• Trzymaj formę

      W dniu dzisiejszym Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych już po raz XIV gościła uczestników Gminnej Olimpiady Zdrowia w ramach Ogólnopolskiego Programu „ Trzymaj formę”. Gośćmi honorowymi były Pani Bożena Gawryś i Paulina Baran z Oddziału Oświaty Zdrowotnej PSSE w Dębicy.
      Czytaj więcej
    • Międzynarodowy Dzień Ziemi

      Dziś na szkolnych korytarzach ponownie dominował kolor zielony. Obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi jest dla nas doskonałą okazją na chwilę refleksji, dotyczącą naszej planety, bowiem na co dzień nie każdy człowiek docenia jej piękno i cuda natury, jakie nam oferuje. Z drugiej strony nie sposób też nie wspomnieć, jak kruchy jest nasz ekosystem i ile zagrożeń cywilizacyjnych związanych z działalnością człowieka czyha na środowisko
      Czytaj więcej
    • Wierszowisko 6

      16 kwietnia w Domu Kultury w Pilźnie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wierszowisko 6”. W tym roku hasłem przewodnim tego konkursu były „Wiosenne strofy”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów – Bartosz Larysz (kl. II) oraz Krzysztof Uriasz (kl. VI), którzy wspaniale wyrecytowali utwory poetyckie przygotowane pod okiem swoich nauczycieli. Gratulujemy chłopcom pięknego występu, jak również wielkiej odwagi i swobody na scenie!
      Czytaj więcej
    • Gratulujemy!

      15 kwietnia Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Tymoteusz Kozioł i Igor Szypułka. Miło nam poinformować, że Tymek zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.
      Czytaj więcej
    • Spóźnione wagary.

      Uczniowie klas IV - VIII 3 kwietnia wzięli udział w wycieczce do Krakowa- spóźniony dzień wagarowicza ;). Miasto powitało nas piękną wiosenną pogodą. Połączyliśmy rozrywkę ze zwiedzaniem naszego pięknego królewskiego miasta.
      Czytaj więcej
    • Poranek z Mobilną Filharmonią

      Poranek 25 marca przywitał nas koncertem w wykonaniu znanych nam muzyków z Mobilnej Filharmonii.„Zaczarowane dźwięki bajkowej i filmowej piosenki” - pod takim hasłemprzebiegał kolejny koncert dla uczniów. Dzieci z wielką radością śpiewały, wspólnie z artystami, ulubione piosenki z najpiękniejszych filmów, których bohaterami byli: Vaiana, Chudy, Roszpunka, Pocahontas, Elza i Miguel Mogliśmy się przekonać, jak ważna w filmie jest ścieżka dźwiękow
      Czytaj więcej
    • Przeogarniacze

      Cieszymy się, że uczniowie naszej klasy czwartej mogą wziąć udział w projekcie Przeogarniacze. Jest to projekt edukacyjny, sponsorowany przez Fundację Śnieżka. Dzięki niemu,w czasie pięciu 90-minutowych spotkań o charakterze warsztatowym, uczniowie zapoznają się z zagadnieniami z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań prospołecznych.
      Czytaj więcej
    • Rekrutacja

      ​​​​​​Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Pilzna ruszyła rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pilzno. W obu przypadkach przewidziano nabór do 3 kwietnia. Zachęcamy do zapoznania się kryteriami przyjęć.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

        • Poznaj Polskę
          • Poznaj Polskę

            W piątek 26 listopada 2021r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce finansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę”. Udział wzięło 34 uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz wizytę w Kopalni Soli w Bochni.

          • Konkurs Plastyczny UM w Pilźnie

            Miło nam poinformować, że nasz uczennica Weronika Szypułka z kl. VIII zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Dlaczego warto się szczepić przeciwko covid-19?" w kategorii 13- 18 lat, a Lena i Bartek Marek otrzymali wyróżnienie. Weronika Gąsior oraz Jagoda Rataj otrzymała upominek za udział. Wszystkim jednakowo serdecznie gratulujemy. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Pilźnie. Uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody.

          • Konkurs recytatorski „Jesienna poezja”

            Choć jesień zbliża się ku końcowi i zima za pasem, klasy I-III wciąż pozostają w jesiennym klimacie. 25 listopada na pożegnanie tej pory roku wychowawcy zorganizowali szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Jesienna poezja”. 15 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności na sali gimnastycznej, a ich występy oceniało jury w składzie: p. dyr. Grzegorz Stawarz, p. dyr. Beata Tekiela oraz p. Anna Garboś – nauczyciel j. polskiego.

          • Góra Grosza

            XXII edycja

            Zachęcamy do wzięcia udziału akcji Góra grosza przeprowadzanej przez Szkolną Kasę Oszczędności. Przynoście tzw. zółcieluchy tj. groszówki. Od wtorku po klasach przejdzie @Jakub Bernaś z puszką, do której będzie można wrzucić drobne pieniążki.

            https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

          • Nauczanie zdalne do 29 XI

            Zawieszone zostaje nauczanie stacjonarne w klasach IV-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Lękach Górnych od 23.12021 r. do dnia 29.11.2021 r. ze względu na aktualną sytuacje epidemiologiczną powodującą zagrożenie uczniów

            W okresie czasowego zawieszenia nauczania stacjonarnego w klasach IV-VIII nauczanie prowadzone będzie w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

          • Tydzień dla Niepodległej.

            Obchody Święta Niepodległości rozłożyliśmy na cały tydzień. Zaproszeni goście czytali najmłodszym poskie legendy. Odbywały się koncerty piosenek patriotycznych w wykonaniu naszych zdolnych wokalistów. Uczniowie klas I - III brali udział w wyjątkowych lekcjach o Polsce. Starsi uczniowie pisali list do Ojczyzny. Wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych i rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki. Te i wiele innych działań, które staraliśmy się przedstawić w filmiku były okazją nie tylko do przypomnienia sobie faktów historycznych ale przede wszystkim do rozważań jak dziś być patriotą, jak cieszyć się z wolności.

        • Konkurs na znaczek
          • Konkurs na znaczek

            Miejscka i Powiatowa Biblioteka w Dębicy zorganizowała konkurs na znaczek pocztowy pt. „Bohaterowie naszej wolności”.Konkurs miał na celu rozbudzanie postaw poszanowania Małej i Dużej Ojczyzny poprzez aktywność twórczą zawdzięczamy wrażliwości i wiedzy historycznej młodych dębiczan, świadomych własnego dziedzictwa.

        • Sobota w teatrze.
          • Sobota w teatrze.

            W sobotę - 6 listopada w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie uczniowie kl. VII i VIII obejrzeli spektakl pt. "Balladyna". Podziwiali aktorską ekspresję, efekty akustyczne, muzykę, charakteryzację i kostiumy. Byli oczarowani widowiskiem, które stanowiło efekt połączenia różnych sztuk - literatury (przedstawienie dramatu), sztuki aktorskiej i muzyki.

          • Narodowe Święto Niepodległości

            W naszej szkole trwa Tydzień dla Niepodległej, w krórym prowadzimy działania mające na celu przybliżyć wagę i znaczenie tego święta dla każdego Polaka. Chcemy zastanowić się co znaczy dla nas słowo patriotyzm.

            Dzień 11 XI jest świętem i dniem wolnym, dzień 12 XI jest dla nas dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

        • Szkoła pamięta.
          • Szkoła pamięta.

            Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji w 2018 roku.

          • Dzień Papieski

            Dzień Papieski w tym roku przebiegał pod hasłem "Nie lękajcie się". Uczniowie klasy VIII przygotowali specjalny "wywiad z Papieżem".

            Ta nietypowa forma, zainteresowała uczniów. skłoniła ich jednocześnie do refleksji.

          • Edukacyjny poranek.

            Najstarsi uczniowie spędzili przedpołudnie w Tarnowie. Najpierw obejrzeli film "Wyszyński- zemsta czy przebaczenie. Jest to wojenny film fabularny, który pokazuje nieznaną twarz Wyszyńskiego, jego rozterki i zaangażowanie w walkę o Polskę. Wszystko to co wydarzyło się po 1946 roku w życiu Prymasa jest nam znane. Mało kto wie o wojennym wątku Wyszyńskiego. Tym bardziej, że jak przyznawał późniejszy Prymas – „Powstanie Warszawskie mnie ukształtowało”. Dlatego aby zrozumieć Prymasa, trzeba zobaczyć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – podkreśla Tadeusz Syka, reżyser i producent filmu.

          • Wycieczka klas I-III

            Krótkie wyjazdy też mogą być ciekawe. Przekonali się o tym uczniowie klas I-III, którzy wyruszyli dziś do pobliskiego Tarnowa, aby odwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną. Dzięki uprzejmości jej pracowników mogliśmy obejrzeć pokaźny księgozbiór i przypomnieć sobie na czym polega praca bibliotekarza. Dowiedzieliśmy się także co to jest czytelnia i w jaki sposób dawniej wyszukiwano interesujące nas książki. Ponadto skorzystaliśmy z bogatej oferty zajęć edukacyjnych. Grupa pierwsza wzięła udział w lekcji z elementami biblioterapii na temat empatii i wyrozumiałości, zaś grupa druga z wielką ekscytacją programowała trasę dla Ozobotów. Przy okazji za pomocą doświadczeń mogliśmy dowiedzieć się jak powstaje deszcz i co to właściwie jest pogoda. Było świetnie i z chęcią wrócimy do Biblioteki Pedagogicznej w przyszłości.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

            „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania!”

            B.Conklin

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Za okazałe nam serce bardzo dziękujemy !

          • Projekt #aktywuj – enter! Realizowany przez MRM

            Kolejnym zadaniem projektowym jest akcja Odkryj mnie. Każdy z członków Rady zaprezentuje nam film promujący miejscowość, w szczególności zabytki, walory przyrodnicze, miejsca sportu i rekreacji. Młodzi filmowcy pokażą nam jak rozwija się ich mała ojczyzna, co warto zobaczyć i z czego skorzystać.

            Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmiku – Łęki Górne na start!

          • Podsumowanie SKO

            Ze względów epidemicznych w ubiegłym roku nie odbył się konkurs organizowany przez BS w Pilźnie, a uczniowie oszczędzali tylko dwa miesiące na początku roku. Jednak niektórzy oszczędzali tak intensywnie, że należała się im nagroda. Skromniejsze niż zwykle nagrody otrzymali uczniowie z najwyższymi kwotami zgromadzonymi na książeczce SKO. Szczególne gratulacje należą się Konradowi Szwalcowi i Monice Szandule. Uczniowie otrzymali gry planszowe, notatniki, ramki, zabawki, książki i słodycze. Nagrodzonych zostało 20 osób.

          • Pasowanie.

            Dnia 5 października 2021r. odbyła się ważna uroczystość –Pasowanie na Ucznia. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków. Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się ,,swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

          • Młodzieżowa Rada Miasta

            30 września uczniowie klasy VII i VIII przeprowadzili wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentował będzie Przemek Kusza. Gratulujemy.

    • Partnerzy

      • Poznaj Polskę
      • Ministerstwo Edukacji i Nauki
      • Dom Kultury w Pilźnie
      • Gmina Pilzno
      • Egzamin ósmoklasisty
      • Sprawozdanie finansowe
      • Deklaracja dostępności
      • Laboratoria przyszłości.
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 25.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych