• Szkoła pamięta.
     • Szkoła pamięta.

     •  Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji w 2018 roku.

      Również w tym roku nasza szkoła podejmuje to wyzwanie. W ramach tych działań będziemy śpiewać piosenki o tematyce patriotycznej. Uczniowie klas młodszych wykonają pracę plastyczną w grupach pt "Moja Polska". Przygotowane zostaną gazetki ścienne o pięknych miejscach w Polsce a także o lokalnych miejscach pamięci oraz gazetkę o Szymonie Marycjuszu.. Przygotowana zostanie prezentacja multimedialna, w której postaramy się odpowiedzieć czym jest dziś patriotyzm. Zaplanowaliśmy wyjście na cmentarz wojskowy, uporządkujemy bezimienne groby i zapalimy znicze. Realizujemy również projekt "Bohater On"

     • Edukacyjny poranek.

     • Najstarsi uczniowie spędzili przedpołudnie w Tarnowie. Najpierw obejrzeli film "Wyszyński- zemsta czy przebaczenie. Jest to  wojenny film fabularny, który pokazuje nieznaną twarz Wyszyńskiego, jego rozterki i zaangażowanie w walkę o Polskę. Wszystko to co wydarzyło się po 1946 roku w życiu Prymasa jest nam znane. Mało kto wie o wojennym wątku Wyszyńskiego. Tym bardziej, że jak przyznawał późniejszy Prymas – „Powstanie Warszawskie mnie ukształtowało”. Dlatego aby zrozumieć Prymasa, trzeba zobaczyć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – podkreśla Tadeusz Syka, reżyser i producent filmu.

      Tym bardziej, że jak przyznawał późniejszy Prymas – „Powstanie Warszawskie mnie ukształtowało”. Dlatego aby zrozumieć Prymasa, trzeba zobaczyć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – podkreśla Tadeusz Syka, reżyser i producent filmu.

      Później uczniowie udali się do biblioteki, gdzie wzięli udział w ciekawej lekcji. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach oraz konkursach. Najbardziej aktywni uczniowie wyszli z pięknymi nagrodami książkowymi. 

     • Wycieczka klas I-III

     •  

                      Krótkie wyjazdy też mogą być ciekawe. Przekonali się o tym uczniowie klas I-III, którzy wyruszyli dziś do pobliskiego Tarnowa, aby odwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną. Dzięki uprzejmości jej pracowników mogliśmy obejrzeć pokaźny księgozbiór i przypomnieć sobie na czym polega praca bibliotekarza. Dowiedzieliśmy się także co to jest czytelnia i w jaki sposób dawniej wyszukiwano interesujące nas książki. Ponadto skorzystaliśmy z bogatej oferty zajęć edukacyjnych. Grupa pierwsza wzięła udział w lekcji z elementami biblioterapii na temat empatii i wyrozumiałości, zaś grupa druga z wielką ekscytacją programowała trasę dla Ozobotów. Przy okazji za pomocą doświadczeń mogliśmy dowiedzieć się jak powstaje deszcz i co to właściwie jest pogoda. Było świetnie i z chęcią wrócimy do Biblioteki Pedagogicznej w przyszłości.

       

      Drugim punktem naszego programu było Centrum Zabaw Dziecięcych Figle-Migle. Jak powszechnie wiadomo, najlepsza zabawa to ta z przyjaciółmi. Szaleństwom i wygłupom nie było końca, jednak dbaliśmy też o swoje bezpieczeństwo w czasie pobytu. Wyjazd miał na celu integrację dzieci i rozwój relacji rówieśniczych, co jest niezwykle istotne po okresie izolacji. Uśmiechnięte minki na zdjęciach świadczą o tym, że chyba się udało!

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania!”

      B.Conklin

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Za okazałe nam serce bardzo dziękujemy !

       Dyrektor szkoły złożył wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz uczniom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Przekazal również życzenia od Burmistrz Pilzna p.Ewy Gołębiowskiej, do życzeń dołączył się również Radny p. Czesław Buraz oraz rodzice.  Samorząd Uczniowski przygotował swoje podziękowania, które opatrzyli pięknym hasłem "W nauczycielu mam przyjaciela" oraz pokazali jak ich zdaniem wygląda posiedzenie Rady Pedagogicznej. Dziękujemy wszystkim za pamięć i życzliwość.

     • Projekt #aktywuj – enter! Realizowany przez MRM

     • Kolejnym zadaniem projektowym jest akcja Odkryj mnie. Każdy z członków Rady zaprezentuje nam film promujący miejscowość, w szczególności zabytki, walory przyrodnicze, miejsca sportu i rekreacji. Młodzi filmowcy pokażą nam jak rozwija się ich mała ojczyzna, co warto zobaczyć i z czego skorzystać.

      Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmiku – Łęki Górne na start!

      Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami:

      Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków

      oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.

     • Podsumowanie SKO

     •  

      Ze względów epidemicznych w ubiegłym roku nie odbył się konkurs organizowany przez BS w Pilźnie, a uczniowie oszczędzali tylko dwa miesiące na początku roku. Jednak niektórzy oszczędzali tak intensywnie, że należała się im nagroda. Skromniejsze niż zwykle nagrody otrzymali uczniowie z najwyższymi kwotami zgromadzonymi na książeczce SKO. Szczególne gratulacje należą się Konradowi Szwalcowi i Monice Szandule. Uczniowie otrzymali gry planszowe, notatniki, ramki, zabawki, książki i słodycze. Nagrodzonych zostało 20 osób.

      W tym roku ze względu na niepewną sytuację pandemiczną oszczędzanie zostaje zawieszone.

     • Pasowanie.

     • Dnia 5 października 2021r. odbyła się ważna uroczystość –Pasowanie na Ucznia. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. 

           Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków. Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im  na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się ,,swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.