• Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

     •  

      Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: Przemysław Kusza, Jakub Chrostek, Anita Matusik

      Uczniowie uprawnieni do głosowania: 103 osoby

      Liczba oddanych głosów : 78 w tym ważnych: 78

      Karolina Szatko – 6 głosów

      Tymoteusz Kozioł – 9 głosów

      Amelia Czuba – 4 głosy

      Bartłomiej Bała – 51 głosów

      Liliana Zima – 1 głos

      Oliwia Nalepa – 6 głosów

      Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na rok 2022/2023 został Bartłomiej Bała, jego zastępcą Tymoteusz Kozioł, skarbnikiem Karolina Szatko, kronikarzem Oliwia Nalepa, a członkami zostały Amelia Czuba i Liliana Zima

      Uczniowie wybierali również opiekuna SU.

      Magdalena Bal – 8 głosów

      Barbara Buras – 8 głosów

      Anna Garboś – 6 głosów

      Aneta Gorgosz – 3 głosy

      Anna Jurek – 4 głosy

      Joanna Maduzia – 30 głosów

      Zuzanna Papiernik – 1 głos

      Aneta Balasa -  6 głosów

      Anna Wnęk – 2 głosy

      Zofia Ziaja – 7 głosów

      Opiekunem SU została pani Joanna Maduzia

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

       

     • Weronika

     • Weronika Szypułka to najpracowitsza i najaktywniejsza uczennica w naszej szkole. Współpracuje z nauczycielami, korzysta z rad i się rozwija. Wera ma najwyższą średnią ocen w szkole, na którą całkowicie zasłużyła poświęcając na naukę dużo czasu. Mimo tego znajdowała czas na aktywność wolontariacką, pracę w szkolnym kole PCK czy Samorządzie Uczniowskim jako kronikarka. W młodszych klasach pracowała w Szkolnej Kasie Oszczędności,  kilka razy prowadziła kiermasz książkowy, a w tym roku należała do Drużyny Pieniądza ubiegającej się o certyfikat NBP. Reprezentowała szkołę podczas uroczystości państwowych jako przyboczna pocztu sztandarowego.  Od najmłodszych klas wykazywała spory talent artystyczny, malowała, śpiewała i recytowała za co była nagradzana w wielu konkursach, przypominamy o nich dziś.

      Wojewódzki Konkurs Recytatorski i Literacki, Biesiada Literacka, wyróżnienie,

      Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, II miejsce,

      Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, II miejsce w 2018 i  w 2019 ,  I miejsce w 2022,

      Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, II miejsce w 2021 i 2022,

      Gminny Konkurs Plastyczny „Dlaczego warto się szczepić”, II miejsce,

      Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej , II miejsce,

      Powiatowy Konkurs na znaczek „Bohaterowie naszej wolności”, II miejsce,

      Ogólnopolski konkursie muzycznym " Z bł. Karoliną zaśpiewajmy" II miejsce w 2019 i 2022

       

     • Nagrody, nagrody, nagrody ...

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia  nagród, które zebrały się podczas ostatniego miesiąca. Na początek jednak trzeba wspomnieć o naszej absolwentce Magdalenie Karaś, która miała 100% frekwencję, ale nie tylko w tym roku. Madzia nie opuściła ani jednego dnia przez osiem lat nauki w naszej szkole. Następnie zostały wręczone certyfikaty dla drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej, którzy zapewnili naszej szkole tytuł Złotej Szkoły NBP.  W ostatnim tygodniu czerwca  do szkoły dotarła przesyłka z Instytutu Pamięci Narodowej, w której znajdowała się nagroda dla Oliwki Podrazy za konkurs o misiu Wojtku i nagroda książkowa dla opiekuna. Pan dyrektor wręczył Oliwce także nagrodę od pani burmistrz Ewy Gołębiowskiej i szczerze pogratulował rodzicom takiego skarbu plastycznego w domu. Nagrodę pocieszenia w ogólnopolskim konkursie o Stefanie Wyszyńskim otrzymała Liliana Zima, o której już pisaliśmy zachęcają do lektury jej artykułu w Roczniku Pilźnieńskim. Przyjemną niespodzianką była  informacja o zajęciu II miejsca przez Maję Kulę w Międzyszkolnym  Przyrodniczym Konkursie Grafiki Komputerowej „Majówka z domowym pupilem” pod okiem p. Basi Buras.  

     • Pożegnania nadszedł czas ...

     • Klasa VIII  z humorem, ale i z łezką w oku żegnała się z murami naszej szkoły i nauczycielami, którzy przez te osiem lat nauki zdalnej i stacjonarnej dzielnie uczyli naszych niepokornych  z 8 klasy. Uczniowie piosenką, życzeniami dziękowali dyrekcji, wychowawcom i katechecie za lekcje, za wycieczki, za dyskoteki, ale również za wsparcie i zrozumienie. Jednak najbardziej zasłużonymi osobami dla każdego ucznia powinni i są rodzice, którzy uczą i wychowują swoje pociechy od pierwszych chwil. Oprócz kwiatów, laurek było dużo wzruszenia i uśmiechu. Przyjemnie było usiąść nauczycielom z absolwentami i ich rodzicami przy tradycyjnej pożegnalnej kawie i ciastku. Madziu, Maksie, Natalko, Patrysiu, Madziu, Marysiu, Wiko, Tomku, Sebastianie, Werko będziemy tęsknić!

       

     • Sianożęty

     •     Zielona Szkoła nad morzem w naszej szkole to już tradycja, długa historia i wiele wspomnień, jak również niezapomnianych nigdy przeżytych wspólnie chwil. W myśl podróże kształcą i wychowują młodzież naszej szkoły od 1999r regularnie wyjeżdża do Ustronia Morskiego i Sianożęt na zajęcia edukacyjne na łonie natury połączone z zajęciami rekreacyjno  sportowymi  i czynnym wypoczynkiem. Zielone Szkoły organizowane przez p. Z. Ziaję, cieszą się olbrzymim powodzeniem  i uznaniem w środowisku. Doświadczenie  i profesjonalizm w organizacji wycieczek  sprawiają  że młodzież czuje się bezpiecznie, a rodzice darzą olbrzymim zaufaniem. Młodzież wyjeżdża bardzo chętnie, a niektórzy wyjeżdżają kilka razy. W tym roku szkolnym po tak długiej izolacji w czasie pandemii tym bardziej byliśmy spragnieni wypadu nad Morze Bałtyckie.

      Klasa 7, wychowankowie p. Zosi wyjechali tym razem w komplecie – 21 osób plus inni uczestnicy ( bardzo chętnie też wyjeżdżają rodzice jak są miejsca.) Zwykle wyjeżdżamy w towarzystwie drugiej szkoły.  Udało się nam wyjechać 29 maja najpierw na wycieczkę do Malborka a potem do Trójmiasta i na Hel. Zwiedziliśmy piękny zamek w Malborku, a następnie zwiedzaliśmy przez 2 dni Gdańsk, płynęliśmy statkiem na Westerplatte, byliśmy w Akwarium i na Helu. Będąc na Mszy św. W gdańsku otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami kardynała Stefana Wyszyńskiego – naszego Patrona.1 czerwca  rano rozpoczęliśmy 10 dniowy pobyt w OW LAZUR w Sianożętach gdzie panowała serdeczna atmosfera  i miła obsługa, oraz komfortowe warunki mieszkaniowe i pyszne posiłki. Oprócz tego piękna piaszczysta  plaża i czysta w miarę ciepła woda. Nigdy nie zapomnimy szumu fal morskich i cudownego zachodu słońca. Poza kąpielami morskimi i plażowaniem w Kołobrzegu płynęliśmy statkiem, zwiedzaliśmy Rynek Starego Miasta, Bazylikę NMP, Muzeum Minerałów, Muzeum Oręża Wojska Polskiego oraz Park Zdrojowy  z Aleją Zakochanych i kołobrzeskie molo. Dwukrotnie korzystaliśmy z krytej pływalni w Ustroniu Morskim, Odbyliśmy wiele spacerów brzegiem morza. Świetnie bawiliśmy się podczas Chrztu Morskiego, mamy wiele fotek i pamiątek Przeżyliśmy wiele niezapomnianych wspaniałych chwil, pojawiły się pierwsze miłości, wymiana telefonów itp. Nad wszystkim czuwała organizator całego wyjazdu p. Zosia pod której opieką zawsze czujemy się bezpieczni i wracamy co roku bardzo zadowoleni. Pomagała jej p. Joanna Maduzia. Wszyscy wróciliśmy zdrowi z bagażem wspomnień i wdzięczni za cudowne chwile.   DZIĘKUJEMY SERDECZNIE i do zobaczenia za rok.

    • Przemek
     • Przemek

     • Przemek Kusza jest uczniem wzorowym, bardzo zdolnym, który ambitnie dąży do wyznaczonego sobie celu. Osiąga bardzo wysokie wyniki nauczania.  Chętnie uczestniczy w wielu konkursach, wyróżnia go  mocne zaangażowanie w życie klasy, szkoły i  środowiska lokalnego. Jest członkiem Młodzieżowej Rady Miejskiej  i pierwszym wiceprzewodniczącym MRM na obecną kadencję. Godnie reprezentuje naszą szkołę na uroczystościach państwowych niosąc sztandar Szkoły. Przemek to chłopiec kulturalny, bardzo lubiany przez kolegów i koleżanki oraz nauczycieli. W roku szkolnym 2019/2020 pełnił funkcję przewodniczącego szkoły, w br.  jest przewodniczącym klasy. W tym roku zajął 1 miejsce  w eliminacjach gminnych i powiatowych oraz został laureatem województwa podkarpackiego w OTWP Młodzież zapobiega pożarom.

       

      W 2019 także  zajął  1 miejsce w eliminacjach gminnych i zakwalifikował się na powiatowy etap, który nie odbył się z powodu pandemii. Również w tym roku zajął 2 miejsce w powiatowym konkursie z języka niemieckiego.

     • Dzień pełen emocji ...

     • Zakończenie roku szkolne zawsze niesie ze sobą czas wzruszeń i ekscytacji. Po Mszy świętej z wyważonym kazaniem księdza proboszcza uczniowie wzięli udział w uroczystym rozdaniu świadectw. Uczniowie wyróżnieni i Ci ze 100% frekwencją otrzymali nagrody, dyplomy i szczere gratulacje od swoich wychowawców i pana dyrektora. Nauczyciele przyjęli wyrazy wdzięczności i kwiaty od swoich wychowanków, opiekunowie organizacji podziękowali za pracę członkom Samorządu Uczniowskiego, szkolnego koła PCK, pocztu sztandarowego i Spółdzielni Uczniowskiej. Pan dyrektor krótko podsumował kończący się rok szkolny, a rodzice podziękowali za wysiłek nauczycieli związany z pracą w trudnym czasie.

     • Ostatnie dni nauki

     •      Na najmłodszych uczniów czekały w środę i czwartek ciekawe atrakcje. Wychowawcy klasy II i III przygotowali dla swoich dzieci grę terenową – podchody. Najpierw starsi koledzy ukryli w pobliżu szkoły koperty ze wskazówkami, zadaniami i łamigłówkami, po rozwiązaniu których uczniowie klasy II mieli ich odnaleźć. Celem tej gry była integracja zespołów, współpraca w grupie, rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, ale przede wszystkim świetna zabawa dla obu klas.​​​​​​​​​​​​​

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

            Kolejnego dnia również się nie nudziliśmy. Urządziliśmy wspólny piknik dla klas I-III na szkolnym podwórku, bo jak wiadomo, w upalny dzień najprzyjemniej jest sobie posiedzieć w cieniu na kocyku. Nie zabrakło jednak ruchu – graliśmy w piłkę i bawiliśmy się w berka. Do tego planszówki, karty UNO, maskotki, przekąski, a nawet świeży popcorn i przepis na udany dzień mamy gotowy!

     • Bieg Ku wolności

     •  22. 06. 2020 roku w Pilźnie odbył się bieg z okazji 35. rocznicy Beatyfikacji Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Również nasi uczniowie wzięli udział w rywalizacji. Bieg rozpoczynał się przy Kościele w Łękach Górnych, a zawodnicy mieli do pokonania dystans 6 km. Wiktoria Potocka zajęła II miejsce, a Jakub Pyrchla III w kategorii szkół podstawowych

       Z naszej szkoły udział wzięli także Przemek Kusza i Maks Kuliś . Bieg ku Wolności został wspaniale przygotowany przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę w Pilźnie. Oprócz super zabawy można było dostać puchary, inne nagrody, koszulki, wziąć udział w grillu .

     • Zakończenie roku - informacje

     • Msza Święta odbędzie się o godz. 8. 00, natomiast uroczyste zakończenie roku połączone z pożegnaniem absolwentów o godz. 9. 30 w Domu Ludowym.

       

       Dowóz 24.06.2022r. (zakończenie roku szkolnego) będzie się odbywał zgodnie z rozkładem jazdy busa. Nie będzie dowozu do kościoła.

      Odwóz do domu będzie o godzinie 12.20.

       

     • Śladami Prymasa Tysiąclecia

     • ​​​​​​

       

      Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów i pracowników szkoły uczestniczyło w wycieczce wpisanej w nasz plan wychowawczy na ten rok. Komańcza to miejsce internowania naszego patrona Stefana Wyszyńskiego. Siostry Nazaretanki przyjęły nas z wielką radością i życzliwością. Najpierw złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem ks. Kardynała w dowód naszej wdzięczności, później Ks. Paweł odprawił w kaplicy Mszę Świętą w intencji całej społeczności naszej szkoły, po niej siostra zapoznała nas z losami naszego patrona podczas jego internowania w Komańczy i innych miejscach odosobnienia.

      W dalszej kolejności zwiedzaliśmy część klasztoru, w której jest muzeum poświęcone naszemu Patronowi a także pięknie zadbany teren wokół klasztoru. Mogliśmy się przejść ścieżkami, którymi przechadzał się prymas. Pobyt nad Soliną rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po jeziorze. Pogoda była idealna, nie za zimno, nie za gorąco, więc czas płynął przyjemnie. W okolicach tamy, gdzie można kupić lokalne wybory i pamiątki , uczestnicy spędzili dwie godzinki głównie na jedzeniu lodów czy próbowaniu miejscowej kuchni. Następnie przemieściliśmy się do miejscowości Myczkowce, tam znajduje się Centrum Kultury Ekumenicznej. Spacer zaczęliśmy od Ogrodu Biblijnego, gdzie oprócz przepięknej roślinności Bliskiego Wschodu, mogliśmy dostrzec specyficzny zapis teologii biblijnej. Później przeszliśmy do Parku Miniatur, tutaj mogliśmy podziwiać kopie budowli sakralny. Na obszarze ok. 0,8 ha, na 10 wzgórzach, zostało ustawionych 140 makiet w skali 1 : 25 najstarszych drewnianych kościołów rzymsko - katolickich, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenu południowo – wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Ta wycieczka była lekcją historii, kultury i religii oraz tradycji. Szczególna trasa wyjazdu sprzyjała temu, by ciągle na nowo budować prawdziwą jedność i ekumenizm oparty na wzajemnym zrozumieniu, bez uprzedzeń i stereotypów, a przede wszystkim na prawdziwej Miłości.

     • Literackie loty Liliany

     • Artykuł w Roczniku Pilźnieńskim 2022

      Musimy się pochwalić, że nasza uczennica Liliana Zima z kl. VI jest współautorką artykułu, który właśnie ukazał się w najnowszym numerze Rocznika Pilźnieńskiego 2022. Liliana napisała opowiadanie o swoim pradziadku pilocie, które stało się podstawą artykułu historycznego o Ludwiku Podrazie urodzonym w Łękach Górnych. Zachęcamy do lektury.

      https://www.facebook.com/TPPiZP/https://www.facebook.com/TPPiZP/

     • Zwiedzamy Kraków

     •  

               Piękną pogodą powitała nas 7 czerwca dawna stolica Polski. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego ogrodu zoologicznego. Nasi najmłodsi uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali egzotyczne gatunki zwierząt. Najwięcej czasu spędzili obserwując pingwiny, surykatki, a także żyrafy i słonie, które chętnie podchodziły bliżej. Sporą atrakcją był też piękny paw, który spacerował alejkami ogrodu. Zajrzeliśmy również do mini zoo, aby pogłaskać niektóre zwierzęta.​​​​​​

      ​​​​​​​W Krakowie zjedliśmy też smaczny obiad, a następnie udaliśmy się na Stare Miasto, aby podziwiać piękno tamtejszej architektury. Widzieliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki i pomnik A. Mickiewicza. Na koniec spacerowaliśmy nad Wisłą w pobliżu słynnego Smoka Wawelskiego. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wstąpiliśmy na pyszne lody.

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

     •     Tym razem Wrocław!

     •  

       

       Pełen wrażeń był tegoroczny Dzień Dziecka we Wrocławiu. Od wczesnych godzin porannych najbardziej wytrwali wyruszyli pociągiem IC na jednodniową wycieczkę. Dla niektórych była to pierwsza przejażdżka pociągiem.    Rozmów i śmiechu nie było końca. Wrocław to piękne i ciekawe miasto pod względem architektury. Przejażdżki tramwajami pozwoliły nam szybko zwiedzić całe miasto. Przy sprzyjającej pogodzie z 49 pietra Sky Tower podziwialiśmy panoramę tego miasta. 

      Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam pobyt w Hydropolis, czyli wrocławskim centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą. Przed wejściem na teren budynku podziwialiśmy Drukarkę Wodną, która jest najdłuższą instalacją tego typu   w Europie. Ma aż 46,5 m długości. Na ścianach kurtyny, pod którą przechodziliśmy, wyświetlają się różne wzory oraz napisy. W środku znajdują się dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Zobaczyć i dotknąć można tu wielu urządzeń, pomp, silników itp.                                                           

       Był to bardzo atrakcyjny i bogaty w wrażenia pobyt co pokazują zrobione przez nas zdjęcia.

     • Półkolonia dla dzieci rolników

     • Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie   w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.

      Termin półkolonii 04.07.2022 – 15.07.2022 ( 10 dni)

                                      9.00 – 15.00

      Odpłatność od uczestnika wynosi 160zł.


      W ramach organizowanej półkolonii zaplanowano:

      • 2 posiłki ( II śniadanie, obiad – II danie )
      • organizację programu kulturalno- oświatowego                                 ( wycieczki, kino, baseny, zajęcia sportowe, plastyczne, place zabaw itp.)
      • koszt wynajmu autokaru
      • opiekę kadry pedagogicznej

      zgody uczestnictwa wraz z wpłatą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.06.2022

       

                                                                          Zgłoszenia:           14 6 725 235 szkoła

                                                                                           507 174 238 B. Buras

     • Dzień Dziecka w naszej szkole

     •  

      „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” – te słowa Janusza Korczaka mają dziś dla nas szczególne znaczenie, bowiem obchodziliśmy Dzień Dziecka, a więc święto wszystkich maluchów, jak również i nieco starszych dzieci.

      Atrakcji w tym dniu w naszej szkole było sporo: od dalekich wycieczek turystyczno-krajoznawczych, przez wyjścia na pobliski plac zabaw i na lody, aż po klasowe kino z pizzą i popcornem. Na nudę nie mogliśmy narzekać i chyba wszystkim się podobało, bo niektórzy zastanawiali się, czy Dzień Dziecka nie mógłby trwać dłużej…

       

      Nie zabrakło dziś jednak również walorów edukacyjnych. Naszą szkołę odwiedził przedstawiciel firmy Rolmlek, która odpowiada za dostarczanie mleka i zdrowych przekąsek na drugie śniadanie w ramach akcji „Mleko i owoce w szkole”. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób przygotowywane są porcje dla uczniów, jakie wymogi muszą spełniać owoce i warzywa oraz jakich witamin i składników odżywczych nam dostarczają. Uczniowie mogli też spróbować swoich sił w odgadywaniu warzyw i owoców za pomocą zmysłu dotyku i węchu. Na koniec wypiliśmy pyszne mleko i sok tłoczony z jabłek.

      Wszystkim dzieciakom, małym i dużym, z okazji ich święta życzymy cudownego dzieciństwa i uśmiechu na każdy dzień!

     • Dzień Rodziny + Dzień Patrona.

     • Nowa galeria Dzień Rodziny cz 1 została dodana do albumu fotograficznego

        Piątek 27 maja dla naszej szkoły rozpoczął się od uroczystej Mszy św. W intencji rodziców, dzieci i nauczycieli. Ksiądz proboszcz Janusz Maziarka wygłosił żywe kazanie dotyczące istoty człowieczeństwa, bo „nie wystarczy urodzić się człowiekiem, ale jeszcze trzeba nim być!” jak mówił nasz patron. Po nabożeństwie uczniowie i nauczyciele przeszli zwartą kolumną do Domu Ludowego, gdzie odbyła się akademia.

           

      Pierwsza jej część dotyczyła życia i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz wartości, które przyświecały mu przez lata posługi kapłańskiej. Druga część była bardziej rozrywkowa, nasi uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, pokazywali, ale przede wszystkim rozpływali się w podziękowaniach za dar życia i wychowania. Tatusiowie i mamusie oprócz występów i gorących słów wdzięczności otrzymali laurki i uśmiechy swoich pociech.

      Po apelu zaproszeni „solenizanci” mogli spokojnie napić się kawy i zjeść ciastko, bo nasi uczniowie byli zajęci korzystaniem z atrakcji ufundowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Równe Babki”. Oprócz dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej i frytek była jeszcze niespodzianka. Strażacy OSP zapewnili dzieciom i młodzieży zabawę pianą gaśniczą, polewanie wodą, wizytę w wozie strażackim czy pokaz pierwszej pomocy. To był dzień pełen emocji, a pogoda wymarzona.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie.