Strona Główna
Aktualności
Bum bum rurki
Muzyka odgrywa więc ważną rolę w jego wszechstronnym rozwoju, Podczas zajęć muzycznych dzieci uczą się świadomie słuchać muzyki oraz wyrażać ją poprzez rytmiczne akompaniowanie i grę na różnych instrumentach.
Ponadto uczą się reagować na zmianę dynamiki i tempa muzyki. Rozróżniają wysokość i barwę dźwięku, dzięki czemu rozwija się u nich wrażliwość muzyczna. Najmłodsi uczniowie na zajęciach rozwijających a starsi na lekcjach muzyki poznali nowy instrument - bum bum rurki.
Konkurs stroików wielkanocnych
W tym roku Dom Kultury w Pilźnie postawił nas przed bardzo trudnym zadaniem. Do drugiego etapu konkursu mogło przejść tylko 10 prac. Jury dwa dni zastanawialo się, które prace powinny przejść do następnego etapu. Wszystkie były piękne i starnnie wykonane.
Ostatecznie 10 prac zostało wysłanych na etap gminnych a kolejne 7 dostało wyróznionych.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - spotkanie z p. Małgorzatą Grzybowską
1 marca jest dniem szczególnie symbolicznym – tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość" w więzieniu przy Rakowieckiej na Mokotowie. Wśród bestialsko zamordowanych znaleźli się bohaterowie ziemi dębickiej, m. in. : Adam Lazarowicz "Klamra", Karol Chmiel "Grom". Wczoraj, 3 marca 2024r. w Dębicy odsłonięto pomnik Ludwika Marszałka oraz Żołnierzy Niezłomnych z Obwodu Dębica SZP-ZWZ-AK.
Czyteliada
We środę 13. 03 w Domu Kultury w Pilżnie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy "Czyteliada" zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pilżnie pod honorowym patronatem Burmistrz Pilzna Pilzna Ewy Gołębiowskiej.
Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz kształtowanie kompetencji słuchania ze zrozumieniem. W rywalizcji wzięli udział uczniowie kl V- VI z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Weronika Gąsior z kl V oraz Kornelii Bańdur z kl VI.
Rekolekcje wielkopostne.
W dniach 18-20 marca 2024 r. organizowane są rekolekcje wielkopostne w kościele
parafialnym pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łękach Górnych dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Zajęcia dydaktyczne zostały skrócone do godziny 10.40.
Dowóz do szkoły rano będzie funkcjonował bez zmian.Dowóz ze szkoły do kościoła dla wszystkich uczniów, w tych dniach będzie zorganizowany od godz. 10.30 oraz powrót z kościoła do szkoły po godz. 12.00.
Konkurs Pożarniczy
W czwartek 7 marca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Pilźnie odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Artur Barnaś, Wojciech Małozięć, Igor Szypułka i Tymoteusz Kozioł. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Gratulujemy chłopcom ogromnej wiedzy. Szczególnie dumni jestśmy z wyników Tymka i Igora, którzy zajęli I i III miejsce.
Przeogarniacze
Cieszymy się, że uczniowie naszej klasy czwartej mogą wziąć udział w projekcie Przeogarniacze. Jest to projekt edukacyjny, sponsorowany przez Fundację Śnieżka. Dzięki niemu,w czasie pięciu 90-minutowych spotkań o charakterze warsztatowym, uczniowie zapoznają się z zagadnieniami z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań prospołecznych.
Rozstrzygnięcie konkursu polonistycznego i przyrodniczego.
W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza
Gratulujemy zwycięzcom !!
I miejsce - Anna Laska I miejsce - Adrian Laska
II miejsce - Liliana Zima
III miejsce - Amelia Czuba
Uczniowie wzięli także udział w szkolnym konkursie ortograficznym:
I kategoria kl.4- 5
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Żołnierze Wyklęci to żołnierze powojennego podziemia, którzy walczyli z reżimem komunistycznym po II wojnie światowej w latach 1945-1963.
Działali na terenie całej Polski.
Święto 1 marca odnosi się do wydarzeń z 1 marca 1951, wówczas w więzieniu w Warszawie na Mokotowie, po pokazowym procesie skazano na śmierć i wykonano wyrok na siedmiu przywódcach opozycji antykomunistycznej w Polsce.
Wizyta cyrku Szok.
Nowa galeria Wizyta cyrku Szok. została dodana do albumu fotograficznego
12
Rekrutacja
Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Pilzna ruszyła rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pilzno. W obu przypadkach przewidziano nabór do 3 kwietnia. Zachęcamy do zapoznania się kryteriami przyjęć.
Zabawa walentynkowo- karnawałowa
W tym roku pożegnanie karnawału świętowaliśmy podwójnie, bo oprócz tradycyjnych „ostatków” zadbaliśmy też o walentynkowy klimat. Młodsi uczniowie mieli swój bal przebierańców, do którego przygotowywali stroje przez całe ferie zimowe, prześcigając się pomysłami i wykonaniem. Dziecięce przeboje umilały wesołe pląsy, a rozrywki dostarczały różnorodne zabawy i konkurencje, takie jak taniec z balonami, pociąg, czy popularne krzesełka. Wieczorem zorganizowaliśmy dyskotekę dla starszych uczniów, aby i oni mogli spędzić wspólnie czas i się ze sobą integrować. O poczęstunek w każdej z grup wiekowych zadbali nasi niezawodni Rodzice.
WALENTYNKI
Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości.
Również w naszej szkole upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni.
Miłym zaskoczeniem była dla nas ogromna ilość przygotowanych „walentynek”.
Cieszymy się, że uczniowie szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i sympatię w stosunku do innych.
Integracja klasy IV.
Tuż przed feriami klasa IV wraz z wychowawcą zorganizowała noc integracyjną. Wspólnie grali w gry planszowe i oglądali filmy. Były też tańce a co najważniejsze czas na rozmowy.
1
Początek ferii w świecie wyobraźni.
Uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawczyniami panią Anią i panią Justyną spotkali się w czasie ferii na seansie filmowym w Kino Radość Dębica. Akademia Pana Kleksa to magiczne miejsce pełne tajemnic i przygód, gdzie uczniowie uczą się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale także sztuki, fantazji i kreatywności. To idealny film na feryjny czas.
Płuca po pandemii
Uczniowie naszej szkoły, również w tym roku wsparli akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ania i Adrian Laska pod opieką pani Barbary Buras kwestowali w niedzielę na terenach przykościelnych w Łękach Górnych. Pomimo wietrznego dnia i niezbyt dobrego samopoczucia chętnie poświęcili swój wolny czas a do ich puszek trafiła kwota 1031,03 zł. W tym roku pieniądze zbierano na zakup sprzętu do „diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych” po pandemii COVID-19. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w każdej formie wsparli tę piękną ideę.
PAMIĘĆ O ZAGŁADZIE
26 stycznia uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w obchodach 79 rocznicy wyzwolenia Obozu Zagłady Auschwitz - Birkenau. Muzeum Regionalne wraz z Domem Kultury i samorządem pilźnieńskim, przy zorganizowały uroczyste obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Gminie Pilzno.
Uroczyście odczytano nazwiska żydowskich mieszkańców Pilzna jako symbol Pamięci o wspólnej, polsko - żydowskiej historii miasta, po którym miało miejsce spotkanie edukacyjne dla młodzieży na temat zagłady ludności żydowskiej w dawnym powiecie dębickim, w latach 1939 – 1944. Zwieńczeniem uroczystości był koncert muzyki klezmerskiej „W hołdzie żydowskim mieszkańcom miasta”, w wykonaniu artystów związanych z pilźnieńskim Domem Kultury.
Spotkanie z pisarzem.
25 stycznia, dzięki zaproszeniu pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Anny Garboś uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą panią Justyną Mroczek wzięli udział w spotkaniu autorskim z Karolem Ozgą. To autor książki "Legendy i opowieści z okolic Dębicy" których treść, bohaterowie, czas i miejsca stały się swoistym przewodnikiem po turystycznych szlakach pięknej ziemi dębickiej. Wydarzenia historyczne takie jak rabacja były pretekstem do snucia opowieści o ludziach i miejscach.
Samorząd Uczniowski na lodowisku.
Samorząd Uczniowski rozpoczął ferie zimowe wyjazdem na lodowisko.
3
Godziny dzwonków
Środa 02.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych