Aktualności
Czytamy, sprawdź co .....
W ramach projektu uczniowie czytają i piszą recenzję, opinie o przeczytanych pozycjach. Zobaczcie co sądzą, o książkach wypożyczonych ze szkolnej biblioteki.
Kuba Potocki
Grzegorz Kasdepke
„ Bodzio i Pulpet”
Bodzio mieszka na warszawskiej Chomiczówce, jego najlepszym przyjacielem jest Pulpet. Bardzo lubi grać w piłkę nożną. Jest bardzo sprytny i pomysłowy. Chłopiec często spotyka kosmitów. Umie się z nimi porozumieć. Najbardziej podobało mi się jak kosmici zaparkowali na środku swój statek kosmiczny, bo nie było innych miejsc. Rozbawił mnie też mecz piłki nożnej z kosmitami- kałużami.
Konkurs na bajkę o oszczędzaniu
Zapraszamy uczniów klas I – IV do udziału w konkursie zorganizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności.
Zadaniem konkursowym jest napisanie bajki /opowiadanie na temat oszczędzania.
Macie na to dużo czasu, na Wasze prace czekamy do 15 listopada. Prace zostaną też nagrodzone ocenami.
Zainspiruj się:
Noc naukowców
Po raz kolejny najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w 13 nocy naukowców. W tym dniu pomimo późnych godzin wieczornych nadal królowała nauka.
Odwiedziliśmy PWSZ, LO w słynnym Szczepaniku i III LO. Licznie przygotowane atrakcje i tłumy zwiedzających zrobiły na niektórych wrażenie. Sale były pełne eksperymentów, warsztatów, gier i dobrej zabawy. Bardziej ambitni zmagali się z rozwiązywaniem trudnych zadań i łamigłówek. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Niektórzy woleli bardziej lekki program i wybrali pokazy tańca towarzyskiego i „przejażdżkę” policyjnym motocyklem. Po ekscytującym wieczorze w drodze powrotnej również miło spędziliśmy czas.
Warta
1 listopada w czasie święta Wszystkich Świętych 3 Drużyna Harcerska z Łęk Górnych pełniła wartę honorową przy grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujących się na cmentarzu w Łękach Górnych.
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła po raz drugi brała udział w bezpłatnej akcji edukacyjnej, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Konkurs SKO - SYSTEMATYCZNIAK
Członek SKO, który między 19 listopada, a 19 grudnia będzie miał zanotowane najwięcej wpłat kwoty nie mniejszej niż 1 zł otrzyma nagrodę niespodziankę. Jeden dzień = jedna wpłata.
Zachęcamy do oszczędzania,
Zachęcamy do systematyczności.
Chopin, Moniuszko i inne chłopaki
Koncertem pod takim tytułem zaczęliśmy w tym roku spotkania z mobilną Filharmonią.
Poznaliśmy sylwetkę i ciekawostki z życia właśnie Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki ( rok 2019 jest ogłoszony właśnie jego rokiem, gdyż świętujemy 200 rocznicę urodzin kompozytora) oraz najmniej znanego uczniom Witolda Lutosławskiego, który już jako sześciolatek przejawiał niebywały talent muzyczny. Dowiedzieliśmy się też, że część swojej twórczości poświęcił najmłodszym tworząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima. Uczniowie zapoznali się z instrumentami takimi jak: klarnet, flet poprzeczny, skrzypce i fagot, który zafascynował uczniów. Wybrani uczniowie spróbowali swoich sił przy pianinie cyfrowym. Ta muzyczna lekcja na żywo udała się jak zwykle koncertowo.
Dzień Chłopaka
30 września w Polsce obchodzimy Dzień Chłopaka. w tym dniu składamy chłopcom życzenia i drobne upominki
Wszystkie panie i dziewczynki przygotowały liczne niespodzianki dla chłopców. Każdy chłopiec dostał słodki poczęstunek i drobną niespodziankę. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego wspólnego świętowania.
Wyniki Konkursu NIEPODLEGŁA POLSKA
Kategoria klasy IV – VI
- Miejsce Przemysław Kusza
- Miejsce Martyna Gładka
- Miejsce Jakub Chrostek
Wyróżnienia:
Weronika Szypułka
Oliwia Nalepa
Dawid Smoleń
Kategoria klasy VII – VIII
- Miejsce Łukasz Pawłowicz
- Miejsce Bartłomiej Smołucha
- Miejsce Weronika Kuliś
Organizatorzy konkursu: Anna Jurek, Zofia Ziaja
HARCERSKI START
4 Gromada Zuchowa "Leśna Gromada" oraz 3 Drużyna z Łęk Górnych wzięła udział jak co roku w Harcerskim Starcie który został zorganizowany w Pilżnie.
2Zuchy oraz harcerze uczestniczyli we Mszy św. wzięli udział w warsztatach , grze terenowej, odwiedzili Muzeum Regionalne w Pilźnie. Na zakończenie spotkania utworzono na Rynku krąg i puszczono iskierkę.
Bal Świętych
W czwartek 22 listopada w naszej szkole odbył się po raz drugi Bal Wszystkich Świętych. Był to bal przebierańców, gdyż dzieci miały wspaniałe, oryginalne przebrania. Nie odwiedziły nas jednak czarownice, ani potwory, ani nawet zwierzęta, czy postacie z bajek. Dzieci założyły stroje m.in. św. Franciszka, św. Antoniego, św. Ojca Pio, bł. Karoliny, św. Teresy, św. Jadwigi, itp. A zatem wielu świętych wielkich i małych bawiło się na balu. Wszyscy śmiali się, tańczyli i balowali. Patronem balu była bł. Karolina i to o niej dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Uczniowie z klasy IV zaśpiewali 2 piosenki o bł. Karolinie, które zdobyły I miejsce na Przeglądzie Piosenek Religijnych. A zatem było wesoło i refleksyjnie, zabawnie i naukowo. Myślę, że nasi najmłodsi uczestnicy, oprócz tego, że dobrze się bawili, zdobyli pewną wiedzę, a przykład wielu patronów może kiedyś skłoni ich do ref
Patriotyczne czytanie
Dla najmłodszych najlepszym sposobem uczczenia 100. Roczny odzyskania niepodległości było poznawanie historii. Taką możliwość dzieci miały we wtorek 13 listopada podczas szkolnego, głośnego czytania historyjek o dziejach Polski. Do każdej opowieści czytający mieli przygotowane pytania i drobne prezenty. Uczniom klas I, II i III gratulujemy wiedzy i dobrej pamięci.
Czytamy
Wielkie Narodowe czytanie zagościło również na Pilzneński Rynek. Przy pięknej pogodzie i w miłej atmosferze uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela polonisty i bibliotekarza licznie uczestniczyli w 8 Narodowym Czytaniu, któremu od 8 lat patronuje Para Prezydencka.
Całą akcję prowadziła pani dyr. MBP w Pilźnie Barbara Szypułka. Fragmenty nowel czytało wielu znanych osób z terenu gminy Pilzno w tym również rodzic i nauczyciel naszej szkoły. W sobotę Para Prezydencka ogłosiła lekturę przyszłorocznego Narodowego Czytania. Będzie to Balladyna Juliusza Słowackiego. My wychodząc naprzeciw postanowiliśmy już teraz czytać fragmenty na godzinach wychowawczych. Balladyna nie jest nam obca gdyż w ubiegłym roku byliśmy na spektaklu w tarnowskim teatrze.
MRM Pilzna
Inauguracja, zaprzysiężenie oraz I sesja już za nami! Tak rozpoczęła się praca Młodzieżowej Rady Miasta Pilzna. Naszą szkołę reprezentuje Marika Błońska, która wygrała wybory na rajcę w tamtym roku szkolnym. Cieszymy się bardzo, gratulujemy, a także życzymy wielu pomysłów, twórczych spotkań i mądrych decyzji.
Zuchy dla Niepodległej
2W sobotę, 27 października 2018 r., już po raz drugi wszystkie gromady zuchowe Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej spotkały się i bawiły na biwaku w szkole w Machowej. Zuchy z Łęk Górnych pod opieką druhny pwd. Zofii Ziaja oraz gromady zuchowe z Dobrkowa, Lipin, Machowej, Parkosza i Pilzna realizowały zadania na sprawność „Piłsudczyk”. Biwak miał na celu uczczenie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz przybliżenie wydarzeń, jakie miały miejsce w 1918r. O historii tamtych czasów opowiadała zuchom hm. Zofia Mossoń, członek Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, gość biwaku.
Spotkanie z panem Stanisławem Brudnym
Jak to jest być osobą rozpoznawalną? Czy aktor stresuje się przed wejściem na scenę? Dlaczego warto wybrać ten zawód? Na te i inne pytania odpowiedział nam dziś wspaniały gość, pan Stanisław Brudny.
6Pochodzący z Pilzna znakomity aktor znany z wielu ról filmowych i teatralnych, a także z pracy w radiu i dubbingu opowiedział uczniom o tym, jak to się stało, że został aktorem. Przybliżył im również wiele terminów związanych z pracą w teatrze, takich jak inspicjent i butafor. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy wierszy wyrecytowanych przez naszego gościa. Ogromne wrażenie zrobiła na słuchaczach również jego dykcja i znakomity warsztat aktorski. Pan Stanisław niejednokrotnie podkreślał, jak ważna jest nauka prawidłowej wymowy oraz doskonalenie pamięci od najmłodszych lat, bowiem jego talent aktorski został zauważony właśnie już w szkole przez nauczycieli. Żartobliwe anegdoty
Eliminacje do konkursu recytatorskiego
Konkurs Wierszowisko organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Wł. Jagiełły w Pilźnie cieszył się taką popularnością, że w klasach I - III zostały zorganizowane eliminacje w celu wyłonienia reprezentata naszej szkoły. Hasłem tegorocznego konkursu jest "Ojczyzna wierszem malowana", a najładniej według komisji tekst o Polsce recytowała Amelia Czuba i to ona pojedzie do Pilzna. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Inspiruje nas wolność
2009. 11. Również w naszej szkole odbywały się uroczystości związane z 100. Rocznicą odzyskania niepodległości. Po raporcie klas dokładnie o 11. 11. dołączyliśmy do szkół bijących rekord w śpiewaniu hymnu państwowego. Następnie od występu baletowego w wykonaniu Liliany Zimy rozpoczęła się akademia o wolności. Prowadzący Karolina Siemek i Jakub Sambora wprowadzili nas w klimat czasów, które doprowadziły Polaków do wybicia się na niepodległość. Grozę I wojny światowej widzieliśmy w scence w wykonaniu Jakuba Flisa i Weroniki Szypułki oraz recytacji Mateusza Szatko. Ambitne piosenki zaśpiewali: „Wolność” – Weronika Szypułka, „Miejcie nadzieję” – Konrad Surdel, Piotr Czuba, „Polska Zmartwychwstała”- Bartek Marek, „Ojczyzna” – Jakub Chrostek, Jakub Pyrchla, Przemysław Kusza. Jędrzeja Moraczewskiego odtworzył Szymon Kozioł, a w postać marszałka wcielił się Paweł Bączek. Na koniec odśpiewaliśmy
"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
#sprzatanieswiata #naszaziemia
W naszej szkole, jak co roku, włączamy się w różnoraki sposób w akcję Sprzątanie świata. W tym roku została zorganizowana prezentacja z atrakcyjnym konkursem dla dzieci. Oprócz pokazu slajdów i filmików, uczniowie rozwiązywali quizy online, segregowali śmieci na czas i oczywiście zdobywali nagrody. Jednak nie to było najważniejsze, tylko wiedza jak można pomóc naszej planecie, naszemu krajowi, naszej wsi w walce z odpadami i coraz większym zanieczyszczeniem środowiska.
Powitanie jesieni
Jesień nie musi być smutna. KL III powitała ją na wesoło. Korzystając z gościnności pani Albiny Marek, bardzo miło spędziliśmy popołudnie.
Nasze mamy p. Barbara Szatko, Ewelina Potocka i Albina Marek zadbały o smakołyki i napoje. Bardzo smakowały nam smażone na grillu kiełbaski. Ciepła herbatka z sokiem malinowym i przytulne miejsce w altanie sprawiły, że czuliśmy się wspaniale. Zabawa w chowanego, wyścigi, gra w piłkę oraz zjeżdżalnie i huśtawki były dodatkową atrakcją jesiennego spotkania. Już dziś planujemy następne spotkanie, będzie to pewnie powitanie innej pory roku.
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Galeria zdjęć
brak danych