• Matematyczny kalendarz adwentowy

          •  

            Zapraszamy do matematycznej zabawy.

            Codziennie znajdziecie nowe zadanie.

             

            Ze znalezionym kuponem udajecie się do pani Anny Wnęk,

             piszecie na nim swoje imię i nazwisko, w zamian dostajecie zadanie.

            Na jego rozwiązanie macie dwa dni.

             

            Najbardziej systematyczni uczniowie zostaną nagrodzeni.

             

            Zapraszamy!!

             

          • IX Międzyszkolny Konkurs o Wielkich Ludziach Kościoła

          • 29 listopada 2023 r. już po raz IX w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Wielkich Ludziach Kościoła. Tegorocznymi bohaterami była błogosławiona Rodzina Ulmów. 24 marca 1944 r. w Markowej na Podkarpaciu, Józef i Wiktoria Ulmowie, ich dzieci oraz ukrywający się z ich pomocą Żydzi zostali zamordowani przez Niemców w wyniku donosu. Dzień ten został ustanowiony przez Prezydenta RP Narodowym Dniem Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. 

            10 września 2023 r. rodzina Ulmów została beatyfikowana przez Kościół Rzymskokatolicki.  Jak podkreśla dyrektor szkoły Grzegorz Stawarz celem tego konkursu jest propagowanie życia, działalności a także często męczeńskiej śmierci osób, które  w szczególny sposób wpisały się na karty historii kościoła katolickiego.   

                  

            W finale wzięło udział 13 uczestników z 7 szkół m. in z Dębicy, Zwiernika, Łęk Dolnych, Pilzna, Strzegocic, Lipin oraz Łęk Górnych. Rywalizacja była bardzo zacięta a pytania, których autorem był ks. Roman Łagosz okazały się dość trudne. Pierwsze miejsce zajęła Maria Lubowiecka z Pilzna, która zdobyła 76 punktów na 79 możliwych do zdobycia.   II miejsce zajęła  Martyna Gęza ze Zwiernika a III Liliana Zima z Łęk Górnych.   Jury przyznało również nagrody za IV i V miejsca oraz 3 wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Honorowy patronat nad konkursem objęli:                                                 Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska i proboszcz parafii Łęki Górne ks. Janusz Maziarka.                                   Serdecznie gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom konkursu.

          • Andrzejki

          • W tym roku andrzejki obchodziliśmy wyjątkowo hucznie, bowiem świętowaliśmy aż przez dwa dni! Najmłodsi brali udział w różnorodnych zabawach i aktywnościach przygotowanych przez animatorów. We wtorek na sali gimnastycznej rozległy się dźwięki znanych hitów, przy których wszyscy ochoczo ruszyli do tańca. Starszym uczniom w zabawie towarzyszyły nowe światła co sprzyjało doskonałej zabawie.  Były też bańki mydlane, popcorn, zabawy z chustą, odwiedziny Minionka, andrzejkowe wróżby i wiele innych atrakcji, aby każdy znalazł coś dla siebie. W przerwie dzieci zajadały się smakołykami i robiły pamiątkowe zdjęcia przy pięknej andrzejkowej dekoracji.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy! 

          • Mikołajkowy dar serca.

          • W ramach prowadzonej w naszej gminie akcji mikołajkowej w naszej szkole Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę fantów na loterię. Szkolne  Koło Caritas szykuje dla was słodkie i pachnące niespodzianki.

          • Co to jest hejt ?

          • Dziewczyny ze Szkoły Branżowej I Stopnia w Pilźnie przeprowadziły warsztaty, które pozwolą ograniczyć hejt i naprawić stosunki międzyludzkie. Jesteśmy w okresie pełnym ciepła - między Dniem Życzliwości a mikołajkami - i należy zadbać o właściwe relacje.

          • Gratulujemy!

          • Nie tylko nasi uczniowie osiągają sukcesy, ale i nauczyciele również! Miło nam poinformować, że wychowawczynie klas I-III zostały uhonorowane Certyfikatem Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych za wdrożenie w ciągu ostatnich lat dwóch innowacji pedagogicznych – „Wirtualne podróże” oraz „Klucz do kodowania”. Wyróżnienia zostały wręczone 23 listopada podczas uroczystej gali w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Otrzymują je nauczyciele – innowatorzy, którzy swoją działalnością wprowadzają nowoczesne metody nauczania, dbają o rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów oraz wpływają na podnoszenie jakości pracy szkoły. Gratulujemy tego zaszczytnego osiągnięcia!

          • Wojewódzki Konkurs wiedzy o rodzinie Ulmów.

          • 23 listopada odbył się w Sanockiej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka Wojewódzki Konkurs wiedzy o rodzinie Ulmów. Wzięło w nim udział 60 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podkarpackiego. W zmaganiach tych wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły Liliana Zima i Anna Laska z kl VIII które wykazały się ogromną wiedzą. Liliana Zima zajęła 2 miejsce w tym konkursie i otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytutu Myśli Narodowej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.


          • Dzień Życzliwości.

          • To wyjątkowy dzień, który chcielibyśmy jednak świętować codziennie. Były rozmowy, laurki pogadanki a nawet niespodzianki na drzwiach każdej klasy.

            Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. 

            Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.  

             

          • XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • W piątek 17 XI w naszej szkole odbył się XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie egzaminowali dorosłych pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Egzaminatorzy z klasy VI sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia także pana dyrektora i innych pracowników szkoły. W ciągu dnia uczniowie klas IV – VII również się sprawdzali w szkole. 

            Za rok ponownie przyłączymy się do akcji bo najlepsza jest nauka przez zabawę.

             

          • "Moja biało-czerwona"

          • W ramach upamiętnienia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ogłoszony został szkolny konkurs literacki pt. "Moja biało-czerwona". Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzców odbyło się w piątek, 10.11 w czasie uroczystej akademii szkolnej. I miejsce zajęła Weronika Gąsior z klasy 5, II miejsce Natalia Wójcik z klasy 4, III Magdalena Wójcik z klasy 6.

          • "Bo wolność to jest tyle, ile nas poległo. I wolność to jest tyle, ile nas dziś żyje.”

          •       W dniu 10 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to doskonała okazja do udziału w lekcji patriotyzmu i historii. Dajemy w ten sposób wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. 

                   W czasie przemówienia Pana Dyrektora oraz podczas Akademii uczniowie mieli możliwość poznać lub przypomnieć wiadomości o tamtych ciężkich czasach gdy Naród Polski swoją wolność musiał wywalczyć, wypracować, wycierpieć i wymodlić.

            Część artystyczna przypomniała wydarzenia poprzedzające dzień 11 listopada 1918 roku, oraz postać Józefa Piłsudskiego - jednego z twórców wolnej Polski, kładąc nacisk na ukazanie ducha narodowego, który w czasie 123 lat niewoli, a także później w kolejnych latach podejmował walkę za wolną ojczyznę. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne przeniosły widownię w tamte czasy i z pewnością pomogły zrozumieć uczucia walczących o niepodległość.

          • Bezpieczeństwo to naprawdę ważna sprawa!

          •   Przekonali się o tym uczniowie, którzy podczas spotkania z panem policjantem- naszym dzielnicowym Arturem Rasiem zastanawiali się wspólnie nad tym tematem. Zasady bezpieczeństwa na drodze jako pieszy, rowerzysta, pasażer, bezpieczeństwo w szkole jako uczeń to tematy spotkania klas młodszych. Z kolei najstarsi nasi uczniowie porozmawiali z panem policjantem nie Tylko na powyższe tematy ale szczególnie o cyberbeprzestrzeni i pułapkach, na jakie mogą być narażeni nie tylko jako odbiorcy ale też o odpowiedzialności za pisane słowa i podejmowane dzialania. Mamy nadzieję, że jak najwięcej zapamiętamy.

          • Gratulacje dla Tymka!


          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII Tymoteusz Podraza został laureatem gminnego konkursu w ramach projektu „ Mój kawałek świata – dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”.  Był to projekt o charakterze edukacyjno – informacyjnym, którego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci jak również kształtowanie prawidłowych postaw związanych   z ochroną środowiska. W projekcie tym wzięło udział 2440 uczniów szkół podstawowych z 22 gmin Związku Dorzecza Wisłoki. 

            Uroczyste podsumowanie tego przedsięwzięcia odbyło się 20 października 2023 r w Jasielskim Domu Kultury, podczas którego uczestnicy obejrzeli piękny i zagadkowy spektakl muzyczny o tematyce ekologicznej w wykonaniu aktorów teatru w Krakowie.

          • Lekcja biblioteczna

          • 31 października naszą szkołę odwiedziła p. Anna Garboś – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pilźnie.

            Pani Ania opowiedziała nam o pracy bibliotekarza i przedstawiła ofertę biblioteki oraz zachęciła do regularnego korzystania z jej zasobów.  Otrzymaliśmy też karty biblioteczne i pamiątkowe gadżety. Na zakończenie udaliśmy się do pobliskiej filii biblioteki, gdzie z pomocą pani Beaty Zimy wypożyczyliśmy lektury i inne książki z literatury dziecięcej. 

          • Turniej szachowy

          • 27 października odbyły się powiatowe drużunowe zawody w szachy w siedzibie Klubu Szachowego Hetman w Pilznie. Nasza drużyna w składzie Tymoteusz Podraza, Tymoteusz Kozioł, Piotr Klucznik i Karolina Szatko najpierw przeszli eliminacje Gminne a następnie wzięli udział w zawodach powiatowych w których zajęli 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • #szkoła pamięta

          • 23 października klasa III i V wraz z wychowawcami udała się na parafialny cmentarz. Uczniowie zapalili znicze na mogiłach żołnierzy I i II wojny światowej. Młodzież z klasy VII i VIII zrobiła drobne prace porządkowe na cmentarz wojennym.

            Ta coroczna akcja, w której uczestniczą również uczniowie naszej szkoły wpisała się tradycyjnie w kampanię ME i N „ Szkoła Pamięta” do której i w tym roku dołączyliśmy. Pamiętaliśmy o zapaleniu znicza na grobie wieloletniego proboszcz naszej parafii. Wspólną modlitwą uczciliśmy 45 rocznicę wyboru naszego rodaka na papieża. Celem tej ministerialnej akcji jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności jak również o ludziach związanych z historią naszego kraju czy regionu.

          • Konkurs ekologiczny

          • 18 października uczniowie naszej szkoły: Krzysztof  Uriasz z klasy VI i Tymoteusz Kozioł  z kl: VII wzięli udział w XIX Gminnym Konkursie Ekologicznym „ Spotkanie z przyrodą w Magurskim Parku Narodowym” Konkurs połączony był z wycieczką do Krempnej, gdzie zwiedziliśmy Ośrodek Edukacyjno – Muzealny. Podczas przejścia ścieżką przyrodniczą „Kiczera” podziwialiśmy piękne widoki i osobliwości przyrodnicze tego terenu.                                  

            Na zakończenie odbyło się integracyjne ognisko. Pomimo, że zabrakło nam kilku punktów aby znaleźć się na podium to bardzo miło spędziliśmy czas a wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i  była bardzo wartościową lekcją biologii w terenie