• Lista przyjętych kandydatów

     • w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej w

      Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Łękach Górnych

      na rok szkolny 2020/2021

       

      Kandydaci przyjęci:

       

      Nazwisko i imię ucznia

      1.Bańdur Natalia

      2.Bożek Fabian

      3.Drzewiecki Krzysztof

      4.Gromniak Anastazja

      5.Kowal Liliana

      6.Kozioł Karol

      7.Marek Lena

      8.Rdzak Lena

      9.Siemek Ewa

      10.Smoter Krystian

      11.Szatko Zuzanna

      12.Szypułka Filip

       

      Liczba wolnych miejsc:13

       

       

      ……..…..Maria Wójcik…………………..

      Przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej

                             

       

      Podano do informacji publicznej: 16.04.2020r.

     • Podziękowanie

     • Dzięki wpólpracy rodziców ze szkołą udało się pozyskać 8 laptopów, które przekazała nam Polska Grupa Zbrojeniowa SA. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować za okazaną pomoc

      i zaangażowanie Prezesowi Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Andrzejowi Ksensbokowi, Prezesowi Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henrykowi Łabędziowi, Paniom Katarzynie Micherdzińskiej, Kindze Matusik oraz Panu Piotrowi Romańskiemu.

      Komputery na czas zawieszenia zajęć w szkole zostaną bezpłatnie wypożyczone uczniom, którzy mieli problemy ze sprzętem, co uniemożliwiało im pełne uczestnictwo w zdalnym nauczaniu. Mamy nadzieję, że wypożyczone laptopy pozwolą dzieciom na pełną realizację zadań udostępnianych przez nauczycieli.

     • Lista zakwalifikowanych kandydatów

     •  

      w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej   w  Publicznej Szkole Podstawowej  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia  w Łękach Górnych  na rok szkolny 2020/2021

      Kandydaci zakwalifikowani:

       

      Nazwisko i imię ucznia

      1 Bańdur Natalia

      2 Bożek Fabian

      3 Drzewiecki Krzysztof

      4 Gromniak Anastazja

      5 Kowal Liliana

      6 Kozioł Karol

      7 Marek Lena

      8 Rdzak Lena

      9 Siemek Ewa

      10 Smoter Krystian

      11 Szatko Zuzanna

      12 Szypułka Filip

       

      Liczba wolnych miejsc:13

       

      ……..…..Maria Wójcik…………………..

      Przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej

       

     • Kartka dla medyka

     •  

      7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

      W tym wyjątkowym dla wszystkich czasie, dziękujemy szczególnie pracownikom służby zdrowia za ich trud, poświęcenie i zaangażowanie! Życzymy również dużo sił w niesieniu pomocy innym. Niech wyrazem naszej wdzięczności będą prace wykonane przez naszych uczniów.

     • Czytajcie! WARTO

     • Drodzy Uczniowie - nie chodzimy do szkoły, lecz to nie zwalnia Was z czytania lektur. Poniżej link, w którym znajdziecie nie tylko lektury szkolne, lecz również wiele ciekawych innych książek. Zachęcam Was w wolnej chwili do przeglądnięcia. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

      https://biblioteka.pl/artykul/Aktualizacja-Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587?fbclid=IwAR3iLcteOz62mq_cuSXp7-ELyLkrPesatL2R48Y8JfuBcSJLvvmZZE-9oSk

       

     • Propozycja

     • Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zachęca Was do wzięcia udziału w przedsięwzięciach przygotowywanych we współpracy z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, Polskim Radiem Rzeszów i Podkarpacką Komisją Filmową. Celem zajęć jest aktywizacja kulturalna dzieci i młodzieży w okresie kwarantanny. Chęć udziału w zajęciach proszę zgłaszać  u wychowawców lub p. Anny Garboś i p. Heleny  Laski.

      https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/aktywizacja-mlodziezy-szkolnej-w-okresie-kwarantanny/

       

     • Kartka dla medyka

     • Nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Kartka dla medyka”. Zachęcamy do wykonania dowolną techniką rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia.

      Następnie prosimy zrobić zdjęcie pracy i wysłać na priv Messenger wychowawcy lub do pedagoga do czwartku 2 kwietnia. Prace zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej szkoły oraz przesłane do pracowników szpitala w Dębicy. Kto chce może podpisać pracę. Szczególnie zapraszamy uczniów klas 1- 3, ale prace starszych uczniów mile też będą widziane i docenione przez nauczyciela plastyki. Niech to będzie nasze podziękowanie dla pracowników służby zdrowia w tym trudnym czasie za ich poświęcenie i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni.

     • Informacje i zalecenia

     • Dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w pracę zdalną. Cieszymy się, że zaproponowane przez nas strony i aplikacje cieszą się taką popularnością, ale pamiętajcie, że uczycie się przede wszystkim dla siebie. Każdy uczeń ma teraz kontakt ze swoim wychowawcą; mailowy, telefoniczny lub przez media społecznościowe. Jeśli macie jakieś pytania kontaktujcie się, my czekamy.  

      Pedagog jest cały czas dla uczniów, jeżeli chcecie się podzielić refleksjami jak wyglądają Wasze dni lub męczy Was nuda albo chcecie skorzystać ze świetlicowych pomysłów szukajcie p. Anna Jurek na messengerze.  Zachęcamy Was, do lektury książki, w telewizji możecie teraz znależć wiele ciekawych filmów w tym ekranizacji lektur szkolnych. Prosimy Was drodzy uczniowie niech ten czas będzie czasem dobrze spożytkowanym- w pogłębianiu swojej wiedzy a także czasem na powtórki.

      Życzymy Wam wszystkim dużo zdrowia i radości na każdy dzień :-) 

     • Kochani Ósmoklasiści!

     • Gorący apel do Uczniów klasy VIII. Egzamin zbliża się nieubłaganie, zachęcamy Was do samokształcenia, także do wykonywania zadań udostępnianych Wam przez nauczycieli.

       Jesteśmy do Waszej dyspozycji przez dostępne komunikatory. Możecie się z nami konsultować w sprawie ćwiczeń lub materiału do opanowania przez testem kończącym SP. Na stronie szkoły i na profilu FB na bieżąco będziemy odsyłać do strony, które pozwolą usystematyzować wiedzę lub wykonywać ćwiczenia online.  

      https://szaloneliczby.pl/

      https://learningapps.org/

       

     • INFORMACJA

     •  

      Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie naszej szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie w szkole nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

      Rodzicu,

      · ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone      od 12 marca br. W naszej szkole 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

      · zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

      · jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

      · przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

      · rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

      · śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły poprzez stronę internetową https://zslekigorne.edupage.org/

      Uczniu,

      · pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi    (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

      · przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

      · odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w  szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez nauczyciela;

      · przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiał   do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

      Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

      · Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

      · Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób,   które kaszlą i kichają. 

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

      Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

     • Spotkanie

     • W piątek w naszej szkole gościliśmy Siostry Karmelitanki Misjonarki s. Barabarę Podgórską, s. Joannę Torus, które wraz z pielęgniarką wolontariuszką Agnieszką Nowak, opowiedziały nam o misjach.

      Ciekawym opowieściom towarzyszył materiał fotograficzny pokazujący życie i pracę misyjną wolontariuszy w Indiach. Uczniowie mieli możliwość założenia indyjskiego sari i innych afrykańskich strojów. Siostry zaprezentowały także oryginalne instrumenty. Spotkanie urozmaicił wspólny śpiew w języku hiszpańskim oraz zabawy integrujące. Tak minęła pierwsza godzina spotkania, w drugiej części uczestniczyły klasy starsze, które podzieliły się na grupy. Zabawa nosiła nazwę Samarytański Bieg Misyjny. Była ona w formie stacji zadaniowych. Po wykonaniu zadań nastąpiło krótkie podsumowanie, tego czym zajmowali się uczniowie. Siostry zaproponowały, aby w trakcie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły zbierali niepotrzebne okulary, który ,,popłyną” wraz z wolontariuszami do Papui Nowej Gwinei.

      Termin składania okularów upływa 06. 04.2020 r.Zebrane okulary zostaną przesłane na adres Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

     • Kolejne spotkanie z Mobilną Filharmonią

     • Muzycy z rzeszowskiej Mobilnej Filharmonii znów pięknie dla nas zagrali. Tym razem tematem spotkania byli „Wielcy Geniusze i ich małe sekrety”. Poznaliśmy wiele wybitnych muzycznych osobistości nie tylko od strony ich twórczości, ale też i życia prywatnego. Byli to m.in. Wolfgang Amadeusz Mozart, Antonio Vivaldi i Johann Pachelbel.

      Wysłuchaliśmy wspaniałego wykonania ich najbardziej znanych utworów i dowiedzieliśmy się co w muzyce oznacza kanon. Co więcej, spróbowaliśmy swoich sił śpiewając tą techniką! Nasi uczniowie mający artystyczną duszę mieli też okazję poćwiczyć grę na instrumentach, a Ci bardziej odważni - na chwilę wczuć się w rolę dyrygenta orkiestry. Dzięki tej lekcji dowiedzieliśmy się także jak zbudowana jest wiolonczela i czym różni się od innych instrumentów smyczkowych.

      Spotkania z artystami z Mobilnej Filharmonii to dla nas zawsze świetna zabawa, a przy okazji sposób na zdobywanie nowej wiedzy podanej w przystępnej formie. Ponadto poznajemy wiele anegdot i ciekawostek z życia wybitnych kompozytorów, wiemy np. komu skradł buziaka 6-letni Mozart. Ale nie zdradzimy, bo to tajemnica!

     • 1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

     • W środę gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego łęczanina – pana Macieja Małozięcia. Jest on osobą, która z zaangażowaniem działa na rzecz upowszechniania wiedzy i pielęgnowania pamięci o dziejach Polski. Jest laureatem nagrody im. Danuty Siedzikówny  „Inki” przyznawanej za popularyzowanie wiedzy o powojennym podziemiu niepodległościowym. Otrzymał także, przyznawany przez Instytut Pamięci Narodowej tytuł Świadek Historii.

      Nam podczas wykładu przybliżył dzieje Polski od paktu Ribbentrop – Mołotow 1939 r. do procesu Żołnierzy Wyklętych 1951 r.  1 marca tego roku w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki.

      Ciekawą opowieść o bohaterach Polski ze szczególnym uwzględnieniem regionu tj. Pilzna i Dębicy urozmaicały slajdy z mapami, dokumentami i zdjęciami, tych o których w marcu szczególnie powinniśmy pamiętać.

     • Konkurs pożarniczy

     • 3 marca  w PSP w Pilźnie odbyły się eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” Naszą  szkołę reprezentowali w grupie wiekowej młodszej Przemysław Kusza i Jagoda Rataj.

      Obydwoje z powodzeniem przeszli etap gminny zajmując: Przemek – I miejsce a Jagoda – II miejsce i tym samym zakwalifikowali się na etap powiatowy OTWP.

      W grupie starszej test pisali Paweł Bączek i Maciej Klucznik. Również obaj stanęli na podium. Maciej zajął I miejsce uzyskując 28 p. na możliwych 30, a Paweł zajął III miejsce. Tak więc w eliminacjach powiatowych udział weźmie Maciek.

      Jak widać dobra passa nas nie opuszcza od kilkunastu lat Jesteśmy dumni z corocznych sukcesów naszych kolegów i koleżanki w tym turnieju. GRATULUJEMY! Jagodzie, Przemkowi i Maćkowi z Pawłem oraz opiekunowi p Zosi Ziaja życząc dalszych sukcesów na kolejnych etapach OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” POWODZENIA!!!

     • Język obcy nie taki obcy

     • Z ogromną radością i wielką dumą informujemy, że uczeń klasy ósmej, Paweł Bączek uzyskał tytuł LAUREATA w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z języka angielskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

      Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Laureat konkursu otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną i jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku. Laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim są również przyjmowani w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych.

      Serdecznie gratulujemy Rodzicom,  a Tobie Pawle składamy wyrazy uznania nie tylko za wygraną, lecz przede wszystkim za talent, wytrwałość i ogrom pracy jaki towarzyszył Twojej drodze do sukcesu. Gorąco życzymy, aby ta determinacja w spełnianiu ambicji nigdy w Tobie nie osłabła. Niech to osiągnięcie będzie dla Ciebie impulsem do sięgania po jeszcze wyższe cele.

      Gratulacje!

       

       

     • DBI – Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

     • Luty był w naszej szkole miesiącem  poznawania zasad lub tylko przypominania sobie zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Oprócz lekcji wychowawczych na korytarzach pojawiły się gazetki, plakaty mówiące jak zabezpieczyć się  przed niekorzystnymi skutkami korzystania z sieci, jak również  czego nie robić w stosunku do innych  – w końcu wszyscy jesteśmy użytkownikami.

      Podsumowaniem działań była lekcjo – prezentacja z genial.ly przygotowana przez p. Annę Garboś. Mówiliśmy o ochronie wizerunku, o udostępnianiu nr telefonu, o spamie, o uzależnieniu. Wymyślaliśmy łatwe do zapamiętania i bezpieczne hasła do logowania, dzieliliśmy się historiami dotyczącymi naszych wpadek związanych ze zgadzaniem się np. na płatne subskrypcje lub abonamenty.  Obejrzane filmiki,  wejścia na strony usystematyzowały nam zagrożenia płynące z nieumiejętnego korzystania z technologii komputerowych.

      Zdobytą wiedzę pozwolił nam sprawdzić test  DBI przygotowany w Kahoot , w którym była mowa o hejcie, stalkingu, telefonie zaufania itd.

      W klasach I- III p. Anna Jurek w formie łamigłówek, zagadek wprowadziła w zagadninienia związane z cyberprzemocą, na podsumowanie dzieci zrobiły test czujności. Taka forma przyswojania wiedzy jest lubiana przez najmłodszych.

      Zachęcamy Wszystkich do umiejętnego korzystania z internetu. Pamiętajcie to my tworzymy sieć i jesteśmy odpowiedzialni za to, co piszemy lub publikujemy  na FB czy Instagramie.