• „Znalazłem w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcę walczyć... "

     • „Znalazłem w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcę walczyć.  

                         Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić...”                                                                   /Witold Pilecki, Żołnierz Niezłomny/

      Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych  społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”. Żołnierzy Wyklętych określa się również „Żołnierzami Niezłomnymi ” a także „żołnierzami drugiej konspiracji”.

       

      W czasie największej aktywności podziemia, w roku 1945, działało w nim nawet 200 tysięcy konspiratorów, z tego  20 tysięcy walczyło w oddziałach partyzanckich, zaś kolejnych kilkaset tysięcy wspomagało ich zapewniając aprowizację, schronienie i łączność. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. Wielu zginęło – zamordowanych skrytobójczo lub na podstawie wyroków komunistycznych sądów.

      Jedną z takich postaci była "Inka", poznajmy bliżej jej los...

       

     • Karnawał

     • 15 lutego 2021 r. w szkole odbył się Bal Karnawałowy klas I-III. Od godziny 8:50 do 10:25 na Sali Gimnastycznej bawiła się I i II klasa. Natomiast od 10:45 do 12:20 klasa III.

      Dzieci zachwyciły swoimi pięknymi strojami. Można było spotkać księżniczki, wróżki, Super Bohaterów, rycerza, a nawet Harrego Pottera. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach prowadzonych przez wychowawców klas. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenia czasu w miłej atmosferze, natomiast bal karnawałowy przyniósł wiele radości uczniom klas I-III.

     • Nauczanie zdalne...

     •    Od poniedziałku, 15 lutego br. przez najbliższe dwa tygodnie szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach. W trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym. W naszej szkole są drobne zmiany w planie lekcji.

      Dzieci z przedszkoli i uczniowie klas I-III szkół podstawowych, od 15 lutego nadal będą miały zajęcia stacjonarne w placówkach i w szkołach, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

      Uczniowie klas IV–VIII do końca lutego br. uczą się zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego.

      Kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i placówek będą podejmowane pod koniec lutego

     • Ćwiczę z pho3nix

     • Uczniowie naszej szkoły podczas nauki zdalnej w ramach lekcji wychowania fizycznego ćwiczą z platformą pho3nix. Pho3nix Activ School to największy sportowy konkurs dla dzieci. Cała ogólnopolska  akcja odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Już teraz 20 najaktywniejszych uczniów z naszej szkoły otrzymało opaski sportowe Huawei Band 4. Z chęcią wezmą udział w kolejnych konkursach proponowanych przez fundację. Warto dbać o formę fizyczną nie tylko na lekcjach.