Strona Główna

    • ,Tygodnia dla bezpieczeństwa"

      W trakcie trwającego ,,Tygodnia dla bezpieczeństwa" gościliśmy w naszej szkole policjanta dzielnicowego pana Artura Rasia, który przypomniał zasady obowiązujące w ruchu drogowym (w tym nowe przepisy dotyczące hulajnog elektrycznych oraz zakładania kasków). Poruszone były również tematy związane z wypoczynkiem letnim w górach i nad wodą, zagrożeniach w świecie wirtualnym i zwiazanych z stosowaniem używek. Na koniec spotkania starsi uczniowie otrzy
      Czytaj więcej
    • Śpiewam po niemiecku

      W bieżącym roku szkolnym chętni uczniowie klasy II uczestniczyli w innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego. Zajęcia opierały się między innymi na nauce języka poprzez śpiewanie piosenek, co sprzyjało rozwijaniu kompetencji językowych w atrakcyjny i angażujący sposób. Podsumowaniem innowacji był konkurs „Ich singe auf Deutsch” („Śpiewam po niemiecku”). Uczniowie musieli wykazać się znajomością wszystkich piosenek poznanych podczas zajęć, pre
      Czytaj więcej
    • „Z Błogosławioną Karoliną Zaśpiewajmy”

      Za nami XI Ogólnopolski Festiwal „Z Błogosławioną Karoliną Zaśpiewajmy”, który zgromadził artystów z całego kraju, wykonujących utwory poświęcone bł. Karolinie. Konkurs, organizowany przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie oraz Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej, miał na celu rozwijanie muzycznych talentów dzieci i młodzieży, promowanie wartości chrześcijańskich i patriotycznych oraz przybliżenie
      Czytaj więcej
    • „Brzezóvka” – i nuda nie ma szans!

      9 czerwca był dla naszych najmłodszych uczniów długo wyczekiwanym dniem. Korzystając z wprost wymarzonej pogody udali się do parku rozrywki „Brzezóvka”, aby odpocząć po pracowitym roku szkolnym i poczuć wakacyjny klimat, ale także po to, by świetnie się bawić w gronie przyjaciół.
      Czytaj więcej
    • Aktywna półkolonia.

      Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej jedno z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.
      Czytaj więcej
    • Po raz kolejny anielski dzień.

      W klasie V odbyły się niezwykle twórcze warsztaty robienia aniołków z makramy, które poprowadziła pani Beata Zima z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pilźnie, filia Łęki Górne. Zajęcia odbyły się na zaproszenie pani Natalii Gąsior, a ich atmosfera od początku sprzyjała kreatywności i skupieniu. Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe sploty makramowe oraz przekonać się, że z kilku sznurków można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Praca manualna
      Czytaj więcej
    • Szybka podróż, wielkie wrażenia – Pendolino do Warszawy!”

      1 czerwca w Dzień Dziecka odbyła się szkolna wycieczka klasy III, V i VII wraz z wychowawcami do Warszawa. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych zabytków i atrakcji stolicy. Po przyjeździe zwiedziliśmy centrum miasta. Jednym z punktów programu był wjazd na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Warszawy. Następnie odwiedziliśmy Ogrody Dachowe Biblioteki Uniwersyteckiej. Spacerując wśród zieleni, m
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Seans filmowy klas I-III

            W piątkowy wieczór nasi najmłodsi uczniowie postanowili sprawdzić, czy sala gimnastyczna sprawdzi się także w roli sali kinowej. Duży ekran, wygodne materace, dobrej jakości nagłośnienie i zasłonięte rolety sprawiły, że wszyscy poczuli się jak na seansie filmowym w prawdziwym kinie. Wesoła gromadka z klas I-III stawiła się punktualnie o 16.00, wyposażona w milutkie kocyki i miękkie poduszki, które jeszcze dodatkowo poprawiały komfort oglądania. Dzieci mogły się także częstować popcornem oraz innymi przekąskami i napojami.

          • Nasi zwycięzcy !!

            Dnia 05 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilznie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłkę Siatkową.

            W zawodach wzięło udział 6 Szkół Podstawowych Z Łęk Dolnych, Pilzna, Machowej, Dobrkowa, Strzegocic i nasza drużyna z Łęk Górnych. Po zaciętych walkach nasza drużyna w składzie: Szymon Wal, Tymoteusz Podraza, Tymoteusz Kozioł, Kacper Potocki, Michał Zielny, Jakub Kozioł, Igor Szypułka, Jan Miczek zajęli 1 miejsce.

          • Konkurs ortograficzny

            W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, czyli corocznego święta obchodzonego 21 lutego uczniowie naszej szkoły upamiętnili ten dzień, biorąc udział w szkolnym konkursie ortograficznym. Celem konkursu jest mobilizowanie uczniów do poznawania i utrwalenia zasad ortograficznych, a także rozbudzanie motywacji do korzystania z słowników ortograficznych. Posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną jest przykładem podnoszenia świadomości językowej i kulturowej. Konkurs odbył się 7 lutego, przeznaczony był dla uczniów 4-8. O laureatach poinformujemy was w następnym numerze.

          • WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ I FILMEM

            Szkoła to nie tylko miejsce gdzie zdobywamy wiedzę, pracujemy i przyswajamy nowe wiadomości, ale także przestrzeń do rozwijania swoich pasji, spotkań z rówieśnikami, spędzania wolnego czasu.

            Z tą myślą 5 lutego został zorganizowany wieczór z książką i filmem. Wydarzenie to było skierowane do uczniów klas V-VIII i miało charakter kulturalno – dydaktyczny.

          • Planujemy swoją przyszłość.

            W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 8 mieli okazję spotkać się z panią Aleksandrą Małozieć - Dyrektor ds. ESG i Komunikacji Korporacyjnej w znanej firmie ŚNIEŻKA a zarazem absolwentką naszej Szkoły. Pani Aleksandra przedstawiła klasie w jasny i komunikatywny sposób jak można planować swoją przyszłość, rozwój zawodowy, zwróciła uwagę, stojącym przed życiowymi decyzjami uczniom, jak bardzo istotna jest motywacja osobista w realizacji wybranego przez siebie celu. Uczniowie mogli usłyszeć wiele cennych wskazówek opartych na doświadczeniach a także usłyszeć jak obecnie zmieniają się realia rynku pracy w oparciu o przykład funkcjonowania firmy ŚNIEŻKA. Ważnym elementem spotkania była część warsztatowa nt. Skutecznych wystąpień publicznych, wzbogacająca wiedzę uczniów w zakresie opanowywania emocji i stresu oraz odpowiedniego przygotowania się do wystąpień.

          • Jak zabawa to zabawa!

            30 stycznia chętni uczniowie naszej szkoły wspólnie z opiekunem uczestniczyli w dyskotece zorganizowanej przez MRM w Pilźnie. Dyskoteka odbyła się w PSP w Dobrkowie. Była integracja i wspólna zabawa oraz poczęstunek. Przy skocznej muzyce wszyscy dobrze się bawili.

          • Zaelektryzowani

            29 stycznia uczniowie wzięli udział w przedstawieniu przeprowadzonym przez grupę Zaelektryzowani. Pokazowi towarzyszyły efekty wizualne i dźwiękowe. W programie były m.in. niecodzienne eksperymenty fizyczne i chemiczne, zagrożenia i ochrona środowiska oraz zabawa z gazami (ciekły azot, hel, wodór). Doświadczenia chemiczne zrobiły na nas ogromne wrażenie. Dowiedzieliśmy się m.in. jak obchodzić się z ciekłym azotem, jak hel zmienia nasz głos i jak wykorzystać fizykę w codziennym życiu. Największy jednak entuzjazm u uczniów wzbudziły zabawy z helem. Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie byli zachwyceni, mogąc aktywnie uczestniczyć w pokazie.

          • Rekrutacja

            ​​​​Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Pilzna ruszyła rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pilzno. W obu przypadkach przewidziano nabór do 28 lutego. Zachęcamy do zapoznania się kryteriami przyjęć.

          • Dyskoteka !

            Młodzieżowa Rada Miejską w Pilźnie wraz z opiekunami, serdecznie zaprasza na integracyjną karnawałową dyskotekę, która odbędzie się dnia 30 stycznia 2025r. tj. czwartek w godzinach 17:00- 20:00 na hali sportowej w PSP w Dobrkowie. Na dyskotekę mogą przybyć chętni uczniowie klas V-VIII po wykupieniu biletu za kwotę 5zł, kwota ta będzie przeznaczona na poczęstunek. Zgody dostępne u opiekuna MRM lub można pobrać w załączniku.

          • Wspomagamy WOŚP!

            Radna naszej szkoły Weronika Gąsior była inicjatorką pomysłu zebrania funduszy na WOŚP, której finał odbył się w minioną niedzielę. Klasa VI przygotowała nową mini loterię a Panie z obsługi pomogły w pieczeniu gofrów. Na 33 finał przekazaliśmy symboliczną kwotę 333,00 zł. To skromna kwota, ale świadczy o tym, że uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w akcje charytatywne.

          •   Karnawałowe szaleństwo

            22 stycznia był dla naszych najmłodszych uczniów bardzo wyczekiwanym dniem z racji balu karnawałowego. Od rana na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać księżniczki, wróżki, policjantów, superbohaterów, rycerzy, a nawet profesjonalnego DJ’a! Nie zabrakło też postaci z bajek, takich jak Czerwony Kapturek, gajowy, czy Stitch.

          • Nie znaczy nie

            20 stycznia uczniowie klas 4 – 8 brali udział w warsztatach w ramach realizacji olimpiady „Zwolnieni z teorii”, które poprowadziły uczennice z LO Pilzno . Uczestnicy mogli zastanowić się co to jest asertywność zgodnie z tematem spotkania „Nie znaczy Nie”. Dziewczyny podpowiadały jakie sygnały powinny nas niepokoić i gdzie najłatwiej znaleźć pomoc Na koniec nie zabrakło zabawy na platformie Kahoot w celu utrwalenia materiału. Dziękujemy za przekazanie tej cennej wiedzy !

          • Bieg po zdrowie

            Bieg po zdrowie W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV na lekcjach przyrody przystąpili do kolejnej edycji programu „Bieg po zdrowie”. Był to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który opracowany został przez Główny Inspektorat Sanitarny. Głównym celem programu jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów, oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Program został zrealizowany w postaci 6 lekcji tematycznych.

          • Dzień Babci i Dziadka

            Babcia i Dziadek – dwie osoby, które wszystkim dzieciom kojarzą się z miłością, czułością, poczuciem bezpieczeństwa i dobrocią. To oni są powiernikami dziecięcych tajemnic, skarbnicą wiedzy o dawnych latach i pomysłodawcami najlepszych zabaw. Swoją wdzięczność za to chcemy im okazywać każdego dnia, ale w sposób szczególny robimy to co roku 21 i 22 stycznia.

          • Konkurs kolęd

            Dnia 15 stycznia 2025 roku w Domu Kultury w Pilźnie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą Szkołę godnie reprezentowały:

            Kategoria klas 1-3:

            Nadia Marcinek

            duet Nadia Gromniak i Maja Marek.

            Kategoria klas 4 - 8

            Klaudia Szatko

            Z dumą informujemy, że

            Nadia Marcinek, Nadia Gromniak oraz Maja Marek otrzymały wyróżnienie !!

          • Mobilna znów zagrała.

            We czwartek 16 stycznia 2025 r. odbył się w naszej szkole koncert edukacyjny. Uczniowie mieli okazję wysłuchać pięknie wykonanych utworów w rytmie rock’n’rolla w składzie: flet poprzeczny, pianino, gitara basowa i perkusja i wokal. Uczestnicy koncertu dowiedzieli, co właściwie oznacza pojęcie: rock’n’roll oraz poznali wiele ciekawostek z życia gwiazd rock’n’rolla - dowiedzieli się jak powstawała kruczoczarna fryzura Elvisa Presleya i dlaczego do dziś sprzedaje się w USA kanapki z masłem orzechowym i bekonem oraz jak powstała słynna piosenka Roya Orbisona „Pretty Woman”, a także czym różnią się od siebie tańce towarzyskie: rock’nroll i twist. Muzycy zaprosili uczestników koncertu do wspólnej zabawy w rytm muzyki.

          • Koncert Kolęd dla rodziców.

            Nie w przedświątecznych zakupach ale właśnie w ciszy i prostocie ludzkich serc co roku rodzi się Chrystus. Jest to dla nas czas refleksji, pojednania, spokoju i odpoczynku od codziennego zabiegania, ale także czas wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

            14 stycznia uczniowie zaprezentowali rodzicom wzruszający montaż słowno-muzyczny, poprzedzony wysłuchaniem fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza. We wspólnym kolędowaniu zaś odnaleźliśmy wiele radości i poczuliśmy atmosferę wigilijnego wieczoru.

          • Spotkanie z policjantkami z wydziału prewencji.

            Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy: panie Magdalena Baran i Magdalena Stasiak odwiedziły nas, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i odpowiedzialności karnej nieletnich. Najmłodsi uczniowie podnieśli świadomości zagrożeń będąc uczestnikiem ruchu drogowego natomiast starsi zostali ostrzeżeni przed zjawiskiem demoralizacji. Była to również okazja aby wszyscy uczniowie zostali zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, które szkoła wcześniej otrzymała w ramach programu Bezpieczni na drodze.

    • Partnerzy

      • Poznaj Polskę
      • Ministerstwo Edukacji i Nauki
      • Dom Kultury w Pilźnie
      • Gmina Pilzno
      • Egzamin ósmoklasisty
      • Sprawozdanie finansowe
      • Deklaracja dostępności
      • Laboratoria przyszłości.
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 22.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych