• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

      Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.

      Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

      Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

     • „Znalazłem w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcę walczyć... "

      „Znalazłem w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcę walczyć.

      Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić...” /Witold Pilecki, Żołnierz Niezłomny/

      Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”. Żołnierzy Wyklętych określa się również „Żołnierzami Niezłomnymi ” a także „żołnierzami drugiej konspiracji”.

     • Karnawał

      15 lutego 2021 r. w szkole odbył się Bal Karnawałowy klas I-III. Od godziny 8:50 do 10:25 na Sali Gimnastycznej bawiła się I i II klasa. Natomiast od 10:45 do 12:20 klasa III.

      Dzieci zachwyciły swoimi pięknymi strojami. Można było spotkać księżniczki, wróżki, Super Bohaterów, rycerza, a nawet Harrego Pottera. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach prowadzonych przez wychowawców klas. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenia czasu w miłej atmosferze, natomiast bal karnawałowy przyniósł wiele radości uczniom klas I-III.

     • Nauczanie zdalne...

      Od poniedziałku, 15 lutego br. przez najbliższe dwa tygodnie szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach. W trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym. W naszej szkole są drobne zmia

     • Ćwiczę z pho3nix

      Uczniowie naszej szkoły podczas nauki zdalnej w ramach lekcji wychowania fizycznego ćwiczą z platformą pho3nix. Pho3nix Activ School to największy sportowy konkurs dla dzieci. Cała ogólnopolska akcja odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Już teraz 20 najaktywniejszych uczniów z naszej szkoły otrzymało opaski sportowe Huawei Band 4. Z chęcią wezmą udział w kolejnych konkursach proponowanych przez fundację. Warto dbać o formę fizyczną nie tylko na lekcjach.

     • Ważne informacje

      • od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym,

      • dla wszystkich rozpoczęło się nowe półrocze,

      • Uczniowie klas IV-VIII nadal będą się uczyć zdalnie,

      • Obowiązuje nowy plan lekcji,

      • Kl. III będzie korzystać z szatni klas starszych,

     • Konkurs ekologiczny

      Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII.

      Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.

     • Razem na święta

      Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.

      #RazemNaŚwięta Podjęliśmy wyzwanie ministra edukacji, szczególnie szkolny Caritas i włączyliśmy się w akcje Razem na Święta. Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie wykonane kartki w bezpieczny sposób dostarczyli osobom starszym i samotnym. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie stał się jeszcze piękniejszy i radośniejszy.

     • Dar serca

      Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali swoją wrażliwość na potrzeby innych

      Uczniowie klasy 6 zorganizowali zbiórkę darów dla osób potrzebujących wsparcia. Sprawili wiele radości okazanym sercem. Akcja nie byłaby możliwa bez udziału wychowawczyni ale oczywiście rodziców uczniów klasy szóstej.

     • Życzymy radości i pokoju...

      W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia, noc kiedy „Bóg się rodzi, moc truchleje”, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle Wam łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, a święta niech będą prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem i spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia.

     • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

      11 grudnia 5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego.

      Konkurs odbył się za pośrednictwem aplikacji Skype i został przeprowadzony na wzór egzaminu Instytutu Goethego na poziomie A1. Nasza uczennica Magdalena Krzysztofek zajęła I miejsce wśród uczniów klas VII, którzy dopiero rozpoczęli naukę języka niemieckiego.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych