• WOŚP

•  To już  tradycja, że uczniowie najstarszej klasy wspierają WOŚP. Wolontariusze klasy VIII: Magdalena Karaś, Wiktoria Potocka, Weronika Szypułka, Maksymilian Kuliś oraz Tomasz Kusek,  kwestowali w niedzielę, przed i po mszach świętych na terenach przykościelnych w Łękach Górnych.

Wolontariusze kwestowali z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych: mieli maseczki, rękawiczki, dezynfekowali ręce. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych i silnego wiatru chętnie poświęcili swój wolny czas.  W tym roku zbierano pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Mimo iż spotkali o wiele mniej osób niż w latach ubiegłych, kwota, która udało się zebrać wcale nie była taka mała. W sumie zebrano 1319,95 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w każdej formie wsparli tę piękną ideę.

• Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• Dom Kultury w Pilźnie jak co roku zaprosił uczniów na gminny konkurs kolęd.  Konkurs miał na celu poznawanie nieznanych i przypomnienie zapomnianych polskich tradycyjnych kolęd i pastorałek.

I miejsce w kategorii uczniów klas V - VIII zajęła

Weronika Szypułka

Wyróznienie otrzymał Jakub Chrostek

Gratulujemy !!!

• Oliwka rysuje

• Mam talent! To nie tytuł znanego programu, tak może powiedzieć nasza uczennica Oliwia Podraza. Uczennica klasy czwartej potrafi pięknie rysować i to nie tylko proste kształty czy krajobrazy, ale również zwierzęta czy twarze ludzi. Oprócz świetnej kreski Oliwka ma, również, niebywałą wyobraźnię, a jej prace zachwycają pomysłowością i ciekawym spojrzeniem na rzeczywistość. Jesteśmy przekonani, że Oliwia zasługuje na uznanie. Zachęcamy do odwiedzenia profilu naszej uczennicy na Instagramie oliwka.rysuje

• Dzień Babci i Dziadka

• Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najmilszych świąt w kalendarzu. To wtedy w sposób szczególny wnuczęta wyrażają wobec ukochanych babć i dziadków swoją miłość i wdzięczność. A przecież jest za co dziękować – za dobre słowo, pomoc i opiekę, pyszne smakołyki, babcine bajki na dobranoc…

Jest tego tak wiele, że nie sposób wymienić! Nasi najmłodsi uczniowie również przygotowali z tej okazji program artystyczny i skromne upominki od serca. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i składamy kochanym Babciom i Dziadkom życzenia zdrowia, pogody ducha i samych radosnych chwil.

• Drużyna pieniądza

Poznajcie pięcioro wspaniałych z Drużyny Pieniądza, którzy podjęli wyzwanie otrzymania certyfikatu Złota Szkoła NBP i wezmą  udział w II edycji konkursu.  Przez najbliższy miesiąc będą współorganizować  debatę szkolną on-line i warsztaty uczniowskie dotyczące tak trudnych zagadnień jak:

• Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.
            • Ochrona danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Jakie konsekwencje finansowe niesie kradzież tożsamości?
            • Zagrożenia związane z produktami finansowymi oferującymi wysoką stopę zwrotu.
            • Bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Jak są chronione depozyty w bankach?
            • Ryzyko pułapki rosnącego zadłużenia. Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach?
            • Sztuka zawierania zobowiązań finansowych. Jak korzystać z praw konsumenckich przy podpisywaniu umów?

• Gotówka jako powszechnie akceptowana metoda płatności w Polsce. Jak bezpiecznie korzystać z gotówki i rozpoznawać zabezpieczenia polskich banknotów?

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w przedsięwzięciu. Już wkrótce pierwsze lekcje podejmujące zagadnienia rekomendowane przez Narodowy Bank Polski.

• Konkurs szopek i stroików

• Spóźnione, ale na szczęscie dobre wiadomości otrzymaliśmy z Domu Kultury w Pilźnie , który organizował Gminny Konkurs Szopek i Stroików.Nasi uczniowie jak, co roku zostali docenieni za talent i pracowitość.

Kategoria Szopki Rodzinne

I-IV-wyróżnienia -Szymon Bańdur

kl.I -Kornelia Bańdur

kl.IV-Krystian Baran

kl.IV Kategoria Szopki Rodzinne V-VIII

-III miejsce Krystian Gołąb kl.V

Na najpiękniejszy stroik świąteczny-

Ewelina Wójcik kl.I -Klaudia Wójcik kl.III

Dziękujemy Rodzicom i uczniom za udział w konkursie, za poświęcony czas i materiały.Cieszymy się i doceniamy Wasze zdolności i zaangażowanie.