• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Nasza szkoła w ramach programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”– Priorytet 3 otrzymała książki na kwotę 5 tysięcy złotych wśród których znalazły się lektury do Nowej podstawy programowej ośmioletniej szkoły podstawowej, także beletrystyka dla dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem nowości czytelniczych. W ramach realizacji projektu szkoła przeprowadziła diagnozę potrzeb czytelniczych wśród uczniów i nauczycieli, sporządzono listę książek ( pozycji rekomendowanych, bestsellerów,  polecanych), którą umieszczono na funpagu Szkoły, żeby mogli się o niej wypowiedzieć wszyscy. Zaopiniowane, wybrane powieści, bajki, zbiory wierszy, także lektury zgodne z nową podstawą programową,  przeznaczone dla dzieci i dla młodzieży zostały zamówione w hurtowni taniej książki. We wrześniu na korytarzu pojawiła się gazetka ścienna mówiąca o korzyściach płynących z czytania.  W październiku zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy TOP(10)TEN na plakat w formie rankingu promujący czytelnictwo. W grudniu przeprowadzono w klasach  VII, VIII i III gimnazjum szkolny konkurs Historia na kartach powieści, nauczyciele uczący historii nagrodzili uczestników książkami. We wrześniu został zorganizowany wyjazd do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, gdzie po lekcji bibliotecznej uczniowie uczyli się korzystać z katalogu on line. Najmłodsi uczniowie począwszy od września czytali książki polecane przez bibliotekarza i po przeczytaniu pisali mini recenzje, które były publikowane na stronie szkoły. W listopadzie odbyły się dwa szkolne, głośne czytania- pierwsze związane z akcją sieci Biedronka, drugie związane było z 100. Rocznicą odzyskania niepodległości - harcerze i drużynowi czytali na głos opowiadania mówiące o historii Polski. Po każdym z czytań odbył się mały konkurs wiedzy. Klasy IV i V odwiedziły bibliotekę miejską w Łękach Górnych i zapoznały się z zasadami jej funkcjonowania. Nauczyciele nawiązali współpracę z nowym bibliotekarzem tejże biblioteki.