• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Mikołajki

      ​​​​​​​Mikołajki życie nie po to jest by brać, nie po to by bezczynnie stać …. Mikołajki dla naszych uczniów stały się okazją do dawania, a nie tylko do brania, otrzymywania prezentów. Jedna z klas pomyślała o prezentach dla swoich kolegów i koleżanek, żeby wiedzieli, że są dla nich ważni.

     • Quiz o Świętym Mikołaju.

      Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,

      Święty Mikołaj chodzi po świecie.

      Dźwiga swój worek niezmordowanie.

      I każde dziecko prezent dostanie.


      Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. ajwiększe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari.

     • Pierwszaki – czytelnikami!

      ,,My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,

      że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

      Klasa I wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Bal odwiedzili bibliotekę szkolną. Głównym celem było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki i systematycznego wypożyczania książek.

     • Razem na święta

      Zachęcamy wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji "Razem na Święta", w ramach której chcemy pamiętać o osobach które mieszkają blisko nas.

      Wystarczy własnoręcznie wykonać kartkę z życzeniami Bożonarodzeniowymi i wrzucić do skrzynki pocztowej starszych lub samotnych sąsiadów. w ten symboliczny sposób będziemy bliżej. Szczegóły przekazują opiekunowie SKC ks Paweł Marmuźniak i p. Anna Jurek

     • Nowy termin ferii zimowych

      Zgodnie z decyzją rządu następuje zmiana kalendarza roku szkolnego. Zgodnie z naszym kalendarzem proponowane oceny poznacie już 11 grudnia. Ferie zimowe w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo rozpoczną się już 4 stycznia 2021 roku, a skończą 17 stycznia.

      Mamy nadzieję, iż 18 stycznia w poniedziałek spotkamy się z uczniami w szkole i będziemy uczyć w trybie stacjonarnym

     • Z wierszem na niemiecki.

      Zdalne nauczanie kreatywnie. Podczas nauki online nasi uczniowie nie poprzestają na rozwijaniu kompetencji kluczowych. Weronika Szypułka w ramach języka niemieckiego recytuje wierszyk na temat dni tygodnia.

     • Warto świętować.

      W ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie z klas IV - VI wykonali prace plastyczne w biało – czerwonych barwach. Na lekcjach plastyki powstawały pomysłowe kotyliony. Warto świętować Dzień Niepodległości w każdy możliwy sposób np. ćwicząc swoje zdolności manualne. Uczniom gratulujemy kreatywności.

     • V Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

      Uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej organizowanym przez szkołę w Zwierniku w nietypowej zdalnej formie.

      Miło nam poinformować iż w kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zajęła Karolina Szatko.

      W kategorii klas V - VIII miejsce drugie zajęła Weronika Szypułka.

     • Nauka zdalna

      Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

      Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

     • START HARCERSKI W DOBIE PANDEMII

      W październiku harcerze z naszej szkoły wraz ze swoimi drużynowymi zorganizowali zbiórkę z okazji rozpoczęcia roku harcerskiego 2020/2021.

      Starsi harcerze z klasy 6 z tzw. drużyny próbnej wspólnie z młodszymi z klasy 4 i 5 świetnie bawili się na boisku szkolnym. Urządzili sprawnościowy tor przeszkód, były zabawy ruchowe i śpiew piosenek harcerskich.

     • Nauka zdalna

      Od 26 października przechodzimy na edukację w formie nauki zdalnej.

      Uczniowie klas 1-3 będą się uczyć w szkole, przy zachowaniu reżimu ustalonego na początku roku szkolnego. Uczniowie klas 4 - 8 przechodzą na naukę zdalną zgodnie z obowiązującym planem lekcji. W takiej formie planowane jest nauczanie do 8 listopada. Podstawowym narzędziem do komunikacji będzie Skype.

     • Dzień Papieski

      W ponieW poniedziałek 19 X w naszej szkole odbył się tradycyjnie Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.działek 19 X w naszej szkole odbył się tradycyjnie Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.

      W poniedziałek 19 X w naszej szkole odbył się tradycyjnie Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.Ze względu na panującą sytuację epidemiczną uczniowie w klasach zaśpiewali „Barkę” dla św. Jana Pawła II, a następnie z zaangażowaniem wykonali prace plastyczne związane z życiem naszego świętego. Dzień zakończył się modlitwą za wstawiennictwem naszego rodaka, ufamy, że św. Jan Paweł II w niebie wyprosi dla nas i całej Polski wszelkie łaski.

     • Pasowanie na ucznia.

      8 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyło dwunastu pierwszoklasistów. Dla dzieci to niezwykle ważna uroczystość do której przygotowywali się ucząc się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek oraz wytrwale ćwiczyli podczas prób.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      Klasa VII i VIII w ramach lekcji języka niemieckiego obchodziła Europejskiej Dzień Języków Obcych. Uczniowie wzięli udział w mini grach sprawdzających wiedzę na temat państw europejskich i ich języków.

     • Rozdanie nagród SKO

      Szkolna Kasa Oszczędności rozdała nagrody za współzawodnictwo indywidualne w oszczędzaniu.

      Szkolna Kasa Oszczędności rozdała nagrody za współzawodnictwo indywidualne w oszczędzaniu. Uczniowie mogli wybierać spośród sprzętu sportowego, gadżetów komputerowych, gier planszowych i przyborów plastycznych. Jakub Bernaś otrzymał dodatkową nagrodę książkową za systematyczne oszczędzanie (największa liczba wpłat). Wszystkim Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do całorocznego oszczędzania w SKO.

     • Zdrowa przekąska

      W roku szkolnym 2020/21 uczniowie naszej szkoły w dalszym ciągu będą uczestniczyć w programie owoce i mleko w szkole. Zmieni się firma dostarczająca te produkty. Przysługują one wszystkim uczniom szkół podstawowych z klas 1-5 bezpłatnie. Dostawy mleka i produktów mlecznych oraz owoców i warzyw do szkół będą realizowane trzy porcje w tygodniu.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych