• Drogi Uczniu

• A teraz kilka wskazówek dla Was Drodzy Uczniowie:

Jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?

• PLANUJ! Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować. Wypracuj schemat działania- pobudka, śniadanie np. o godz. 800, od 900 do 1000 nauka (wykonywanie  zadań)   np.   z   j.   polskiego,   od   1015   do   1100 z matematyki, 1100-1200 przerwa odpoczynek,  drugie śniadanie itd.
          • ZAPISUJ!   Skorzystaj   z   planera   dnia/tygodnia. Wypisz przedmioty, których będziesz się uczyć danego dnia  oraz czas, jaki na to przeznaczasz.
          • PRZYGOTUJ SIĘ! Zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają i przewietrz pokój. Wyłącz komórkę i telewizor.
          • RÓB PRZERWY! Gdy poczujesz zmęczenie lub dekoncentrację, zrób krótką przerwę, wstań, pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu w trakcie przerwy – to wciąga
            i ciężko będzie Ci wrócić do nauki.
          • ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ! Pij dużo wody (mózg to lubi), jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikaj słodyczy
            i słodkich napojów.
          • NETETYKIETA! Nie spamuj, nie wrzucaj ikonek bez potrzeby, pisz do kogo się zwracasz, pisz poprawnie i pamiętaj o zasadach grzecznościowych. Respektuj zasady ustalone w grupie.
          • NIE PANIKUJ!  Sytuacja     jest     wyjątkowa,     trudna i  niecodzienna,  ale  postaraj   się   zachować   spokój.   Jesteś w domu właśnie po  to,  abyś  mógł  czuć  się  bezpiecznie. Wbrew pozorom bardzo wiele zależy od Ciebie:
            • nie oglądaj programów informacyjnych zbyt często – postaraj się selekcjonować informacje,
            • zostań w domu i ogranicz kontakty
              z innymi osobami,
            • swoją troskę i zainteresowanie możesz okazać dzwoniąc lub pisząc do kolegów
              i dziadków,
            • dbaj o siebie, często myj ręce, wietrz swój pokój,
            • zrób coś, co Cię relaksuje np. namaluj ciekawy obrazek.
          • PAMIĘTAJ ! Nie jesteś sam ! Jesteśmy w kontakcie
            i zawsze możesz napisać @ na adres szkoły, bądź do wychowawcy, nauczyciela czy pedagoga   – w każdej sprawie.