• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Wyniki konkursu plastycznego dla klas I-III

      „Moje spotkanie z Prymasem Wyszyńskim”

      Jednym z punktów wczorajszych obchodów Dnia Patrona był konkurs plastyczny dla klas I-III. W tym roku jego tematem przewodnim było „Moje spotkanie z Prymasem Wyszyńskim”. Każdy z uczestników zinterpretował to hasło nieco inaczej, przedstawiając owe spotkanie na swój niepowtarzalny, dziecięcy sposób. Piękne jest to, że uczniowie pokazali tym samym, że znają sylwetkę kard. Stefana Wyszyńskiego i są dumni z posiadania tak wielkiego patrona. Nadesłane prace prezentują się naprawdę wspaniale, więc decyzja była niezwykle trudna.

     • Podsumowanie dnia. Wyniki konkursów

      "Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego".

      My nauczyciele, a także rodzice możemy być dumni z dzieci, młodzieży, z uczniów, którzy wykazali się niezwykłą inwencją i zaangażowaniem w organizację Dnia Rodziny i obchody Dnia Patrona. Talentu i pracowitości nie można im, z całą pewnością, odmówić. Doceniamy też zaangażowanie w nasze działania opiekunów dzieci za, co serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać. Warto też wspomnieć o sercu włożonym w tę inicjatywę przez nauczycieli, którzy zgonie z możliwościami technicznymi umożliwili wszystkim przeżywanie tego dnia w pięknej oprawie.

     • Święto Rodziny i Patrona

      26 maja to tradycyjnie w naszej szkole Święto Rodziny i Święto Patrona. W tym roku planowaliśmy wyjątkowo świętować ten dzień w związku ze zbliżającą się beatyfikacją naszego Patrona. Mimo, iż nie możemy się spotkać, chcemy ten dzień przeżyć szczególnie. Dlatego wtorek jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Mamy jednak bardzo dużo propozycji na ten dzień, mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Zaczynamy go i kończymy z Patronem, a w ciągu dnia pamiętamy o naszych wspaniałych Rodzicach. Nasi uczniowie przygotowali piękne życzenia, filmiki i laurki, które będzie można obejrzeć na stronie szkoły oraz funpagu na FB przez cały dzień . O godzinie 10.00 uczniowie otrzymają link do quizu o naszym Patronie. Wyniki ogłoszone będą w piątek.

     • Wytyczne w sprawie organizacji zajęć pozaszkolnych

      W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, schronisk młodzieżowych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne, czy możliwość przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych.

      Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, a w przypadku organizacji i przeprowadzania tegorocznych egzaminów z Centralną Komisją Egzaminacyjną, przygotowało szereg wytycznych przeciwepidemicznych, które przede wszystkim zapewnią dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół i placówek bezpieczne warunki, a organom prowadzącym i dyrektorom pomogą w zorganizowaniu pracy w czasie epidemii związanej z COVID-19.

     • Zapraszamy do edziennika

      VULCAN – edziennik

      Od dziś mogą już Państwo sprawdzić wyniki nauczania, frekwencję czy zapowiedziane sprawdziany oraz zadania domowe swoich dzieci bez wizyt w szkole czy telefonu do wychowawcy.

      Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi funkcjami dziennika Vulcan – kontakt z nauczycielami, usprawiedliwianie nieobecności itd. Od wychowawców otrzymają Państwo instrukcję dotyczącą pierwszej wizyty na stronie edziennika .

     • Chwalimy się, co robimy cz. 3

      Kreatywnie na matematyce - uczniowie poznawali działania na ułamkach dziesiętnych. Planowali zakupy. Pani zaproponowała nietypowe podejście do zagadnienia.

      Wyobraźcie sobie, że każdy z was ma do dyspozycji 200 zł i musi iść na zakupy. Oczywiście nie namawiam was do wyprawy do supermarketu 📷. Planujecie zakupy spożywcze dla swojej rodziny. Poszukajcie ulotki z jakiegoś sklepu, jeśli nie macie papierowej wystarczy taka w Internecie. Poniżej przedstawię wam w punktach na czym będzie polegało wasze zadanie.

     • Chwalimy się, co robimy cz. 2

      Domowa świetlica w związku z piękną pogodą nabrała rumieńców. Uczniowie spacerują po okolicy z aparatami fotograficznymi i uwieczniają piękno natury. Łączą odpoczynek z lekcją przyrody i kółkiem fotograficznym. Efekty tych wycieczek możecie zobaczyć w kolejnej prezentacji z cyklu.

     • Chwalimy się, co robimy cz. 1

      Trwa zdalne nauczanie, ale nie jest to tylko sucha edukacja z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń. Oprócz nauki oddawania, odejmowania czy pisania listów pod okiem rodziców, w kontakcie sieciowym z wychowawcą, dzieci uczą się przez kontakt z przyrodą.

      Klasa III, która na czas zdalnego nauczania przyjęła nazwę Wesoła Gromada aktywnie spędza czas na zewnątrz. Oprócz ćwiczeń ruchowych, są też spacery po okolicy. Ich owocem są mini zielniki z zasuszonymi roślinami łąk i pól. Efekt pracy klasy III może obejrzeć w prezentacji.

     • Bojowe zadanie, propozycja

      MY, nauczyciele też za Wami tęsknimy i zastanawiamy się jak się macie podczas izolacji domowej. Chcielibyśmy zobaczyć Wasze uśmiechnięte twarze, a także te skupione podczas nauki. Kto ma ochotę niech wyśle nam dwa zdjęcia: jedno podczas nauki np. przy komputerze czy tablecie, drugie na luzie wedle Waszego pomysłu może być z kartką, na której napiszecie parę słów do nas. Z waszych zdjęć powstanie filmik, który udostępnimy na stronie i FB szkoły, będziecie mogli się przynajmniej „pooglądać się nawzajem” . Taki kontakt pośredni też jest ważny, skoro inaczej się nie da. Pozdrawiamy. Zdjęcia proszę wysyłać do wychowawców lub do p. Anny Garboś

     • Nauczyciele Uczniom!

      Przygotowaliśmy dla naszych Wychowanków optymistyczny filmik, który przypomina najlepsze chwile w szkole, budzi wspomnienia i odświeża w pamięci twarze wychowawców, nauczycieli czy pracowników szkoły.

      Chcemy Wam powiedzieć, że tęsknimy za Wami i czekamy na chwilę, gdy znów spotkamy się z Wami w klasach. Pamiętajcie Wszystko Będzie Dobrze.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych