• Sukces Oliwii w ogólnopolskim konkursie

     • Nasz największy talent plastyczny Oliwia Podraza z kl. IV zajęła pierwsze miejsce w konkursie na plakat pod hasłem „Wybieram kolej, bo dbam o środowisko” organizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Na konkurs wpłynęło blisko 300 prac z całej Polski, tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy. Mamy nadzieję, że hulajnoga spełniła oczekiwania. Gratulujemy Oliwce talentu, a rodzicom Oliwki J

     • Weronika śpiewa i wygrywa !

     • Gratulacje dla Weroniki Szypułki za zajęcie I miejsca w konkursie angielskich kolęd i piosenek świątecznych. Weronika przepięknie wykonała utwór " Rockin around  the Christmas Tree" Gratulacje !!

     • Ferie zimowe.

     • 14 lutego będzie zapewne dniem wyjątkowym bo oprócz popularnych Walentynek w naszym województwie rozpoczynają się wyczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe. 

            Z okazji ferii, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Wykorzystajcie czas ferii  na odpoczynek, rozwijanie swoich pasji, oraz poznawanie nowych miejsc. Po zasłużonym odpoczynku mamy nadzieję, że wszyscy wrócimy do szkoły pełni nowych sił, niezapomnianych wrażeń, pomysłów i entuzjazmu.

      Pamiętajcie, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Nauczyciele przypomnieli wam jak bezpiecznie wypoczywać w czasie ferii zimowych.

       

      Wyjazd na narty, wycieczka do innego miasta, czy jednak dom i ciepły kocyk z książką lub dobrym filmem? 🤔 Wybór należy do Was !!

      Życzymy udanego wypoczynku i do zobaczenia 28 lutego 👋

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     •  

      Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, której organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet to w naszej szkole już coroczna tradycja. Celem tej inicjatywy jest podnoszenie świadomości uczniów w zakresie bezpiecznego użytkowania sieci oraz ukazywanie zagrożeń.

      W ramach tych działań uczniowie całej szkoły, zarówno ci uczący się stacjonarnie jak i zdalnie wzięli udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach mających na celu uświadomienie im jakie pułapki czyhają na nich w internecie.

      Uczniowie  klasy III wzięli udział w lekcji pod hasłem „Bezpieczny Internauta”, w czasie której zastanawiali się, jakie korzyści, ale i jakie wady niesie ze sobą dostęp do sieci. Obejrzeliśmy serię filmów edukacyjnych, zapoznaliśmy się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi użytkowania Internetu oraz przypomnieliśmy Kodeks Internetuty i zasady Netykiety. Ważnym elementem było ukazywanie skutków nierozsądnego korzystania z sieci i ciągłego pozostawania online. Dowiedzieliśmy się, jak reagować, jeśli coś nas niepokoi i gdzie zwrócić się o pomoc. Uczniowie rozwiązywali też quizy i krzyżówki związane z tematem zajęć, a na zakończenie kolorowali pamiątkowe obrazki.


        W klasach 4-8 podczas lekcji informatyki przez cały tydzień podejmowana jest tematyka bezpiecznego dostępu do zasobów Internetu, bycia on line oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci. Tematyka podejmowana była również przez wychowawców na godzinach wychowawczych z wykorzystaniem róznych form i metod stosownie do wieku uczniów. 

      DBI.pdf​​​​​​​

      ​​​​​​​