• Zabawa karnawałowa klas I-III

          • W miniony czwartek było u nas głośno i kolorowo, a wszystko za sprawą balu karnawałowego. Na szkolnych korytarzach można było spotkać policjantów, księżniczki i superbohaterów, ale nie tylko, bo był nawet wielki dinozaur, czy bajkowy Stich. Pośród balonów i serpentyn odbywały się wesołe pląsy i zabawy, takie jak pociąg, czy popularna belgijka. Po całej szkole rozbrzmiewały najnowsze hity, a w przerwach dzieci zajadały się przygotowanymi przez rodziców smakołykami. Doszły nas słuchy, że to był jeden z najlepszych dni w szkole, z czego bardzo się cieszymy. 

          • Walentynkowo dla babć i dziadków

          • 14 lutego był w naszej szkole podwójnie uroczysty. W tym dniu oprócz popularnych Walentynek świętowaliśmy również Dzień Babci i Dziadka, bowiem mają oni w naszych sercach szczególne miejsce. Nie od dziś wiadomo, że babcia opowiada najpiękniejsze bajki i piecze najlepsze ciasta, a dziadek rozwiąże nawet najbardziej skomplikowany problem i potrafi wszystko naprawić. Jesteśmy im za to wdzięczni na co dzień, ale w dniu ich święta chcemy im to okazać w szczególny sposób.

             

            Najmłodsi uczniowie przygotowali dla swoich kochanych dziadków piękne wiersze, wesołe piosenki, humorystyczne scenki, a nawet skomplikowane układy taneczne. Nasi goście nagradzali małych artystów gromkimi brawami, niejednokrotnie ocierając łzy wzruszenia. Po życzeniach i tradycyjnym „Sto lat” Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt drobne upominki, a na koniec zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

          • Dzień bezpiecznego Internetu.

          • 7 lutego przylaczylismy się do ogólnopolskiej inicjatywy Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym dniu wychowawcy przeprowadzili zajęcia edukacyjne przypominające zasady "bycia w sieci". Wykonano lapbooki, przygotowano gazetkę tematyczną a także prezentację i oglądanie filmów edukacyjnych. Mamy nadzieję że dzieci i młodzież utrwalili posiadaną już wiedzę.

          • Powiatowy Konkurs Szopek

          • Cieszymy się ogromnie, że szopki naszych uczniów – Wojciecha Małozięcia i Miłosza Szypułki z kl. I po sukcesie na szczeblu gminnym wzięły udział w XVII Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Jury doceniło pracę Wojtusia, przyznając jej wyróżnienie spośród aż 80 prac. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Laboratorium przyszłości 2023

          • Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości” przydaje się nie tylko w celach dydaktycznych. W grudniu wychowawcy klas I-III zorganizowali dla uczniów mini sesję zdjęciową, utrzymaną w świątecznym klimacie. Dzieci chętnie brały w niej udział, pozując jak prawdziwi modele. Powstały naprawdę ciekawe ujęcia, a wykorzystanie specjalistycznego oświetlenia i parasolki fotograficznej zapewniło doskonałe doświetlenie zdjęć. W dniu Wigilii klasowych wywołane i oprawione w ramki fotografie zostały przekazane naszym najmłodszym, jako prezenty gwiazdkowe dla nich i ich rodziców. Mamy nadzieję, że posłużą one jako piękne pamiątki, dzięki którym za jakiś czas będzie można z sentymentem powspominać szkolne lata.

            Największą atrakcją dla dzieci są jednak często wykorzystywane w czasie zajęć roboty Dash i Dot. Dzięki nim nasi milusińscy z klas I-III zapoznają się z podstawami programowania i z zaciekawieniem odkrywają kolejne tajniki robotyki. Elektroniczni przyjaciele sterowani z poziomu aplikacji zainstalowanych na tabletach pomagali nam m.in. w doskonaleniu orientacji przestrzennej oraz utrwaleniu znajomości figur geometrycznych. Nie możemy się doczekać poznawania kolejnych możliwości tych nowoczesnych urządzeń.

            Starsi uczniowie umówili się na wieczór gier, spędzili cay wieczór na odkrywaniu coraz to nowych możliwości znanych im już pomocy. Entuzjazm wzbudził wydrukowany w 3D ruchomy smok. Rozpoczęli przygodę z zestawem Boffin (odmiana Sekretów elektroniki). Na początek poznali części jakie znajdują się w zestawie, co można stworzyć i jak nie wolno łączyć komponentów, żeby nie doszło do zwarcia. Prze cały czas trwania wieczoru zrobili detektory, alarmy, migające światła, uruchomili alarm i bawili się wykrywaczem kłamstw. W szale naukowym postanowiliśmy złożyć i uruchomić teleskop sky watcher bk 707. Niestety widokiem księżyca i gwiazd nie mogliśmy się delektować, że względu na nieprzejrzystość nieba.

          • Kolejny wieczór w szkole.

          • Nasi uczniowie na prawdę kochają swoją szkołę. Pierwsze półrocze zakończone a oni ciągle w szkole.

            Ósmoklasiści  po raz kolejny rozpoczęli swój wieczór w języku angielskim, pózniej był czas na intergrację przy pysznej herbatce i pizzy oraz grach i rozmowach do świtu. 

          • Zapraszamy

          • 1 lutego ( środa) godz 16.00 zapraszamy wszystkich rodziców na tradycyją wywiadówkę. Niestety edziennik nie wszystko Ci powie ....

          • Sekrety elektroniki

          • #laboratoria_przyszłości

            Wieczór integracyjny był doskonała okazją do podjęcia wyzwań edukacyjnych. Tym razem oprócz druku 3D (podziwiajcie smoka, którego wybrał Bartek)  rozpoczęliśmy przygodę z zestawem Boffin (odmiana Sekretów elektroniki).  Na początek poznaliśmy części jakie znajdują się w zestawie, co można stworzyć i jak nie wolno łączyć komponentów, żeby nie doszło do zwarcia. Prze cały czas trwania wieczoru zrobiliśmy detektory, alarmy, migające światła, uruchomiliśmy alarm i bawiliśmy się wykrywaczem kłamstw. W szale naukowym postanowiliśmy złożyć  i uruchomić teleskop sky watcher bk 707. Niestety  widokiem księżyca i gwiazd nie mogliśmy się delektować, że względu na nieprzejrzystość nieba.

          • Łapiemy oddech po zakończeniu I półrocza.

          • Wieczór integracyjny klas V i VI odbył się 12. stycznia w czwartek. Uczniowie do 22.00 mieli czas na wspólne zabawy według własnego pomysłu.

            Wieczór integracyjny klas V i VI odbył się 12. stycznia w czwartek. Uczniowie do 22.00 mieli czas na wspólne zabawy według własnego pomysł. Część dziewczyn realizowała się tanecznie, inni grali w gry planszowe rubicub, milionerzy, załóż się itd. ,był czas na rozmowy, wygłupy lub oglądanie z mała przerwą na konsumpcję –  popcorn, pizza i wypieki rodziców poskromiły głód.  Bardzo nam miło, że część uczniów otworzyła się na wyzwania naukowe, ale o tym opowiemy pod hasztagiem Laboratoria przyszłości.

          • Wyniki konkursu DK w Pilźnie

          • Konkurs szopek i stroików bożonarodzeniowych

            Mimo ogromnej konkurencji, również w tym roku nasi uczniowie zostali docenieni za talent i pracowitość. Dom Kultury w Pilźnie przekazał nagrody i dyplomy za zajęte miejsca i przyznane wyróżnienia w kategorii stroików, a także szopek bożonarodzeniowych. Dziękujemy Rodzicom i uczniom za udział w konkursie, szczególnie za poświęcony czas i zużyte materiały. Cieszymy się i doceniamy Wasze zdolności i zaangażowanie.

          • Koncert Kolęd

          • Niezapomnianym akcentem ostatniego dnia nauki przed przerwą świąteczną był koncert kolęd. Każda klasa wybrała swoich najlepszych wykonawców.  W miłej i radosnej atmosferze pożegnaliśmy się i życząc sobie dobrych świąt i szczęśliwego Nowego Roku udaliśmy się na zimową przerwę świąteczną.

          • Prezenty od Banku Spółdzielczego w Pilźnie

          • Tuż przed przerwą świąteczną nasi milusińscy z klasy I otrzymali od Banku Spółdzielczego w Pilźnie upominki. Kredki, farbki, plastelina i inne plastyczne gadżety doskonale sprawdzą się u pierwszaków podczas przerwy między świętami. SKO serdecznie dziękuje swojemu patronackiemu bankowi  za prezenty, a uczniów zachęca do jeszcze intensywniejszego oszczędzania w SKO.

          • Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy.

          •            Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

          • Bohater z wiary – bł. Ks. Roman Sitko.

          • 16 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Wielkich Ludziach Kościoła. Tegoroczną postacią był bł. Ks. Roman Sitko – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Celem konkursu było rozpropagowanie życia i działalności bł. Księdza Romana, wielkiego kapłana, wychowawcy młodzieży, męczennika z II wojny światowej.

                  W finale wzięło udział 14 uczestników z 7 szkół m. in z Dębicy, Łęk Górnych, Łęk Dolnych, Pilzna, Strzegocic, Lipin, Dobrkowa. Mimo zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Maja Czarnecka uczennica czwartej klasy ze szkoły w Strzegocicach, II miejsce Maria Lubowiecka z Pilzna, III miejsce Rafał Papiernik ze Strzegocic. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

          • Wirtualne podróże.

          •          Dziś nasi uczniowie pracując w małych grupach starali się ukazać piękno Łęk Górnych i zachęcić do ich odwiedzania.  W klasie I i III powstały plakaty reklamujące naszą miejscowość i bliskie okolice. Znalazły się na nich zdjęcia naszych kościołów, zabytkowego dworu, czy też rysunki budynku szkoły i remizy. Nie zabrakło też pamiątkowych pocztówek z Pilzna.

            Dzieci dowiadywały się wielu ciekawostek związanych z Łękami Górnymi i ochoczo ozdabiały swoje prace, przy okazji ucząc się zgodnej współpracy w zespole. Plakaty powstały w ramach realizacji kolejnego zadania z innowacji pedagogicznej „Wirtualne podróże”, której celem jest poszerzenie wiedzy o Polsce i świecie w rozumieniu geograficznym, przyrodniczym, społecznym oraz kulturowym.

          • Penderecki przez dziurkę od klucza

          • „Penderecki przez dziurkę od klucza”-  to tytuł warsztatów edukacyjnych, w których 8 grudnia wzięli udział nasi najmłodsi uczniowie.  Zajęcia w atrakcyjny sposób przybliżyły nam życie i twórczość tego wybitnego kompozytora, muzyka i dyrygenta pochodzącego z niedalekiej Dębicy. W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach mieliśmy okazję posłuchać wielu ciekawostek z jego życia i zwiedzić salę koncertową, a aktywne słuchanie muzyki rozbudziło w nas chęć odkrywania swoich talentów i poszukiwania nowych gatunków muzycznych.

            Samo centrum – pełne pamiątek po Profesorze, a także jego fotografii – wywarło na nas olbrzymie wrażenie. Dopełnieniem wycieczki był spacer po przepięknym Arboretum, które w szczególny sposób ukochał kompozytor. W parku wokół dworu zgromadził on ponad 1000 gatunków drzew i krzewów, które często przywoził z podróży. Szczególnie zachwyciły nas dwa labirynty, które dla Krzysztofa Pendereckiego były metaforą jego osobowości. Wycieczka do Lusławic była dla nas niezapomnianą żywą lekcją muzyki.  
            Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom jednego z uczniów kl. I za pomoc w organizacji 
            i dofinansowanie wyjazdu.