Strona Główna

    • Piknik klas I - III

      Za nami kolejny udany rok szkolny, który przyniósł nam sporo nowej wiedzy i przydatnych umiejętności. Jednak szkoła to nie tylko nauka, to także nowe przyjaźnie, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi i tworzenie wspólnych wspomnień, które zostaną z nami na lata.
      Czytaj więcej
    • Zielona szkoła

      W dniach od 29 maja do 8 czerwca uczniowie z Łęk Górnych, wraz z uczestnikami z Pilzna, Zwiernika, Machowej i Łęk Dolnych, a także rodzicami wzięli udział w kolejnym turnusie Zielonej Szkoły w Sianożętach. Podróż nad morze była okazją do odwiedzenia ważnych miejsc związanych z historią Polski, takich jak Gniezno, Biskupin i Poznań. Po dotarciu do Ośrodka Wczasowego „Lazur” uczestnicy mogli cieszyć się urokami nadmorskiego wypoczynku, korzystając
      Czytaj więcej
    • ,Tygodnia dla bezpieczeństwa"

      W trakcie trwającego ,,Tygodnia dla bezpieczeństwa" gościliśmy w naszej szkole policjanta dzielnicowego pana Artura Rasia, który przypomniał zasady obowiązujące w ruchu drogowym (w tym nowe przepisy dotyczące hulajnog elektrycznych oraz zakładania kasków). Poruszone były również tematy związane z wypoczynkiem letnim w górach i nad wodą, zagrożeniach w świecie wirtualnym i zwiazanych z stosowaniem używek. Na koniec spotkania starsi uczniowie otrzy
      Czytaj więcej
    • „Z Błogosławioną Karoliną Zaśpiewajmy”

      Za nami XI Ogólnopolski Festiwal „Z Błogosławioną Karoliną Zaśpiewajmy”, który zgromadził artystów z całego kraju, wykonujących utwory poświęcone bł. Karolinie. Konkurs, organizowany przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie oraz Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej, miał na celu rozwijanie muzycznych talentów dzieci i młodzieży, promowanie wartości chrześcijańskich i patriotycznych oraz przybliżenie
      Czytaj więcej
    • Aktywna półkolonia.

      Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej jedno z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Wycieczka do Ojcowa.

            W dniach 18–19 września Samorząd Uczniowski zorganizował wycieczkę do Ojcowa.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Jaskinię Nietoperzową, a następnie Ojcowski Park Narodowy i jego okolice. Odwiedziliśmy również Muzeum Przyrodnicze OPN. Podczas wycieczki dopisała nam przepiękna pogoda, która sprzyjała spacerom po przepięknej Dolinie Prądnika. Zobaczyliśmy także Zamek w Pieskowej Skale, a szczególne wrażenie zrobiła na nas słynna Maczuga Herkulesa. Wieczorem spotkaliśmy się z malarzem–artystą Ryszardem Paprockim, który opowiadał nam o Ojcowie. Drugi dzień rozpoczęliśmy spacerem po Pustyni Błędowskiej.
Towarzyszył nam przewodnik, który zorganizował konkurs na najpiękniejszy zamek z piasku. Następnie udaliśmy się do rezerwatu Pazurek, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy ruiny zamku w Rabsztynie. Serdecznie dziękujemy naszym opiekunkom: pani Zos

          • Narodowe czytanie

            10 września 2025 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W tym roku wydarzenie było poświęcone twórczości Jana Kochanowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich poetów renesansu, zwanego też Janem z Czarnolasu.

            W pięknych okolicznościach przyrody, w wyjątkowym miejscu na tle muralu uczniowie zaprezentowali fraszki, pieśni oraz treny, będące wielką pochwałą życia, ale też głęboką zadumą nad przemijaniem.

          • Mała kropka, wielkie możliwości!

            15 września po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto pomysłowości, odwagi i odkrywania własnych talentów. Pomysł na to wyjątkowe wydarzenie zrodził się dzięki książce P.H. Reynoldsa „The Dot”. Zawarta w niej historia małej dziewczynki – Vashti, która dzięki małej kropce odkryła w sobie talent artystyczny stała się inspiracją dla szkół na całym świecie.

          • Nasze gwiazdy TVP w słusznej sprawie

            Nasi wspaniali uczniowie, gwiazdy TVP1, złapani podczas trudnych prób przed Jubileuszem. Piękna historia naszego jubileuszowego pielgrzymowania do tronu Jasnogórskiej Pani znalazła się także w programie katolickim Credo, gdzie wyemitowano wersję materiału zawierającą dodatkowe wypowiedzi i ujęcia naszej szkoły.

          • Historia wyjątkowej pielgrzymki.

            10 sierpnia Telewizja Polska wyemitowała specjalne wydanie programu TVP1 @Miedzy Ziemia a Niebem z Jasnej Góry z łęckim akcentem - od 32 minuty. Wśród materiałów o duchowej stolicy Polski znalazła się historia pielgrzymki zainicjowanej przez naszego ucznia Wojciecha, obecnie czwartoklasisty, a przy tej okazji wspomniano także nasz szkolny jubileusz i pokazano w kadrze mural i szkołę. W 44 minucie redaktor wraca do jasnogórskiego marzenia naszego ucznia, a Kustosz Sanktuarium zaprasza go do muzykowania na organach Bazyliki. Trzymamy kciuki za spełnienie tego marzenia. Cieszymy się, że staliśmy się częścią tego specjalnego wydania programu. Dziękujemy redakcji za wizytę w naszej szkole i za jej promocję na arenie ogólnopolskiej. Materiał w rozszerzonej wersji ukazał się także w innym programie, podzielimy się nim wkrótce.

          • Aktywna 1 tura półkolonii w Łękach Górnych

            W ramach tegorocznych półkolonii dla dzieci rolników z terenu Gminy Pilzno wzięło udział 50 uczestników. Głównym organizatorem był ZMW w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych i edukacyjnych wycieczkach. Naszym celem było nie tylko zapewnienie dzieciom wakacyjnej rozrywki, ale także wzbogacenie ich wiedzy o kulturze, historii i otaczającym świecie. Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu były wizyty na basenach w Ropczycach oraz Nemo w Pustkowie Osiedlu. Dzieci aktywnie spędziły czas, bawiąc się w wodzie i korzystając ze zjeżdżalni. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy i opiekunowie, a uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na udaną zabawę. Wizyta w Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej oraz w Karpackiej Troi przeniosła nas do czasów pradziejów. Zwiedzanie rekonstrukcji grodziska, warsztatów rzemieślniczych i pokazów życia c

          • Festiwal motyli

            8 lipca uczennice Oliwia Podraza i Natalia Wójcik wraz z nauczycielem biologii Barbarą Buras uczestniczyły w ciekawym wydarzeniu ekologicznym „ Festiwal Motyli” w Krakowie.

            Podczas tego spotkania zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Bioróżnorodność na skrzydłach motyli”, w którym nasza uczennica Oliwia Podraza zajęła 1 miejsce. Jesteśmy pełni podziwu dla kunsztu i oryginalności pracy, którą wykonała Oliwka. Podczas tego wydarzenia odbył się pokaz żywych motyli, spacer przyrodniczy z przewodnikiem jak również warsztaty tworzenia własnych motyli.

          • Podziękowanie za udział w 70-leciu szkoły i 10 -leciu nadania imienia

            Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz cała Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia Jubileuszu naszej placówki.

            To niezwykłe wydarzenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób i instytucji. Pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność. Rodzicom, na czele z Panią Aleksandrą Małozięć, i członkom Rady Rodziców za ogromne wsparcie organizacyjne, inicjowanie przygotowań i pomoc na każdym etapie.

          • Zakończenie roku szkolnego.

            W piątek 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkolej. Był to wyjątkowy dzień, pełen podsumowań, wzruszeń i podziękowań, kończący wspólną, całoroczną pracę uczniów, nauczycieli i rodziców.

            Tradycyjnie obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym, podczas której dziękowaliśmy za miniony rok szkolny oraz prosiliśmy o bezpieczne i radosne wakacje.

          • Pożegnanie klasy ósmej.

            18 czerwca nadszedł dzień, na który wielu z nas czekało z niecierpliwością, ale i z odrobiną żalu. Zakończenie roku szkolnego to zawsze moment wyjątkowy – szczególnie, gdy żegnamy uczniów klasy ósmej. W tym roku ze względu na Jubileusz szkoły to uroczyste pożegnanie odbyło sie trochę wcześniej.

            Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania i przekazania sztandaru szkoły klasie siódmej oraz krótkiego przemówienia pana Dyrektora. Następnie przyszedł czas na symboliczne pożegnanie – słowa pełne dumy i nadziei.

          • Zapraszamy na półkolonię

            Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.

            Termin półkolonii

            14.07.2025 – 25.07.2025 ( 10 dni)

            28.07.25 – 08.08.25 ( 10 dni)

            9.00 – 15.00

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego i JUBILEUSZ

            Szanowni Państwo,
            Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w piątek, 27czerwca.
            Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 8:00. Uroczyste zakończenie roku w szkole odbędzie się o godzinie 9:30 w sali gimnastycznej.
            Uprzejmie informujemy, że w tym dniu autobus szkolny nie będzie kursował.

          • Piłkarze na podium.

            30.05.2025 odbyły się IMS powiatowe zawody piłki nożnej w Dębicy euro stadion miejski. W kategorii chłopców nasi uczniowie wywalczyli drugie miejsce w powiecie. W turnieju brało udział 5 szkół z powiatu dębickiego.

          • Klasy I-III w Tarnowie

            Wakacje coraz bliżej, dlatego też staramy się aktywnie spędzić ostatnie wspólne chwile w tym roku szkolnym. Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę, która połączyła relaks na świeżym powietrzu z magicznym światem muzyki i teatru, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń.

            Pierwszym punktem programu była wizyta w Parku Strzeleckim w Tarnowie, gdzie mieliśmy okazję spędzić czas na wspólnej zabawie i integracji w gronie kolegów i koleżanek. Duża ilość atrakcji jakie oferuje to miejsce sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Nie tylko pogoda nam dopisała, ale i dobre humory również.

          • Zielona szkoła

            Zwykle wyjeżdżamy w towarzystwie drugiej szkoły. Tym razem byli to rodzice. Wieczorem 30 maja wyjechaliśmy autokarem z p. Piotrem na 10 dniowy turnus Zielonej Szkoły w Sianożętach k/ Kołobrzegu i Ustronia Morskiego. Sobotnim rankiem zakwaterowaliśmy się w OW LAZUR gdzie panowała serdeczna atmosfera, miła obsługa, komfortowe warunki mieszkaniowe i pyszne posiłki. Oprócz tego piękna piaszczysta plaża, czysta i słona woda. W czasie pobytu opieką i wielkim sercem otoczyły nas p. Zosia- wieloletni organizator zielonych szkół i opiekuńcza p. Anetka. Nigdy nie zapomnimy szumu morskich fal i pięknego zachodu słońca. Poza kąpielą morską i plażowaniem zwiedzaliśmy z przewodnikiem Kołobrzeg: Rynek Starego Miasta, Bazylikę NMP, Spacerowaliśmy szlakiem Marianów, kosztowaliśmy wody ze źródła solankowego. Dużą atrakcją dla wszystkich był rejs statkiem po Bałtyku. Rozgrywaliśmy turnieje: piłki siatkowej

          • Światowego Dnia Bez Tytoniu

            31 maja Dzień bez Tytoniu Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu, organizując szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów oraz promowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie przygotowali prezentację o negatywnych skutkach palenia papierosów: zarówno czynnego, jak i biernego, a także dane statystyczne i ciekawostki dotyczące uzależnienia od nikotyny. Oglądnęli również szereg filmików edukacyjnych o tej tematyce. Na lekcjach biologii odbyły się zajęcia poświęcone tematowi profilaktyki antynikotynowej. Uczniowie rozmawiali o presji rówieśniczej, sposobach odmawiania i podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących zdrowia. Dodatkowo "przeliczali na złotówki" skutki tego strasznego nałogu. Została wykonana ogólnodostępna gazetka z ważnymi informacjami. Obchody Dnia Bez Tytoniu spotkały się z p

          • „Czas na zegar”

            W mijającym roku szkolnym uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach rozwijających w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Czas na zegar”. Głównym celem projektu było wprowadzenie dzieci w zrozumienie pojęcia czasu oraz cykliczności dnia i roku.

            Projekt integrował wiedzę z zakresu matematyki, przyrody i plastyki, kładąc szczególny nacisk na rozwój kreatywności oraz praktycznych umiejętności uczniów. Dzieci samodzielnie budowały zegary, tworzyły klasowy kalendarz, z którego korzystały przez cały rok, a także uczyły się zarządzania czasem poprzez planowanie dnia.

          • Pielgrzymka dzieci komunijnych

            W poniedziałek 26 maja uczniowie klasy III, którzy niedawno po raz pierwszy przyjęli Pana Jezusa do swoich serc udali się wraz z Rodzicami, księdzem Romanem i Wychowawcą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic - miejsc szczególnie bliskich sercu św. Jana Pawła II.

            Wyjazd rozpoczęliśmy mszą świętą w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie dziękowaliśmy za dar Eucharystii. Szczególną chwilą było zawierzenie dzieci komunijnych przed cudownym obrazem, w czasie którego wspólnie prosiliśmy Matkę Bożą Kalwaryjską o opiekę i potrzebne łaski dla nich. W swoich modlitwach nie zapomnieliśmy także o naszych kochanych Mamach, bowiem w tym dniu obchodziły one swoje święto. Po Eucharystii był czas na wspólne zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej anielskiej i chwilę prywatnej adoracji.

          • Młodzi Bohaterowie w Akcji!

            9 czerwca uczennice z klasy ósmej wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Pierwszej Pomocy

            Organizatorem Konkursu dla szkół podstawowych z powiatu dębickiego była RBS w Pilźnie , zorganizowanego perfekcyjnie przez panią Małgorzatę Szatkowską-Fis. Gościem specjalnym był pan Mateusz Mokrzycki – ratownik z Rzeszowa, Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali także doświadczeni strażacy z gminy Pilzno oraz pani pielęgniarka Małgorzata Cisoń.

    • Partnerzy

      • Poznaj Polskę
      • Ministerstwo Edukacji i Nauki
      • Dom Kultury w Pilźnie
      • Gmina Pilzno
      • Egzamin ósmoklasisty
      • Sprawozdanie finansowe
      • Deklaracja dostępności
      • Laboratoria przyszłości.
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych