• Szkoła pamięta.
     • Szkoła pamięta.

     •  Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji w 2018 roku.

      Również w tym roku nasza szkoła podejmuje to wyzwanie. W ramach tych działań będziemy śpiewać piosenki o tematyce patriotycznej. Uczniowie klas młodszych wykonają pracę plastyczną w grupach pt "Moja Polska". Przygotowane zostaną gazetki ścienne o pięknych miejscach w Polsce a także o lokalnych miejscach pamięci oraz gazetkę o Szymonie Marycjuszu.. Przygotowana zostanie prezentacja multimedialna, w której postaramy się odpowiedzieć czym jest dziś patriotyzm. Zaplanowaliśmy wyjście na cmentarz wojskowy, uporządkujemy bezimienne groby i zapalimy znicze. Realizujemy również projekt "Bohater On"

     • Dzień Papieski

     • Dzień Papieski w tym roku przebiegał pod hasłem "Nie lękajcie się". Uczniowie klasy VIII przygotowali specjalny "wywiad z Papieżem".

      Ta nietypowa forma, zainteresowała uczniów. skłoniła ich jednocześnie do refleksji.

     • Edukacyjny poranek.

     • Najstarsi uczniowie spędzili przedpołudnie w Tarnowie. Najpierw obejrzeli film "Wyszyński- zemsta czy przebaczenie. Jest to  wojenny film fabularny, który pokazuje nieznaną twarz Wyszyńskiego, jego rozterki i zaangażowanie w walkę o Polskę. Wszystko to co wydarzyło się po 1946 roku w życiu Prymasa jest nam znane. Mało kto wie o wojennym wątku Wyszyńskiego. Tym bardziej, że jak przyznawał późniejszy Prymas – „Powstanie Warszawskie mnie ukształtowało”. Dlatego aby zrozumieć Prymasa, trzeba zobaczyć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – podkreśla Tadeusz Syka, reżyser i producent filmu.

      Tym bardziej, że jak przyznawał późniejszy Prymas – „Powstanie Warszawskie mnie ukształtowało”. Dlatego aby zrozumieć Prymasa, trzeba zobaczyć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – podkreśla Tadeusz Syka, reżyser i producent filmu.

      Później uczniowie udali się do biblioteki, gdzie wzięli udział w ciekawej lekcji. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach oraz konkursach. Najbardziej aktywni uczniowie wyszli z pięknymi nagrodami książkowymi. 

     • Wycieczka klas I-III

     •  

                      Krótkie wyjazdy też mogą być ciekawe. Przekonali się o tym uczniowie klas I-III, którzy wyruszyli dziś do pobliskiego Tarnowa, aby odwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną. Dzięki uprzejmości jej pracowników mogliśmy obejrzeć pokaźny księgozbiór i przypomnieć sobie na czym polega praca bibliotekarza. Dowiedzieliśmy się także co to jest czytelnia i w jaki sposób dawniej wyszukiwano interesujące nas książki. Ponadto skorzystaliśmy z bogatej oferty zajęć edukacyjnych. Grupa pierwsza wzięła udział w lekcji z elementami biblioterapii na temat empatii i wyrozumiałości, zaś grupa druga z wielką ekscytacją programowała trasę dla Ozobotów. Przy okazji za pomocą doświadczeń mogliśmy dowiedzieć się jak powstaje deszcz i co to właściwie jest pogoda. Było świetnie i z chęcią wrócimy do Biblioteki Pedagogicznej w przyszłości.

       

      Drugim punktem naszego programu było Centrum Zabaw Dziecięcych Figle-Migle. Jak powszechnie wiadomo, najlepsza zabawa to ta z przyjaciółmi. Szaleństwom i wygłupom nie było końca, jednak dbaliśmy też o swoje bezpieczeństwo w czasie pobytu. Wyjazd miał na celu integrację dzieci i rozwój relacji rówieśniczych, co jest niezwykle istotne po okresie izolacji. Uśmiechnięte minki na zdjęciach świadczą o tym, że chyba się udało!

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania!”

      B.Conklin

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Za okazałe nam serce bardzo dziękujemy !

       Dyrektor szkoły złożył wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz uczniom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Przekazal również życzenia od Burmistrz Pilzna p.Ewy Gołębiowskiej, do życzeń dołączył się również Radny p. Czesław Buraz oraz rodzice.  Samorząd Uczniowski przygotował swoje podziękowania, które opatrzyli pięknym hasłem "W nauczycielu mam przyjaciela" oraz pokazali jak ich zdaniem wygląda posiedzenie Rady Pedagogicznej. Dziękujemy wszystkim za pamięć i życzliwość.

     • Projekt #aktywuj – enter! Realizowany przez MRM

     • Kolejnym zadaniem projektowym jest akcja Odkryj mnie. Każdy z członków Rady zaprezentuje nam film promujący miejscowość, w szczególności zabytki, walory przyrodnicze, miejsca sportu i rekreacji. Młodzi filmowcy pokażą nam jak rozwija się ich mała ojczyzna, co warto zobaczyć i z czego skorzystać.

      Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmiku – Łęki Górne na start!

      Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami:

      Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków

      oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.

     • Podsumowanie SKO

     •  

      Ze względów epidemicznych w ubiegłym roku nie odbył się konkurs organizowany przez BS w Pilźnie, a uczniowie oszczędzali tylko dwa miesiące na początku roku. Jednak niektórzy oszczędzali tak intensywnie, że należała się im nagroda. Skromniejsze niż zwykle nagrody otrzymali uczniowie z najwyższymi kwotami zgromadzonymi na książeczce SKO. Szczególne gratulacje należą się Konradowi Szwalcowi i Monice Szandule. Uczniowie otrzymali gry planszowe, notatniki, ramki, zabawki, książki i słodycze. Nagrodzonych zostało 20 osób.

      W tym roku ze względu na niepewną sytuację pandemiczną oszczędzanie zostaje zawieszone.

     • Pasowanie.

     • Dnia 5 października 2021r. odbyła się ważna uroczystość –Pasowanie na Ucznia. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. 

           Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków. Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im  na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się ,,swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

     • Młodzieżowa Rada Miasta

     • 30 września uczniowie klasy VII i VIII przeprowadzili wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentował będzie Przemek Kusza. Gratulujemy.

     • Wycieczka do Zakopanego

     •                   W dniu 13 września o godź 6 rano  klasy 7 i 6 wraz z wychowawcami udały się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Celem wycieczki była integracja grupy po długiej izolacji pandemicznej i wakacjach oraz wzbogacanie wiedzy o stolicy Tatr, a także wspólna zabawa: na zjeżdżalni Góralski Ślizg, ciekawy pobyt  w Papugarnii i Myszogrodzie, spacer na Gubałówke od strony Zębu, pobyt i zjazd kolejką szynową z Gubałówki. 

            Pobyt na Krupówkach i grill w D W Anna Maria. W drugim dniu odwiedziliśmy Galerię Kamila Stocha , gdzie wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego wspaniałego skoczka, jego osiągnięć i trofeów jakie zdobył w swojej karierze, a zarazem Wielkiego Polaka, postaci godnej  do naśladowania.  Ostatnim punktem był 4 godzinny pobyt w termach chochołowskich gdzie wszyscy świetnie się bawili. Do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni i zrelaksowani. Dziękujemy wychowawcom za organizację wycieczki i opiekę.

    • Czekamy na beatyfikację Patrona.
     • Czekamy na beatyfikację Patrona.

     •  Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka uroczystość Beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września w Warszawie.

      Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała się odbyć już w maju ubiegłego roku. Pandemia koronawirusa spowodowała, że uroczystość musiała zostać odwołana. Odbędzie się ona w niedzielę 12 września w południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie pod przewodnictwem kard. Marcello Semeraro, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.  Bedzie to wspólna beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i s. Czackiej.

      10 września odliczając godziny do beatyfikacji przypomnieliśmy sobie po raz kolejny sylwetkę patrona w czym pomogli nam uczniowie klasy siódmej w przygotowanym pod kierunkiem ks. Pawła montażu słowno - muzycznym.

         Pan dyrektor Grzegorz Stawarz zwrócił szczególną uwagę na to jak bogate dziedzictwo i przykład służby jako wzór szacunku do każdego człowieka pozostawił nasz Patron. Przypomniał również 10 wskazań Kardynała zawartych w Społecznej Krucjacie Miłości.

      Miłość, wedle kard. Wyszyńskiego – to konkret, który warto i trzeba realizować, zaczynając od samego siebie. Społeczna krucjata miłości to jest dekalog rozumienia i realizowania miłości, stylu życia, kultury życia. To jest dekalog nadawania konkretnego kształtu życiowego pięknej, wzniosłej idei miłości.

     • Wycieczkowy czwartek

     • Wszyscy uczniowie naszej szkoły w ten czwartek zawitali do miasta wojewódzkiego Rzeszowa. Na początek, mając do wyłącznej dyspozycji salę kinową, obejrzeli film pt. „Lessie, wróć”. Po pełnym wzruszeń seansie o najwierniejszym psie świata uczestnicy rozdzielili się. Klasy I – IV udały się do Muzeum Dobranocek, a klasy V-VIII ambitnie zwiedziły Muzeum Techniki i Militariów.

      Młodsi poznali bohaterów bajek, które oglądali w młodości ich rodzice. W zbiorach znajdują się bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne. Mogli też zobaczyć różnorodne przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci m.in.: wydawnictwa, zabawki, figurki, ceramika, walory filatelistyczne, numizmaty, proporczyki, plakietki, przywieszki, artykuły spożywcze i kosmetyczne, opakowania po słodkościach, przezrocza małoobrazkowe, filmy na szpulach, kasetach i płytach. Starsi uczniowie również poznawali świat bliski ich rodzicom i dziadkom. Oprócz odresteurowanych zabytkowych samochodów, samolotów wojskowych i cywilnych czy zabytkowych motocykli, mogli przyjrzeć się umundurowaniu polskich służb mundurowych od 1945 r. do czasów obecnych, przedmiotom codziennego użytku, które towarzyszyły nam dawniej, zabytkowy sprzęt sportowy oraz RTV – sprzęt radiowo-telewizyjny.

     • Rozkład jazdy

     •  

      Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem dowozu dzieci do szkoły.

      Rozkład jazdy busa szkolnego w roku szkolnym 2021/2022


       


     • Rocznica wybuchu II wojny światowej

     • Zachęcamy do obejrzenia filmiku w rocznicę wybuchu II wojny światowej. Radni MRM pokażą Wam miejsca historii obecnej na każdym kroku w gminie Pilzno. Film powstał w ramach projektu Działaj lokalnie

      https://www.youtube.com/watch?v=Op8OFrd9TRk

     • Inauguracja roku szkolnego

     • 8.00 msza święta w kościele parafialnym w Łękach Górnych. 

      9.00 powitanie na placu przed szkołą

      9.30 spotkanie z wychowawcami w klasach