• Dzień Rodziny + Dzień Patrona.

• Nowa galeria Dzień Rodziny cz 1 została dodana do albumu fotograficznego

Piątek 27 maja dla naszej szkoły rozpoczął się od uroczystej Mszy św. W intencji rodziców, dzieci i nauczycieli. Ksiądz proboszcz Janusz Maziarka wygłosił żywe kazanie dotyczące istoty człowieczeństwa, bo „nie wystarczy urodzić się człowiekiem, ale jeszcze trzeba nim być!” jak mówił nasz patron. Po nabożeństwie uczniowie i nauczyciele przeszli zwartą kolumną do Domu Ludowego, gdzie odbyła się akademia.

Pierwsza jej część dotyczyła życia i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz wartości, które przyświecały mu przez lata posługi kapłańskiej. Druga część była bardziej rozrywkowa, nasi uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, pokazywali, ale przede wszystkim rozpływali się w podziękowaniach za dar życia i wychowania. Tatusiowie i mamusie oprócz występów i gorących słów wdzięczności otrzymali laurki i uśmiechy swoich pociech.

Po apelu zaproszeni „solenizanci” mogli spokojnie napić się kawy i zjeść ciastko, bo nasi uczniowie byli zajęci korzystaniem z atrakcji ufundowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Równe Babki”. Oprócz dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej i frytek była jeszcze niespodzianka. Strażacy OSP zapewnili dzieciom i młodzieży zabawę pianą gaśniczą, polewanie wodą, wizytę w wozie strażackim czy pokaz pierwszej pomocy. To był dzień pełen emocji, a pogoda wymarzona.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie.

• I miejsce Oliwii Podrazy w konkursie IPN

• Sesja inauguracyjna MRM

• Miło nam poniformować, że nasz uczeń Przemysław Kusza został I wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Pilźnie. Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Pilźnie.

• Wycieczka klas I - III

• Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji.

Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a przesłanie tej historii mówiące o tym, że przyjaźń bywa lekarstwem i dla ciała i dla duszy z pewnością zostanie w naszej pamięci. Największe wrażenie zrobiła na naszych wychowankach przepiękna i bardzo realistyczna scenografia oraz znakomita gra aktorów.

Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się wspólnie do Bawialni Kulka, aby przez dwie godziny szaleć i korzystać z różnego typu atrakcji: toru przeszkód, ścianki wspinaczkowej, boiska, basenu z kulkami i wielu innych. W drodze powrotnej dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Cieszymy się, że wielu uczniów było zafascynowanych spektaklem i mamy nadzieję, że udało nam się choć odrobinę zaszczepić w dzieciach miłość do teatru.

• Złota Szkoła NBP

• Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł

Złota Szkoła NBP  II edycji 2021/2022

Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła,  że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią  wiedzy ekonomicznej, przed którą  finanse osobiste nie mają  tajemnic.

Z niecierpliwością czekamy na certyfikaty potwierdzające przyznanie tytułu oraz te indywidualne dla członków Drużyny.