Aktualności
Zabawa andrzejkowa
Wesoło i hucznie – tak było u nas w czwartek 28 listopada! Z racji tradycyjnych andrzejek najmłodsi ochoczo ruszyli w tany przy dźwiękach znanych hitów.
1Były oczywiście „kaczuszki”, taniec belgijski, pociąg, czy wszystkim znana „chusteczka”. Ogromną ekscytację wzbudziły też wróżby, oczywiście
z przymrużeniem oka! Wiemy już, kto będzie adwokatem, kto fryzjerem, a kto tatuażystą. Znamy także imiona przyszłych żon/mężów. Na uczniów czekały też świetne konkursy, w których można było wygrać nieco słodkości oraz pyszny poczęstunek w salach przygotowany przez rodziców.
Klasa IV w świecie pieniądza
projekt fundacji Śnieżka
4Miło nam poinformować, że klasa IV bierze udział w zajęciach 4. edycji Programu Edukacyjnego „Mały Świat Dużego Pieniądza” zorganizowanych przez fundację „Śnieżka”. Dzieci na zajęciach uczą się co to jest oszczędzanie, jak można oszczędzać przez zabawę. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy rywalizowali w grze planszowej, w której decydowali o wydatkach. W nagrodę wszyscy otrzymali małe upominki – świnki skarbonki.
W tym roku do udziału w tej ciekawej, ekonomicznej przygodzie zgłosiło się 20 szkół z Dębicy i okolic. Łącznie w zajęciach bierze udział ponad 400 dzieci z 24 klas. To będzie bardzo owocny czas!
Sukcesy pingpongistów
Nasi chłopcy Kacper i Michał najlepsi w gminie. Zajeli I miejsce w tenisie stołowym i tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Gratulacje!
Piękna nasza Polska cała
– kolejne spotkanie z mobilną filharmonią
1Mimo opóźnienia, spotkanie ze znaną już nam objazdową filharmonią odbyło się w wesołej atmosferze. Odbyliśmy muzyczną wędrówkę po Polsce wzdłuż i wszerz. Poznaliśmy kulturę Kaszub – przyśpiewki stamtąd pochodzące, tradycyjny strój oraz intrygujący instrument diabelskie skrzypce. Dużo śmiechu było przy nauce języka kaszubskiego, ale udało się przetłumaczyć cały tekst. Mogliśmy zobaczyć ubiór bliski naszemu sercu - rzeszowski strój ludowy, z łatwością rozpoznaliśmy strój krakowski, dużo trudniej było ze strojem z drugiego krańca Polski, czyli znad Bałtyku. W stroju góralskim wystąpił pan, który grał na kontrabasie. To jemu zaglądaliśmy w „duszę”, oczywiście kontrabasowi nie panu ;) , a wybrane osoby próbowały gry na tym duuużym instrumencie. Do ludowych piosenek rytmicznie tupaliśmy i klaskaliśmy, generalnie – podobało się!
Aktywnie o uzależnieniach
18 listopada pani psycholog z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie przeprowadziła w naszej szkole warsztaty w trzech grupach wiekowych. Tematem zajęć była profilaktyka uzależnień od telefonu komórkowego, internetu, portali społecznościowych , także od substancji psychoaktywnych i alkoholu. Oprócz aktywnych ćwiczeń, luźnej dyskusji uczestnicy obejrzeli przygotowaną prezentację i filmik ukazujący szkodliwość i skutki poszczególnych zjawisk oraz ryzyko uzależnień. Pozytywna relacja i swobodny charakter zajęć pozwolił dzieciom na wypowiedzenie w tej kwestii.
Wrzesień '39
1Listopad to miesiąc, w którym szczególnie wspominamy losy Polski
i Polaków walczących o jej wolność. Kilka dni temu obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, a 14 listopada wzięliśmy udział w niecodziennej lekcji historii. Naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna Rekonstrukto z pokazem historycznym „Wrzesień ’39, czyli rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa,
a zniknęła II Rzeczpospolita”.
Iluzjonista
1W czwartek, 7 listopada na zaproszenie przedszkolaków i uczniów do naszej szkoły zawitał magik ze swoim występem. Sympatyczny starszy pan zaprezentował serię sztuczek z kartami, drukowaniem pieniędzy, wstążeczkami czy kolorami płyt gramofonowych. Uczestnikom jednak najbardziej podobały się sztuczki, w których sami mogli brać udział. Takie przerwy z nauce lubimy najbardziej.
Niepodległa – Niepokorna!
5W piątek 8 listopada jeszcze przed właściwym Dniem Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania wolności. Po raporcie klas został odśpiewany hymn. Podczas montażu słowno muzycznego widownia usłyszała poetycką historię Polski aż do czasów współczesnych urozmaiconą efektami dźwiękowymi. Obejrzała fragment z polonezem z filmu „Pan Tadeusz”, wiadomości TVPolonia w wykonaniu chłopców z kl. VII, posłuchała o polskich legendach, a także piosenek w wykonaniu wokalistów z kl. V (Niepodległa, niepokorna i Urodziłem się w Polsce) oraz uzdolnionych duetów klas I – III (Moja ojczyzna i Przybyli ułani). Swój udział zaznaczyli też harcerz, kibic, miłośniczka literatury czy podróżnik. Prowadzący okrasili występ garścią wiadomości o Polsce; jej położeniu, granicach, zwyczajach, legendach, miejscach. Występ naszych uczniów można podsumować słowami: Żyć najpiękni
Wywiadówka
Wszystkich rodziców zapraszamy 14 listopada (czwartek) na godzinę 16.00 na zebranie.
Aktywna tablica = aktywny uczeń
3Edukacja TiK ma pokazać uczniom, że urządzenia mogą służyć także do edukacji, nauki, ćwiczenia umiejętności. Zajęcia z wykorzystaniem monitorów interaktywnych mają udowodnić, że lekcje nie muszą być nudne i archaiczne. Korzystanie ze zdobyczy technologicznych ma zachęcić uczniów do pracy nad zagadnieniami ze wszystkich przedmiotów, nie tylko informatyki. Wspólne dochodzenie do wiedzy przy zgłębianiu tajników obsługi programów i aplikacji pobudzi dzieci do myślenia, próbowania i szukania sposobów.
IV Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Zwierniku. Ich występ należy zaliczyć do bardzo udanych!
Uczennica klasy III Karolina Szatko zajęła w swojej kategorii pierwsze miejsce. Duet sióstr z klasy I - Klaudia i Ewelina Wójcik zajął trzecie miejsce, tak samo jak Przemek Kuszą i Jakub Chrostek z klasy V. Weronika Szypułka z klasy VI otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! Szerokie zainteresowanie i udział dzieci z naszej szkoły w konkursie dobrze wpisuje się w obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu oraz utrwalanie postaw patriotycznych. Dodatkowo nasi uczniowie mają szansę pochwalić się talentem przed szerszą publicznością, oswoić tremę z myślą o dalszych występach i kolejnych sukcesach wokalnych. Dziękujemy organizatorom za wspaniały konkurs. Dziękujemy również
Harcerska warta
1 listopada w czasie święta Wszystkich Świętych 3 Drużyna Harcerska z Łęk Górnych pełniła wartę honorową przy grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujących się na cmentarzu w Łękach Górnych.
Klasy I - III w Dębicy
W słoneczny czwartkowy poranek klasy I-III wyruszyły do Dębicy, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Alladyn”. Doskonale znana dzieciom baśń, wzbogacona o profesjonalną grę aktorów, okazałe stroje i wspaniałą muzykę zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie.
3Uroku całemu przedstawieniu dodawała piękna scenografia, przenosząca nas w magiczny świat baśni. Spora dawka humoru, ale także i płynąca z tej historii mądrość sprawiły, że z chęcią wybierzemy się na spotkanie z teatrem po raz kolejny.
Wieczory filmowe
Po wieczorze filmowym dla najmłodszych przyszedł czas na noce filmowe dla nieco starszych.
Klasa V z 18 na 19 października obejrzała aż cztery filmy („Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Narnia II”, „największy z cudów” i bajkę na dobranoc „Smerfy”). Inne atrakcje to kolacja w postaci pizzy i wspólne „spanie” na materacach. Uczniowie po wspólnym śniadaniu poszli spać do domu koło 9.00. Klasy VI i VII swoją nocną przygodę z kinematografią miała 25 października. Obejrzeli „ Gwiazd naszych wina”, „ Minionki” i „Jak wytresować smoka”, między czasie uczestnicy na kolację zjedli zapiekanki i wypili gorącą czekoladę. Resztę noc spędzili na leżakowaniu i wesołych pogawędkach. Takie zajęcia integracyjne to my lubimy!
Głośne czytanie przygód Gangu Słodziaków.
Sympatycznych mieszkańców Leśnej Polany nie trzeba dzieciom przedstawiać, dlatego też nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję rozwijającą czytelnictwo, organizowaną przez sieć sklepów „Biedronka”. Tak jak poprzednio, dzieci wyrabiają nawyk codziennego głośnego czytania, za co otrzymują naklejki, które kolekcjonują w specjalnych albumach.
Szkoła pamięta
Szkoła Pamięta Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.
Porządkujemy nagrobki i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej narodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego nasza szkoła włączyła się w akcję zainicjowaną przez Ministra Edukacji pod hasłem Szkoła pamięta. Nasi uczniowie ze starszych klasy (klasy VI, VII i VIII) z nauczycielami udali się na cmentarz w Łękach Górnych, gdzie porządkowali groby pochowanych tam żołnierzy. Odmówili wspólnie modlitwę w intencji poległych w dwóch wojnach światowych. To patriotyczne wyjście do tego miejsca pamięci ma uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
22 października - wspomnienie św. Jana Pawła II
7W ten dzień Kościół katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. Zmarły 2 kwietnia 2005 pierwszy w dziejach papież z Polski jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych. Błogosławionym ogłosił go 1 maja 2011 papież Benedykt XVI, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizował go papież Franciszek.
I konferencja z okazji Dnia Edukacji Narodowej
4Wesoły nam dziś dzień nastał, uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli zabawną akademię w formie konferencji naukowej. Zaproszeni goście specjaliści w swojej dziedzinie dzielili się z uczestnikami twardymi danymi na temat sytuacji prawnej, ekonomicznej i społecznej polskich pedagogów. Opinię o nauczycielach wyrazili również przedstawiciele innych zawodów: lekarz, anonimowy dyrektor, informatyk i urzędnik. Swoje zdanie o pracy zacnych belfrów przekazali też przyjaciele i rodzina. Całość okraszona została piosenką w pogodnym tonie. Podczas akademii pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom szkoły za rzetelne wykonywanie obowiązków i wręczył nagrody wyróżnionym osobom. Na uroczystości obecna była pani Zofia Pyrchla, która po 38 latach pracy odeszła na emeryturę, uczniowie podziękowali świeżej emerytce i zaśpiewali jej gromkie Sto lat!
Pasowanie na ucznia
10 października do grona uczniów naszej szkoły dołączyło oficjalnie dziewięcioro pierwszoklasistów. Dla dzieci to niezwykle ważna uroczystość, do której sumiennie przygotowywały się w ciągu ostatnich kilku dni..
W środę, jeszcze przez pasowaniem, miłą niespodziankę dla nowych kolegów przygotowała klasa III z wychowawcą. Złożyli pierwszakom życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonany prezent. Natomiast w czwartkowy poranek nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali przed p. Dyrektorem, rodzicami, gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi czego nauczyli się dotychczas w szkole. Wysłuchaliśmy pięknej recytacji wierszy, zarówno tych z przymrużeniem oka, jak i tych bardziej poważnych- patriotycznych. Mali artyści zaśpiewali także wiele piosenek. W części artystycznej wspomagali ich starsi koledzy z kl. IV, którzy powitali ich w gronie uczniów i złożyli życzenia. Następnie nadszedł naj
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Galeria zdjęć
brak danych