• Brawo Tymek !

          • IV sesji Rady Miejskiej w Pilźnie towarzyszyło wręczenie uczniom Nagrody Burmistrza Pilzna za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie i artystyczne.

            Nagrodzenie uczniowie reprezentowali swoje szkoły oraz gminę Pilzno w powiecie dębickim i województwie podkarpackim, a także na zawodach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Gratulacje otrzymali również rodzice nagrodzonych uczniów.

            Tymoteusz Kozioł – ucz. kl. VII Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych – I miejsce w eliminacjach gminnych i powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy   Pożarniczej,

            Do konkursu przygotowywała uczniów pani Zofja Ziaja.

          • Pożegnanie, podziękowania i łzy wzruszenia.

          • 21 czerwca społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych pożegnała panią Zofię Ziaję, przechodzącą na emeryturę. 

            Przemówienie pani Zofii 

            MOI KOCHANI,

             40 lat pracy minęło jak jeden dzień, tak niedawno żeśmy się spotkali a już dziś wspomnienia łączą nas. Nasze życie to tylko kilka chwil a o to jedna z nich. Moja przygoda z nauczaniem zaczęła się w Szkole Podstawowej  w Zwierniku, następnie w Podlesiu Machowskim.       W Łękach Górnych rozpoczęłam pracę 1 września 1984r. Była to moja 3 placówka. Pod okiem dyrektor Haliny Gurda zdobywałam pierwsze doświadczenia i poszerzałam swoje horyzonty. Kolejnym dyrektorem był nieżyjący już Jerzy Tyburski i od 20 lat obecny dyrektor Grzegorz Stawarz. Moja praca była zauważana przez dyrektorów i oceniana najwyższym stopniem. W trakcie tych 40 lat 22 razy otrzymałam nagrodę dyrektora, 12 razy nagrodę burmistrza, 19 lat byłam opiekunem SU, prowadziłam drużynę harcerską i zuchową. Bardzo często wyjeżdżałam na zawody sportowe i turnieje, 21 razy zorganizowałam wyjazd na Zieloną Szkołę i wiele wycieczek turystyczno-krajoznawczych, dużym powodzeniem cieszyły się cyklicznie organizowane dyskoteki, noce filmowe, rajdy, grupa kolędnicza a potem kilka razy wystawiane jasełka. Moi uczniowie osiągali duże sukcesy w konkursach artystycznych, zawodach sportowych oraz OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Wspominając te piękne chwile czuję się spełniona, ale też jeszcze niedosyt, że mogło być lepiej. Ktoś kiedyś powiedział: „Życie składa się z powitań i pożegnań” Ja niestety znalazłam się już w tym drugim przedziale, w pięknej jesieni swojego życia.

             Trudnych chwil na mojej życiowej i nauczycielskiej drodze nie brakowało, ale ja zapamiętałam tylko te dobre i radosne a jest ich mnóstwo, masa wspomnień, wspólne spotkania i rozmowy, lekcje, konkursy, turnieje, zawody sportowe, wycieczki kilkudniowe, ogniska, dyskoteki, rajdy rowerowe, grupy kolędnicze, jasełka, nigdy niezapomniane zielone szkoły nad morzem, noce filmowe, biwaki harcerskie i zuchowe, długie spacery, wspólne wieczory z wychowankami. Praca z uczniem to moja życiowa pasja, Bezpieczeństwo, dobro i szczęście każdego  leżało mi zawsze na sercu i pierwszym miejscu. Praca z ludźmi ma to do siebie, że człowiek angażuje się całym sercem i całym  umysłem. Nigdy z tej pracy nie wychodzi. I wiecie co? Mnie taka sytuacja bardzo odpowiadała i często  się zdarzała. Zawsze lubiłam swoich wychowanków, uwielbiałam z nimi przebywać, rozmawiać, lubiłam rozmawiać z ich rodzicami, odnajdywałam się w dyskusjach o trudnych sytuacjach uczniów. Jedni nazwą to powołaniem, inni pasją. Ja mówię po prostu, że było i jest mi  z tym dobrze. Kiedy spełniam oczekiwania uczniów, spełniam ich marzenia czuję olbrzymie zadowolenie i satysfakcję Zapominam wtedy o trudnych i przykrych chwilach.

            W tym przełomowym dla mnie okresie chciałabym na sam początek podziękować rodzicom moich wspaniałych uczniów. Sami są po części moimi wychowankami, a teraz rozmawiam z nimi jak z partnerami. To rodzice sprawiają, że nasz zawód ma sens, dostarczają nam kolejne pokolenia wspaniałych dzieciaków, głów i serc do kształtowania, i starają się w tym procesie uczestniczyć. Zawsze byłam zdania, że to właśnie rodzice wpływają na kształt szkoły bardzo mocno. I tej opinii nie zmienię. Zawsze też do rodziców zwracałam się w pierwszej kolejności, gdy potrzebowałam pomocy w roli wychowawcy. I tę pomoc otrzymywałam. Myślę, że prawdą będzie stwierdzenie, że również jej udzielałam, kiedy tylko było trzeba.

            Zwracam się też do wszystkich roczników moich uczniów, których tylko niewielka część jest dzisiaj na tej sali. Kochani i drodzy, nieraz może i daliście mi w kość, ale jeszcze stokroć więcej razy sprawiliście, że serce rosło, duma rozpierała i uśmiech pojawiał się na twarzy. Cieszyłam się z każdego najmniejszego sukcesu ucznia, przeżywałam każdą porażkę, czy tez zdarzenie losowe. Razem przeżyliśmy wiele cudownych chwil, lekcji, ale i ważnych uroczystości i wyjazdów, które kształtowały charaktery, uczyły wrażliwości na piękno, pokazywały inną stronę życia. Nigdy nie szczędziłam sił, żeby zorganizować dyskotekę, rajd rowerowy, wycieczki turystyczne, czy cykliczne wyjazdy nad polskie morze tzw.  zielone szkoły, które zapadną wam w pamięci. Nie żałuję ani jednego dnia spędzonego poza domem tylko po to, by towarzyszyć wam w odkrywaniu odległych zakątków Polski i pokazywaniu piękna sportu i wysiłku.

            Podziękowania kieruję również pod adresem pana dyrektora Grzegorza Stawarza i całego grona pedagogicznego. Przez wiele lat działaliśmy wspólnie i nawet jeśli nie jednomyślnie, zdarzało się że mieliśmy odmienne zdania to jednak w tym samym celu, jakim jest dobro i rozwój młodego człowieka. Wykonujemy  zawód, w którym należy być indywidualistą, ale też nie możemy działać w pojedynkę. Starałam się szanować zdanie grupy. Wiedziałam, że razem możemy więcej.

            Na koniec chciałabym przypomnieć wszystkim, że największym sukcesem nauczyciela są szczęśliwi i spełnieni uczniowie oraz dorośli, którzy często nawet nie łączą swoich osiągnięć z tym, co otrzymali w szkole. Mam świadomość, że jestem tylko jednym ogniwem w długim łańcuchu nauczania, ale też śmiem twierdzić, że jest to ogniwo ważne i takie, które nigdy się nie zerwie. Dzięki tak długiemu pobytowi w szkole, lekcjom, wychowawstwom i wycieczkom, mam teraz mnóstwo znajomych i życzliwych ludzi  na całym świecie. To bardzo, bardzo miłe uczucie. To wielka satysfakcja kiedy uczniowie, absolwenci podchodzą z życzliwym uśmiechem  i z radością opowiadają o swoich przeżyciach sukcesach czy porażkach, łączy nas wiele wspólnie przeżytych, niezapomnianych wspaniałych  chwil. I niech tak pozostanie zawsze. DZIĘKUJĘ ZA TE WSZYSTKIE CHWILE DANE MI Z WAMI.

            Zofia Ziaja

            Spotkanie pełne wzruszeń, podziękowań i wspomnień.... 

            Najlepszym komentarzem niech bedą przekazane podziękowania i wypowiedziane słowa.

            Pani Zofio,

            W imieniu rodziców pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę, serce włożone w edukację oraz wychowanie wielu pokoleń łęczan.

            Dziękujemy za przekazaną wiedzę, cierpliwość, profesjonalizm i poświęcenie. Pani droga zawodowa naznaczona była prawdziwym zamiłowaniem do pracy nauczycielskiej. Potrafiła Pani połączyć wykonywanie swoich obowiązków z pasją. Była Pani prężnym organizatorem aktywnego życia szkoły. Zawsze chętnie sprawowała  Pani opiekę nad naszymi dziećmi podczas uroczystości szkolnych i wycieczek. Dzięki Pani zaangażowaniu młodzież z naszej szkoły już od 25 lat ma możliwość wyjazdu nad morze w ramach zielonej szkoły.

            Jeszcze raz dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce. Życzymy aby kolejne lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju. Życzymy aby wykorzystała Pani wolny czas na realizację własnych planów i zamierzeń, zaś bogactwo doświadczeń oraz Pani aktywność
            i pomysłowość niech nadal służy lokalnej społeczności.

                                                                                                                       

                                                                                                                Dziękujemy,

                                                                                       Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej

                                                                                                           w Łękach Górnych

             

            Dziękujemy

            za inną formę wychowania i nauczania, jaką jest zielona szkoła, która trwa od 1999 roku. W 1998 roku powstał zespół kolędniczy kultywujący tradycję, chodząc z kolędą po okolicy otrzymywał wolne datki na wyjazd nad morze. Stało się to tradycją, z kolędy przestali chodzić, ale wyjazdy przetrwały i cieszą się nadal powodzeniem. To szkoła życia. Uczy samodzielności, kształtowania poczucia odpowiedzialności za swoje czyny, za siebie i innych, obowiązkowości, wzajemnej pomocy, współpracy, szacunku do innych i do siebie, patriotyzmu, odpowiedzialnego zachowania w różnych okolicznościach.

            Dziękujemy Pani Zofii Ziai za wielkie serce, oddanie, troskę i opiekę nad nami, służenie dobrą radą, pomocą w każdej sytuacji, o każdej porze, za wysłuchiwani nas i rozwiązywanie naszych problemów.

            Dziękujemy!

            Podziękowania dla OSP za cykliczne fundowanie nagród dla uczestników i współpracę.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

          • 21 czerwca 2024 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego.

            Gratulujemy Wam kochani uczniowie sukcesów, osiągnięć oraz promocji do kolejnych klas. Życzymy wszystkim uczniom i  Rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych wrażeń.

            Dziękujemy za ten wspaniały rok. Do zobaczenia we wrześniu! 

            Pożegnaliśmy również panią Zofię Ziaję, która powoli żegna się z naszą szkołą przechodząc na emeryturę  a także pana Ryszarda Serafina.

          • Piknik integracyjny.

          • Korzystając z ostatnich wspólnych chwil przed wakacyjną rozłąką klasy I i II urządziły dziś piknik integracyjny w pobliżu szkoły. Tym miłym akcentem nieoficjalnie pożegnały rok szkolny, a powitały słoneczny czas beztroski. Pomysłów na zabawy jak zwykle naszym uczniom nie brakowało. Były gry planszowe, karty, rozgrywki piłkarskie na boisku i wesołe rozmowy, a to tylko niektóre z naszych aktywności. O przekąski, które dzieci ze smakiem zajadały na świeżym powietrzu jak zwykle zadbali niezawodni Rodzice.

          • Ognisko klasy 3

          • Na zakończenie roku Panie zorganizowały pożegnalne ognisko klasowe dla klasy 3. Podczas ogniska uczniowie wesoło spędzili czas. Piekli kiełbaski, ziemniaki, pianki, bawili się w różne integracyjne zabawy na powietrzu. Wszystkim dopisywał apetyt i dobry humor, a blask płonącego ogniska przypomniał wszystkim o nadchodzących wakacjach.

          • Nagrody SKO

          • 17 czerwca odbyło się rozstrzygniecie szkolnego konkursu SKO. Uczniowie, którzy systematycznie oszczędzali pieniądze otrzymali nagrody, m.in. gry planszowe, puzzle, lego. Najwięcej pieniędzy oszczędził Bartłomiej Michoń z pierwszej klasy. Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do dalszego, systematycznego oszczędzania.

          • Innowacje pedagogiczne

          • Klasy I-III od października 2023 do maja 2024 brały udział w Innowacji pedagogicznej „Klasa w terenie”. Głównym celem było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie m. in. obserwowali przyrodę, zbierali dary natury, malowali w plenerze obserwowane niebo, tworzyli przyrodniczy labirynt kolorów oraz byli na pikniku spożywając zdrowe posiłki. 17 czerwca uczniowie dostali podsumowali swoją pracę oraz otrzymali dyplomy za udział w Innowacji.

            Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „(Nie)zwykła matematyka” był realizowany w naszej szkole jako innowacja pedagogiczna od września 2023r. do maja 2024r przez panią Annę Wnęk . Na zajęciach matematycznych (lekcjach, zajęciach dodatkowych lub zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych) uczniowie aktywnie brali udział w realizacji zadań projektowych ujętych w regulaminie innowacji. Poprzez działanie najczęściej w grupach uczyli się wykorzystywać wiedzę teoretyczną w konkretnych sytuacjach z życia codziennego albo zdobywali lub sprawdzali wiedzę w sposób nietypowy - w ruchu, poza ławkami szkolnymi. Podsumowanie zajęć pokazało, że tak prowadzone zajęcia matematyczne były atrakcyjną formą nauki dla dzieci. Uczniowie chętnie pracowali w grupach, współdziałali, dzielili się swoją wiedzą i pomysłami, wspierali siebie nawzajem oraz uczyli się od siebie.

          • Bezpieczni na wakacjach

          • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Pilzno przeprowadziła spotkanie ze starszymi uczniami naszej szkoły. Ukazano mechanizm uzależnień zarówno od srodków zmieniających świadomość, jak również behawioralne oraz mozliwości pomocy osobom dorosłym borykającym się z ww. trudnosciami. Nastepnie chętni uczniowie mogli pokonać przygotowany tor przeszkód z założonymi narko-, alko-, ITgoglami. Był to również czas na indywidualne rozmowy z przedstawicielami instytucji. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie wyciągną odpowiednie wnioski dotyczące przyszłej abstynencji. Również nasi najmłodsi spotkali się z dzielnicowym, panem policjantem Arturem Rasiem, który przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

          • Finał projektu Przeogarniacze

          •     Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa, która była podsumowaniem projektu Fundacji Śnieżka „Przeogarniacze”. Program wycieczki obejmował wizytę w Podkarpackim Centum Nauki Łukasiewicz gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach FabLab. Następnie oddział Narodowego Banku Polskiego gdzie dowiedzieliśmy się jak rozpoznać autentyczność znaków pieniężnych. Na koniec wizyta w Muzeum Militariów i Techniki gdzie mieliśmy okazję obejrzeć m.in kolekcję zabytkowych samochodów.

          • ZIELONA SZKOŁA TO JUŻ TRADYCJA.

          •          Zielona Szkoła nad morzem w  Szkole Podstawowej w Łękach Górnych to już tradycja, długa historia       i wiele wspomnień, jak również niezapomnianych, przeżytych wspólnie chwil. W myśl frazy, że podróże kształcą i wychowują młodzież tej  szkoły od 1999r regularnie wyjeżdża do Ustronia Morskiego i Sianożęt na zajęcia edukacyjne na łonie natury połączone z zajęciami  rekreacyjno-sportowymi   i czynnym wypoczynkiem oraz wycieczkami turystycznymi. Tym razem do Trójmiasta. Zielone Szkoły organizowane co roku  przez p. Zofię  Ziaja, cieszą się olbrzymim powodzeniem  i uznaniem w środowisku. Doświadczenie i profesjonalizm w organizacji wycieczek  sprawiają  że młodzież czuje się bezpiecznie, a rodzice darzą olbrzymim zaufaniem. Młodzież wyjeżdża bardzo chętnie, a niektórzy wyjeżdżają co roku.

            Zwykle wyjeżdżamy w towarzystwie drugiej szkoły.  Tym razem byli to rodzice. 29 maja wieczorem rozpoczęliśmy 10 dniowy pobyt w OW LAZUR w Sianożętach gdzie panowała serdeczna atmosfera  i miła obsługa, oraz komfortowe warunki mieszkaniowe i pyszne posiłki. Oprócz tego piękna piaszczysta  plaża i czysta w miarę ciepła woda. W czasie tego pobytu opieką i wielkim sercem otoczyły nas p. Zosia i p. Anetka Świerczek  Nigdy nie zapomnimy szumu fal morskich i cudownego zachodu słońca. Poza kąpielami morskimi i plażowaniem w Kołobrzegu płynęliśmy statkiem, zwiedzaliśmy Rynek Starego Miasta, Bazylikę NMP, Muzeum Minerałów, Muzeum Oręża Wojska Polskiego oraz Park Zdrojowy  z Aleją Zakochanych. Korzystaliśmy też z krytej pływalni w Ustroniu Morskim. Odbyliśmy wiele spacerów brzegiem morza. Świetnie bawiliśmy się podczas Chrztu Morskiego, mamy wiele fotek i pamiątek. Odwiedziliśmy Trójmiasto gdzie zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie ,Molo w Sopocie oraz piękny Gdańsk. Z ciekawym przekazem przewodnika  udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności, a następnie płynęliśmy statkiem na Westerplatte. Spacer po Gdańsku zakończyliśmy ulicą Długą i pamiątkowym zdjęciem przy pomniku Neptuna. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy zamek krzyżacki w Malborku.  Przeżyliśmy wiele niezapomnianych wspaniałych chwil, turnieje sportowe, super dyskoteki, grill z pieczeniem kiełbasek, długie spacery, wieczory integracyjne i życzliwe rozmowy z opiekunami. Nad wszystkim czuwała jak zawsze organizator całego wyjazdu p. Zosia pod której opieką zawsze czujemy się bezpieczni, wracamy co roku zdrowi i bardzo zadowoleni z myślą o kolejnym wyjeździe. Wszyscy wróciliśmy  z olbrzymim bagażem wspomnień utrwalonych również na fotkach, i wdzięczni za cudowne chwile.   DZIĘKUJEMY OPIEKUNOM ZA ODDANIE I SERCE i do zobaczenia za rok.

            Zofia Ziaja

          • Najmłodsi uczniowie w Bałtowie.

          • Dnia 6 czerwca uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami wyruszyli na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Na początku wędrując ścieżkami przez park oglądaliśmy ogromne modele dinozaurów. Z kolei w Muzeum Jurajskim obejrzeliśmy rożnego rodzaju skamieniałości. Następnie wszyscy udaliśmy się do magicznego miejsca, jakim była Sabatówka. Tam zwiedziliśmy chatkę czarownicy, wzięliśmy udział w animacjach i przeszliśmy Tunelem Odwagi.

            Najbardziej atrakcyjnym punktem wycieczki była zabawa w parku rozrywki. Mogliśmy tam poszaleć na rollercoasterze, pobawić się w basenie z kulkami, a Ci bardziej odważni zdecydowali się wsiąść na olbrzymią karuzelę. Ostatnim punktem naszej podróży był Park Safari, gdzie mogliśmy podziwiać różne gatunki zwierząt. Było to dla nas niezwykłe przeżycie, bowiem oglądaliśmy je z okien żółtego school busa- dokładnie takiego, jakie znamy z amerykańskich filmów. Niektóre zwierzęta mieliśmy wprost na wyciągnięcie ręki, np. wielbłąda, który podszedł do okien autobusu po smakołyki. Ta wycieczka dostarczyła nam niezwykłych wrażeń i w przyszłości chętnie wrócimy do Bałtowa, by odkryć pozostałe uroki tego miejsca.

          • Półkolonia.

          • Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców  (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.

            Termin półkolonii

            15.07.2024 – 26.07.2024 ( 10 dni)

                    29.07.24 – 09.08.24 ( 10 dni)

                    9.00 – 15.00

            Odpłatność od uczestnika wynosi 200 zł.

            W ramach organizowanej półkolonii zaplanowano:

            • 2 posiłki ( II śniadanie, obiad – II danie )
            • organizację programu kulturalno- oświatowego    ( wycieczki, kino, baseny, zajęcia sportowe, plastyczne, place zabaw itp.)
            • koszt wynajmu autokaru
            • opiekę kadry pedagogicznej

             

                                                                                Zgłoszenia:           14 6 725 235  szkoła

                                                                                                 507 174 238  B. Buras

             

            AKTYWNA PÓŁKOLONIA

            PSP w Łękach Górnych zaprasza dzieci na aktywną półkolonię z bogatym programem KO,

            licznymi wycieczkami i zajęciami rozwijającymi sprawność fizyczną uczniów

             

            Nadeszły wakacje ;) - Szkolne Blogi

                

             

            1 turnus

            15.07. – 26.07. 2024

            2 turnus

            29.07. – 09.08. 2024

            8.00 – 15.00

            ODPŁATNOŚĆ 750 ZŁ

             

                                                                            Zgłoszenia:

             

                                                                          (14) 6 725 235  PSP Łęki Górne

                                                                                507 174 238  Barbara Buras

             

             

             

             

             

             

          • Lubimy czytać !

          •          Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miło nam poinformować,  że nasza szkoła otrzymała na ten cel ze środków budżetu państwa 4 tyś zł. Wkład własny  od organu prowadzącego wynosi 1tyś. Za otrzymaną kwotę zostaną zakupione nowości czytelnicze o atrakcyjnej szacie graficznej oraz wybrane lektury. W ramach tego programu każda klasa zorganizuje z wychowawcą dowolne przedsięwzięcie czytelnicze. Projekt zakończy „ Wieczór z książką i filmem”

          •  Czyste Powietrze ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

          •  

                        Uczniowie naszej szkoły 24 maja uczestniczyli w imprezie plenerowej „Czyste Powietrze ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki” w Jaśle. Uczennica klasy VI Oliwia Podraza reprezentowała naszą gminę w II etapie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych w kategorii klas IV – VI. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej przy sztalugach kredkami olejowymi. Oliwia za swoją pracę otrzymała wyróżnienie.                    Również w tej kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała Weronika Gąsior z klasy V. 

             W kategorii klas VII – VIII wyróżnienia otrzymały prace uczniów klasy VII: 

            Julii Drzewieckiej i Jakuba Potockiego.

             

             

            Na scenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, a także koncert Mateusza Mijała.  Na Płycie jasielskiego rynku uczestnicy mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty stoisk i ciekawych warsztatów, oraz obejrzenia  spektaklu o tematyce ekologicznej pt. „Ekonolulu”  w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa.