• Młodzieżowa Rada Miasta

     • 30 września uczniowie klasy VII i VIII przeprowadzili wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentował będzie Przemek Kusza. Gratulujemy.

     • Wycieczka do Zakopanego

     •                   W dniu 13 września o godź 6 rano  klasy 7 i 6 wraz z wychowawcami udały się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Celem wycieczki była integracja grupy po długiej izolacji pandemicznej i wakacjach oraz wzbogacanie wiedzy o stolicy Tatr, a także wspólna zabawa: na zjeżdżalni Góralski Ślizg, ciekawy pobyt  w Papugarnii i Myszogrodzie, spacer na Gubałówke od strony Zębu, pobyt i zjazd kolejką szynową z Gubałówki. 

            Pobyt na Krupówkach i grill w D W Anna Maria. W drugim dniu odwiedziliśmy Galerię Kamila Stocha , gdzie wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego wspaniałego skoczka, jego osiągnięć i trofeów jakie zdobył w swojej karierze, a zarazem Wielkiego Polaka, postaci godnej  do naśladowania.  Ostatnim punktem był 4 godzinny pobyt w termach chochołowskich gdzie wszyscy świetnie się bawili. Do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni i zrelaksowani. Dziękujemy wychowawcom za organizację wycieczki i opiekę.

    • Czekamy na beatyfikację Patrona.
     • Czekamy na beatyfikację Patrona.

     •  Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka uroczystość Beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września w Warszawie.

      Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała się odbyć już w maju ubiegłego roku. Pandemia koronawirusa spowodowała, że uroczystość musiała zostać odwołana. Odbędzie się ona w niedzielę 12 września w południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie pod przewodnictwem kard. Marcello Semeraro, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.  Bedzie to wspólna beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i s. Czackiej.

      10 września odliczając godziny do beatyfikacji przypomnieliśmy sobie po raz kolejny sylwetkę patrona w czym pomogli nam uczniowie klasy siódmej w przygotowanym pod kierunkiem ks. Pawła montażu słowno - muzycznym.

         Pan dyrektor Grzegorz Stawarz zwrócił szczególną uwagę na to jak bogate dziedzictwo i przykład służby jako wzór szacunku do każdego człowieka pozostawił nasz Patron. Przypomniał również 10 wskazań Kardynała zawartych w Społecznej Krucjacie Miłości.

      Miłość, wedle kard. Wyszyńskiego – to konkret, który warto i trzeba realizować, zaczynając od samego siebie. Społeczna krucjata miłości to jest dekalog rozumienia i realizowania miłości, stylu życia, kultury życia. To jest dekalog nadawania konkretnego kształtu życiowego pięknej, wzniosłej idei miłości.

     • Wycieczkowy czwartek

     • Wszyscy uczniowie naszej szkoły w ten czwartek zawitali do miasta wojewódzkiego Rzeszowa. Na początek, mając do wyłącznej dyspozycji salę kinową, obejrzeli film pt. „Lessie, wróć”. Po pełnym wzruszeń seansie o najwierniejszym psie świata uczestnicy rozdzielili się. Klasy I – IV udały się do Muzeum Dobranocek, a klasy V-VIII ambitnie zwiedziły Muzeum Techniki i Militariów.

      Młodsi poznali bohaterów bajek, które oglądali w młodości ich rodzice. W zbiorach znajdują się bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne. Mogli też zobaczyć różnorodne przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci m.in.: wydawnictwa, zabawki, figurki, ceramika, walory filatelistyczne, numizmaty, proporczyki, plakietki, przywieszki, artykuły spożywcze i kosmetyczne, opakowania po słodkościach, przezrocza małoobrazkowe, filmy na szpulach, kasetach i płytach. Starsi uczniowie również poznawali świat bliski ich rodzicom i dziadkom. Oprócz odresteurowanych zabytkowych samochodów, samolotów wojskowych i cywilnych czy zabytkowych motocykli, mogli przyjrzeć się umundurowaniu polskich służb mundurowych od 1945 r. do czasów obecnych, przedmiotom codziennego użytku, które towarzyszyły nam dawniej, zabytkowy sprzęt sportowy oraz RTV – sprzęt radiowo-telewizyjny.

     • Rozkład jazdy

     •  

      Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem dowozu dzieci do szkoły.

      Rozkład jazdy busa szkolnego w roku szkolnym 2021/2022


       


     • Rocznica wybuchu II wojny światowej

     • Zachęcamy do obejrzenia filmiku w rocznicę wybuchu II wojny światowej. Radni MRM pokażą Wam miejsca historii obecnej na każdym kroku w gminie Pilzno. Film powstał w ramach projektu Działaj lokalnie

      https://www.youtube.com/watch?v=Op8OFrd9TRk