• Ważne informacje

•  • od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym,

• dla wszystkich rozpoczęło się nowe półrocze,

• Uczniowie klas IV-VIII nadal będą się uczyć zdalnie,

• Obowiązuje nowy plan lekcji,

• Kl. III będzie korzystać z szatni klas starszych,

Szczegółowe wytyczne sanitarne przekażą wychowawcy oczniom oraz w linku:

• Konkurs ekologiczny

• Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt.  „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII.

Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby  nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.

• Razem na święta

• Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.

#RazemNaŚwięta Podjęliśmy wyzwanie ministra edukacji, szczególnie szkolny Caritas i włączyliśmy się w akcje Razem na Święta. Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie wykonane kartki w bezpieczny sposób dostarczyli osobom starszym i samotnym. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie stał się jeszcze piękniejszy i radośniejszy.

• Dar serca

• Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali swoją wrażliwość na potrzeby innych

Uczniowie klasy 6 zorganizowali zbiórkę darów dla osób potrzebujących wsparcia. Sprawili wiele radości okazanym sercem. Akcja nie byłaby możliwa bez udziału wychowawczyni ale oczywiście rodziców uczniów klasy szóstej.