• Kraków z Oliwką Podrazą.

      Uczniowie klasy Vi i VII po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w ciekawej wycieczce dzięki talentowi Oliwki. Zadaniem konkursowym było przedstawienie przez uczestników własnej interpretacji dowolnego obrazu Józefa Chełmońskiego. Oliwia wybrała Sielankę i przedstawiła współczesną jej wersję z nieopisaną dbałością o szczegóły.
      Czytaj więcej
    • Trzymaj formę

      W dniu dzisiejszym Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych już po raz XIV gościła uczestników Gminnej Olimpiady Zdrowia w ramach Ogólnopolskiego Programu „ Trzymaj formę”. Gośćmi honorowymi były Pani Bożena Gawryś i Paulina Baran z Oddziału Oświaty Zdrowotnej PSSE w Dębicy.
      Czytaj więcej
    • Międzynarodowy Dzień Ziemi

      Dziś na szkolnych korytarzach ponownie dominował kolor zielony. Obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi jest dla nas doskonałą okazją na chwilę refleksji, dotyczącą naszej planety, bowiem na co dzień nie każdy człowiek docenia jej piękno i cuda natury, jakie nam oferuje. Z drugiej strony nie sposób też nie wspomnieć, jak kruchy jest nasz ekosystem i ile zagrożeń cywilizacyjnych związanych z działalnością człowieka czyha na środowisko
      Czytaj więcej
    • Wierszowisko 6

      16 kwietnia w Domu Kultury w Pilźnie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wierszowisko 6”. W tym roku hasłem przewodnim tego konkursu były „Wiosenne strofy”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów – Bartosz Larysz (kl. II) oraz Krzysztof Uriasz (kl. VI), którzy wspaniale wyrecytowali utwory poetyckie przygotowane pod okiem swoich nauczycieli. Gratulujemy chłopcom pięknego występu, jak również wielkiej odwagi i swobody na scenie!
      Czytaj więcej
    • Gratulujemy!

      15 kwietnia Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Tymoteusz Kozioł i Igor Szypułka. Miło nam poinformować, że Tymek zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.
      Czytaj więcej
    • Spóźnione wagary.

      Uczniowie klas IV - VIII 3 kwietnia wzięli udział w wycieczce do Krakowa- spóźniony dzień wagarowicza ;). Miasto powitało nas piękną wiosenną pogodą. Połączyliśmy rozrywkę ze zwiedzaniem naszego pięknego królewskiego miasta.
      Czytaj więcej
    • Poranek z Mobilną Filharmonią

      Poranek 25 marca przywitał nas koncertem w wykonaniu znanych nam muzyków z Mobilnej Filharmonii.„Zaczarowane dźwięki bajkowej i filmowej piosenki” - pod takim hasłemprzebiegał kolejny koncert dla uczniów. Dzieci z wielką radością śpiewały, wspólnie z artystami, ulubione piosenki z najpiękniejszych filmów, których bohaterami byli: Vaiana, Chudy, Roszpunka, Pocahontas, Elza i Miguel Mogliśmy się przekonać, jak ważna w filmie jest ścieżka dźwiękow
      Czytaj więcej
    • Przeogarniacze

      Cieszymy się, że uczniowie naszej klasy czwartej mogą wziąć udział w projekcie Przeogarniacze. Jest to projekt edukacyjny, sponsorowany przez Fundację Śnieżka. Dzięki niemu,w czasie pięciu 90-minutowych spotkań o charakterze warsztatowym, uczniowie zapoznają się z zagadnieniami z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań prospołecznych.
      Czytaj więcej
    • Rekrutacja

      ​​​​​​Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Pilzna ruszyła rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pilzno. W obu przypadkach przewidziano nabór do 3 kwietnia. Zachęcamy do zapoznania się kryteriami przyjęć.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • I kropka.

            15 wreśnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawi

            W naszej szkole też uczciliśmy ten dzień, wykorzystując go do nauki i zabawy.

          • Laboratorium przyszłości

            ​​​​

            Uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą odkrywali tajniki wydruku 3D. Po krótkim szkoleniu i rozszyfrowaniu takich tajemniczych słów jak na przykład filament mogli przystąpić do projektowania swoich modeli 3D. Ponieważ wydruk trwał prawie 3 godziny, uczniowie nie mogli doczekać się efektu, ale byli z siebie dumni. Mają już mnóstwo pomysłów na kolejne wydruki.

          • Dożywianie.

            Od 19 września rusza dożywianie. Chętni powinni zapisywać się w sekretariacie. Koszt na wrzesień to 60 zł.

        • Już po wakacjach ...
          • Już po wakacjach ...

            To klops. Już po wakacjach! I lato już za nami. Nie można go zatrzymać tęsknotą ani łzami...

            Znów budzik - stary zrzęda obudzi was o świcie, tornistry i plecaki książkami wypełnicie.

            I dzień za dniem popłynie.

            I nogi opalone podrepczą znów do szkoły,

            choć wolą w inną stronę...

            Ja wiem, że duża przerwa nie może wam zastąpić boiska, lasu, piłki, rozgrzanej słońcem łąki.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 – informacje
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 – informacje

            • Rok szkolny 2022/2023 rozpoczniemy Mszą Świętą, która odbędzie się o godz. 8. 00 w kościele parafialnym, natomiast uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9. 15 w Domu Ludowym.

            Dowozu 1.09.2022r. (rozpoczęcie roku szkolnego) nie będzie. Uczniów dojeżdżających w dzień rozpoczęcia zapraszamy wraz z rodzicami.

          • Do zobaczenia za rok ...

            Pożegnanie z półkolonią

            Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dobiegła końca II tura półkolonii, w turnusie od 18 do 29 lipca wzięło udział 55 osób. I tym razem kierownik i opiekunowie przygotowali dla uczestników morze atrakcji. Już w pierwszym tygodniu dzieci obejrzały film animowany, zwiedziły skansen archeologiczny w Trzcinicy Karpacka Troja, skorzystały z basenu zewnętrznego Nemo i podobnie jak w I turze wspinali się i nurkowali dzięki ANS w Tarnowie, urozmaiceniem była wycieczka do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach. W drugim tygodniu świetnie bawili się kolejny raz w basenach zewnętrznych NEMO i tzw. Marcinka w Tarnowie, dzieci zawitały w Latoszynie, rozrabiały w Sali zabaw Figle Migle, podobnie jak poprzednia grupa odwiedziły Dom Malarek w Zalipiu. Organizatorzy dziękują dzieciom i rodzicom za wspólne 4 tygodnie wakacji. Do zobaczenia za rok!

          • Pierwsza półkolonia za nami ...

            Nasza szkoła od 11 lat organizuje półkolonie letnie. Początkowo były dedykowane tylko dzieciom ubezpieczonym w KRUS z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Zakończyła się już I tura, która trwała od 4 do 15 lipca i mógł w niej wziąć udział każdy od 6 do 16 roku życia. W dwutygodniowym turnusie wzięło udział ponad 70 dzieci z gminy Pilzno. Mimo niesprzyjającej pogody było świetnie, a każda z zaproponowanych atrakcji przypadła uczestnikom do gustu. Tak więc dwa razy byliśmy w kinie- w Cinema 3D na „Minionki. Wejście Gru”, a w Millenium na „Detektyw Bruno”. Kilka razy korzystaliśmy z parków wodnych w Tarnowie i Pustkowiu Osiedlu, byliśmy w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i w Domu Malarek w Zalipiu. Odwiedziliśmy Park Strzelecki w Tarnowie, Osadę Słowiańską w Strzegocicach, gdzie strzelaliśmy z łuku i piekliśmy podpłomyki. Akademia Nauk Stosowany

          • Półkolonię czas zacząć ...

            Rozpoczęła się I tura półkolonii letnich organizowanych przez naszą szkołę. W dwutygodniowym turnusie od 4 do 15 lipca wezmą udział 45 osób , dla których organizatorem jest Związek Młodzieży Wiejskiej z Warszawy i 27 osób, które nie są ubezpieczone w KRUS. Udział dzieci z gminy Pilzno dofinansowała pani burmistrz Ewa Gołębiowska, za co serdecznie dziękujemy. Korzystamy z usług firmy transportowej pana Piotra Wójcika i firmy cateringowej Muffinka z Lubczy. W ramach kolonii dzieci otrzymują śniadanie, w ciągu dnia woda mineralna, drugie danie obiadowe, coś słodkiego lub owoc. Już na pierwszy tydzień zostało zaplanowane mnóstwo atrakcji m.in. baseny, kino, ścianka wspinaczkowa i inne aktywności, wizyta w osadzie słowiańskiej. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i środkami ostrożności w związku z Covid19.

          • Ognisko klasy VII na rozpoczęcie wakacji .

            W sobotę po południu całą klasą wraz z wychowawcą wybraliśmy się do Nikodema, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Spotkanie było niespodzianką urodzinową kolegi uzgodnioną z mamą. Wszyscy zaśpiewaliśmy mu sto lat, obdarowaliśmy urodzinowym upominkiem i każdy złożył życzenia. Przy tej okazji wychowawczyni wręczyła Nikodemowi świadectwo ukończenia 7 klasy i dyplom uczestnictwa w zajęciach SKS.

          • Mamy list od samej królowej Elżbiety !

            List od Królowej Elżbiety! Tak, to nie żart. Klasa IV wraz z wychowawcą p.Anetą Gorgosz wysłała do Królowej Elżbiety II piękną własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną i list z życzeniami wielkanocnymi. Jej Wysokość dowiedziała się m.in. gdzie leżą Lęki Górne i nasza szkoła, czego uczymy się na lekcjach języka angielskiego i jak liczna jest nasza klasa. Wielką niespodzianką i radością była dla nas odpowiedź od samej Królowej! List z Pałacu Buckingham nadszedł do szkoły zaraz po zakończeniu roku szkolnego.

          • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

            Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: Przemysław Kusza, Jakub Chrostek, Anita Matusik

            Uczniowie uprawnieni do głosowania: 103 osoby

            Liczba oddanych głosów : 78 w tym ważnych: 78

            Karolina Szatko – 6 głosów

            Tymoteusz Kozioł – 9 głosów

            Amelia Czuba – 4 głosy

            Bartłomiej Bała – 51 głosów

          • Weronika

            Weronika Szypułka to najpracowitsza i najaktywniejsza uczennica w naszej szkole. Współpracuje z nauczycielami, korzysta z rad i się rozwija. Wera ma najwyższą średnią ocen w szkole, na którą całkowicie zasłużyła poświęcając na naukę dużo czasu. Mimo tego znajdowała czas na aktywność wolontariacką, pracę w szkolnym kole PCK czy Samorządzie Uczniowskim jako kronikarka. W młodszych klasach pracowała w Szkolnej Kasie Oszczędności, kilka razy prowadziła kiermasz książkowy, a w tym roku należała do Drużyny Pieniądza ubiegającej się o certyfikat NBP. Reprezentowała szkołę podczas uroczystości państwowych jako przyboczna pocztu sztandarowego. Od najmłodszych klas wykazywała spory talent artystyczny, malowała, śpiewała i recytowała za co była nagradzana w wielu konkursach, przypominamy o nich dziś.

          • Nagrody, nagrody, nagrody ...

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia nagród, które zebrały się podczas ostatniego miesiąca. Na początek jednak trzeba wspomnieć o naszej absolwentce Magdalenie Karaś, która miała 100% frekwencję, ale nie tylko w tym roku. Madzia nie opuściła ani jednego dnia przez osiem lat nauki w naszej szkole. Następnie zostały wręczone certyfikaty dla drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej, którzy zapewnili naszej szkole tytuł Złotej Szkoły NBP. W ostatnim tygodniu czerwca do szkoły dotarła przesyłka z Instytutu Pamięci Narodowej, w której znajdowała się nagroda dla Oliwki Podrazy za konkurs o misiu Wojtku i nagroda książkowa dla opiekuna. Pan dyrektor wręczył Oliwce także nagrodę od pani burmistrz Ewy Gołębiowskiej i szczerze pogratulował rodzicom takiego skarbu plastycznego w domu. Nagrodę pocieszenia w ogólnopolskim konkursie o Stefanie Wyszyńskim otrzymała Liliana

          • Pożegnania nadszedł czas ...

            Klasa VIII z humorem, ale i z łezką w oku żegnała się z murami naszej szkoły i nauczycielami, którzy przez te osiem lat nauki zdalnej i stacjonarnej dzielnie uczyli naszych niepokornych z 8 klasy. Uczniowie piosenką, życzeniami dziękowali dyrekcji, wychowawcom i katechecie za lekcje, za wycieczki, za dyskoteki, ale również za wsparcie i zrozumienie. Jednak najbardziej zasłużonymi osobami dla każdego ucznia powinni i są rodzice, którzy uczą i wychowują swoje pociechy od pierwszych chwil. Oprócz kwiatów, laurek było dużo wzruszenia i uśmiechu. Przyjemnie było usiąść nauczycielom z absolwentami i ich rodzicami przy tradycyjnej pożegnalnej kawie i ciastku. Madziu, Maksie, Natalko, Patrysiu, Madziu, Marysiu, Wiko, Tomku, Sebastianie, Werko będziemy tęsknić!

          • Sianożęty

            Zielona Szkoła nad morzem w naszej szkole to już tradycja, długa historia i wiele wspomnień, jak również niezapomnianych nigdy przeżytych wspólnie chwil. W myśl podróże kształcą i wychowują młodzież naszej szkoły od 1999r regularnie wyjeżdża do Ustronia Morskiego i Sianożęt na zajęcia edukacyjne na łonie natury połączone z zajęciami rekreacyjno sportowymi i czynnym wypoczynkiem. Zielone Szkoły organizowane przez p. Z. Ziaję, cieszą się olbrzymim powodzeniem i uznaniem w środowisku. Doświadczenie i profesjonalizm w organizacji wycieczek sprawiają że młodzież czuje się bezpiecznie, a rodzice darzą olbrzymim zaufaniem. Młodzież wyjeżdża bardzo chętnie, a niektórzy wyjeżdżają kilka razy. W tym roku szkolnym po tak długiej izolacji w czasie pandemii tym bardziej byliśmy spragnieni wypadu nad Morze Bałtyckie.

        • Przemek
          • Przemek

            Przemek Kusza jest uczniem wzorowym, bardzo zdolnym, który ambitnie dąży do wyznaczonego sobie celu. Osiąga bardzo wysokie wyniki nauczania. Chętnie uczestniczy w wielu konkursach, wyróżnia go mocne zaangażowanie w życie klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Jest członkiem Młodzieżowej Rady Miejskiej i pierwszym wiceprzewodniczącym MRM na obecną kadencję. Godnie reprezentuje naszą szkołę na uroczystościach państwowych niosąc sztandar Szkoły. Przemek to chłopiec kulturalny, bardzo lubiany przez kolegów i koleżanki oraz nauczycieli. W roku szkolnym 2019/2020 pełnił funkcję przewodniczącego szkoły, w br. jest przewodniczącym klasy. W tym roku zajął 1 miejsce w eliminacjach gminnych i powiatowych oraz został laureatem województwa podkarpackiego w OTWP Młodzież zapobiega pożarom.

          • Dzień pełen emocji ...

            Zakończenie roku szkolne zawsze niesie ze sobą czas wzruszeń i ekscytacji. Po Mszy świętej z wyważonym kazaniem księdza proboszcza uczniowie wzięli udział w uroczystym rozdaniu świadectw. Uczniowie wyróżnieni i Ci ze 100% frekwencją otrzymali nagrody, dyplomy i szczere gratulacje od swoich wychowawców i pana dyrektora. Nauczyciele przyjęli wyrazy wdzięczności i kwiaty od swoich wychowanków, opiekunowie organizacji podziękowali za pracę członkom Samorządu Uczniowskiego, szkolnego koła PCK, pocztu sztandarowego i Spółdzielni Uczniowskiej. Pan dyrektor krótko podsumował kończący się rok szkolny, a rodzice podziękowali za wysiłek nauczycieli związany z pracą w trudnym czasie.

          • Ostatnie dni nauki

            Na najmłodszych uczniów czekały w środę i czwartek ciekawe atrakcje. Wychowawcy klasy II i III przygotowali dla swoich dzieci grę terenową – podchody. Najpierw starsi koledzy ukryli w pobliżu szkoły koperty ze wskazówkami, zadaniami i łamigłówkami, po rozwiązaniu których uczniowie klasy II mieli ich odnaleźć. Celem tej gry była integracja zespołów, współpraca w grupie, rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, ale przede wszystkim świetna zabawa dla obu klas.​​​​​​​​​​​​​

    • Partnerzy

      • Poznaj Polskę
      • Ministerstwo Edukacji i Nauki
      • Dom Kultury w Pilźnie
      • Gmina Pilzno
      • Egzamin ósmoklasisty
      • Sprawozdanie finansowe
      • Deklaracja dostępności
      • Laboratoria przyszłości.
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych