• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • I miejsce Oliwii Podrazy w konkursie IPN

      https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/oben/rzeszow/konkursy-i-projekty/miedzynarodowy-konkurs-nie/164647,WYNIKI-II-edycji-Miedzynarodowego-Konkursu-Niedzwiedz-Wojtek-zolnierz-gen-Anders.html?fbclid=IwAR1Sa1H3Ze4AUEB09c6UBASzL8wuxOy41vuMPIfy9BWXAYS7Wu5oWrl6Pv8

     • Sesja inauguracyjna MRM

      Miło nam poniformować, że nasz uczeń Przemysław Kusza został I wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Pilźnie. Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Pilźnie.

      https://pilzno.um.gov.pl/node/669

     • Wycieczka klas I - III

      Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji.

     • Złota Szkoła NBP

      Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł

      Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022

      Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.

     • Święto Konstytucji 3 maja

      Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.

     • Salon Ósmoklasisty

      Salon Ósmoklasisty to targi edukacyjne z ofertą wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu dębickiego. W ramach tego wydarzenia uczniowie naszej klasy 8 wzięli udział w Dniu Otwartym w LO Pilzno. Mogli tam skorzystać z bogatej palety atrakcji: mini laboratorium kryminalistyki (wykonywanie odcisków palców, spotkanie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Dębicy, zapoznanie się z pracą psa wyszukującego środki odurzające), eksperymenty w pracowni chemicznej, testy predyspozycji zawodowych, matematyczne zagadki, quizy informatyczne i językowe, pokaz pierwszej pomocy, zapoznanie z pracą fizjoterapeuty. Chłopcom spodobał się pokaz broni o charakterze strzeleckim, kolekcjonerskim i rekonstrukcyjnym („Sokół”), także musztra wojskowa. Później mogli uczestniczyć w seansie filmowym „Petyrycy Cinema” i skorzystać ze słodkiego poczęstunku w Cukierni Literackiej. Ósmoklasiści skorzystali z punktu in

     • Dzień Zawodowca

      Klasa 8 brała udział w Dniu Zawodowca, który odbył się w Rzemieślniczej Branżowej Szkole w Pilźnie, która to miała mnóstwo gości i atrakcji. Dzięki finansowego wsparcia wielu współpracujących ze szkołą przedsiębiorców, również nasi uczniowie korzystali z oferty. Stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych ósmoklasistów. Szczególnie firm: AKPIL, @„Met-Chem” Zakłady Metalowo-Chemiczne Świerczek Halina, Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Taurus, Premium Car, Zakład Budowlany Euro-Bud, F.U.H.P. „Elekt-Room”, Usługi Remontowo-Budowlane Bogdan Kordek, Zakład Fryzjerski „Uroda” Irena Wojciechowska, Firma Usługowa @AC-DC, Cukiernia Bassara, Firma Produkcyjno-Handlowa Janusz Słota, Pappas Pizza & Cafe Pilzno, @Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Pilźnie, Omega Trucks. Przedstawiciele RBS gościli u nas w szkole, przedstawili swoją ofertę edukacyjną na dalszą drogę kształcenia.

     • Dzień Ziemi

      Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekologiczne.

     • Powiatowy OTWP

      Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r

     • Życzenia świąteczne.

      Święto Wielkiej Nocy to czas nadziei i otuchy. Życzymy Wam, aby Święta Wielkanocne przyniosły pokój, radość, miłość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha!

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

      6 kwietnia odbyły się eliminacje gminne O.T.W.P. Naszą szkołę w grupie starszej reprezentowało 2 uczniów z klasy VII. Jagoda Rataj i Przemysław Kusza. Warto wspomnieć że Jagoda i Przemek byli zwycięzcami poprzedniej edycji w roku 2019 sprzed pandemii. Przemek zajął I miejsce, a Jagoda II miejsce i tym samym zakwalifikowali się na eliminacje powiatowe, które nie odbyły się z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju

     • Podziękowanie.

      8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy wyjątkowych gości. Delegację Zakładów Azotowych w Tarnowie na czele z Dyrektorem Generalnym Grupy Azoty S.A. p. Zbigniewem Paprockim, Prezesem Zarządu Grupy Azoty S.A. p. Tomaszem Hinc oraz Członkiem Rady Nadzorczej Grupy Azoty S.A. p. Michałem Maziarką, obecnie Przewodniczącym Rady Powiatu w Dębicy.

    • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

      6 kwietnia Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie im. Władysława Jagiełły odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Rywalizowało 13 uczniów z terenu gminy Pilzno w 2 grupach wiekowych: uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

      Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych Turnieju. Poniżej lista laureatów:

     • Rekolekcje wielkopostne.

      W dniach 4-6 kwietnia 2022 r. organizowane są rekolekcje wielkopostne w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łękach Górnych dla dzieci i młodzieży szkolnej.

      Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14.04.1992 r.
      w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach w Publicznej Szkole Podstawowej w Łękach Górnych

     • Dla Ukrainy

      Szkolne Koło Caritas włączyło się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”, którą prowadzi Caritas i pomaga dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty. Przygotowana paczka według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwala na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień.

     • Powitanie wiosny

      W poniedziałkowy poranek uczniowie klas I-III z wychowawcami witali upragnioną i wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Główną atrakcją w tym dniu był pokaz mody ekologicznej – „Eko-moda”. Dzieci zaprezentowały zaprojektowane i własnoręcznie wykonane kreacje, niejednokrotnie wywołując podziw wśród publiczności. Oryginalność i pomysłowość wszystkich strojów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a najciekawsze z nich zostały nagrodzone. Poniżej prezentujemy nazwiska laureatów:

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych