Aktualności
Gratulujemy!
Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej zorganizowało konkurs dla dzieci i młodzieży z powiatu dębickiego pt." Niepodległość jest z nas". Motywem przewodnim jego XI edycji była 225 rocznica powstania Mazurka Dąbrowskiego.
Uczestnicy mieli za zadanie narysować komiks przedstawiający sceny ilustrujące tekst pieśni. Łączył on wiedzę z historii, języka polskiego i plastyki w jedno, dodatkowo wspierał patriotyzm uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Liliana Zima, Martyna Gładka, Michał Zielny, Martyna Warżel, Jakub Potocki, Oliwia Podraza i Sabina Karaś. Jednak to praca Oliwii Podrazy zajęła 1 miejsce, a praca Liliany Zimy została wyróżniona. Dziewczynki otrzymały dyplomy i bony do empiku jako nagrody. Gratulujemy!
#laboratoria_przyszłości
Przygotowanie akademii z okazji Narodowego Dnia Niepodległości stało się też okazją do skorzystania ze sprzętu zakupionego w ramach ministerialnego programu dla szkół „Laboratoria przyszłości”. Krzysiek i Igor z kl. V korzystając z gimbala nagrywali krótkie wywiady, coś jak sondy uliczne na temat niepodległości. Te wypowiedzi nagrane z użyciem stabilizatora zostały zmontowane w filmik, który stał się częścią apelu w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
O pióro Petrycego
Nasza uczennica Oliwia Nalepa z klasy VIII wzięła udział w Konkursie Literackim „O pióro Petrycego” skierowanego do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Pilzno, którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie. Temat konkursu brzmiał: Jakie prawdy i wartości życiowe, które głosił Sebastian Petrycy są aktualne w dzisiejszym świecie, szczególnie dla młodego człowieka?
Spotkanie profilaktyczne.
Agresja, przemoc, cyberprzemoc… takie właśnie zagadnienia były tematem spotkania z przedstawicielem Polskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa. Wszyscy uczniowie w grupach wiekowych mieli możliwość zapoznania się z przyczynami i skutkami agresji słownej, fizycznej, izolacji. Uczniowie przypomnieli sobie co to znaczy przyjąć postawę asertywną oraz gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach.
Laboratorium przyszłości
Dash i Dot to nasi nowi przyjaciele. Wprawdzie to roboty, ale pokochaliśmy je od pierwszego spotkania. Na kolejnych zajęciach rozwijających zainteresowania, uczniowie klasy II i III odkrywają nowe możliwości i poznają kolejne aplikacje, dzięki którym programują coraz bardziej skomplikowane czynności robotów. Nauka naprawdę może być przyjemna i połączona z doskonałą zabawą! #laboratoriumprzyszłości
Patriotyczna ramka
Nowa galeria Patriotyczna ramka została dodana do albumu fotograficznego
Ramki wykonane przez uczniów klasy 6 na lekcjach techniki to ich sposób na uczczenie Święta Niepodległości.
W podziękowaniu za niepodległość
Wszyscy ją znają, choć mało kto potrafi ją opisać dokładnie. Zawsze wywołuje poruszenie, zagląda prosto w oczy, dotyka serca, bezcenna dla króla i biedaka. Jej obecność jest tak delikatna i krucha, że nie sposób jej zauważyć. Moc i bezsilność przeplatają się w jej obecności. Ofiarowana i wydzierana przez wieki. Wszystkich i niczyja jednocześnie. Znasz ją ? O kim mowa? Kto to jest?
Święto Niepodległości
Nowa galeria Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego
11 listopada 2022 r Pilzno
„Polak mały i … duży”
9 listopada klasy I-III wybrały się do Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci w Tarnowie na zajęcia muzealne „Polak mały i … duży”. Uczniowie zgłębili wiedzę o symbolach Polski oraz propagowaniu postaw patriotycznych. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą z prowadzącym w grę “Polska to my”, a następnie wzięli udział w szeregu ćwiczeń (muzycznych, manualnych i pamięciowych).
Poznajemy Polskę
9 listopada odbyła się wycieczka do Krakowa w ramach ministerialnego projektu Poznaj Polskę. Uczestnicy, zwiedzili dwa punkty z listy zabytków rekomendowanych przez MEN. Najpierw mieliśmy przyjemność obejrzeć Teatr im. Juliusza Słowackiego. Przewodnik przybliżył nam jego historię, potem siedzieliśmy w lożach, staliśmy na scenie, zajrzeliśmy do garderoby by dowiedzieć się jak funkcjonuje.
Szkoła pamięta
Już po raz czwarty zaprosiliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach pamiętamy o ważnych rocznicach, wydarzeniach i postaciach historycznych #szkolapamieta
4Uczniowie klas I - IV brali udział w szkolnym konkursie Piosenki Patriotycznej. Na lekcjach w klasach I - III przeprowadzane są pogadanki o niepodległości, patriotyzmie ia także o wielkich Polakach y m. in. O Adamie Mickiewiczu, Józefie Piłsudskim, Marii Skłodowskiej-Curie i Janie Matejce czyli o osobach które żyły w czasach rozbiorów i przyczynili się do tego, aby Polacy nie zapomnieli polskiego językajęzyka polskiego.
Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej
03 listopada 2022r. odbył się VII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego i Dom Kultury w Pilźnie. Honorowym patronatem konkurs objęła pani Ewa Gołębiowska - Burmistrz Pilzna. Uczniowie z terenu gminy pilzno prezentowali swój dorobek artystyczny w dwóch kategoriach: klas I – IV oraz klas V – VIII.
Dzień papieski w naszej szkole
24 pażdziernika odbyła się akademia z okazji Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.
Laboratorium przyszłości
Zachwyceni technologią 3d, najmłodsi uczniowie podczas zajęć rozwijających zainteresowania samodzielnie mieli możliwość tworzenia dzieł, dzięki długopisowi 3d. Po krótkiej instrukcji obsługi oraz przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa drugoklasiści przystąpili do pracy. Motywem przewodnim były jesienne liście, które pozwoliły wykorzystać ciepłe barwy filamentu. Wychodząc z lekcji uczniowie już mieli głowy pełne pomysłów na kolejne wzory. Z pewnością długopis 3d będzie wykorzystywany jeszcze nie raz.
Boisko - już otwarte
Niezmiernie się cieszymy, że przy naszej szkole powstało boisko, które spełnia wszelkie zasady bezpieczeństwa i daje możliwość uprawiania koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. Niezbędna infrastruktura w postaci trybun, piłkochwytów czy oświetlenia umożliwia pełne wykorzystanie potencjału obiektu. Dzieci i młodzież z Łęk Górnych będą mieli możliwość rozwijania swoich sportowych pasji, dbania o kondycję fizyczną czy zabawy.
Akademia z okazji DEN na sportowo.
W naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się wyjątkowo późno, bo dopiero 17. 10. 2022 tj. w poniedziałek. Tę środowiskową uroczystość uświetnili swoją obecnością pani Ewa Gołębiowska Burmistrz Pilzna, pan Czesław Ziaja przewodniczący Rady Miejskiej w Pilźnie oraz Krystyna Gądek z MZASiP. Miło było nam również gościć emerytowanych pracowników szkoły i rodziców uczniów.
Noc filmowa kl VIII
Nowa galeria Noc filmowa kl VIII została dodana do albumu fotograficznego
Wycieczka do Wrocławia
Sprawozdanie z wycieczki do Wrocławia
W dniach 5-6 października 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Łękach Górnych wzięli udział w wycieczce dofinansowanej przez Rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” do Wrocławia.Program wycieczki obejmował Muzeum Panoramy Racławickiej, Ogród Botaniczny, Halę Stulecia i Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.W muzeum Panoramy Racławickiej uczniowie podziwiali malarstwo J. Kossaka i poznali historię bitwy pod Racławicami. W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego uczestnicy zachwycali się bogatą kolekcją roślin (ponad 2000 roślin z bogatą historią) i ciekawą architekturą ogrodu. Następnie uczniowie zwiedzili i poznali historię zabytkowej Hali Stulecia zwanej też Halą Ludową, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNES
Pasowanie na ucznia klasy I
Miło nam poinformować, że 11 października do grona uczniów naszej szkoły zostało oficjalnie przyjętych 17 pierwszoklasistów. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom i swoim rodzicom czego nauczyły się od początku roku szkolnego. Tym samym udowodniły, że są świetnie przygotowane do roli ucznia i znają już zasady obowiązujące w szkole, a starsi koledzy z kl. IV chętnie powitali ich wśród społeczności szkolnej.
S jak segregacja
Mamy nadzieję że w naszej szkole uczniowie znają zasady segregacji odpadów komunalnych. Aby przybliżyć szczególnie najmłodszym te zasady 3 października na sali gimnastycznej odbyła się pogadanka na ten temat. W trakcie apelu przekazano uczniom ogólne informacje dotyczące metody ograniczenia ilości odpadów podlegających utylizacji, przez odzyskiwanie surowców nadających się do ponownego przetworzenia. Uczniowie oglądnęli film instruktażowy, wysłuchali piosenek i wierszy o prawidłowej segregacji.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danych