Nie tylko nasi uczniowie osiągają sukcesy, ale i nauczyciele również! Miło nam poinformować, że wychowawczynie klas I-III zostały uhonorowane Certyfikatem Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych za wdrożenie w ciągu ostatnich lat dwóch innowacji pedagogicznych – „Wirtualne podróże” oraz „Klucz do kodowania”. Wyróżnienia zostały wręczone 23 listopada podczas uroczystej gali w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Otrzymują je nauczyciele – innowatorzy, którzy swoją działalnością wprowadzają nowoczesne metody nauczania, dbają o rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów oraz wpływają na podnoszenie jakości pracy szkoły. Gratulujemy tego zaszczytnego osiągnięcia!
Gratulujemy!
- 4
Wojewódzki Konkurs wiedzy o rodzinie Ulmów.
23 listopada odbył się w Sanockiej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka Wojewódzki Konkurs wiedzy o rodzinie Ulmów. Wzięło w nim udział 60 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podkarpackiego. W zmaganiach tych wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły Liliana Zima i Anna Laska z kl VIII które wykazały się ogromną wiedzą. Liliana Zima zajęła 2 miejsce w tym konkursie i otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytutu Myśli Narodowej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.
Dzień Życzliwości.
To wyjątkowy dzień, który chcielibyśmy jednak świętować codziennie. Były rozmowy, laurki pogadanki a nawet niespodzianki na drzwiach każdej klasy.
Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.
3
XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
W piątek 17 XI w naszej szkole odbył się XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie egzaminowali dorosłych pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Egzaminatorzy z klasy VI sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia także pana dyrektora i innych pracowników szkoły. W ciągu dnia uczniowie klas IV – VII również się sprawdzali w szkole.
Za rok ponownie przyłączymy się do akcji bo najlepsza jest nauka przez zabawę.
3
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
"Moja biało-czerwona"
W ramach upamiętnienia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ogłoszony został szkolny konkurs literacki pt. "Moja biało-czerwona". Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzców odbyło się w piątek, 10.11 w czasie uroczystej akademii szkolnej. I miejsce zajęła Weronika Gąsior z klasy 5, II miejsce Natalia Wójcik z klasy 4, III Magdalena Wójcik z klasy 6.
"Bo wolność to jest tyle, ile nas poległo. I wolność to jest tyle, ile nas dziś żyje.”
W dniu 10 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to doskonała okazja do udziału w lekcji patriotyzmu i historii. Dajemy w ten sposób wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
W czasie przemówienia Pana Dyrektora oraz podczas Akademii uczniowie mieli możliwość poznać lub przypomnieć wiadomości o tamtych ciężkich czasach gdy Naród Polski swoją wolność musiał wywalczyć, wypracować, wycierpieć i wymodlić.
12Część artystyczna przypomniała wydarzenia poprzedzające dzień 11 listopada 1918 roku, oraz postać Józefa Piłsudskiego - jednego z twórców wolnej Polski, kładąc nacisk na ukazanie ducha narodowego, który w czasie 123 lat niewoli, a także później w kolejnych latach podejmował walkę za wolną ojczyznę. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne przeniosły widownię w tamte czasy i z pewnością pomogły zrozumieć uczucia walczących o niepodległość.
Bezpieczeństwo to naprawdę ważna sprawa!
Przekonali się o tym uczniowie, którzy podczas spotkania z panem policjantem- naszym dzielnicowym Arturem Rasiem zastanawiali się wspólnie nad tym tematem. Zasady bezpieczeństwa na drodze jako pieszy, rowerzysta, pasażer, bezpieczeństwo w szkole jako uczeń to tematy spotkania klas młodszych. Z kolei najstarsi nasi uczniowie porozmawiali z panem policjantem nie Tylko na powyższe tematy ale szczególnie o cyberbeprzestrzeni i pułapkach, na jakie mogą być narażeni nie tylko jako odbiorcy ale też o odpowiedzialności za pisane słowa i podejmowane dzialania. Mamy nadzieję, że jak najwięcej zapamiętamy.
Gratulacje dla Tymka!
Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII Tymoteusz Podraza został laureatem gminnego konkursu w ramach projektu „ Mój kawałek świata – dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. Był to projekt o charakterze edukacyjno – informacyjnym, którego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci jak również kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska. W projekcie tym wzięło udział 2440 uczniów szkół podstawowych z 22 gmin Związku Dorzecza Wisłoki.
2Uroczyste podsumowanie tego przedsięwzięcia odbyło się 20 października 2023 r w Jasielskim Domu Kultury, podczas którego uczestnicy obejrzeli piękny i zagadkowy spektakl muzyczny o tematyce ekologicznej w wykonaniu aktorów teatru w Krakowie.
ZAPRASZAMY
Lekcja biblioteczna
31 października naszą szkołę odwiedziła p. Anna Garboś – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pilźnie.
Pani Ania opowiedziała nam o pracy bibliotekarza i przedstawiła ofertę biblioteki oraz zachęciła do regularnego korzystania z jej zasobów. Otrzymaliśmy też karty biblioteczne i pamiątkowe gadżety. Na zakończenie udaliśmy się do pobliskiej filii biblioteki, gdzie z pomocą pani Beaty Zimy wypożyczyliśmy lektury i inne książki z literatury dziecięcej.
4
Zapraszamy do zakupu gazetki
Pierwszy numer juz w sprzedaży.
Archiwum Aktualności