• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Pożegnanie z półkolonią

      Drugi tydzień atrakcji przebiegł pod znakiem edukacji i mocy rozrywki. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem KRUSu, który mówił o bezpieczeństwie podczas prac rolniczych, przed jedną z wycieczek odwiedzili panią burmistrz Ewę Gołębiowską, żeby podziękować za wsparcie organizacji wypoczynku. Odwiedzili skansen archeologiczny Karpacka Troja, gdzie dowiedzieli się jak ich przodkowie budowali domy, hodowali zwierzęta itd. Strzałem w dziesiątkę okazał się wyjazd do I LO w Tarnowie - dzieci, młodzież korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, trampolin, walk sumo, kuli wodnej i innych zabaw. Szybko zleciał też dzień w nowo otwartym Parku Zdrojowym w Ciężkowicach. Pogoda nas rozpieszczała, więc najwięcej frajdy dawały nam dni spędzone na basenach letnich w Tarnowie oraz w Pustkowie. Dziękujemy uczestnikom i ich rodzicom za słowa uznania i kierowane do organ

     • Półkolonia letnia edycja 2021

      Powrót w wielkim stylu łęckiej półkolonii organizowanej przez niezawodną panią Barbarę Buras. Finansowany przez Związek Młodzieży Wiejskiej z Warszawy wypoczynek odbył się dzięki wsparciu pani Burmistrz Ewy Gołębiowskiej za co serdecznie dziękujemy. Uczestnicy już w pierwszym tygodniu mieli frajdy co niemiara, w poniedziałek atrakcje kompleksu basenów Nemo w Pustkowie, we wtorek pływalnia letnia Góra św. Marcina, środa Kino Millenium i najnowsza bajka Disneya „Raja i ostatni smok”, potem zabawa w Parku Strzeleckim, w czwartek przepiękny park na Piaskówce i gra zespołowa pentaque, dla najmłodszych Figle Migle w kulkowej Sali zabaw. Oprócz tych wszystkich atrakcji codziennie śniadanie i na do widzenia przepyszny obiad. Opiekę zapewniają dla 4 grup wiekowych panie Aneta Szypułka, Zuzanna Papiernik, Anna Garboś i Beata Guc.

     • Półkolonię czas zacząć !

      WYTCHNIENIOWE WAKACJE 2021 - Oferty Specjalne w Hotelu Nadmorskim

      Półkolonie w naszej szkole już od 2012 roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Również i w tym roku ilość chętnych przeszła nasze oczekiwania.

      Zapraszamy wszystkie zapisane dzieci w poniedziałek 05.07.2021 na godzinę 9.00. Zbiórka na sali gimnastycznej.

      05.07.2021 – 16.07.2021

      9.00 – 15.00

     • Wakacje ;)

      Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 miało szczególny charakter, bo połączone było z krótkim pożegnaniem kl. VIII, która opuszcza mury łęckiej szkoły.

      W czasie skromnej akademii, która miała miejsce na świeżym powietrzu, śpiewano, wspominano i dziękowano za wspólnie spędzone lata.

      Była to również okazja do pożegnań, pani Maria Wójcik odeszła w ubiegłym roku na emeryturę, dopiero teraz uczniowie mogli jej podziękować wierszem i piosenką. Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że opuszcza nas ks. Wojciech Gałda po krótkim czasie bytności w Łękach Górnych.

     • Rabkoland

      Tak witały wakacje kl 6 i 5 na wycieczce do Rabkolandu.

      Świetnej zabawie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Uczniom dopisywał humor i z dostępnych atrakcji każdy korzystał kilka razy. Z wycieczki wróciliśmy o 21 00 wszyscy bardzo zadowoleni.

     • Dzień Dziecka w Warszawie

      1 czerwca uczniowie klasy 7 i 8 wraz z wychowawczynią spędzili na miłej wycieczce do stolicy. Już sama podróż Pendolino sprawiła wszystkim wiele radości, gdyż niektórzy pierwszy raz jechali tak szybkim i komfortowym pociągiem. Głównym celem tej wycieczki było złożenie kwiatów na grobie naszego patrona oraz wspólna modlitwa. Jesteśmy dumni że w tak ważnym dla nas dniu mogliśmy uczcić jego pamięć.

     • Zajęcia sportowe.

      Mimo pandemii i przymusowej izolacji rok szkolny szybko dobiegł końca. Klasa VI wraz z wychowawcą zorganizowała wiele ciekawych form integracji zespołu po powrocie do szkoły. Były to zajęcia sportowe w ramach SKS na stadionie, długie spacery po okolicy i sąsiednich miejscowościach, wycieczki rowerowe do Machowej i Pilzna na pizzę i lody.

     • Poranek z policjantem

      Karta rowerowa to coroczne przeżycia czwartoklasistów. Niemal przez cały rok przygotowują się do zdania egzaminu teoretycznego z zasad o ruchu drogowym i praktycznego z umiejętności jazdy na rowerze. Są duże emocje, niepotrzebny stres i przeżycia. Nic dziwnego, przecież zdają na pierwsze prawo jazdy w swoim życiu. W tym roku kartę rowerową otrzyma 17 uczniów. Egzamin praktyczny odbył się w obecności funkcjonariusza Gminnej Policji w Pilźnie, a do egzaminu uczniów przygotowywała p. Z. Ziaja.

     • Zielona szkoła - Sianożęty 2021

      Zielona Szkoła nad morzem w naszej szkole to już tradycja, długa historia i wiele wspomnień, jak również niezapomnianych nigdy przeżytych wspólnie chwil. W myśl podróże kształcą i wychowują młodzież naszej szkoły od 1999r regularnie wyjeżdża do Ustronia Morskiego i Sianożęt na zajęcia edukacyjne na łonie natury połączone z zajęciami rekreacyjno sportowymi i czynnym wypoczynkiem.

     • Piknik klas I - III

      Nowa galeria Piknik klas I - III została dodana do albumu fotograficznego

      Ostatnie dni roku szkolnego to czas oczekiwania na zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Pogoda nie zachęca do siedzenia w szkolnych murach. Korzystając więc z pięknej aury, uczniowie klas I-III urządzili piknik na pobliskim stadionie. Miłe pogawędki na kocykach, pyszny prowiant przygotowany przez niezastąpione mamusie oraz ciekawe zabawy sprawiły, że czas upłynął nam bardzo szybko. Nie zabrakło także gier planszowych, zabaw integracyjnych z chustą oraz bardziej aktywnych form wypoczynku, takich jak mecz piłki nożnej, czy ćwiczenia na otwartej siłowni. Pamiętaliśmy jednak o tym, by chronić się w cieniu i mieć ze sobą wodę oraz nakrycie głowy.

     • Uczeń z pasją

      Cieszymy się, że są uczniowie w naszej szkole rozwijającym swoje zainteresowania. Jedną z takich osób jest Liliana Zima, która od lat ćwiczy w ognisku baletowym w Tarnowie z Centrum Sztuki Mościce.

      Zachęcamy pozostałych uczniów do dzielenia się swoimi osiągnięciami pozaszkolnymi.

     • UWAGA!

      ZWROT PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK

      Odbiór podręczników i książek od

      poniedziałku 21.06. do środy 23.06. 2021

      Każdy podręcznik ma być z tyłu w tabeli podpisany długopisem, jeśli został zniszczony lub zgubiony należy odkupić.

      Klasa VIII obowiązkowo oddaje wszystkie wypożyczone książki z biblioteki szkolnej.

     • Sezon wycieczkowy w pełni.

      Uczniowie klas III i IV wyruszyli na wycieczkę wraz z rodzicami. Dzień rozpoczęli mszą świętą w sanktuarium w Tuchowie a potem wyruszyli dalej.

      Kolejnym punktem programu były Ogrody Biblijne w Muszynie, na powierzchni 1,3 ha zwiedzaliśmy 5 ogrodów tematycznych w których umieszczone zostały wymienione w Biblii gatunki roślin, miniaturowe krajobrazy oraz architekturę i rzeźby ilustrujące poszczególne tematy biblijne.

    •  Wycieczka klas I-III
     •  Wycieczka klas I-III

      Pewnie zdecydowana większość z nas lubi czasem zjeść dobrą pizzę.
      16 czerwca nasi wielbiciele tej potrawy z klas I-III udali się do Czarnej na warsztaty kulinarne. Każdy z uczniów miał możliwość własnoręcznie przygotować swoją pizzę z wybranymi przez siebie składnikami i w fantazyjnym kształcie. Powstały pizze przypominające serce, księżyc, a nawet… głowę Spider-Mana! Następnie mali kucharze samodzielnie, ale pod czujnym okiem pracowników wkładali je do pieca, by potem ze smakiem zajadać. Było pyyyycha!

    • Półkolonia wraca !!
     • Półkolonia wraca !!

      Półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.

      Termin półkolonii 05.07.2021 – 16.07.2021 ( 10 dni)

      9.00 – 15.00

      Odpłatność od uczestnika wynosi 100zł.

     • Święto rodziny

      Pamiętamy o naszych wspaniałych Rodzicach. Nasi uczniowie przygotowali piękne życzenia, filmiki i laurki, zapraszamy do obejrzenia, link na stronie szkoły oraz funpagu na FB.


      "Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego".

    • Najstarsi uczniowie w Warszawie
     • Najstarsi uczniowie w Warszawie

      Młodzież klasy 7 i 8 wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

      W tym szczególnym dniu odwiedzili Bazylikę Archikatedralną p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w której jest pochowany nasz Patron. Złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Chwilą zadumy i modlitwą uczcili również 40 rocznicę śmierci kardynała przypadająca 28 maja.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych