• Klasa VIII na strzelnicy

      W dniu 10 maja 2024r. w ramach realizacji tematów strzeleckich z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, uczniowie klasy 8 wraz z panem Jackie Wojnarowskim udali się na strzelnicę Centrum Strzeleckie ŁUSKA w Machowej.
      Czytaj więcej
    • Mój czworonożny przyjaciel

      Konkurs plastyczny pt. ,, Mój czworonożny przyjaciel" organizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Brzostku już rozstrzygnięty : Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział i pod okiem p. Z Ziaja wykonali piękne prace.
      Czytaj więcej
    • Mistrz Matematyki

      W Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie 26 kwietnia odbył się Gminny Konkursu Matematyczny „MISTRZ MATEMATYKI”, przeznaczony dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej.
      Czytaj więcej
    • Kraków z Oliwką Podrazą.

      Uczniowie klasy Vi i VII po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w ciekawej wycieczce dzięki talentowi Oliwki. Zadaniem konkursowym było przedstawienie przez uczestników własnej interpretacji dowolnego obrazu Józefa Chełmońskiego. Oliwia wybrała Sielankę i przedstawiła współczesną jej wersję z nieopisaną dbałością o szczegóły.
      Czytaj więcej
    • Trzymaj formę

      W dniu dzisiejszym Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych już po raz XIV gościła uczestników Gminnej Olimpiady Zdrowia w ramach Ogólnopolskiego Programu „ Trzymaj formę”. Gośćmi honorowymi były Pani Bożena Gawryś i Paulina Baran z Oddziału Oświaty Zdrowotnej PSSE w Dębicy.
      Czytaj więcej
    • Międzynarodowy Dzień Ziemi

      Dziś na szkolnych korytarzach ponownie dominował kolor zielony. Obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi jest dla nas doskonałą okazją na chwilę refleksji, dotyczącą naszej planety, bowiem na co dzień nie każdy człowiek docenia jej piękno i cuda natury, jakie nam oferuje. Z drugiej strony nie sposób też nie wspomnieć, jak kruchy jest nasz ekosystem i ile zagrożeń cywilizacyjnych związanych z działalnością człowieka czyha na środowisko
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Aktywna tablica = aktywny uczeń

            Edukacja TiK ma pokazać uczniom, że urządzenia mogą służyć także do edukacji, nauki, ćwiczenia umiejętności. Zajęcia z wykorzystaniem monitorów interaktywnych mają udowodnić, że lekcje nie muszą być nudne i archaiczne. Korzystanie ze zdobyczy technologicznych ma zachęcić uczniów do pracy nad zagadnieniami ze wszystkich przedmiotów, nie tylko informatyki. Wspólne dochodzenie do wiedzy przy zgłębianiu tajników obsługi programów i aplikacji pobudzi dzieci do myślenia, próbowania i szukania sposobów.

          • IV Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Zwierniku. Ich występ należy zaliczyć do bardzo udanych!

            Uczennica klasy III Karolina Szatko zajęła w swojej kategorii pierwsze miejsce. Duet sióstr z klasy I - Klaudia i Ewelina Wójcik zajął trzecie miejsce, tak samo jak Przemek Kuszą i Jakub Chrostek z klasy V. Weronika Szypułka z klasy VI otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! Szerokie zainteresowanie i udział dzieci z naszej szkoły w konkursie dobrze wpisuje się w obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu oraz utrwalanie postaw patriotycznych. Dodatkowo nasi uczniowie mają szansę pochwalić się talentem przed szerszą publicznością, oswoić tremę z myślą o dalszych występach i kolejnych sukcesach wokalnych. Dziękujemy organizatorom za wspaniały konkurs. Dziękujemy również

          • Harcerska warta

            1 listopada w czasie święta Wszystkich Świętych 3 Drużyna Harcerska z Łęk Górnych pełniła wartę honorową przy grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujących się na cmentarzu w Łękach Górnych.

          • Klasy I - III w Dębicy

            W słoneczny czwartkowy poranek klasy I-III wyruszyły do Dębicy, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Alladyn”. Doskonale znana dzieciom baśń, wzbogacona o profesjonalną grę aktorów, okazałe stroje i wspaniałą muzykę zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie.

            Uroku całemu przedstawieniu dodawała piękna scenografia, przenosząca nas w magiczny świat baśni. Spora dawka humoru, ale także i płynąca z tej historii mądrość sprawiły, że z chęcią wybierzemy się na spotkanie z teatrem po raz kolejny.

          • Wieczory filmowe

            Po wieczorze filmowym dla najmłodszych przyszedł czas na noce filmowe dla nieco starszych.

            Klasa V z 18 na 19 października obejrzała aż cztery filmy („Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Narnia II”, „największy z cudów” i bajkę na dobranoc „Smerfy”). Inne atrakcje to kolacja w postaci pizzy i wspólne „spanie”  na materacach. Uczniowie po wspólnym śniadaniu poszli spać do domu koło 9.00. Klasy VI i VII swoją nocną przygodę z kinematografią miała 25 października. Obejrzeli „ Gwiazd naszych wina”, „ Minionki” i „Jak wytresować smoka”, między czasie uczestnicy na kolację zjedli zapiekanki i wypili gorącą czekoladę. Resztę noc spędzili na leżakowaniu i wesołych pogawędkach. Takie zajęcia integracyjne to my lubimy!

          • Głośne czytanie przygód Gangu Słodziaków.

            Sympatycznych mieszkańców Leśnej Polany nie trzeba dzieciom przedstawiać, dlatego też nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję rozwijającą czytelnictwo, organizowaną przez sieć sklepów „Biedronka”. Tak jak poprzednio, dzieci wyrabiają nawyk codziennego głośnego czytania, za co otrzymują naklejki, które kolekcjonują w specjalnych albumach.

        • Szkoła pamięta
          • Szkoła pamięta

            ​​​​​​​Szkoła Pamięta Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

            Porządkujemy nagrobki i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej narodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego nasza szkoła włączyła się w akcję zainicjowaną przez Ministra Edukacji pod hasłem Szkoła pamięta. Nasi uczniowie ze starszych klasy (klasy VI, VII i VIII) z nauczycielami udali się na cmentarz w Łękach Górnych, gdzie porządkowali groby pochowanych tam żołnierzy. Odmówili wspólnie modlitwę w intencji poległych w dwóch wojnach światowych. To patriotyczne wyjście do tego miejsca pamięci ma uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

          • 22 października - wspomnienie św. Jana Pawła II

            W ten dzień Kościół katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. Zmarły 2 kwietnia 2005 pierwszy w dziejach papież z Polski jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych. Błogosławionym ogłosił go 1 maja 2011 papież Benedykt XVI, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizował go papież Franciszek.

          • I konferencja z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            Wesoły nam dziś dzień nastał, uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli zabawną akademię w formie konferencji naukowej. Zaproszeni goście specjaliści w swojej dziedzinie dzielili się z uczestnikami twardymi danymi na temat sytuacji prawnej, ekonomicznej i społecznej polskich pedagogów. Opinię o nauczycielach wyrazili również przedstawiciele innych zawodów: lekarz, anonimowy dyrektor, informatyk i urzędnik. Swoje zdanie o pracy zacnych belfrów przekazali też przyjaciele i rodzina. Całość okraszona została piosenką w pogodnym tonie. Podczas akademii pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom szkoły za rzetelne wykonywanie obowiązków i wręczył nagrody wyróżnionym osobom. Na uroczystości obecna była pani Zofia Pyrchla, która po 38 latach pracy odeszła na emeryturę, uczniowie podziękowali świeżej emerytce i zaśpiewali jej gromkie Sto lat!

          • Pasowanie na ucznia

            10 października do grona uczniów naszej szkoły dołączyło oficjalnie dziewięcioro pierwszoklasistów. Dla dzieci to niezwykle ważna uroczystość, do której sumiennie przygotowywały się w ciągu ostatnich kilku dni..

            W środę, jeszcze przez pasowaniem, miłą niespodziankę dla nowych kolegów przygotowała klasa III z wychowawcą. Złożyli pierwszakom życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonany prezent. Natomiast w czwartkowy poranek nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali przed p. Dyrektorem, rodzicami, gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi czego nauczyli się dotychczas w szkole. Wysłuchaliśmy pięknej recytacji wierszy, zarówno tych z przymrużeniem oka, jak i tych bardziej poważnych- patriotycznych. Mali artyści zaśpiewali także wiele piosenek. W części artystycznej wspomagali ich starsi koledzy z kl. IV, którzy powitali ich w gronie uczniów i złożyli życzenia. Następnie nadszedł naj

          • Czytamy, sprawdź co .....

            W ramach projektu uczniowie czytają i piszą recenzję, opinie o przeczytanych pozycjach. Zobaczcie co sądzą, o książkach wypożyczonych ze szkolnej biblioteki.

            Kuba Potocki

            Grzegorz Kasdepke

            „ Bodzio i Pulpet”

            Bodzio mieszka na warszawskiej Chomiczówce, jego najlepszym przyjacielem jest Pulpet. Bardzo lubi grać w piłkę nożną. Jest bardzo sprytny i pomysłowy. Chłopiec często spotyka kosmitów. Umie się z nimi porozumieć. Najbardziej podobało mi się jak kosmici zaparkowali na środku swój statek kosmiczny, bo nie było innych miejsc. Rozbawił mnie też mecz piłki nożnej z kosmitami- kałużami.

          • Konkurs na bajkę o oszczędzaniu

            Zapraszamy uczniów klas I – IV do udziału w konkursie zorganizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności.

            Zadaniem konkursowym jest napisanie bajki /opowiadanie na temat oszczędzania.

            Macie na to dużo czasu, na Wasze prace czekamy do 15 listopada. Prace zostaną też nagrodzone ocenami.

            Zainspiruj się:

          • Noc naukowców

            Po raz kolejny najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w 13 nocy naukowców. W tym dniu pomimo późnych godzin wieczornych nadal królowała nauka.

            Odwiedziliśmy PWSZ, LO w słynnym Szczepaniku i III LO. Licznie przygotowane atrakcje i tłumy zwiedzających zrobiły na niektórych wrażenie. Sale były pełne eksperymentów, warsztatów, gier i dobrej zabawy. Bardziej ambitni zmagali się z rozwiązywaniem trudnych zadań i łamigłówek. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Niektórzy woleli bardziej lekki program i wybrali pokazy tańca towarzyskiego i „przejażdżkę” policyjnym motocyklem. Po ekscytującym wieczorze w drodze powrotnej również miło spędziliśmy czas.

          • Warta

            1 listopada w czasie święta Wszystkich Świętych 3 Drużyna Harcerska z Łęk Górnych pełniła wartę honorową przy grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujących się na cmentarzu w Łękach Górnych.

          • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            Nasza szkoła po raz drugi brała udział w bezpłatnej akcji edukacyjnej, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

            Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

          • Konkurs SKO - SYSTEMATYCZNIAK

            Członek SKO, który między 19 listopada, a 19 grudnia będzie miał zanotowane najwięcej wpłat kwoty nie mniejszej niż 1 zł otrzyma nagrodę niespodziankę. Jeden dzień = jedna wpłata.

            Zachęcamy do oszczędzania,

            Zachęcamy do systematyczności.

          • Chopin, Moniuszko i inne chłopaki

            Koncertem pod takim tytułem zaczęliśmy w tym roku spotkania z mobilną Filharmonią.

            Poznaliśmy sylwetkę i ciekawostki z życia właśnie Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki ( rok 2019 jest ogłoszony właśnie jego rokiem, gdyż świętujemy 200 rocznicę urodzin kompozytora) oraz najmniej znanego uczniom Witolda Lutosławskiego, który już jako sześciolatek przejawiał niebywały talent muzyczny. Dowiedzieliśmy się też, że część swojej twórczości poświęcił najmłodszym tworząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima. Uczniowie zapoznali się z instrumentami takimi jak: klarnet, flet poprzeczny, skrzypce i fagot, który zafascynował uczniów. Wybrani uczniowie spróbowali swoich sił przy pianinie cyfrowym. Ta muzyczna lekcja na żywo udała się jak zwykle koncertowo.

          • Dzień Chłopaka

            30 września w Polsce obchodzimy Dzień Chłopaka. w tym dniu składamy chłopcom życzenia i drobne upominki

            Wszystkie panie i dziewczynki przygotowały liczne niespodzianki dla chłopców. Każdy chłopiec dostał słodki poczęstunek i drobną niespodziankę. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego wspólnego świętowania.

          • Wyniki Konkursu NIEPODLEGŁA POLSKA

            Kategoria klasy IV – VI

            1. Miejsce Przemysław Kusza
            2. Miejsce Martyna Gładka
            3. Miejsce Jakub Chrostek

            Wyróżnienia:

            Weronika Szypułka

            Oliwia Nalepa

            Dawid Smoleń

            Kategoria klasy VII – VIII

            1. Miejsce Łukasz Pawłowicz
            2. Miejsce Bartłomiej Smołucha
            3. Miejsce Weronika Kuliś

            Organizatorzy konkursu: Anna Jurek, Zofia Ziaja

    • Partnerzy

      • Poznaj Polskę
      • Ministerstwo Edukacji i Nauki
      • Dom Kultury w Pilźnie
      • Gmina Pilzno
      • Egzamin ósmoklasisty
      • Sprawozdanie finansowe
      • Deklaracja dostępności
      • Laboratoria przyszłości.
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 17.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych