• Nagrody, nagrody, nagrody ...

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia nagród, które zebrały się podczas ostatniego miesiąca. Na początek jednak trzeba wspomnieć o naszej absolwentce Magdalenie Karaś, która miała 100% frekwencję, ale nie tylko w tym roku. Madzia nie opuściła ani jednego dnia przez osiem lat nauki w naszej szkole. Następnie zostały wręczone certyfikaty dla drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej, którzy zapewnili naszej szkole tytuł Zło
    Czytaj więcej
   • Weronika

    Weronika Szypułka to najpracowitsza i najaktywniejsza uczennica w naszej szkole. Współpracuje z nauczycielami, korzysta z rad i się rozwija. Wera ma najwyższą średnią ocen w szkole, na którą całkowicie zasłużyła poświęcając na naukę dużo czasu. Mimo tego znajdowała czas na aktywność wolontariacką, pracę w szkolnym kole PCK czy Samorządzie Uczniowskim jako kronikarka. W młodszych klasach pracowała w Szkolnej Kasie Oszczędności, kilka razy prowadz
    Czytaj więcej
   • Ostatnie dni nauki

    Na najmłodszych uczniów czekały w środę i czwartek ciekawe atrakcje. Wychowawcy klasy II i III przygotowali dla swoich dzieci grę terenową – podchody. Najpierw starsi koledzy ukryli w pobliżu szkoły koperty ze wskazówkami, zadaniami i łamigłówkami, po rozwiązaniu których uczniowie klasy II mieli ich odnaleźć. Celem tej gry była integracja zespołów, współpraca w grupie, rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, ale przede wszy
    Czytaj więcej
   • Śladami Prymasa Tysiąclecia

    ​​​​​​ Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów i pracowników szkoły uczestniczyło w wycieczce wpisanej w nasz plan wychowawczy na ten rok. Komańcza to miejsce internowania naszego patrona Stefana Wyszyńskiego. Siostry Nazaretanki przyjęły nas z wielką radością i życzliwością. Najpierw złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem ks. Kardynała w dowód naszej wdzięczności, później Ks. Paweł odprawił w kaplicy Mszę Świętą w intencji całej społeczności na
    Czytaj więcej
   • Półkolonia dla dzieci rolników

    Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Lista przyjętych kandydatów

      w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej w

      Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Łękach Górnych

      na rok szkolny 2020/2021

      Kandydaci przyjęci:

      Nazwisko i imię ucznia

      1.Bańdur Natalia

      2.Bożek Fabian

      3.Drzewiecki Krzysztof

      4.Gromniak Anastazja

     • Podziękowanie

      Dzięki wpólpracy rodziców ze szkołą udało się pozyskać 8 laptopów, które przekazała nam Polska Grupa Zbrojeniowa SA. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować za okazaną pomoc

      i zaangażowanie Prezesowi Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Andrzejowi Ksensbokowi, Prezesowi Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henrykowi Łabędziowi, Paniom Katarzynie Micherdzińskiej, Kindze Matusik oraz Panu Piotrowi Romańskiemu.

     • Kształcenie na odległość

      Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

      W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciu terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych.

     • Lista zakwalifikowanych kandydatów

      w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Łękach Górnych na rok szkolny 2020/2021

      Kandydaci zakwalifikowani:

      Nazwisko i imię ucznia

      1 Bańdur Natalia

      2 Bożek Fabian

      3 Drzewiecki Krzysztof

      4 Gromniak Anastazja

     • Kartka dla medyka

      7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

      W tym wyjątkowym dla wszystkich czasie, dziękujemy szczególnie pracownikom służby zdrowia za ich trud, poświęcenie i zaangażowanie! Życzymy również dużo sił w niesieniu pomocy innym. Niech wyrazem naszej wdzięczności będą prace wykonane przez naszych uczniów.

     • Czytajcie! WARTO

      Drodzy Uczniowie - nie chodzimy do szkoły, lecz to nie zwalnia Was z czytania lektur. Poniżej link, w którym znajdziecie nie tylko lektury szkolne, lecz również wiele ciekawych innych książek. Zachęcam Was w wolnej chwili do przeglądnięcia. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

      https://biblioteka.pl/artykul/Aktualizacja-Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587?fbclid=IwAR3iLcteOz62mq_cuSXp7-ELyLkrPesatL2R48Y8JfuBcSJLvvmZZE-9oSk

     • Propozycja

      Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zachęca Was do wzięcia udziału w przedsięwzięciach przygotowywanych we współpracy z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, Polskim Radiem Rzeszów i Podkarpacką Komisją Filmową. Celem zajęć jest aktywizacja kulturalna dzieci i młodzieży w okresie kwarantanny. Chęć udziału w zajęciach proszę zgłaszać u wychowawców lub p. Anny Garboś i p. Heleny Laski.

     • Kartka dla medyka

      Nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Kartka dla medyka”. Zachęcamy do wykonania dowolną techniką rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia.

      Następnie prosimy zrobić zdjęcie pracy i wysłać na priv Messenger wychowawcy lub do pedagoga do czwartku 2 kwietnia. Prace zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej szkoły oraz przesłane do pracowników szpitala w Dębicy. Kto chce może podpisać pracę. Szczególnie zapraszamy uczniów klas 1- 3, ale prace starszych uczniów mile też będą widziane i docenione przez nauczyciela plastyki. Niech to będzie nasze podziękowanie dla pracowników służby zdrowia w tym trudnym czasie za ich poświęcenie i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni.

     • Informacje i zalecenia

      Dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w pracę zdalną. Cieszymy się, że zaproponowane przez nas strony i aplikacje cieszą się taką popularnością, ale pamiętajcie, że uczycie się przede wszystkim dla siebie. Każdy uczeń ma teraz kontakt ze swoim wychowawcą; mailowy, telefoniczny lub przez media społecznościowe. Jeśli macie jakieś pytania kontaktujcie się, my czekamy.

     • Drodzy uczniowie klas I-III!

      Przypominamy, iż obecna przerwa w funkcjonowaniu placówek oświatowych nie oznacza dni wolnych od nauki. Wykorzystajcie ten czas na doskonalenie swoich umiejętności i utrwalanie zdobytych wiadomości. Pomogą Wam w tym strony internetowe wyszczególnione poniżej oraz zalecenia wychowawców klas. Zachęcamy również do codziennego czytania wybranych książek lub lektur (minimum 15 minut dziennie) oraz do doskonalenia sprawności rachunkowej w poznanym zakresie liczbowym na różne sposoby.

     • Kochani Ósmoklasiści!

      Gorący apel do Uczniów klasy VIII. Egzamin zbliża się nieubłaganie, zachęcamy Was do samokształcenia, także do wykonywania zadań udostępnianych Wam przez nauczycieli.

      Jesteśmy do Waszej dyspozycji przez dostępne komunikatory. Możecie się z nami konsultować w sprawie ćwiczeń lub materiału do opanowania przez testem kończącym SP. Na stronie szkoły i na profilu FB na bieżąco będziemy odsyłać do strony, które pozwolą usystematyzować wiedzę lub wykonywać ćwiczenia online.

     • INFORMACJA

      Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie naszej szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie w szkole nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

      Rodzicu,

      · ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W naszej szkole 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

     • Spotkanie

      W piątek w naszej szkole gościliśmy Siostry Karmelitanki Misjonarki s. Barabarę Podgórską, s. Joannę Torus, które wraz z pielęgniarką wolontariuszką Agnieszką Nowak, opowiedziały nam o misjach.

      Ciekawym opowieściom towarzyszył materiał fotograficzny pokazujący życie i pracę misyjną wolontariuszy w Indiach. Uczniowie mieli możliwość założenia indyjskiego sari i innych afrykańskich strojów. Siostry zaprezentowały także oryginalne instrumenty. Spotkanie urozmaicił wspólny śpiew w języku hiszpańskim oraz zabawy integrujące. Tak minęła pierwsza godzina spotkania, w drugiej części uczestniczyły klasy starsze, które podzieliły się na grupy. Zabawa nosiła nazwę Samarytański Bieg Misyjny. Była ona w formie stacji zadaniowych. Po wykonaniu zadań nastąpiło krótkie podsumowanie, tego czym zajmowali się uczniowie. Siostry zaproponowały, aby w trakcie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły zbierali n

     • Kolejne spotkanie z Mobilną Filharmonią

      Muzycy z rzeszowskiej Mobilnej Filharmonii znów pięknie dla nas zagrali. Tym razem tematem spotkania byli „Wielcy Geniusze i ich małe sekrety”. Poznaliśmy wiele wybitnych muzycznych osobistości nie tylko od strony ich twórczości, ale też i życia prywatnego. Byli to m.in. Wolfgang Amadeusz Mozart, Antonio Vivaldi i Johann Pachelbel.

     • 1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

      W środę gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego łęczanina – pana Macieja Małozięcia. Jest on osobą, która z zaangażowaniem działa na rzecz upowszechniania wiedzy i pielęgnowania pamięci o dziejach Polski. Jest laureatem nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki” przyznawanej za popularyzowanie wiedzy o powojennym podziemiu niepodległościowym. Otrzymał także, przyznawany przez Instytut Pamięci Narodowej tytuł Świadek Historii.

     • Konkurs pożarniczy

      3 marca w PSP w Pilźnie odbyły się eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” Naszą szkołę reprezentowali w grupie wiekowej młodszej Przemysław Kusza i Jagoda Rataj.

      Obydwoje z powodzeniem przeszli etap gminny zajmując: Przemek – I miejsce a Jagoda – II miejsce i tym samym zakwalifikowali się na etap powiatowy OTWP.

     • Język obcy nie taki obcy

      Z ogromną radością i wielką dumą informujemy, że uczeń klasy ósmej, Paweł Bączek uzyskał tytuł LAUREATA w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z języka angielskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

      Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Laureat konkursu otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną i jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku. Laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim są również przyjmowani w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych.

     • DBI – Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

      Luty był w naszej szkole miesiącem poznawania zasad lub tylko przypominania sobie zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Oprócz lekcji wychowawczych na korytarzach pojawiły się gazetki, plakaty mówiące jak zabezpieczyć się przed niekorzystnymi skutkami korzystania z sieci, jak również czego nie robić w stosunku do innych – w końcu wszyscy jesteśmy użytkownikami.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 29.06.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych