• Mikołajki

     • ​​​​​​​Mikołajki życie nie po to jest by brać, nie po to by bezczynnie stać …. Mikołajki dla naszych uczniów stały się okazją do dawania, a nie tylko do brania, otrzymywania prezentów. Jedna z klas pomyślała o prezentach dla swoich kolegów i koleżanek, żeby wiedzieli, że są dla nich ważni.

     • Quiz o Świętym Mikołaju.

     • Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,

      Święty Mikołaj chodzi po świecie.

      Dźwiga swój worek niezmordowanie.

      I każde dziecko prezent dostanie.


       Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie.   ajwiększe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari.

       

      Chętni uczniowie starszych klas wzięli dzisiaj  w quizie o Św. Mikołaju. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie, choć pytania wcale nie były łatwe.     Najlepszymi znawcami żywota Świętego Mikołaja zostali.

       

      1. Jakub Potocki – klasa 4
      2. Oliwia Nalepa – klasa 6
      3. Emilka Klucznik – klasa 8
      4. Tomasz Kusek – klasa 7

       

      Gratulujemy! Upominki do odbioru w sekretariacie szkoły.

     • Pierwszaki – czytelnikami!

     • ,,My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,     

                                                               że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.   

                                                     

       Klasa I wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Bal odwiedzili bibliotekę szkolną. Głównym celem było zachęcenie najmłodszych  do korzystania z biblioteki i systematycznego wypożyczania książek. 


      Pasowanie na czytelników to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników.  Podczas spotkania dowiedzieli się jak należy dbać o książki czego nie wolno z nimi robić i złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą je szanować. Ze starej czarodziejskiej księgi dowiedzieli się jakie są „prośby książek” wobec swoich czytelników.

       

      Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami,

      To ci będę służyć całymi latami.

       

       Musieli także odpowiedzieć na kilka pytań związanych z pracą biblioteki i odgadywali bajkowe zagadki. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie wyśmienicie. Od tej chwili uczniowie klasy I są pełnoprawnymi czytelnikami czekają tylko na możliwość powrotu do szkoły aby móc je wypożyczać.

     • Razem na święta

     • Zachęcamy wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji "Razem na Święta", w ramach której chcemy pamiętać o osobach które mieszkają blisko nas.

      Wystarczy własnoręcznie wykonać kartkę z życzeniami Bożonarodzeniowymi i wrzucić do skrzynki pocztowej starszych lub samotnych sąsiadów. w ten symboliczny sposób będziemy bliżej. Szczegóły przekazują opiekunowie SKC ks Paweł Marmuźniak i p. Anna Jurek

     • Nowy termin ferii zimowych

     • Zgodnie z decyzją rządu następuje zmiana kalendarza roku szkolnego. Zgodnie z naszym kalendarzem proponowane oceny poznacie już 11 grudnia. Ferie zimowe w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo rozpoczną się już 4 stycznia 2021 roku, a skończą 17 stycznia.

      Mamy nadzieję, iż 18 stycznia w poniedziałek spotkamy się z uczniami w szkole i będziemy uczyć w trybie stacjonarnym

     • Z wierszem na niemiecki.

     • Zdalne nauczanie kreatywnie. Podczas nauki online nasi uczniowie nie poprzestają na rozwijaniu kompetencji kluczowych. Weronika Szypułka w ramach języka niemieckiego recytuje wierszyk na temat dni tygodnia.

     • Warto świętować.

     • W ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie z klas IV - VI wykonali prace plastyczne w biało – czerwonych barwach. Na lekcjach plastyki powstawały pomysłowe kotyliony. Warto świętować Dzień Niepodległości w każdy możliwy sposób np. ćwicząc swoje zdolności manualne. Uczniom gratulujemy kreatywności.

      Warto świętować Dzień Niepodległości w każdy możliwy sposób np. ćwicząc swoje zdolności manualne. Uczniom gratulujemy kreatywności.

     • V Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej organizowanym przez szkołę w Zwierniku w nietypowej zdalnej formie.

      Miło nam poinformować iż w kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zajęła Karolina Szatko.

      W kategorii klas V - VIII miejsce drugie zajęła Weronika Szypułka.

      Gratulujemy ;)

     • Nauka zdalna

     • Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

      Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

     • START HARCERSKI W DOBIE PANDEMII

     •  

      W październiku harcerze z naszej szkoły wraz ze swoimi drużynowymi  zorganizowali zbiórkę z okazji rozpoczęcia roku harcerskiego  2020/2021.

      Starsi harcerze z klasy 6  z tzw. drużyny próbnej wspólnie z młodszymi z klasy 4 i 5 świetnie bawili się na boisku szkolnym. Urządzili sprawnościowy tor przeszkód, były zabawy ruchowe i śpiew piosenek harcerskich.

     • Nauka zdalna

     • Od 26 października przechodzimy na edukację w formie nauki zdalnej.

      Uczniowie klas 1-3 będą się uczyć w szkole, przy zachowaniu reżimu ustalonego na początku roku szkolnego. Uczniowie klas 4 - 8 przechodzą na naukę zdalną zgodnie z obowiązującym planem lekcji. W takiej formie planowane jest nauczanie do 8 listopada. Podstawowym narzędziem do komunikacji będzie Skype.

     • Dzień Papieski

     • W ponieW poniedziałek 19 X w naszej szkole odbył się tradycyjnie Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.działek 19 X w naszej szkole odbył się tradycyjnie Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.

      W poniedziałek 19 X w naszej szkole odbył się tradycyjnie Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.Ze względu na panującą sytuację epidemiczną uczniowie w klasach zaśpiewali „Barkę” dla św. Jana Pawła II, a następnie z zaangażowaniem wykonali prace plastyczne związane z życiem naszego świętego. Dzień zakończył się modlitwą za wstawiennictwem naszego rodaka, ufamy, że św. Jan Paweł II w niebie wyprosi dla nas i całej Polski wszelkie łaski.

     • Pasowanie na ucznia.

     • 8 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Do grona uczniów naszej szkoły dołączyło dwunastu pierwszoklasistów. Dla dzieci to niezwykle ważna uroczystość do której przygotowywali się ucząc się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek oraz wytrwale ćwiczyli podczas prób.

       

      Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  przed p. Dyrektorem oraz rodzicami swoje umiejętności w programie artystycznym.

      Po części artystycznej przed Sztandarem Szkoły pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o honor szkoły i klasy, słuchać nauczycieli i przełożonych oraz swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom. Następnie pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.  Na zakończenie dzieci otrzymały upominki od przedstawicieli szkolnych organizacji.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Klasa VII i VIII w ramach lekcji języka niemieckiego obchodziła Europejskiej Dzień Języków Obcych. Uczniowie wzięli udział w mini grach sprawdzających wiedzę na temat państw europejskich i ich języków.

     • Rozdanie nagród SKO

     • Szkolna Kasa Oszczędności rozdała nagrody za współzawodnictwo indywidualne w oszczędzaniu.

      Szkolna Kasa Oszczędności rozdała nagrody za współzawodnictwo indywidualne w oszczędzaniu. Uczniowie mogli wybierać spośród sprzętu sportowego, gadżetów komputerowych, gier planszowych i przyborów plastycznych. Jakub Bernaś otrzymał dodatkową nagrodę książkową za systematyczne oszczędzanie (największa liczba wpłat). Wszystkim Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do całorocznego oszczędzania w SKO.

     • Zdrowa przekąska

     • roku szkolnym 2020/21 uczniowie naszej szkoły w dalszym ciągu będą uczestniczyć w programie owoce i mleko w szkole. Zmieni się firma dostarczająca te produkty. Przysługują one wszystkim uczniom szkół podstawowych z klas 1-5 bezpłatnie. Dostawy mleka i produktów mlecznych oraz owoców i warzyw do szkół będą realizowane  trzy porcje w tygodniu.

       Mleko oraz produkty nabiałowe, owoce i warzywa udostępniane dzieciom w ramach programu muszą spełniać wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych. Produkty dostarczane uczniom w ramach programu nie zawierają dodatku tłuszczu, soli, cukru oraz substancji słodzących. 

      Zgodnie z założeniami programu produkty powinny być spożywane w trakcie zająć szkolnych, na terenie szkoły, ale nie na przerwach, podczas których dzieciom uczestniczącym w programie wydawane są regularne posiłki np. obiady. Ideą programu jest promowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie ich do konsumpcji mleka i przetworów mlecznych oraz owoców i warzyw.

      Prosimy rodziców o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami o programie, które znajdują się w załączniku.