• Nagrody, nagrody, nagrody ...

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia nagród, które zebrały się podczas ostatniego miesiąca. Na początek jednak trzeba wspomnieć o naszej absolwentce Magdalenie Karaś, która miała 100% frekwencję, ale nie tylko w tym roku. Madzia nie opuściła ani jednego dnia przez osiem lat nauki w naszej szkole. Następnie zostały wręczone certyfikaty dla drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej, którzy zapewnili naszej szkole tytuł Zło
    Czytaj więcej
   • Weronika

    Weronika Szypułka to najpracowitsza i najaktywniejsza uczennica w naszej szkole. Współpracuje z nauczycielami, korzysta z rad i się rozwija. Wera ma najwyższą średnią ocen w szkole, na którą całkowicie zasłużyła poświęcając na naukę dużo czasu. Mimo tego znajdowała czas na aktywność wolontariacką, pracę w szkolnym kole PCK czy Samorządzie Uczniowskim jako kronikarka. W młodszych klasach pracowała w Szkolnej Kasie Oszczędności, kilka razy prowadz
    Czytaj więcej
   • Ostatnie dni nauki

    Na najmłodszych uczniów czekały w środę i czwartek ciekawe atrakcje. Wychowawcy klasy II i III przygotowali dla swoich dzieci grę terenową – podchody. Najpierw starsi koledzy ukryli w pobliżu szkoły koperty ze wskazówkami, zadaniami i łamigłówkami, po rozwiązaniu których uczniowie klasy II mieli ich odnaleźć. Celem tej gry była integracja zespołów, współpraca w grupie, rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, ale przede wszy
    Czytaj więcej
   • Śladami Prymasa Tysiąclecia

    ​​​​​​ Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów i pracowników szkoły uczestniczyło w wycieczce wpisanej w nasz plan wychowawczy na ten rok. Komańcza to miejsce internowania naszego patrona Stefana Wyszyńskiego. Siostry Nazaretanki przyjęły nas z wielką radością i życzliwością. Najpierw złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem ks. Kardynała w dowód naszej wdzięczności, później Ks. Paweł odprawił w kaplicy Mszę Świętą w intencji całej społeczności na
    Czytaj więcej
   • Półkolonia dla dzieci rolników

    Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Rodacy - Bohaterom

      zbiórka żywności dla kombatantów

      Radna Młodzieżowej Rady Miasta Marika Błońska wraz z opiekunem panią Anną Jurek, we współpracy ze szkolnym kołem Caritas włączyły się w akcję Rodacy – Bohaterom. Dzięki hojności uczniów, szczególnie klas 1-3 przygotowały paczkę świąteczną, która zostanie przekazana przez pracowników Urzędu Miejskiego w Pilźnie do punktu zbiórki skąd trafi do potrzebujących kombatantów na Kresach.

     • Konkurs szopek i stroików.

      Bożonarodzeniowe, plastyczne cudeńka Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych i w Gminnym Konkursie Stroików Bożonarodzeniowych organizowanych Dom Kultury w Pilźnie.

      . Nasi uczniowie wzięli udział w rywalizacji w trzech kategoriach.

      Klasy I – III: II miejsce Oliwia Bernaś kl. I

     • Spotkanie z podróżnikiem

      z wizytą w Kenii

      Podróżniczka z trzask.pl spotkała się z uczniami naszej szkoły, aby opowiedzieć o Kenii państwie położonym we wschodniej Afryce. Wraz z uczestnikami wyprawy przenosimy się do Mombasy, podróżujemy autobusem pełnym karaluchów, kupujemy pamiątki od tubylców. Już na miejscu spotykamy z Masajami, mówimy i śpiewamy w języku suahili. Udajemy się z wizytą do jednej z chat w miejscowej wiosce, gdzie poznajemy zwyczaje tam panujące. Mierzymy też stroje Kenijczyków, oglądamy ich broń, przyglądamy się typowej kuchni afrykańskiej – nie próbujemy potraw fuj. Później odwiedzamy sawannę i poznajemy wielką piątkę: lwa, nosorożca, słonia, bawoła i lamparta. Kolejne kilka dni spędzamy na safari. Odwiedzamy park narodowy Masaj Mara na południu kraju i szczerze współczujemy słoniom zabijanym dla pozyskania cennej kości słoniowej. Pełni wrażeń żegnamy się z Afryką i wracamy na lekcję

     • Mikołajkowy Dar Serca - finał

      8 grudnia w hali Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie miał miejsce występ, który kończył akcję zainicjowaną w celu zebranie funduszy na rehabilitację najmłodszych mieszkańców gminy Pilzno, w tym Dominiki z Łęk Górnych.

      W przedstawieniu swój udział miała muzyczna drużyna z Łęk Górnych w składzie: Kuba Chrostek, Kuba Pyrchla, Karolina Szatko, Aleksandra Bańdur, Weronika Szypułka i Magda Karaś. Do finałowego występu, niczym do meczu ekstra klasy przygotowała ich Anna Wnęk, poddając ich głosy ciężkiej próbie, bo zaśpiewali Tolerancję z repertuaru Stanisława Soyki, Takiego Janicka na góralską nutę, piękną jak zawsze piosenkę Cudownych rodziców mam, już w lżejszym, wesołym tonie Zimny drań i A ja nie chcę czekolady.

     • Mikołajkowy Dar Serca

      Łęczanie Ci duzi i mali to ludzie o ogromnych sercach, o czym przekonywaliśmy się niejednokrotnie przy okazji wszelakich akcji

      . Tym razem również nie zawiedli i aktywnie wsparli inicjatywę na szczeblu lokalnym, bo szkoła aktywnie pozyskiwała fundusze na rzecz dzieci. Połączenie szczytnego celu z przyjemną formą pierniczkowo – niespodziankową zaowocowało zebraniem UWAGA 1044 zł, która to suma już została wpłacona na konto organizatora. Dziękujemy organizatorce akcji na terenie szkoły pani Annie Jurek oraz nauczycielom i pracownikom obsługi, bo bez nich ani rusz, pomaganie mają we krwi.

     • Mikołaj w szkole.

      Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Anną Jurek zorganizował spotkanie ze świętym Mikołajem.

      Gość zawitał w szkolne progi około godziny 9.00 i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki.

     • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

      Nasi uczniowie Łukasz Pawłowicz oraz Paweł Bączek wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO zorganizowanym w Liceum Ogólnokształcącym w Pilźnie przez panią Magdalenę Smołuchę.

      Łukasz Pawłowicz zajął III, a Pawel Bączek IV miejsce. Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom, uzyskując 90% wyniki. Gratulujemy!!! Konkurs został przeprowadzony na wzór egzaminu Instytutu Goethego Fit in Deutsch. Przedśięwzięcie zostało objęte patronatem: Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch oraz Pani Burmistrz Ewy Gołębiowskiej, Pana Burmistrza Mariusza Szewczyka, a także Pana Starosty Piotra Chęćka.

     • Pierwszaki w bibliotece.

      ,,My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą.”

      26 listopada klasa I wraz ze swoją wychowawczynią Anetą Szypułką odwiedzili bibliotekę szkolną. Głównym celem tego spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki i systematycznego wypożyczania książek, oraz pasowanie na czytelników. Podczas wizyty w bibliotece szkolnej dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno z nimi robić i złożyli uroczyste przyrzeczenie że zawsze będą je szanować. Musieli także odpowiedzieć na kilka pytań związanych z pracą biblioteki i odgadywali bajkowe zagadki przygotowane przez opiekuna biblioteki panią Barbarę Buras. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie wyśmienicie. Na pamiątkę otrzymali dyplomy czytelnika. Wyp

     • Gratulacje dla Pawła

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Olimpiadzie Ekologicznej dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Starostwo Powiatowe i I LO w Dębicy.

      Uczeń klasy VIII Paweł Bączek zajął II miejsce, wykazując się dużą znajomością ekologii i ochrony środowiska. Wyróżnienia za udział otrzymali również Magdalena Karaś z klasy VI i Łukasz Pawłowicz z klasy VIII. Uczestnicy wysłuchali interesującego wykładu pani dr hab. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Teresy Nogi o glonach. Olimpiadę zaszczycili swoją obecnością wicestarosta A. Pieniążek i p. Anna Wilczyńska dyrektor Wydziału Edukacji. Celem olimpiady jest propagowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży, dlatego cieszymy się że uczniowie naszej szkoły chcą poszerzać wiedze z tego tematu pod okiem pani Barbary Krupy-Buras.

     • Wycieczka do Rzeszowa

      Gromada Zuchowa pod opieką drużynowej Zofii Ziaji wraz z zuchami z Machowej, Lipin i Dobrkowa wzięła udział w wycieczce do Rzeszowa.

      Zuchy zwiedzały lotnisko na Jasionce i poznawały ciekawą pracę. Odbyły odprawę pasażerską, były na płycie lotniska i tarasie widokowym. Miały okazję zobaczyć pokaz wyspecjalizowanych strażaków ze sprzętem i wozem gaśniczym. Następnie udali się do kina.

     • 3 Zlot Drużyn Zuchowych

      Zuchy z naszej gminy brały udział w Trzecim zlocie drużyn w Machowej. Zdobywały tam sprawność Kuchcika.

      Wszyscy zaliczyli próby z powodzeniem. Przygotowali kanapki, składali serwetki i dekorowali stoły, dekorowali salę na bal andrzejkowy, brali udział we wróżbach i wspólnej zabawie. Zlot zakończył się pysznym obiademi krzyżem pożegnalnym. Dziękujemy za zajęcia wspólnie spędzone z drużynową Zosią.

     • Zabawa andrzejkowa

      Wesoło i hucznie – tak było u nas w czwartek 28 listopada! Z racji tradycyjnych andrzejek najmłodsi ochoczo ruszyli w tany przy dźwiękach znanych hitów.

      Były oczywiście „kaczuszki”, taniec belgijski, pociąg, czy wszystkim znana „chusteczka”. Ogromną ekscytację wzbudziły też wróżby, oczywiście
      z przymrużeniem oka! Wiemy już, kto będzie adwokatem, kto fryzjerem, a kto tatuażystą. Znamy także imiona przyszłych żon/mężów. Na uczniów czekały też świetne konkursy, w których można było wygrać nieco słodkości oraz pyszny poczęstunek w salach przygotowany przez rodziców.

     • Klasa IV w świecie pieniądza

      projekt fundacji Śnieżka

      Miło nam poinformować, że klasa IV bierze udział w zajęciach 4. edycji Programu Edukacyjnego „Mały Świat Dużego Pieniądza” zorganizowanych przez fundację „Śnieżka”. Dzieci na zajęciach uczą się co to jest oszczędzanie, jak można oszczędzać przez zabawę. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy rywalizowali w grze planszowej, w której decydowali o wydatkach. W nagrodę wszyscy otrzymali małe upominki – świnki skarbonki.
      W tym roku do udziału w tej ciekawej, ekonomicznej przygodzie zgłosiło się 20 szkół z Dębicy i okolic. Łącznie w zajęciach bierze udział ponad 400 dzieci z 24 klas. To będzie bardzo owocny czas!

     • Sukcesy pingpongistów

      Nasi chłopcy Kacper i Michał najlepsi w gminie. Zajeli I miejsce w tenisie stołowym i tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Gratulacje!

     • Piękna nasza Polska cała

      – kolejne spotkanie z mobilną filharmonią

      Mimo opóźnienia, spotkanie ze znaną już nam objazdową filharmonią odbyło się w wesołej atmosferze. Odbyliśmy muzyczną wędrówkę po Polsce wzdłuż i wszerz. Poznaliśmy kulturę Kaszub – przyśpiewki stamtąd pochodzące, tradycyjny strój oraz intrygujący instrument diabelskie skrzypce. Dużo śmiechu było przy nauce języka kaszubskiego, ale udało się przetłumaczyć cały tekst. Mogliśmy zobaczyć ubiór bliski naszemu sercu - rzeszowski strój ludowy, z łatwością rozpoznaliśmy strój krakowski, dużo trudniej było ze strojem z drugiego krańca Polski, czyli znad Bałtyku. W stroju góralskim wystąpił pan, który grał na kontrabasie. To jemu zaglądaliśmy w „duszę”, oczywiście kontrabasowi nie panu ;) , a wybrane osoby próbowały gry na tym duuużym instrumencie. Do ludowych piosenek rytmicznie tupaliśmy i klaskaliśmy, generalnie – podobało się!

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 29.06.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych