• Rekrutacja

          • ​​​​​​Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Pilzna ruszyła rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pilzno. W obu przypadkach przewidziano nabór do 3 kwietnia. Zachęcamy do zapoznania się  kryteriami przyjęć.

          • Zabawa walentynkowo- karnawałowa

          •       W tym roku pożegnanie karnawału świętowaliśmy podwójnie, bo oprócz tradycyjnych „ostatków” zadbaliśmy też o walentynkowy klimat. Młodsi uczniowie mieli swój bal przebierańców, do którego przygotowywali stroje przez całe ferie zimowe, prześcigając się pomysłami i wykonaniem. Dziecięce przeboje umilały wesołe pląsy, a rozrywki dostarczały różnorodne zabawy i konkurencje, takie jak taniec z balonami, pociąg, czy popularne krzesełka. Wieczorem zorganizowaliśmy dyskotekę dla starszych uczniów, aby i oni mogli spędzić wspólnie czas i się ze sobą integrować. O poczęstunek w każdej z grup wiekowych zadbali nasi niezawodni Rodzice.

          • WALENTYNKI


          • Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości.
            Również w naszej szkole upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni.
            Miłym zaskoczeniem była dla nas ogromna ilość przygotowanych „walentynek”.
            Cieszymy się, że uczniowie szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i sympatię  w stosunku do innych.

            Każdy uczeń mógł napisać kilka miłych słów lubianej/kochanej osobie. Do specjalnie przygotowanej na ten dzień skrzynki  ustawionej na korytarzu uczniowie  mogli wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów. W środę przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  rozdawali kartki.

          • Integracja klasy IV.

          • Tuż przed feriami klasa IV wraz z wychowawcą zorganizowała noc integracyjną. Wspólnie grali w gry planszowe i oglądali filmy. Były też tańce a co najważniejsze czas na rozmowy.

          • Początek ferii w świecie wyobraźni.

          •  Uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawczyniami panią Anią i panią Justyną spotkali się w czasie ferii na seansie filmowym w Kino Radość Dębica. Akademia Pana Kleksa to magiczne miejsce pełne tajemnic i przygód, gdzie uczniowie uczą się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale także sztuki, fantazji i kreatywności. To idealny film na feryjny czas. 

            Serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie w organizacji wyjazdu dla uczniów pani oraz pani Dyrektor MZEASiP.

          • Płuca po pandemii

          •  Uczniowie naszej szkoły, również w tym roku wsparli akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ania i Adrian Laska pod opieką pani Barbary Buras kwestowali w niedzielę na terenach przykościelnych w Łękach Górnych. Pomimo wietrznego dnia i niezbyt dobrego samopoczucia chętnie poświęcili swój wolny czas a do ich puszek trafiła kwota 1031,03 zł. W tym roku pieniądze zbierano na zakup sprzętu do „diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych” po pandemii COVID-19. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w każdej formie wsparli tę piękną ideę.

          • PAMIĘĆ O ZAGŁADZIE

          • 26 stycznia uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w obchodach 79 rocznicy wyzwolenia Obozu Zagłady Auschwitz - Birkenau. Muzeum Regionalne wraz z Domem Kultury i samorządem pilźnieńskim, przy   zorganizowały uroczyste obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Gminie Pilzno.

            Uroczyście odczytano nazwiska żydowskich mieszkańców Pilzna jako symbol Pamięci o wspólnej, polsko - żydowskiej historii miasta, po którym miało miejsce spotkanie edukacyjne dla młodzieży na temat zagłady ludności żydowskiej w dawnym powiecie dębickim, w latach 1939 – 1944. Zwieńczeniem uroczystości był koncert muzyki klezmerskiej „W hołdzie żydowskim mieszkańcom miasta”, w wykonaniu artystów związanych z pilźnieńskim Domem Kultury.

          • Spotkanie z pisarzem.

          • 25 stycznia, dzięki zaproszeniu pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Anny Garboś uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą panią Justyną Mroczek wzięli udział w spotkaniu autorskim z Karolem Ozgą. To autor książki "Legendy i opowieści z okolic Dębicy" których treść, bohaterowie, czas i miejsca stały się swoistym przewodnikiem po turystycznych szlakach pięknej ziemi dębickiej. Wydarzenia historyczne takie jak rabacja były pretekstem do snucia opowieści o ludziach i miejscach.  

            zdjęcia Krzysztof Kosowski