• I miejsce Oliwii Podrazy w konkursie IPN

     • https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/oben/rzeszow/konkursy-i-projekty/miedzynarodowy-konkurs-nie/164647,WYNIKI-II-edycji-Miedzynarodowego-Konkursu-Niedzwiedz-Wojtek-zolnierz-gen-Anders.html?fbclid=IwAR1Sa1H3Ze4AUEB09c6UBASzL8wuxOy41vuMPIfy9BWXAYS7Wu5oWrl6Pv8

     • Sesja inauguracyjna MRM

     • Miło nam poniformować, że nasz uczeń Przemysław Kusza został I wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Pilźnie. Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Pilźnie.

      https://pilzno.um.gov.pl/node/669

     • Wycieczka klas I - III

     • Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji.

      Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a przesłanie tej historii mówiące o tym, że przyjaźń bywa lekarstwem i dla ciała i dla duszy z pewnością zostanie w naszej pamięci. Największe wrażenie zrobiła na naszych wychowankach przepiękna i bardzo realistyczna scenografia oraz znakomita gra aktorów.

      Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się wspólnie do Bawialni Kulka, aby przez dwie godziny szaleć i korzystać z różnego typu atrakcji: toru przeszkód, ścianki wspinaczkowej, boiska, basenu z kulkami i wielu innych. W drodze powrotnej dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Cieszymy się, że wielu uczniów było zafascynowanych spektaklem i mamy nadzieję, że udało nam się choć odrobinę zaszczepić w dzieciach miłość do teatru.

     • Złota Szkoła NBP

     • Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł

      Złota Szkoła NBP  II edycji 2021/2022

      Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła,  że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią  wiedzy ekonomicznej, przed którą  finanse osobiste nie mają  tajemnic.

      Z niecierpliwością czekamy na certyfikaty potwierdzające przyznanie tytułu oraz te indywidualne dla członków Drużyny.

     • Święto Konstytucji 3 maja

     • Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.

      Uroczysty nastrój podkreśliła oprawa muzyczna i piękne dekoracje. Za pomoc w dekoracji dziękujemy pani N. Gąsior. Uroczystość była okazją do refleksji na temat wydarzeń sprzed 231 lat a także do pielęgnowania patriotycznych postaw.

     • Salon Ósmoklasisty

     • Salon Ósmoklasisty to targi edukacyjne z ofertą wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu dębickiego. W ramach tego wydarzenia uczniowie naszej klasy 8 wzięli udział w Dniu Otwartym w LO Pilzno. Mogli tam skorzystać z bogatej palety atrakcji: mini laboratorium kryminalistyki (wykonywanie odcisków palców, spotkanie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Dębicy, zapoznanie się z pracą psa wyszukującego środki odurzające), eksperymenty w pracowni chemicznej, testy predyspozycji zawodowych, matematyczne zagadki, quizy informatyczne i językowe, pokaz pierwszej pomocy, zapoznanie z pracą fizjoterapeuty. Chłopcom spodobał się pokaz broni o charakterze strzeleckim, kolekcjonerskim i rekonstrukcyjnym („Sokół”), także musztra wojskowa. Później mogli uczestniczyć w seansie filmowym „Petyrycy Cinema” i skorzystać ze słodkiego poczęstunku w Cukierni Literackiej. Ósmoklasiści skorzystali z punktu informacji o klasie mundurowej, psychologiczno – kryminalistycznej oraz nowość fizjoterapia i ratownictwo.

     • Dzień Zawodowca

     • Klasa 8 brała udział w Dniu Zawodowca, który odbył się w Rzemieślniczej Branżowej Szkole w Pilźnie, która to miała mnóstwo gości i atrakcji. Dzięki  finansowego wsparcia wielu współpracujących ze szkołą przedsiębiorców, również nasi uczniowie korzystali z oferty. Stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych ósmoklasistów. Szczególnie  firm: AKPIL, @„Met-Chem” Zakłady Metalowo-Chemiczne Świerczek Halina, Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Taurus, Premium Car, Zakład Budowlany Euro-Bud, F.U.H.P. „Elekt-Room”, Usługi Remontowo-Budowlane Bogdan Kordek, Zakład Fryzjerski „Uroda” Irena Wojciechowska, Firma Usługowa @AC-DC, Cukiernia Bassara, Firma Produkcyjno-Handlowa Janusz Słota, Pappas Pizza & Cafe Pilzno, @Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Pilźnie, Omega Trucks. Przedstawiciele RBS gościli u nas w szkole, przedstawili swoją ofertę edukacyjną na dalszą drogę kształcenia.

       

     • Dzień Ziemi

     •  

      Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekologiczne. 

      To doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy o ochronie przyrody i zagrożeniach jakie czyhają na naszą planetę z powodu jej niewłaściwego użytkowania. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone upominkami przygotowanymi przez SU i bibliotekę szkolną.

     • Powiatowy OTWP

     • Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza.  Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej  grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r 

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Życzenia świąteczne.

     • Święto Wielkiej Nocy to czas nadziei i otuchy. Życzymy Wam, aby Święta Wielkanocne przyniosły pokój, radość, miłość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha!

     • Zbrodnia Katyńska

     • Wiosną 1940 r. NKWD zamordowało z motywów politycznych blisko 22 tys. polskich  obywateli. Ofiarami zbrodni byli oficerowie, podoficerowie oraz szeregowi Wojska Polskiego, częściowo pochodzący z rezerwy (naukowcy, lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów)[a], którzy po agresji ZSRR na Polskę, uzgodnionej przez ZSRR z III Rzeszą na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow, zostali po 17 września 1939 roku w różnych okolicznościach rozbrojeni i zatrzymani przez Armię Czerwoną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako jeńcy wojenni.

      Egzekucji strzałem e tył głowy dokonywano  od kwietnia do maja 1940 r., a ofiary  pogrzebano w zbiorowych, bezimiennych mogiłach w Katyniu pod SmoleńskiemMiednojePiatichatkachBykowni.

       

       

      Prawda o Zbrodni Katyńskiej była ukrywana przez ponad pół wieku. Dopiero 13 kwietnia 1990 r. władze ZSRR przekazały pierwsze dokumenty archiwalne dotyczące mordu na Polakach.

      Rankiem 10 kwietnia 2010 r.  pod Smoleńskiem  doszło do katastrofy samolotu Tu-154M  wiozącego polską  delegację  z prezydentem na czele, która miała wziąć udział w  obchodach 70. rocznicy zamordowania polskich oficerów w Katyniu.

       

      W katastrofie zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz ostatni prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu,  parlamentarzyści, dowódcy  Sił Zbrojnych RP,  urzędnicy państwowi, duchowni, przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych, a także  przedstawiciele rodzin ofiar zbrodni katyńskiej.

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     •  6 kwietnia odbyły się eliminacje gminne O.T.W.P. Naszą szkołę w grupie starszej reprezentowało 2 uczniów z klasy VII. Jagoda Rataj i Przemysław Kusza. Warto wspomnieć że Jagoda i Przemek byli zwycięzcami poprzedniej edycji w roku 2019  sprzed pandemii. Przemek zajął I miejsce, a Jagoda II miejsce i tym samym zakwalifikowali się na eliminacje powiatowe, które nie odbyły się z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju

      . W tym roku również Przemek Kusza był bezkonkurencyjny i najlepiej napisał test. GRATULACJE!!! Jagoda miała tym razem mniej szczęścia. Dziękujemy jej za udział. Obecnie Przemek pod okiem p. Z. Ziaja  przygotowuje się do eliminacji powiatowych. Życzymy mu wszyscy POWODZENIA!!!

     • Podziękowanie.

     •     8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy wyjątkowych gości. Delegację  Zakładów Azotowych w Tarnowie na czele z Dyrektorem Generalnym Grupy Azoty S.A. p. Zbigniewem Paprockim, Prezesem Zarządu Grupy Azoty S.A. p. Tomaszem Hinc oraz Członkiem Rady Nadzorczej Grupy Azoty S.A. p. Michałem Maziarką, obecnie Przewodniczącym Rady Powiatu w Dębicy.

            Absolwent naszej szkoły, były Radny Rady Miejskiej w Pilźnie, a obecnie Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A. p. Zbigniew Paprocki osobiście przekazał nam cenny sprzęt sportowy w postaci  strojów sportowych, piłek do koszykówki, siatkówki, nogi i halowych oraz znaczniki niezbędne w grach zespołowych.

           Olbrzymie wsparcie i wyposażenie w sprzęt sportowy wzbogaci bazę sportową naszej szkoły. Przekazany zestaw sportowy uatrakcyjni zajęcia wychowania fizycznego oraz zajęcia pozalekcyjne i  wspomoże rozwój ruchowy uczniów. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za duże i cenne wsparcie.

       

    • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     • 6 kwietnia Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie im. Władysława Jagiełły odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Rywalizowało 13 uczniów z terenu gminy Pilzno w 2 grupach wiekowych: uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

      Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych Turnieju. Poniżej lista laureatów:

      ​​​​​​​ I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął Przemysław Kusza. Gratulujemy !! 

     • Rekolekcje wielkopostne.

     •  

                 W dniach 4-6 kwietnia 2022 r. organizowane są rekolekcje wielkopostne w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łękach Górnych dla dzieci i młodzieży szkolnej.

       

            Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14.04.1992 r.
      w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach w Publicznej Szkole Podstawowej w Łękach Górnych

      W dniu 5.04.2022 r. nie będzie zajęć dydaktycznych, natomiast w dniach 4 i 6 kwietnia 2022 r. zajęcia dydaktyczne zostały skrócone do godziny 12.20.

       

      Dowozu do kościoła w dniu 5.04.2022 r. nie będzie. W dni 4 i 6 kwietnia rano bus będzie kursował bez zmian, a po południu odwóz:
      Szkoła - Łęki Górne „Lipki”-Świnia Góra o godz. 12.30

      Szkoła - Łęki Górne „Sośniny - Krzywa” o godz. 12.55

     • Dla Ukrainy

     • Szkolne Koło Caritas  włączyło się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”, którą prowadzi Caritas i pomaga dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty. Przygotowana paczka według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwala na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień.

      Do paczki dołączony został list następującej treści:

       

      Drodzy ukraińscy Przyjaciele,

       

      przekazujemy Wam wyrazy solidarności i najpilniejszą pomoc. Wiemy, że przeżywacie dramatyczne chwile. W tych dniach skupiamy na Was swoje myśli, modlitwy i działania. Życzymy Wam, abyście byli bezpieczni i mogli jak najszybciej wrócić wraz z Waszymi najbliższymi do normalnego życia. Możecie liczyć na nasze wsparcie!

       

      Caritas w Polsce

       

      Jest to kolejna akcja przeprowadzona na terenie naszej szkoły. Swoje dary przekazała już MRM oraz uczniowie klasy 7.

     • Powitanie wiosny

     • W poniedziałkowy poranek uczniowie klas I-III z wychowawcami witali upragnioną i wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Główną atrakcją w tym dniu był pokaz mody ekologicznej – „Eko-moda”. Dzieci zaprezentowały zaprojektowane i własnoręcznie wykonane kreacje, niejednokrotnie wywołując podziw wśród publiczności. Oryginalność i pomysłowość wszystkich strojów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a najciekawsze z nich zostały nagrodzone. Poniżej prezentujemy nazwiska laureatów:

      Klasa I:

      I miejsce – Szymon Bańdur

      II miejsce – Katarzyna Miczek

      III miejsce – Szymon Skarbek

      wyróżnienie – Justyna Matusik

      Klasa II:

      I miejsce – Natalia Bańdur

      II miejsce – Anastazja Gromniak

      III miejsce – Liliana Kowal

      wyróżnienie – Karol Kozioł

      Klasa III:

      I miejsce – Weronika Gąsior

      II miejsce – Oliwia Bernaś

      III miejsce – Klaudia Wójcik

      wyróżnienie – Michał Tekiela

      Gratulujemy wszystkim małym projektantom, modelom i modelkom! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. A. Wnęk i SU „Pszczółka” za pomoc w organizacji konkursu i ufundowanie nagród.

      Uczniowie klas IV - VIII wybrali wyjazd do Tarnowa. Obejrzeli film "Wilk, lew i ja". Następnie postawili na dużą dawkę ruchu w parku trampolin.

       

      Pozostała część dnia upłynęła naszym najmłodszym uczniom na zabawach na świeżym powietrzu oraz na seansie filmowym. Oficjalnie stwierdzamy, że wiosna zawitała do naszej szkoły i nie zamierzamy jej wypuścić!