Aktualności
Konkurs Pożarniczy
W czwartek 7 marca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Pilźnie odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Artur Barnaś, Wojciech Małozięć, Igor Szypułka i Tymoteusz Kozioł. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Gratulujemy chłopcom ogromnej wiedzy. Szczególnie dumni jestśmy z wyników Tymka i Igora, którzy zajęli I i III miejsce.
Przeogarniacze
Cieszymy się, że uczniowie naszej klasy czwartej mogą wziąć udział w projekcie Przeogarniacze. Jest to projekt edukacyjny, sponsorowany przez Fundację Śnieżka. Dzięki niemu,w czasie pięciu 90-minutowych spotkań o charakterze warsztatowym, uczniowie zapoznają się z zagadnieniami z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań prospołecznych.
Rozstrzygnięcie konkursu polonistycznego i przyrodniczego.
W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza
Gratulujemy zwycięzcom !!
I miejsce - Anna Laska I miejsce - Adrian Laska
II miejsce - Liliana Zima
III miejsce - Amelia Czuba
Uczniowie wzięli także udział w szkolnym konkursie ortograficznym:
I kategoria kl.4- 5
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Żołnierze Wyklęci to żołnierze powojennego podziemia, którzy walczyli z reżimem komunistycznym po II wojnie światowej w latach 1945-1963.
Działali na terenie całej Polski.
Święto 1 marca odnosi się do wydarzeń z 1 marca 1951, wówczas w więzieniu w Warszawie na Mokotowie, po pokazowym procesie skazano na śmierć i wykonano wyrok na siedmiu przywódcach opozycji antykomunistycznej w Polsce.
Wizyta cyrku Szok.
Nowa galeria Wizyta cyrku Szok. została dodana do albumu fotograficznego
12
Rekrutacja
Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Pilzna ruszyła rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pilzno. W obu przypadkach przewidziano nabór do 3 kwietnia. Zachęcamy do zapoznania się kryteriami przyjęć.
Zabawa walentynkowo- karnawałowa
W tym roku pożegnanie karnawału świętowaliśmy podwójnie, bo oprócz tradycyjnych „ostatków” zadbaliśmy też o walentynkowy klimat. Młodsi uczniowie mieli swój bal przebierańców, do którego przygotowywali stroje przez całe ferie zimowe, prześcigając się pomysłami i wykonaniem. Dziecięce przeboje umilały wesołe pląsy, a rozrywki dostarczały różnorodne zabawy i konkurencje, takie jak taniec z balonami, pociąg, czy popularne krzesełka. Wieczorem zorganizowaliśmy dyskotekę dla starszych uczniów, aby i oni mogli spędzić wspólnie czas i się ze sobą integrować. O poczęstunek w każdej z grup wiekowych zadbali nasi niezawodni Rodzice.
WALENTYNKI
Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości.
Również w naszej szkole upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni.
Miłym zaskoczeniem była dla nas ogromna ilość przygotowanych „walentynek”.
Cieszymy się, że uczniowie szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i sympatię w stosunku do innych.
Integracja klasy IV.
Tuż przed feriami klasa IV wraz z wychowawcą zorganizowała noc integracyjną. Wspólnie grali w gry planszowe i oglądali filmy. Były też tańce a co najważniejsze czas na rozmowy.
1
Początek ferii w świecie wyobraźni.
Uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawczyniami panią Anią i panią Justyną spotkali się w czasie ferii na seansie filmowym w Kino Radość Dębica. Akademia Pana Kleksa to magiczne miejsce pełne tajemnic i przygód, gdzie uczniowie uczą się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale także sztuki, fantazji i kreatywności. To idealny film na feryjny czas.
Płuca po pandemii
Uczniowie naszej szkoły, również w tym roku wsparli akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ania i Adrian Laska pod opieką pani Barbary Buras kwestowali w niedzielę na terenach przykościelnych w Łękach Górnych. Pomimo wietrznego dnia i niezbyt dobrego samopoczucia chętnie poświęcili swój wolny czas a do ich puszek trafiła kwota 1031,03 zł. W tym roku pieniądze zbierano na zakup sprzętu do „diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych” po pandemii COVID-19. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w każdej formie wsparli tę piękną ideę.
PAMIĘĆ O ZAGŁADZIE
26 stycznia uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w obchodach 79 rocznicy wyzwolenia Obozu Zagłady Auschwitz - Birkenau. Muzeum Regionalne wraz z Domem Kultury i samorządem pilźnieńskim, przy zorganizowały uroczyste obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Gminie Pilzno.
Uroczyście odczytano nazwiska żydowskich mieszkańców Pilzna jako symbol Pamięci o wspólnej, polsko - żydowskiej historii miasta, po którym miało miejsce spotkanie edukacyjne dla młodzieży na temat zagłady ludności żydowskiej w dawnym powiecie dębickim, w latach 1939 – 1944. Zwieńczeniem uroczystości był koncert muzyki klezmerskiej „W hołdzie żydowskim mieszkańcom miasta”, w wykonaniu artystów związanych z pilźnieńskim Domem Kultury.
Spotkanie z pisarzem.
25 stycznia, dzięki zaproszeniu pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Anny Garboś uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą panią Justyną Mroczek wzięli udział w spotkaniu autorskim z Karolem Ozgą. To autor książki "Legendy i opowieści z okolic Dębicy" których treść, bohaterowie, czas i miejsca stały się swoistym przewodnikiem po turystycznych szlakach pięknej ziemi dębickiej. Wydarzenia historyczne takie jak rabacja były pretekstem do snucia opowieści o ludziach i miejscach.
Samorząd Uczniowski na lodowisku.
Samorząd Uczniowski rozpoczął ferie zimowe wyjazdem na lodowisko.
3
Turniej tenisa stołowego.
Uczniowie klasy VII przygotowali i przeprowadzili Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Zaprosili do udziału wszystkich uczniów klas IV - VIII. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta. Organizatorzy zadbali wraz z wychowawcą i rodzicami o przygotowanie dyplomów, medali a także nagród.
Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny
Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo – gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego. Uczniowie naszej szkoły, zaprezentowali się w tym konkursie wspaniale! Gratulujemy sukcesów i podkreślamy że prace laureatów wezmą udział w eliminacjach powiatowych.
Powiatowy Konkurs Szopek
Organizatorzy konkursu to Powiat Dębicki oraz Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.
Do etapu powiatowego zakwalifikowano 87 szopek w kategorii „szopka rodzinna” powiecie dębickim a naszą szkołę reprezentowały aż 3 prace.
Gratulacje i dyplomy zwycięzcy odebrali m.in. z rąk starosty Piotra Chęćka i wicestarosty Adama Pieniążka.
Twórcy szopek i stroików nagrodzeni.
Dyrektor na apelu szkolnym wręczył nagrody i dyplomy, wszystkim uczniom biorącym udziała w Konkursie Szopek i Stroików ( zwycięzców przedstawiamy w innym miejscu).
Dyrektor szkoły pan Grzegorz Stawarz, gratulując uczniom sukcesów podkreślił, że bardzo cieszy go ilość wykonanych przez uczniów naszej szkoły prac konkursowych. Wszystkie szopki były wykonane z niezwykłą starannością i pomysłowością. Nie do przecenienia jest czas jaki rodziny spędziły zapewne razem, planując wykonanie swoich prac i później przy ich tworzeniu.
Dzień Babci i Dziadka
Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.To szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Występ bardzo się podobał o czym świadczyły gromkie brawa. Babcie i dziadkowie miło i radośnie spędzili czas. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom, jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków jak w tym dniu.
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Galeria zdjęć
brak danych