• Drogi Rodzicu

• Drodzy Rodzice!

Z pewnością zastanawiacie się, jak będzie funkcjonować przez najbliższe tygodnie nasza szkoła, kiedy placówki oświatowe pozostaną nadal zamknięte. Większość z Was ma już za sobą pierwsze doświadczenia, jak w praktyce wygląda praca z uczniem na odległość . Zapewne nie uniknęliśmy błędów: my- nauczyciele,

Wy- Rodzice i nasze dzieci…

Mamy nadzieję, że jednak wspólnie uda się nam wypracować  model takiego nauczania, aby ten trudny czas zwłaszcza dla dzieci nie spotęgował  frustracji..

1. W naszej szkole po konsultacjach z Państwem będziemy realizować nauczanie zdalne poprzez:

1) media społecznościowe, komunikatory, programy do telekonferencji przy zachowaniu bezpiecznych warunków korzystania z Internetu;

2) zintegrowaną platformę edukacyjną https://epodreczniki.pl/;

3) materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji kultury i urzędów;

4) lekcje online;

5) programy telewizji publicznej i audycje radiowe;

6) zamieszczanie informacji i materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły;

7) podręczniki, ćwiczenia, karty pracy, które uczeń już posiada, zgodnie ze szkolnym zestawem podręczników.

8) komunikację poprzez pocztę elektroniczną;

9) kontakt telefoniczny nauczyciel/uczeń/rodzic;

2. Informujemy, iż udział uczniów w nauczaniu zdalnym jest obowiązkowy. Frekwencja podlega sprawdzeniu.

3. Wychowawcy klas,  ustalą w porozumieniu z Państwem możliwe formy pracy zdalnej
          z każdym uczniem – przekażą te  informacje wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia w danej klasie.

4. Wychowawcy klas, pedagog szkolny oraz nauczyciele wspomagający będą służyć pomocą w zorganizowaniu nauczania uwzględniającego potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne dzieci i uczniów, w tym dzieci i uczniów objętych kształceniem specjalnym,

5. Zajęcia będą prowadzone w oparciu o obowiązujący w szkole plan lekcji.

6. Nauczyciele będą informować uczniów i rodziców o sposobie monitorowania postępów uczniów oraz sposobie weryfikacji wiedzy i umiejętności, w tym informowanie o postępach ucznia w nauce a także uzyskanych przez niego ocenach.

7. Nauczyciele będą gromadzić informacje o przeprowadzonych lekcjach/zajęciach, pracach uczniów oraz ocenach.

8. Wychowawcy klas i nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia będą udzielać rodzicom i uczniom konsultacji, przekażą  informacje o sposobie, formie i terminach konsultacji.

Ponadto przedstawiamy poniżej  Państwu krótkie opracowanie: jak organizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak dziecko motywować i wspierać do systematycznego uczenia się oraz jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.