• Nagrody, nagrody, nagrody ...

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia nagród, które zebrały się podczas ostatniego miesiąca. Na początek jednak trzeba wspomnieć o naszej absolwentce Magdalenie Karaś, która miała 100% frekwencję, ale nie tylko w tym roku. Madzia nie opuściła ani jednego dnia przez osiem lat nauki w naszej szkole. Następnie zostały wręczone certyfikaty dla drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej, którzy zapewnili naszej szkole tytuł Zło
    Czytaj więcej
   • Weronika

    Weronika Szypułka to najpracowitsza i najaktywniejsza uczennica w naszej szkole. Współpracuje z nauczycielami, korzysta z rad i się rozwija. Wera ma najwyższą średnią ocen w szkole, na którą całkowicie zasłużyła poświęcając na naukę dużo czasu. Mimo tego znajdowała czas na aktywność wolontariacką, pracę w szkolnym kole PCK czy Samorządzie Uczniowskim jako kronikarka. W młodszych klasach pracowała w Szkolnej Kasie Oszczędności, kilka razy prowadz
    Czytaj więcej
   • Ostatnie dni nauki

    Na najmłodszych uczniów czekały w środę i czwartek ciekawe atrakcje. Wychowawcy klasy II i III przygotowali dla swoich dzieci grę terenową – podchody. Najpierw starsi koledzy ukryli w pobliżu szkoły koperty ze wskazówkami, zadaniami i łamigłówkami, po rozwiązaniu których uczniowie klasy II mieli ich odnaleźć. Celem tej gry była integracja zespołów, współpraca w grupie, rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, ale przede wszy
    Czytaj więcej
   • Śladami Prymasa Tysiąclecia

    ​​​​​​ Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów i pracowników szkoły uczestniczyło w wycieczce wpisanej w nasz plan wychowawczy na ten rok. Komańcza to miejsce internowania naszego patrona Stefana Wyszyńskiego. Siostry Nazaretanki przyjęły nas z wielką radością i życzliwością. Najpierw złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem ks. Kardynała w dowód naszej wdzięczności, później Ks. Paweł odprawił w kaplicy Mszę Świętą w intencji całej społeczności na
    Czytaj więcej
   • Półkolonia dla dzieci rolników

    Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Aktywnie o uzależnieniach

      18 listopada pani psycholog z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie przeprowadziła w naszej szkole warsztaty w trzech grupach wiekowych. Tematem zajęć była profilaktyka uzależnień od telefonu komórkowego, internetu, portali społecznościowych , także od substancji psychoaktywnych i alkoholu. Oprócz aktywnych ćwiczeń, luźnej dyskusji uczestnicy obejrzeli przygotowaną prezentację i filmik ukazujący szkodliwość i skutki poszczególnych zjawisk oraz ryzyko uzależnień. Pozytywna relacja i swobodny charakter zajęć pozwolił dzieciom na wypowiedzenie w tej kwestii.

     • Wrzesień '39

      Listopad to miesiąc, w którym szczególnie wspominamy losy Polski
      i Polaków walczących o jej wolność. Kilka dni temu obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, a 14 listopada wzięliśmy udział w niecodziennej lekcji historii. Naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna Rekonstrukto z pokazem historycznym „Wrzesień ’39, czyli rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa,
      a zniknęła II Rzeczpospolita”.

     • Iluzjonista

      W czwartek, 7 listopada na zaproszenie przedszkolaków i uczniów do naszej szkoły zawitał magik ze swoim występem. Sympatyczny starszy pan zaprezentował serię sztuczek z kartami, drukowaniem pieniędzy, wstążeczkami czy kolorami płyt gramofonowych. Uczestnikom jednak najbardziej podobały się sztuczki, w których sami mogli brać udział. Takie przerwy z nauce lubimy najbardziej.

     • Niepodległa – Niepokorna!

      W piątek 8 listopada jeszcze przed właściwym Dniem Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania wolności. Po raporcie klas został odśpiewany hymn. Podczas montażu słowno muzycznego widownia usłyszała poetycką historię Polski aż do czasów współczesnych urozmaiconą efektami dźwiękowymi. Obejrzała fragment z polonezem z filmu „Pan Tadeusz”, wiadomości TVPolonia w wykonaniu chłopców z kl. VII, posłuchała o polskich legendach, a także piosenek w wykonaniu wokalistów z kl. V (Niepodległa, niepokorna i Urodziłem się w Polsce) oraz uzdolnionych duetów klas I – III (Moja ojczyzna i Przybyli ułani). Swój udział zaznaczyli też harcerz, kibic, miłośniczka literatury czy podróżnik. Prowadzący okrasili występ garścią wiadomości o Polsce; jej położeniu, granicach, zwyczajach, legendach, miejscach. Występ naszych uczniów można podsumować słowami: Żyć najpiękni

     • Aktywna tablica = aktywny uczeń

      Edukacja TiK ma pokazać uczniom, że urządzenia mogą służyć także do edukacji, nauki, ćwiczenia umiejętności. Zajęcia z wykorzystaniem monitorów interaktywnych mają udowodnić, że lekcje nie muszą być nudne i archaiczne. Korzystanie ze zdobyczy technologicznych ma zachęcić uczniów do pracy nad zagadnieniami ze wszystkich przedmiotów, nie tylko informatyki. Wspólne dochodzenie do wiedzy przy zgłębianiu tajników obsługi programów i aplikacji pobudzi dzieci do myślenia, próbowania i szukania sposobów.

     • IV Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Zwierniku. Ich występ należy zaliczyć do bardzo udanych!

      Uczennica klasy III Karolina Szatko zajęła w swojej kategorii pierwsze miejsce. Duet sióstr z klasy I - Klaudia i Ewelina Wójcik zajął trzecie miejsce, tak samo jak Przemek Kuszą i Jakub Chrostek z klasy V. Weronika Szypułka z klasy VI otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! Szerokie zainteresowanie i udział dzieci z naszej szkoły w konkursie dobrze wpisuje się w obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu oraz utrwalanie postaw patriotycznych. Dodatkowo nasi uczniowie mają szansę pochwalić się talentem przed szerszą publicznością, oswoić tremę z myślą o dalszych występach i kolejnych sukcesach wokalnych. Dziękujemy organizatorom za wspaniały konkurs. Dziękujemy również

     • Harcerska warta

      1 listopada w czasie święta Wszystkich Świętych 3 Drużyna Harcerska z Łęk Górnych pełniła wartę honorową przy grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujących się na cmentarzu w Łękach Górnych.

     • Klasy I - III w Dębicy

      W słoneczny czwartkowy poranek klasy I-III wyruszyły do Dębicy, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Alladyn”. Doskonale znana dzieciom baśń, wzbogacona o profesjonalną grę aktorów, okazałe stroje i wspaniałą muzykę zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie.

      Uroku całemu przedstawieniu dodawała piękna scenografia, przenosząca nas w magiczny świat baśni. Spora dawka humoru, ale także i płynąca z tej historii mądrość sprawiły, że z chęcią wybierzemy się na spotkanie z teatrem po raz kolejny.

     • Wieczory filmowe

      Po wieczorze filmowym dla najmłodszych przyszedł czas na noce filmowe dla nieco starszych.

      Klasa V z 18 na 19 października obejrzała aż cztery filmy („Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Narnia II”, „największy z cudów” i bajkę na dobranoc „Smerfy”). Inne atrakcje to kolacja w postaci pizzy i wspólne „spanie”  na materacach. Uczniowie po wspólnym śniadaniu poszli spać do domu koło 9.00. Klasy VI i VII swoją nocną przygodę z kinematografią miała 25 października. Obejrzeli „ Gwiazd naszych wina”, „ Minionki” i „Jak wytresować smoka”, między czasie uczestnicy na kolację zjedli zapiekanki i wypili gorącą czekoladę. Resztę noc spędzili na leżakowaniu i wesołych pogawędkach. Takie zajęcia integracyjne to my lubimy!

     • Głośne czytanie przygód Gangu Słodziaków.

      Sympatycznych mieszkańców Leśnej Polany nie trzeba dzieciom przedstawiać, dlatego też nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję rozwijającą czytelnictwo, organizowaną przez sieć sklepów „Biedronka”. Tak jak poprzednio, dzieci wyrabiają nawyk codziennego głośnego czytania, za co otrzymują naklejki, które kolekcjonują w specjalnych albumach.

    • Szkoła pamięta
     • Szkoła pamięta

      ​​​​​​​Szkoła Pamięta Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

      Porządkujemy nagrobki i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej narodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego nasza szkoła włączyła się w akcję zainicjowaną przez Ministra Edukacji pod hasłem Szkoła pamięta. Nasi uczniowie ze starszych klasy (klasy VI, VII i VIII) z nauczycielami udali się na cmentarz w Łękach Górnych, gdzie porządkowali groby pochowanych tam żołnierzy. Odmówili wspólnie modlitwę w intencji poległych w dwóch wojnach światowych. To patriotyczne wyjście do tego miejsca pamięci ma uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

     • 22 października - wspomnienie św. Jana Pawła II

      W ten dzień Kościół katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. Zmarły 2 kwietnia 2005 pierwszy w dziejach papież z Polski jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych. Błogosławionym ogłosił go 1 maja 2011 papież Benedykt XVI, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizował go papież Franciszek.

     • I konferencja z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      Wesoły nam dziś dzień nastał, uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli zabawną akademię w formie konferencji naukowej. Zaproszeni goście specjaliści w swojej dziedzinie dzielili się z uczestnikami twardymi danymi na temat sytuacji prawnej, ekonomicznej i społecznej polskich pedagogów. Opinię o nauczycielach wyrazili również przedstawiciele innych zawodów: lekarz, anonimowy dyrektor, informatyk i urzędnik. Swoje zdanie o pracy zacnych belfrów przekazali też przyjaciele i rodzina. Całość okraszona została piosenką w pogodnym tonie. Podczas akademii pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom szkoły za rzetelne wykonywanie obowiązków i wręczył nagrody wyróżnionym osobom. Na uroczystości obecna była pani Zofia Pyrchla, która po 38 latach pracy odeszła na emeryturę, uczniowie podziękowali świeżej emerytce i zaśpiewali jej gromkie Sto lat!

     • Pasowanie na ucznia

      10 października do grona uczniów naszej szkoły dołączyło oficjalnie dziewięcioro pierwszoklasistów. Dla dzieci to niezwykle ważna uroczystość, do której sumiennie przygotowywały się w ciągu ostatnich kilku dni..

      W środę, jeszcze przez pasowaniem, miłą niespodziankę dla nowych kolegów przygotowała klasa III z wychowawcą. Złożyli pierwszakom życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonany prezent. Natomiast w czwartkowy poranek nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali przed p. Dyrektorem, rodzicami, gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi czego nauczyli się dotychczas w szkole. Wysłuchaliśmy pięknej recytacji wierszy, zarówno tych z przymrużeniem oka, jak i tych bardziej poważnych- patriotycznych. Mali artyści zaśpiewali także wiele piosenek. W części artystycznej wspomagali ich starsi koledzy z kl. IV, którzy powitali ich w gronie uczniów i złożyli życzenia. Następnie nadszedł naj

     • Czytamy, sprawdź co .....

      W ramach projektu uczniowie czytają i piszą recenzję, opinie o przeczytanych pozycjach. Zobaczcie co sądzą, o książkach wypożyczonych ze szkolnej biblioteki.

      Kuba Potocki

      Grzegorz Kasdepke

      „ Bodzio i Pulpet”

      Bodzio mieszka na warszawskiej Chomiczówce, jego najlepszym przyjacielem jest Pulpet. Bardzo lubi grać w piłkę nożną. Jest bardzo sprytny i pomysłowy. Chłopiec często spotyka kosmitów. Umie się z nimi porozumieć. Najbardziej podobało mi się jak kosmici zaparkowali na środku swój statek kosmiczny, bo nie było innych miejsc. Rozbawił mnie też mecz piłki nożnej z kosmitami- kałużami.

     • Konkurs na bajkę o oszczędzaniu

      Zapraszamy uczniów klas I – IV do udziału w konkursie zorganizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności.

      Zadaniem konkursowym jest napisanie bajki /opowiadanie na temat oszczędzania.

      Macie na to dużo czasu, na Wasze prace czekamy do 15 listopada. Prace zostaną też nagrodzone ocenami.

      Zainspiruj się:

     • Noc naukowców

      Po raz kolejny najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w 13 nocy naukowców. W tym dniu pomimo późnych godzin wieczornych nadal królowała nauka.

      Odwiedziliśmy PWSZ, LO w słynnym Szczepaniku i III LO. Licznie przygotowane atrakcje i tłumy zwiedzających zrobiły na niektórych wrażenie. Sale były pełne eksperymentów, warsztatów, gier i dobrej zabawy. Bardziej ambitni zmagali się z rozwiązywaniem trudnych zadań i łamigłówek. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Niektórzy woleli bardziej lekki program i wybrali pokazy tańca towarzyskiego i „przejażdżkę” policyjnym motocyklem. Po ekscytującym wieczorze w drodze powrotnej również miło spędziliśmy czas.

     • Warta

      1 listopada w czasie święta Wszystkich Świętych 3 Drużyna Harcerska z Łęk Górnych pełniła wartę honorową przy grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujących się na cmentarzu w Łękach Górnych.

     • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      Nasza szkoła po raz drugi brała udział w bezpłatnej akcji edukacyjnej, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

      Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 29.06.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych