• Życzymy radości i pokoju...

     •              W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia, noc kiedy „Bóg się rodzi, moc truchleje”, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle Wam łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, a święta niech będą prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem i spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia.

     • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

     • 11 grudnia 5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego.

            Konkurs odbył się za pośrednictwem aplikacji Skype i został przeprowadzony na wzór egzaminu Instytutu Goethego na poziomie A1. Nasza uczennica Magdalena Krzysztofek zajęła I miejsce wśród uczniów klas VII, którzy dopiero rozpoczęli naukę języka niemieckiego.

      Wynik godny pochwały uzyskał równiez Kacper Szypułka

     • Mikołajki

     • ​​​​​​​Mikołajki życie nie po to jest by brać, nie po to by bezczynnie stać …. Mikołajki dla naszych uczniów stały się okazją do dawania, a nie tylko do brania, otrzymywania prezentów. Jedna z klas pomyślała o prezentach dla swoich kolegów i koleżanek, żeby wiedzieli, że są dla nich ważni.

     • Quiz o Świętym Mikołaju.

     • Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,

      Święty Mikołaj chodzi po świecie.

      Dźwiga swój worek niezmordowanie.

      I każde dziecko prezent dostanie.


       Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie.   ajwiększe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari.

       

      Chętni uczniowie starszych klas wzięli dzisiaj  w quizie o Św. Mikołaju. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie, choć pytania wcale nie były łatwe.     Najlepszymi znawcami żywota Świętego Mikołaja zostali.

       

      1. Jakub Potocki – klasa 4
      2. Oliwia Nalepa – klasa 6
      3. Emilka Klucznik – klasa 8
      4. Tomasz Kusek – klasa 7

       

      Gratulujemy! Upominki do odbioru w sekretariacie szkoły.

     • Pierwszaki – czytelnikami!

     • ,,My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,     

                                                               że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.   

                                                     

       Klasa I wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Bal odwiedzili bibliotekę szkolną. Głównym celem było zachęcenie najmłodszych  do korzystania z biblioteki i systematycznego wypożyczania książek. 


      Pasowanie na czytelników to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników.  Podczas spotkania dowiedzieli się jak należy dbać o książki czego nie wolno z nimi robić i złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą je szanować. Ze starej czarodziejskiej księgi dowiedzieli się jakie są „prośby książek” wobec swoich czytelników.

       

      Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami,

      To ci będę służyć całymi latami.

       

       Musieli także odpowiedzieć na kilka pytań związanych z pracą biblioteki i odgadywali bajkowe zagadki. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie wyśmienicie. Od tej chwili uczniowie klasy I są pełnoprawnymi czytelnikami czekają tylko na możliwość powrotu do szkoły aby móc je wypożyczać.

     • Razem na święta

     • Zachęcamy wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji "Razem na Święta", w ramach której chcemy pamiętać o osobach które mieszkają blisko nas.

      Wystarczy własnoręcznie wykonać kartkę z życzeniami Bożonarodzeniowymi i wrzucić do skrzynki pocztowej starszych lub samotnych sąsiadów. w ten symboliczny sposób będziemy bliżej. Szczegóły przekazują opiekunowie SKC ks Paweł Marmuźniak i p. Anna Jurek

     • Nowy termin ferii zimowych

     • Zgodnie z decyzją rządu następuje zmiana kalendarza roku szkolnego. Zgodnie z naszym kalendarzem proponowane oceny poznacie już 11 grudnia. Ferie zimowe w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo rozpoczną się już 4 stycznia 2021 roku, a skończą 17 stycznia.

      Mamy nadzieję, iż 18 stycznia w poniedziałek spotkamy się z uczniami w szkole i będziemy uczyć w trybie stacjonarnym