• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Pecuniae_debata

      https://www.youtube.com/watch?v=UJaP6_v-K30#ZłoteSzkołyNBP

      Nasza szkołą ubiega się o certyfikat wydawany przez NBP w związku z tym w szkole została zorganizowana debata uczniowska. Ambitne plany pokrzyżowała nam pandemia i nauczanie zdalne, ale staraliśmy się sobie poradzić inaczej niż spotkanie w realu. Drużyna Pieniądza przeprowadziła dyskusję online w zamkniętej grupie. Pod dyskusję zostały poddane 4 tematy:

     • Bezpieczni w finansach osobistych z NBP

      https://www.youtube.com/watch?v=yzPHwMMG8fMNasza szkołą ubiega się o certyfikat wydawany przez NBP w związku z tym w szkole zostały zorganizowane warsztaty uczniowskie. Ambitne plany pokrzyżowała nam pandemia i nauczanie zdalne, ale staraliśmy się sobie poradzić inaczej niż spotkanie Drużyny Pieniądza J w realu z uczniami. Po pierwsze zaprosiliśmy eksperta z Banku, który zna się na zabezpieczeniach ukrytych w banknotach i monetach. Pani Agata Bała wskazała uczniom klas I- IV, bo to oni w grupach podzielonych uczestniczyli w spotkaniu, jak odróżniać sfałszowane banknoty od tych legalnych. Natomiast Drużyna Pieniądza z racji zainteresowań J opowiedziała swoim młodszym kolegom o bezpieczeństwie w transakcjach bezgotówkowych. Jak płacić w internecie blikiem czy paypalem i nie zostać oszukanym, co to znaczy bezpieczne hasło i co może wzbudzić nasze zaniepokojenie przy robieniu zakupów w s

     • #Solidarni z Ukrainą

      Łęczanie aktywnie odpowiedzieli na apel MRM o solidarność z najbliższym sąsiadem, którego niepodległość została zagrożona. W obliczu wojny chętnie włączyli się w zbiórkę darów dla narodu ukraińskiego. Zebrane rzeczy zostały spakowane i przekazane do magazynu gminnego mieszącego się w budynku Sokół w Pilźnie. #DZIĘKUJEMY#

     • Konkurs NBP - relacja z lekcji

      Nasza szkoła jest laureatem ogólnopolskiego konkursu NBP na scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”, a przesłany przez Annę Garboś scenariusz znalazł się wśród najwyżej ocenionych scenariuszy. Zgodnie z Regulaminem Konkursu, Laureat:

      • ot
     • Solidarni z Ukrainą

      Pierwsi uchodźcy znaleźli schronienie w naszej gminie.

      Gmina Pilzno uruchomiła formularz dla osób, które chcą i mogą zapewnić tymczasowe schronienie dla uchodźców. Pamiętajmy, że dziś trudno określić, jak długo taka sytuacja potrwa. Może to być dłuższy okres.

      W formularzu można też zadeklarować pomoc materialną. W uwagach można zamieścić dodatkowe informacje.

     • Żołnierze Wyklęci

      Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu
     • Sukces Oliwii w ogólnopolskim konkursie

      Nasz największy talent plastyczny Oliwia Podraza z kl. IV zajęła pierwsze miejsce w konkursie na plakat pod hasłem „Wybieram kolej, bo dbam o środowisko” organizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Na konkurs wpłynęło blisko 300 prac z całej Polski, tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy. Mamy nadzieję, że hulajnoga spełniła oczekiwania. Gratulujemy Oliwce talentu, a rodzicom Oliwki J

     • Weronika śpiewa i wygrywa !

      Gratulacje dla Weroniki Szypułki za zajęcie I miejsca w konkursie angielskich kolęd i piosenek świątecznych. Weronika przepięknie wykonała utwór " Rockin around the Christmas Tree" Gratulacje !!

     • Ferie zimowe.

      14 lutego będzie zapewne dniem wyjątkowym bo oprócz popularnych Walentynek w naszym województwie rozpoczynają się wyczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe.

      Z okazji ferii, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Wykorzystajcie czas ferii na odpoczynek, rozwijanie swoich pasji, oraz poznawanie nowych miejsc. Po zasłużonym odpoczynku mamy nadzieję, że wszyscy wrócimy do szkoły pełni nowych sił, niezapomnianych wrażeń, pomysłów i entuzjazmu.

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, której organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet to w naszej szkole już coroczna tradycja. Celem tej inicjatywy jest podnoszenie świadomości uczniów w zakresie bezpiecznego użytkowania sieci oraz ukazywanie zagrożeń.

      W ramach tych działań uczniowie całej szkoły, zarówno ci uczący się stacjonarnie jak i zdalnie wzięli udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach mających na celu uświadomienie im jakie pułapki czyhają na nich w internecie.

     • WOŚP

      To już tradycja, że uczniowie najstarszej klasy wspierają WOŚP. Wolontariusze klasy VIII: Magdalena Karaś, Wiktoria Potocka, Weronika Szypułka, Maksymilian Kuliś oraz Tomasz Kusek, kwestowali w niedzielę, przed i po mszach świętych na terenach przykościelnych w Łękach Górnych.

      Wolontariusze kwestowali z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych: mieli maseczki, rękawiczki, dezynfekowali ręce. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych i silnego wiatru chętnie poświęcili swój wolny czas. W tym roku zbierano pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Mimo iż spotkali o wiele mniej osób niż w latach ubiegłych, kwota, która udało się zebrać wcale nie była taka mała. W sumie zebrano 1319,95 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w każdej formie wsparli tę piękną ideę.

    • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
     • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

      Dom Kultury w Pilźnie jak co roku zaprosił uczniów na gminny konkurs kolęd. Konkurs miał na celu poznawanie nieznanych i przypomnienie zapomnianych polskich tradycyjnych kolęd i pastorałek.

      I miejsce w kategorii uczniów klas V - VIII zajęła

      Weronika Szypułka

      Wyróznienie otrzymał Jakub Chrostek

     • Oliwka rysuje

      Mam talent! To nie tytuł znanego programu, tak może powiedzieć nasza uczennica Oliwia Podraza. Uczennica klasy czwartej potrafi pięknie rysować i to nie tylko proste kształty czy krajobrazy, ale również zwierzęta czy twarze ludzi. Oprócz świetnej kreski Oliwka ma, również, niebywałą wyobraźnię, a jej prace zachwycają pomysłowością i ciekawym spojrzeniem na rzeczywistość. Jesteśmy przekonani, że Oliwia zasługuje na uznanie. Zachęcamy do odwiedzenia profilu naszej uczennicy na Instagramie oliwka.rysuje

     • Dzień Babci i Dziadka

      Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najmilszych świąt w kalendarzu. To wtedy w sposób szczególny wnuczęta wyrażają wobec ukochanych babć i dziadków swoją miłość i wdzięczność. A przecież jest za co dziękować – za dobre słowo, pomoc i opiekę, pyszne smakołyki, babcine bajki na dobranoc…

      Jest tego tak wiele, że nie sposób wymienić! Nasi najmłodsi uczniowie również przygotowali z tej okazji program artystyczny i skromne upominki od serca. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i składamy kochanym Babciom i Dziadkom życzenia zdrowia, pogody ducha i samych radosnych chwil.

     • Drużyna pieniądza

      Poznajcie pięcioro wspaniałych z Drużyny Pieniądza, którzy podjęli wyzwanie otrzymania certyfikatu Złota Szkoła NBP i wezmą udział w II edycji konkursu. Przez najbliższy miesiąc będą współorganizować debatę szkolną on-line i warsztaty uczniowskie dotyczące tak trudnych zagadnień jak:

      • Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.
      • Ochrona danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Jakie konsekwencje finansowe niesie kradzież tożsamości?
      • Zagrożenia związane z produktami finansowymi oferującymi wysoką stopę zwrotu.
      • Bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Jak są chronione depozyty w bankach?
      • Ryzyko pułapki rosnącego zadłużenia. Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach?
      • Sztuka zawierania zobowiązań finansowych. Jak korzystać z praw konsumenckich przy podpisywaniu umów?

    • Konkurs szopek i stroików
     • Konkurs szopek i stroików

      Spóźnione, ale na szczęscie dobre wiadomości otrzymaliśmy z Domu Kultury w Pilźnie , który organizował Gminny Konkurs Szopek i Stroików.Nasi uczniowie jak, co roku zostali docenieni za talent i pracowitość.

      Kategoria Szopki Rodzinne

      I-IV-wyróżnienia -Szymon Bańdur

      kl.I -Kornelia Bańdur

      kl.IV-Krystian Baran

     • Jesteśmy laureatami konkursu NBP

      Miło nam poinformować, że nasza Szkoła została Laureatem ogólnopolskiego Konkursu na scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”, a napisany przez Annę Garboś scenariusz znalazł się wśród najwyżej ocenionych prac.

      Zgodnie z § 8 ust. 3 i 4 Regulaminu Konkursu za nagrodzony scenariusz Laureat otrzymuje Nagrodę w wysokości 4000 zł (słownie: cztery tysiące złotych). Kwota zostaje przeznaczona na organizację zajęć, w tym w szczególności na materiały edukacyjne oraz upominki dla osób, które wezmą udział w zajęciach.

     • Życzenia.

      Przekazujemy wszystkim nasze najszczersze życzenia. Zostały one nagrane podczas konceru kolęd. Udało nam się zamieścić tylko kilka występów, ale cały koncert był wspaniały i wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy !

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych