• Klasa VIII na strzelnicy

      W dniu 10 maja 2024r. w ramach realizacji tematów strzeleckich z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, uczniowie klasy 8 wraz z panem Jackie Wojnarowskim udali się na strzelnicę Centrum Strzeleckie ŁUSKA w Machowej.
      Czytaj więcej
    • Mój czworonożny przyjaciel

      Konkurs plastyczny pt. ,, Mój czworonożny przyjaciel" organizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Brzostku już rozstrzygnięty : Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział i pod okiem p. Z Ziaja wykonali piękne prace.
      Czytaj więcej
    • Mistrz Matematyki

      W Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie 26 kwietnia odbył się Gminny Konkursu Matematyczny „MISTRZ MATEMATYKI”, przeznaczony dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej.
      Czytaj więcej
    • Kraków z Oliwką Podrazą.

      Uczniowie klasy Vi i VII po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w ciekawej wycieczce dzięki talentowi Oliwki. Zadaniem konkursowym było przedstawienie przez uczestników własnej interpretacji dowolnego obrazu Józefa Chełmońskiego. Oliwia wybrała Sielankę i przedstawiła współczesną jej wersję z nieopisaną dbałością o szczegóły.
      Czytaj więcej
    • Trzymaj formę

      W dniu dzisiejszym Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych już po raz XIV gościła uczestników Gminnej Olimpiady Zdrowia w ramach Ogólnopolskiego Programu „ Trzymaj formę”. Gośćmi honorowymi były Pani Bożena Gawryś i Paulina Baran z Oddziału Oświaty Zdrowotnej PSSE w Dębicy.
      Czytaj więcej
    • Międzynarodowy Dzień Ziemi

      Dziś na szkolnych korytarzach ponownie dominował kolor zielony. Obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi jest dla nas doskonałą okazją na chwilę refleksji, dotyczącą naszej planety, bowiem na co dzień nie każdy człowiek docenia jej piękno i cuda natury, jakie nam oferuje. Z drugiej strony nie sposób też nie wspomnieć, jak kruchy jest nasz ekosystem i ile zagrożeń cywilizacyjnych związanych z działalnością człowieka czyha na środowisko
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • HARCERSKI START

            4 Gromada Zuchowa "Leśna Gromada" oraz 3 Drużyna z Łęk Górnych wzięła udział jak co roku w Harcerskim Starcie który został zorganizowany w Pilżnie.

            Zuchy oraz harcerze uczestniczyli we Mszy św. wzięli udział w warsztatach , grze terenowej, odwiedzili Muzeum Regionalne w Pilźnie. Na zakończenie spotkania utworzono na Rynku krąg i puszczono iskierkę.

          • Bal Świętych

            W czwartek 22 listopada w naszej szkole odbył się po raz drugi Bal Wszystkich Świętych. Był to bal przebierańców, gdyż dzieci miały wspaniałe, oryginalne przebrania. Nie odwiedziły nas jednak czarownice, ani potwory, ani nawet zwierzęta, czy postacie z bajek. Dzieci założyły stroje m.in. św. Franciszka, św. Antoniego, św. Ojca Pio, bł. Karoliny, św. Teresy, św. Jadwigi, itp. A zatem wielu świętych wielkich i małych bawiło się na balu. Wszyscy śmiali się, tańczyli i balowali. Patronem balu była bł. Karolina i to o niej dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Uczniowie z klasy IV zaśpiewali 2 piosenki o bł. Karolinie, które zdobyły I miejsce na Przeglądzie Piosenek Religijnych. A zatem było wesoło i refleksyjnie, zabawnie i naukowo. Myślę, że nasi najmłodsi uczestnicy, oprócz tego, że dobrze się bawili, zdobyli pewną wiedzę, a przykład wielu patronów może kiedyś skłoni ich do ref

          • Patriotyczne czytanie

            Dla najmłodszych najlepszym sposobem uczczenia 100. Roczny odzyskania niepodległości było poznawanie historii. Taką możliwość dzieci miały we wtorek 13 listopada podczas szkolnego, głośnego czytania historyjek o dziejach Polski. Do każdej opowieści czytający mieli przygotowane pytania i drobne prezenty. Uczniom klas I, II i III gratulujemy wiedzy i dobrej pamięci.

          • Czytamy

            Wielkie Narodowe czytanie zagościło również na Pilzneński Rynek. Przy pięknej pogodzie i w miłej atmosferze uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela polonisty i bibliotekarza licznie uczestniczyli w 8 Narodowym Czytaniu, któremu od 8 lat patronuje Para Prezydencka.

            Całą akcję prowadziła pani dyr. MBP w Pilźnie Barbara Szypułka. Fragmenty nowel czytało wielu znanych osób z terenu gminy Pilzno w tym również rodzic i nauczyciel naszej szkoły. W sobotę Para Prezydencka ogłosiła lekturę przyszłorocznego Narodowego Czytania. Będzie to Balladyna Juliusza Słowackiego. My wychodząc naprzeciw postanowiliśmy już teraz czytać fragmenty na godzinach wychowawczych. Balladyna nie jest nam obca gdyż w ubiegłym roku byliśmy na spektaklu w tarnowskim teatrze.

          • MRM Pilzna

            Inauguracja, zaprzysiężenie oraz I sesja już za nami! Tak rozpoczęła się praca Młodzieżowej Rady Miasta Pilzna. Naszą szkołę reprezentuje Marika Błońska, która wygrała wybory na rajcę w tamtym roku szkolnym. Cieszymy się bardzo, gratulujemy, a także życzymy wielu pomysłów, twórczych spotkań i mądrych decyzji.

          • Zuchy dla Niepodległej

            W sobotę, 27 października 2018 r., już po raz drugi wszystkie gromady zuchowe Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej spotkały się i bawiły na biwaku w szkole w Machowej. Zuchy z Łęk Górnych pod opieką druhny pwd. Zofii Ziaja oraz gromady zuchowe z Dobrkowa, Lipin, Machowej, Parkosza i Pilzna realizowały zadania na sprawność „Piłsudczyk”. Biwak miał na celu uczczenie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz przybliżenie wydarzeń, jakie miały miejsce w 1918r. O historii tamtych czasów opowiadała zuchom hm. Zofia Mossoń, członek Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, gość biwaku.

          • Spotkanie z panem Stanisławem Brudnym

            Jak to jest być osobą rozpoznawalną? Czy aktor stresuje się przed wejściem na scenę? Dlaczego warto wybrać ten zawód? Na te i inne pytania odpowiedział nam dziś wspaniały gość, pan Stanisław Brudny.

            Pochodzący z Pilzna znakomity aktor znany z wielu ról filmowych i teatralnych, a także z pracy w radiu i dubbingu opowiedział uczniom o tym, jak to się stało, że został aktorem. Przybliżył im również wiele terminów związanych z pracą w teatrze, takich jak inspicjent i butafor. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy wierszy wyrecytowanych przez naszego gościa. Ogromne wrażenie zrobiła na słuchaczach również jego dykcja i znakomity warsztat aktorski. Pan Stanisław niejednokrotnie podkreślał, jak ważna jest nauka prawidłowej wymowy oraz doskonalenie pamięci od najmłodszych lat, bowiem jego talent aktorski został zauważony właśnie już w szkole przez nauczycieli. Żartobliwe anegdoty

          • Eliminacje do konkursu recytatorskiego

            Konkurs Wierszowisko organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Wł. Jagiełły w Pilźnie cieszył się taką popularnością, że w klasach I - III zostały zorganizowane eliminacje w celu wyłonienia reprezentata naszej szkoły. Hasłem tegorocznego konkursu jest "Ojczyzna wierszem malowana", a najładniej według komisji tekst o Polsce recytowała Amelia Czuba i to ona pojedzie do Pilzna. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

          • Inspiruje nas wolność

            09. 11. Również w naszej szkole odbywały się uroczystości związane z 100. Rocznicą odzyskania niepodległości. Po raporcie klas dokładnie o 11. 11. dołączyliśmy do szkół bijących rekord w śpiewaniu hymnu państwowego. Następnie od występu baletowego w wykonaniu Liliany Zimy rozpoczęła się akademia o wolności. Prowadzący Karolina Siemek i Jakub Sambora wprowadzili nas w klimat czasów, które doprowadziły Polaków do wybicia się na niepodległość. Grozę I wojny światowej widzieliśmy w scence w wykonaniu Jakuba Flisa i Weroniki Szypułki oraz recytacji Mateusza Szatko. Ambitne piosenki zaśpiewali: „Wolność” – Weronika Szypułka, „Miejcie nadzieję” – Konrad Surdel, Piotr Czuba, „Polska Zmartwychwstała”- Bartek Marek, „Ojczyzna” – Jakub Chrostek, Jakub Pyrchla, Przemysław Kusza. Jędrzeja Moraczewskiego odtworzył Szymon Kozioł, a w postać marszałka wcielił się Paweł Bączek. Na koniec odśpiewaliśmy

          • "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

            #sprzatanieswiata #naszaziemia

            W naszej szkole, jak co roku, włączamy się w różnoraki sposób w akcję Sprzątanie świata. W tym roku została zorganizowana prezentacja z atrakcyjnym konkursem dla dzieci. Oprócz pokazu slajdów i filmików, uczniowie rozwiązywali quizy online, segregowali śmieci na czas i oczywiście zdobywali nagrody. Jednak nie to było najważniejsze, tylko wiedza jak można pomóc naszej planecie, naszemu krajowi, naszej wsi w walce z odpadami i coraz większym zanieczyszczeniem środowiska.

          • Powitanie jesieni

            Jesień nie musi być smutna. KL III powitała ją na wesoło. Korzystając z gościnności pani Albiny Marek, bardzo miło spędziliśmy popołudnie.

            Nasze mamy p. Barbara Szatko, Ewelina Potocka i Albina Marek zadbały o smakołyki i napoje. Bardzo smakowały nam smażone na grillu kiełbaski. Ciepła herbatka z sokiem malinowym i przytulne miejsce w altanie sprawiły, że czuliśmy się wspaniale. Zabawa w chowanego, wyścigi, gra w piłkę oraz zjeżdżalnie i huśtawki były dodatkową atrakcją jesiennego spotkania. Już dziś planujemy następne spotkanie, będzie to pewnie powitanie innej pory roku.

          • Wieczór filmowy dla klas I - III

            Szkoła to nie tylko lekcje i klasówki, ale również mnóstwo świetnej zabawy, co mogą potwierdzić nasi najmłodsi uczniowie. W miniony czwartek jedna z naszych sal lekcyjnych zamieniła się... w salę kinową, bowiem klasy I-III uczestniczyły w wieczorze filmowym, zorganizowanym przez swoich wychowawców.

          • Muzycznie .... z Mobilną Filharmonią

            Miło nam poinformować, że ten rok szkolny upłynie nam muzycznie. Zaplanowaliśmy aż cztery spotkania z Mobilną Filharmonią:

            03. 10. 2019 - Chopin, Moniuszko i inne chłopaki,

            19. 11. 2019 - Piękna nasza Polska cała,

            04. 03. 2020 -Wielcy geniusze i ich małe sekrety,

            07. 05. 2019 - Kolorowym szlakiem z muzycznym plecakiem.

          • Nowa akcja Spółdzielni Uczniowskiej i SKO

            ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

          • Rusza akcja Zakrętka - siła tkwi w ilości …

            Zachęcamy wszystkich do przynoszenia plastikowych nakrętek. Zbiórkę prowadzą harcerze z klasy VIII.

            Nakrętki zbieramy na Stowarzyszenie HCPT POLSKA, które pomaga niepełnosprawnym dzieciom. Zebrane nakrętki oddajemy do punktu w Podgrodziu, a pieniądze wpłacamy na konto stowarzyszenia.

          • Bezpieczeństwo przede wszystkim

            Nasza szkoła mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole, a także poza nią, szczególnie w drodze, organizuje spotkania, zajęcia dotyczące tych zagadnień. Pod koniec roku szkolnego odbył się egzamin na kartę rowerową, a zaproszeni policjanci przypomnieli podczas plenerowego spotkania z uczniami zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w gospodarstwie rolnym. Wczoraj kolejny raz gościliśmy pana policjanta, który tym razem przypomniał jak należy się zachowywać na ulicy: podczas jazdy rowerem, gdy pędzimy skuterem i gdy idziemy na piechotę. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego odpowiadają za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi, pamiętajmy, że warunki drogowe mogą być różne.

    • Partnerzy

      • Poznaj Polskę
      • Ministerstwo Edukacji i Nauki
      • Dom Kultury w Pilźnie
      • Gmina Pilzno
      • Egzamin ósmoklasisty
      • Sprawozdanie finansowe
      • Deklaracja dostępności
      • Laboratoria przyszłości.
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 19.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych