaczej to wyjątkowa przygoda edukacyjna, na którą Fundacja Śnieżka zaprasza uczniów klas czwartych, by wspólnie budować ich kompetencje przyszłości. Zapoznajemy uczestników z tajnikami przedsiębiorczości, zarządzania, marketingu i ekonomii. To podróż, w której liczą się rozwijanie kreatywności i umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce – wszystko po to, aby nasi mali studenci uczyli się stawiać czoła wyzwaniom i zadaniom, jakie będą towarzyszyć im w – bliższej i dalszej – przyszłości. Dzięki zdobytej wiedzy zwiększają nie tylko swoją świadomość ekonomiczną, ale także uczą się empatii i zrozumienia dla otaczającego ich świata, poznając przy tym zagadnienia o charakterze społecznym, ćwiczą pracę projektową i umiejętność wystąpień publicznych, a wszystko to w formule dostosowanej do wieku naszych czwartoklasistów. Dzięki spotkaniom Uczniowie wyruszą w niezwykłą podróż edukacyjną z naszymi bohaterami – Zaradną Zosią, Przedsiębiorczym Przemkiem oraz Wyliczonym Wojtkiem. Wspólnie z nimi będą rozwiązywali ciekawe zagadki z „dorosłego świata”, by jeszcze lepiej rozumieć mechanizmy ekonomii, zarządzania czy rynku pracy. Wszystko w formie dostosowanej do odpowiedniej grupy wiekowej.

Uczniowie uczestniczą w inspirujących lekcjach, których scenariusze oparte są o aktywne formy nauczania, czyli bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Tematy spotkań dobrane są tak, aby poszerzać horyzonty i ukazywać zastosowanie poruszanych zagadnień w życiu codziennym.

TEMATY  ZAJĘĆ

1. Od barteru do płatności online – po co wymyślono pieniądze?
          2. By czas nie gonił nas – jak skutecznie planować i zarządzać swoim czasem?
          3. Mój zawód – nasza przyszłość. Jak rozgryźć rynek pracy?
          4. Nasze wybory nasz świat – o oszczędzaniu zasobów, marketingu i pomysłach na biznes.
          5. Trenujemy pracę projektową i wystąpienia – wspólne planowanie wycieczki i prezentacje wystąpień w grupach.

Zwieńczeniem programu jest sfinansowana przez Fundację jednodniowa edukacyjna wycieczka tematyczna, która obejmie min. jedno miejsce powiązane z tematyką projektu.

Uczniowie otrzymają również prezenty w postaci książek „Świat Pieniądza” oraz tematyczne upominki.