• Zmiany w e-dzienniku.

• Niech nikogo nie zmyli pogoda za oknem. Tak to już wrzesień i czas wrócić do szkoły.

Plan lekcji dostępny jest na stronie szkoły i na e-dzienniku.

Nastąpiły zmiany w naszym e-dzienniku a także w sposobie logowania, dlatego warto obejrzeć filmik instruktażowy.

• Z podziękowaniami …

•     Odwiedziliśmy Urząd Miejski w Pilźnie, żeby podziękować Burmistrzowi Pilzna Tadeuszowi Pieczonce i Mirosławowi Miczekowi - zastępcy Burmistrza Pilzna za wsparcie udzielone przy organizacji półkolonii letniej organizowanej naszą Szkołę. W dwóch turach wypoczynku brały udział dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Dzięki pomocy z UM był to wypoczynek pełen atrakcji, nie tylko basen, kino, sala zabaw, ale również warsztaty w Karpackiej Troi Trzcinicy, wizyta w Fabryce Czekolady w Korczynie, zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz Centrum Bajki w Pacanowie. Oprócz opieki wychowawców, uczestnicy otrzymywali śniadanie i obiad.

Pięknie dziękujemy za pomoc, także Pani Grażynie Kasprzyk Dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego w Pilźnie. Słowa wdzięczności należą się też dyrektorowi Szkoły Grzegorzowi Stawarzowi, który zawsze wspiera organizatorów półkolonii w działaniach. Bez przychylnych osób tego przedsięwzięcia dla dzieci nie udałoby się zrealizować. Tym bardziej z całego serca dziękujemy!

• Półkolonia pełna atrakcji

Za nami 1 tura „Aktywnej Półkolonii Letniej” organizowanej w PSP w Łękach Górnych dla dzieci, których rodzice ubezpieczeni są w KRUS  z dofinansowaniem ze FS rolników. Wzięło w niej udział 50 uczestników z terenu naszej gminy. Głównym organizatorem wypoczynku w dniach 15.07.do 26.07.2024 był Związek Młodzieży Wiejskiej w Warszawie. W ramach pierwszej tury półkolonii przygotowano szereg atrakcji, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych doświadczeń: 2 krotny pobyt na kompleksie basenów Nemo – Pustków Osiedle, uczestnicy mieli okazję korzystać z różnorodnych atrakcji wodnych, co pozwoliło im na aktywny wypoczynek i relaks, wycieczka do skansenu Karpacka Troja, dwukrotny pobyt w Parku Letnim w Mościcach zapewnił uczestnikom mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu, Warsztaty Czekoladowe w Pijalni Czekolady w Korczynie - były jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu.

Dzieci miały możliwość własnoręcznego przygotowania czekoladowych smakołyków oraz poznania tajników produkcji czekolady. Uczestnicy byli również w kinie, zwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz plażowali w Chotowej. Wycieczka do Ciężkowic pozwoliła uczestnikom na poznanie pięknych krajobrazów i bogatej przyrody regionu. Dzięki zaangażowaniu opiekunów oraz dobrej organizacji wszystkie wyjazdy i zajęcia przebiegły bezpiecznie i sprawnie a uczestnicy przekonali się, że wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać aby mieć udane wakacje. Uczestnicy każdego dnia mają zapewnione drugie śniadanie i ciepły posiłek oraz opiekę wykwalifikowanej kadry. Podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Tadeusza Pieczonki, Wice-burmistrza Mirosława Miczka za dofinansowanie wypoczynku oraz  do pani dyrektor MZASiP  Grażyny Kasprzyk i dyrektora szkoły Grzegorza Stawarza za pomoc w organizacji półkolonii.