Aktualności
Melodia Języka Niemieckiego.
Weronika Szypułka z kasy VIII wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie Melodia Języka. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu jednej z 4 zaproponowanych przez organizatorów piosenek. Weronika wybrała piosenkę „Verliebt“, którą wykonała przepięknie, dbając nie tylko o melodię, ale także piękną wymowę niemiecką. Chociaż nie udało się zająć miejsc na podium, dla nas Weronika jest zwycięzcą.
Ikarowe strofy
4Uczennica klasy V Liliana Zima brała udział w ogólnopolskim konkursie literackim Ikarowe strofy. Napisała dziesięciostronicowe opowiadanie oparte na prawdziwych wydarzeniach, historię Ludwika Podrazy mieszkańca Łęk Górnych. Wprawdzie nie została doceniona przez jury konkursu, ale warto zapoznać się tekstem, który stworzyła. Wkrótce historia lotnika z Łęk Górnych ukaże się Roczniku Pilźnieńskim jako tekst historyczno – naukowy, ale opowiadanie stworzone przez Lilianę polecamy młodszym mieszkańcom naszej wsi. Tekst w linku.
Mój start z niemieckim.
Oliwia Nalepa z klasy VII wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Mój start z niemieckim“. W 30 sekundowym filmiku, który przygotowała pokazała, czego nauczyła się przez pierwsze tygodnie na lekcji języka niemieckiego. Mimo, iż nie udało się zająć miejsca na podium, jesteśmy bardzo dumni z Oliwii i podziwiamy jej pomysłowość.
„Einfach FIT in Deutsch“.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez LO w Pilźnie POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Einfach FIT in Deutsch“.
Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną przedsięwzięcie odbyło się w wersji online. Konkurs został przeprowadzony na 6 różnych poziomach w zależności od poziomu językowego. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali na poziomie A1.0 oraz A1.1 i zdobyli miejsca na podium.
Spotkanie z Mikołajem.
Nowa galeria Spotkanie z Mikołajem. została dodana do albumu fotograficznego
37
MDS - podsumowanie
3Nasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez UM w Pilźnie i TPPiZP, także poprzez organizację kiermaszu. Uczniowie Ci mali i Ci duzi, również nauczyciele przynieśli mnóstwo zabawek, książek, słodyczy czy artykułów plastycznych w większości nowych lub praktycznie nieużywanych. Każdy kupując los wygrywał dwukrotnie - otrzymując mazaki, czekoladę czy puzzle, a drugi raz wspomagając szczytną akcję pomocy stowarzyszeniu Ich lepsze jutro. Dzięki akcji zorganizowanej przez SKO, MRM, SU i Spółdzielnię Uczniowską udało się zebrać 898 zł, pieniążki zostały już wpłacone na konto Towarzystwa. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom za włączenie się a akcję, macie Państwo wielkie serducho!
Poznaj Polskę
W piątek 26 listopada 2021r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce finansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę”. Udział wzięło 34 uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz wizytę w Kopalni Soli w Bochni.
Konkurs Plastyczny UM w Pilźnie
Miło nam poinformować, że nasz uczennica Weronika Szypułka z kl. VIII zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Dlaczego warto się szczepić przeciwko covid-19?" w kategorii 13- 18 lat, a Lena i Bartek Marek otrzymali wyróżnienie. Weronika Gąsior oraz Jagoda Rataj otrzymała upominek za udział. Wszystkim jednakowo serdecznie gratulujemy. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Pilźnie. Uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody.
Konkurs recytatorski „Jesienna poezja”
31Choć jesień zbliża się ku końcowi i zima za pasem, klasy I-III wciąż pozostają w jesiennym klimacie. 25 listopada na pożegnanie tej pory roku wychowawcy zorganizowali szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Jesienna poezja”. 15 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności na sali gimnastycznej, a ich występy oceniało jury w składzie: p. dyr. Grzegorz Stawarz, p. dyr. Beata Tekiela oraz p. Anna Garboś – nauczyciel j. polskiego.
Góra Grosza
XXII edycja
Zachęcamy do wzięcia udziału akcji Góra grosza przeprowadzanej przez Szkolną Kasę Oszczędności. Przynoście tzw. zółcieluchy tj. groszówki. Od wtorku po klasach przejdzie @Jakub Bernaś z puszką, do której będzie można wrzucić drobne pieniążki.
Nauczanie zdalne do 29 XI
Zawieszone zostaje nauczanie stacjonarne w klasach IV-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Lękach Górnych od 23.12021 r. do dnia 29.11.2021 r. ze względu na aktualną sytuacje epidemiologiczną powodującą zagrożenie uczniów
W okresie czasowego zawieszenia nauczania stacjonarnego w klasach IV-VIII nauczanie prowadzone będzie w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
Tydzień dla Niepodległej.
Obchody Święta Niepodległości rozłożyliśmy na cały tydzień. Zaproszeni goście czytali najmłodszym poskie legendy. Odbywały się koncerty piosenek patriotycznych w wykonaniu naszych zdolnych wokalistów. Uczniowie klas I - III brali udział w wyjątkowych lekcjach o Polsce. Starsi uczniowie pisali list do Ojczyzny. Wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych i rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki. Te i wiele innych działań, które staraliśmy się przedstawić w filmiku były okazją nie tylko do przypomnienia sobie faktów historycznych ale przede wszystkim do rozważań jak dziś być patriotą, jak cieszyć się z wolności.
„Bohaterowie naszej wolności”
Nowa galeria „Bohaterowie naszej wolności” została dodana do albumu fotograficznego
11
Konkurs na znaczek
Miejscka i Powiatowa Biblioteka w Dębicy zorganizowała konkurs na znaczek pocztowy pt. „Bohaterowie naszej wolności”.Konkurs miał na celu rozbudzanie postaw poszanowania Małej i Dużej Ojczyzny poprzez aktywność twórczą zawdzięczamy wrażliwości i wiedzy historycznej młodych dębiczan, świadomych własnego dziedzictwa.
Sobota w teatrze.
W sobotę - 6 listopada w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie uczniowie kl. VII i VIII obejrzeli spektakl pt. "Balladyna". Podziwiali aktorską ekspresję, efekty akustyczne, muzykę, charakteryzację i kostiumy. Byli oczarowani widowiskiem, które stanowiło efekt połączenia różnych sztuk - literatury (przedstawienie dramatu), sztuki aktorskiej i muzyki.
Narodowe Święto Niepodległości
W naszej szkole trwa Tydzień dla Niepodległej, w krórym prowadzimy działania mające na celu przybliżyć wagę i znaczenie tego święta dla każdego Polaka. Chcemy zastanowić się co znaczy dla nas słowo patriotyzm.
Dzień 11 XI jest świętem i dniem wolnym, dzień 12 XI jest dla nas dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Szkoła pamięta.
Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji w 2018 roku.
Dzień Papieski
Dzień Papieski w tym roku przebiegał pod hasłem "Nie lękajcie się". Uczniowie klasy VIII przygotowali specjalny "wywiad z Papieżem".
Ta nietypowa forma, zainteresowała uczniów. skłoniła ich jednocześnie do refleksji.
Edukacyjny poranek.
Najstarsi uczniowie spędzili przedpołudnie w Tarnowie. Najpierw obejrzeli film "Wyszyński- zemsta czy przebaczenie. Jest to wojenny film fabularny, który pokazuje nieznaną twarz Wyszyńskiego, jego rozterki i zaangażowanie w walkę o Polskę. Wszystko to co wydarzyło się po 1946 roku w życiu Prymasa jest nam znane. Mało kto wie o wojennym wątku Wyszyńskiego. Tym bardziej, że jak przyznawał późniejszy Prymas – „Powstanie Warszawskie mnie ukształtowało”. Dlatego aby zrozumieć Prymasa, trzeba zobaczyć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – podkreśla Tadeusz Syka, reżyser i producent filmu.
Godziny dzwonków
Sobota 12.04.2025Galeria zdjęć
brak danych