Aktualności
Stroiki wielkanocne - podziwiajmy
Uczniowie naszej szkoły jak co roku przygotowali niebanalne stroiki wielkanocne. Najpiękniejsze, docenione za pomysłowość i samodzielność wykonania zostały przekazane do Domu Kultury w Pilźnie, gdzie wezmą udział w Gminnym Konkursie. Wszystkim Uczniom już dziś gratulujemy talentu!
Szach i mat - najmłodsi grają w szachy
Długo by wymieniać co daje gra w szachy.Rozwija kompetencje matematyczne, zdolność logicznego myślenia, umiejętność analizowania tego co było i wyciągania wniosków, uczy koncentracji. Szachy pomagają kształtować osobowość: uczą planowania, dyscypliny i odpowiedzialności za własne czyny. To jest też bardzo sprawiedliwy sport, zawodnik nie może zrzucić winy na boczny wiatr czy inne trudne warunki. Wygrana albo przegrana jest konsekwencją ruchów grającego i koniec. Jednocześnie, jeżeli poświęci się czas i zdobędzie większe umiejętności niż przeciwnik, jest duża szansa na zwycięstwo.Szachy ponad wszytko uczą analitycznego myślenia. Poza tym, w dobie internetu i wirtualnego spędzania czasu ze znajomymi, gra daje możliwość spotkania z rówieśnikami, z rodzicami, dziadkami. Tak o grze w szachy mówi Michał Kanarkiewicz student, nauczyciel, szachista przekonuje, że gra w szachy to nauka myślenia i
ZHP w naszej szkole
W naszej szkole prężnie działają struktury harcerskie. Od dawna działa III Drużyna Harcerska w Łękach Górnych, a od niedawna została reaktywowana drużyna zuchowa. Nasi harcerze oprócz zbiórek organizują akcje Betlejemskie Światełko Pokoju, warta przy grobach żołnierskich w Dniu Wszystkich Świętych, wyjazdy na konkursy piosenki harcerskiej, udział w zbiórkach wyjazdowych, wycieczkach i rajdach. W galerii zdjęć można obejrzeć przebieg wybranych spotkań harcerskich.
Pierwszy Dzień Wiosny - zapraszamy do galerii fot.
5Wyjazd do kopalni soli w Bochni
W tym roku klasy I-III przywitały wiosnę w kopalni soli w Bochni. Wielką ekscytację wśród dzieci wzbudził już sam zjazd szybem Campi pod ziemię. Następnie pod okiem pana przewodnika rozpoczęliśmy zwiedzanie, które miało charakter podróży w czasie. Przemierzając multimedialną trasę turystyczną, poznaliśmy historię kopalni, średniowieczne techniki wydobywcze, a także górnicze zwyczaje. A wszystko to przybliżyły nam interaktywne animacje i pokazy oraz ciekawe opowieści przewodnika. Spotkaliśmy nawet Skarbnika, czyli dobrego ducha bocheńskiej kopalni, który w zamian za piękną recytację wiersza podarował dzieciom upominki w postaci woreczków z solą.
Wykopaliska słów, czyli na tropie zapomnianych wyrazów z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Projekt z eTwinngiem.
8Uczniowie klas IV, V, VI i III gimnazjum wprawdzie już po Dniu Języka Ojczystego, który obchodzimy 21 lutego (u nas to były ferie) przystąpiły do projektu zaproponowanego przez eTwinning
platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.
Zabawa choinkowa
7W czwartek przed feriami odbyła się zabawa choinkowa dla młodszych i dyskoteka dla starszych. Uczniowie klas I – III bawili się przed południem z animatorkami z kl. VIII. Patrycja, Aneta, Nadia i Natalia oraz Kasia przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów świetne zabawy z balonami, zgadywankami, z gorącym krzesłem i wiele innych. Rodzice natomiast przygotowali poczęstunek na bogato. Starsi uczniowie bawili się od 17 do 20.00 już według własnego pomysłu. Oni również mieli suto zastawiony przez rodziców stół.
Sukcesy, sukcesy
Miło nam poinformować, że Konrad Surdel zdobył I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej w Pilźnie, kategorii klas VII – IIIG, soliści.
Świetnie zaprezentowali się też w swoich kategoriach Karolina Szatko i Przemek Kusza.
W tym samym czasie w GOK Pilzno odbyło się rozdanie nagród w Konkursie Plastycznym „Różne oblicza Jana Pawła II”, nasi uczniowie odbierali nagrody w kategoriach: klas I- III, I miejsce Mateusz Szatko, Martyna Gładka wyróżnienie w kategorii klas IV – VI. Konkurs został zorganizowany przez PSP w Jaworzu Górnym.
Wsparcie dla Martynki
Wciąż można wesprzeć Martynę Walkowicz przekazując 1 procent podatku: KRS 0000290273, cel szczegółowy: Martyna Walkowicz.
Zgromadzone pieniądze zostaną wykorzystane na pooperacyjne leczenie i opiekę nad dziewczynką w niemieckiej klinice w Munster.
Historię naszej bohaterki można przeczytać na stronie fundacji Cor Infantis, której jest podopieczną.
Pokaz historyczny
7„Ku Niepodległej” – taki tytuł nosił pokaz historyczny, w którym 29 stycznia wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Grupa artystyczna „Rekonstrukto” przygotowała żywą lekcję historii, która zarówno dzieciom, jak i młodzieży przybliżyła losy Polaków walczących o wolność ojczyzny. Członkowie grupy zaprezentowali sylwetki wybitnych postaci historycznych, takich jak Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, czy Ignacy Jan Paderewski. Przedstawili także losy Polaków od czasów tragicznych rozbiorów Polski, przez powstania narodowe, aż do wybuchu I wojny światowej i odzyskania niepodległości.
Dzień Babci i Dziadka
321 stycznia w naszej szkole gościliśmy ukochane babcie i dziadków, aby jak co roku wyrazić swoją wdzięczność i miłość wobec nich. Dzień Babci i Dzień Dziadka to święto szczególne nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich wnucząt, które najpiękniej jak potrafiły przygotowały program artystyczny pod czujnym okiem swoich pań.
Martynka
https://www.siepomaga.pl/sercekrolewny?fbclid=IwAR27mWl4h2g5UuZFq8p8F8BHbYE70bxFEE1-8n92mIiwl4r93twPEWymvKc
Wyniki Gminnego Konkursu Stroików i Szopek Bożonarodzeniowych
Najpiękniejszy stroik świąteczny:
Wyróżnienia: Piotr Czuba, Jakub Chrostek, Bartłomiej Szatko, Oliwia Nalepa, Krystian Baran
Szopki: I miejsce Emilia Klucznik
III miejsce Weronika Szypułka
Wyróżnienia: Michał Kozioł, Jakub Michoń, Karolina Szatko, Maria Sambora, Kornelia Bańdur
Szopki rodzinne: I miejsce Elena i Mateusz Szatko
Wyjazd do kina
Choć zimowa aura nie zachęca do podróży, to jednak uczniom klas I-III nie straszne są śniegi i mrozy. 7 stycznia wraz z wychowawcami udali się do kina „Kosmos” w Dębicy na „Lekcję w kinie”, organizowaną przez Centrum Edukacji Filmowej.
Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmowała multimedialną lekcję dla dzieci. W tym roku temat spotkania brzmiał „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci”. Dzięki atrakcyjnej formie zajęć uczniowie z wielkim zaciekawieniem chłonęli nową wiedzę. Dowiedzieli się co to jest kino nieme, kim jest taper i jaka jest jego rola oraz jak wyglądały filmy na początku istnienia kina. Spróbowali też swoich sił w śpiewie, tańcu oraz quizie o instrumentach i piosenkach z filmów dla dzieci. Mieli także okazję przekonać się, jak ważną rolę pełni muzyka w filmie, a nawet wziąć udział wjej nagrywaniu. Wszyscy świetnie się bawili.
Jasełka
Jasełka już od wielu lat wpisane są do kalendarza organizowanych w naszej szkole uroczystości. Podtrzymując tradycję, również w tym roku szkolnym nie mogło zabraknąć tego pięknego widowiska o Bożym Narodzeniu. Była więc Święta Rodzina, aniołki, trzej królowie, Herod oraz diabły. Aby jednak zerwać z przewidywalnością, nasi młodzi aktorzy postanowili nieco uwspółcześnić prezentowaną historię. Co z tego wyszło? Ogrom zabawy, radość oraz szeroki uśmiech na twarzach widowni. I słusznie, w końcu to Wesoła Nowina!
Betlejemskie Światełka Pokoju 2018
Przed świętami Bożego Narodzenia harcerze przekazali światełko do Szkoły w Łękach Górnych, korzystając z okazji przybliżyli uczniom cel i ideę wędrówki betlejemskiego światełka po całym świecie. Nasze harcerki przekazały dzieciom i pracownikom szkoły, że w podziękowaniu Bogu za to, że możemy być przykładem jego miłości niesiemy ten płomień braterstwa do szkoły, do kościoła, i do naszych domów.
Konkurs o Wielkich Ludziach Kościoła
212 grudnia 2018 w naszej szkole już po raz 5 odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkich Ludziach Kościoła. W tym roku uczestnicy zgłębiali życie Świętego Stanisława Kostki. Był on patronem roku liturgicznego 2018. Jest również patronem studentów, alumnów i polskiej młodzieży. Celem konkursu było przybliżenie jego postaci i kultu religijnego. W finale wzięło udział 18 uczestników z 5 szkół: Zwiernika, Machowej, Strzegocic, Słotowej i Łęk Górnych. Zmagania nie były łatwe a test okazał się dość trudny. Należało rozwiązać 27 zadań za które można było zdobyć 71 pkt. Klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Galeria zdjęć
brak danych