Strona Główna

    • Piknik klas I - III

      Za nami kolejny udany rok szkolny, który przyniósł nam sporo nowej wiedzy i przydatnych umiejętności. Jednak szkoła to nie tylko nauka, to także nowe przyjaźnie, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi i tworzenie wspólnych wspomnień, które zostaną z nami na lata.
      Czytaj więcej
    • Zielona szkoła

      W dniach od 29 maja do 8 czerwca uczniowie z Łęk Górnych, wraz z uczestnikami z Pilzna, Zwiernika, Machowej i Łęk Dolnych, a także rodzicami wzięli udział w kolejnym turnusie Zielonej Szkoły w Sianożętach. Podróż nad morze była okazją do odwiedzenia ważnych miejsc związanych z historią Polski, takich jak Gniezno, Biskupin i Poznań. Po dotarciu do Ośrodka Wczasowego „Lazur” uczestnicy mogli cieszyć się urokami nadmorskiego wypoczynku, korzystając
      Czytaj więcej
    • ,Tygodnia dla bezpieczeństwa"

      W trakcie trwającego ,,Tygodnia dla bezpieczeństwa" gościliśmy w naszej szkole policjanta dzielnicowego pana Artura Rasia, który przypomniał zasady obowiązujące w ruchu drogowym (w tym nowe przepisy dotyczące hulajnog elektrycznych oraz zakładania kasków). Poruszone były również tematy związane z wypoczynkiem letnim w górach i nad wodą, zagrożeniach w świecie wirtualnym i zwiazanych z stosowaniem używek. Na koniec spotkania starsi uczniowie otrzy
      Czytaj więcej
    • „Z Błogosławioną Karoliną Zaśpiewajmy”

      Za nami XI Ogólnopolski Festiwal „Z Błogosławioną Karoliną Zaśpiewajmy”, który zgromadził artystów z całego kraju, wykonujących utwory poświęcone bł. Karolinie. Konkurs, organizowany przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie oraz Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej, miał na celu rozwijanie muzycznych talentów dzieci i młodzieży, promowanie wartości chrześcijańskich i patriotycznych oraz przybliżenie
      Czytaj więcej
    • Aktywna półkolonia.

      Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej jedno z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Półkolonia pełna atrakcji

            Za nami 1 tura „Aktywnej Półkolonii Letniej” organizowanej w PSP w Łękach Górnych dla dzieci, których rodzice ubezpieczeni są w KRUS z dofinansowaniem ze FS rolników. Wzięło w niej udział 50 uczestników z terenu naszej gminy. Głównym organizatorem wypoczynku w dniach 15.07.do 26.07.2024 był Związek Młodzieży Wiejskiej w Warszawie. W ramach pierwszej tury półkolonii przygotowano szereg atrakcji, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych doświadczeń: 2 krotny pobyt na kompleksie basenów Nemo – Pustków Osiedle, uczestnicy mieli okazję korzystać z różnorodnych atrakcji wodnych, co pozwoliło im na aktywny wypoczynek i relaks, wycieczka do skansenu Karpacka Troja, dwukrotny pobyt w Parku Letnim w Mościcach zapewnił uczestnikom mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu, Warsztaty Czekoladowe w Pijalni Czekolady w Korczynie - były jednym z najbardziej wyczekiwanych punk

          • Gratulacje !

            Składamy gratulacje naszemu dyrektorowi Panu Grzegorzowi Stawarzowi z okazji wygrania konkursu oraz kontynuacji pełnienia obowiązków Dyrektora naszej placówki.

            Życzymy Panu dalszych sukcesów zawodowych i osobistych, zdrowia oraz spełnienia wszystkich marzeń. Niech każdy dzień przynosi Panu radość i satysfakcję z wykonywanej pracy. Jesteśmy pewni, że Pana przyszłe działania będą owocne i inspirujące.

          • My Słowianie.

            Biesiada Słowiańska to impreza, która co roku przyciąga licznych gości. Podczas tegorocznej edycji rozstrzygnięty został Konkurs „My Słowianie” Miło nam poinformować, że praca naszego ucznia Tymoteusza Podrazy została zauważona i zajął I miejsce. Gratulujemy.

          • Brawo Tymek !

            IV sesji Rady Miejskiej w Pilźnie towarzyszyło wręczenie uczniom Nagrody Burmistrza Pilzna za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie i artystyczne.

            Nagrodzenie uczniowie reprezentowali swoje szkoły oraz gminę Pilzno w powiecie dębickim i województwie podkarpackim, a także na zawodach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Gratulacje otrzymali również rodzice nagrodzonych uczniów.

          • Pożegnanie, podziękowania i łzy wzruszenia.

            21 czerwca społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych pożegnała panią Zofię Ziaję, przechodzącą na emeryturę.

            Przemówienie pani Zofii

            MOI KOCHANI,

            40 lat pracy minęło jak jeden dzień, tak niedawno żeśmy się spotkali a już dziś wspomnienia łączą nas. Nasze życie to tylko kilka chwil a o to jedna z nich. Moja przygoda z nauczaniem zaczęła się w Szkole Podstawowej w Zwierniku, następnie w Podlesiu Machowskim. W Łękach Górnych rozpoczęłam pracę 1 września 1984r. Była to moja 3 placówka. Pod okiem dyrektor Haliny Gurda zdobywałam pierwsze doświadczenia i poszerzałam swoje horyzonty. Kolejnym dyrektorem był nieżyjący już Jerzy Tyburski i od 20 lat obecny dyrektor Grzegorz Stawarz. Moja praca była zauważana przez dyrektorów i oceniana najwyższym stopniem. W trakcie tych 40 lat 22 razy otrzymałam nagrodę dyrektora, 12 razy nagrodę burmistrza, 19 lat byłam opiekunem S

          • Ognisko klasy IV

            Klasa IV zorganizowała ognisko na zakończenie roku. Dziękujemy Pani Zosi za udostępnienie miejsca.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

            21 czerwca 2024 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego.

            Gratulujemy Wam kochani uczniowie sukcesów, osiągnięć oraz promocji do kolejnych klas. Życzymy wszystkim uczniom i  Rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych wrażeń.

            Dziękujemy za ten wspaniały rok. Do zobaczenia we wrześniu!

          • Piknik integracyjny.

            Korzystając z ostatnich wspólnych chwil przed wakacyjną rozłąką klasy I i II urządziły dziś piknik integracyjny w pobliżu szkoły. Tym miłym akcentem nieoficjalnie pożegnały rok szkolny, a powitały słoneczny czas beztroski. Pomysłów na zabawy jak zwykle naszym uczniom nie brakowało. Były gry planszowe, karty, rozgrywki piłkarskie na boisku i wesołe rozmowy, a to tylko niektóre z naszych aktywności. O przekąski, które dzieci ze smakiem zajadały na świeżym powietrzu jak zwykle zadbali niezawodni Rodzice.

          • Ognisko klasy 3

            Na zakończenie roku Panie zorganizowały pożegnalne ognisko klasowe dla klasy 3. Podczas ogniska uczniowie wesoło spędzili czas. Piekli kiełbaski, ziemniaki, pianki, bawili się w różne integracyjne zabawy na powietrzu. Wszystkim dopisywał apetyt i dobry humor, a blask płonącego ogniska przypomniał wszystkim o nadchodzących wakacjach.

          • Nagrody SKO

            17 czerwca odbyło się rozstrzygniecie szkolnego konkursu SKO. Uczniowie, którzy systematycznie oszczędzali pieniądze otrzymali nagrody, m.in. gry planszowe, puzzle, lego. Najwięcej pieniędzy oszczędził Bartłomiej Michoń z pierwszej klasy. Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do dalszego, systematycznego oszczędzania.

          • Innowacje pedagogiczne

            Klasy I-III od października 2023 do maja 2024 brały udział w Innowacji pedagogicznej „Klasa w terenie”. Głównym celem było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie m. in. obserwowali przyrodę, zbierali dary natury, malowali w plenerze obserwowane niebo, tworzyli przyrodniczy labirynt kolorów oraz byli na pikniku spożywając zdrowe posiłki. 17 czerwca uczniowie dostali podsumowali swoją pracę oraz otrzymali dyplomy za udział w Innowacji.

          • Bezpieczni na wakacjach

            Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Pilzno przeprowadziła spotkanie ze starszymi uczniami naszej szkoły. Ukazano mechanizm uzależnień zarówno od srodków zmieniających świadomość, jak również behawioralne oraz mozliwości pomocy osobom dorosłym borykającym się z ww. trudnosciami. Nastepnie chętni uczniowie mogli pokonać przygotowany tor przeszkód z założonymi narko-, alko-, ITgoglami. Był to również czas na indywidualne rozmowy z przedstawicielami instytucji. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie wyciągną odpowiednie wnioski dotyczące przyszłej abstynencji. Również nasi najmłodsi spotkali się z dzielnicowym, panem policjantem Arturem Rasiem, który przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

          • Finał projektu Przeogarniacze

            Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa, która była podsumowaniem projektu Fundacji Śnieżka „Przeogarniacze”. Program wycieczki obejmował wizytę w Podkarpackim Centum Nauki Łukasiewicz gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach FabLab. Następnie oddział Narodowego Banku Polskiego gdzie dowiedzieliśmy się jak rozpoznać autentyczność znaków pieniężnych. Na koniec wizyta w Muzeum Militariów i Techniki gdzie mieliśmy okazję obejrzeć m.in kolekcję zabytkowych samochodów.

          • ZIELONA SZKOŁA TO JUŻ TRADYCJA.

            Zielona Szkoła nad morzem w Szkole Podstawowej w Łękach Górnych to już tradycja, długa historia i wiele wspomnień, jak również niezapomnianych, przeżytych wspólnie chwil. W myśl frazy, że podróże kształcą i wychowują młodzież tej szkoły od 1999r regularnie wyjeżdża do Ustronia Morskiego i Sianożęt na zajęcia edukacyjne na łonie natury połączone z zajęciami rekreacyjno-sportowymi i czynnym wypoczynkiem oraz wycieczkami turystycznymi. Tym razem do Trójmiasta. Zielone Szkoły organizowane co roku przez p. Zofię Ziaja, cieszą się olbrzymim powodzeniem i uznaniem w środowisku. Doświadczenie i profesjonalizm w organizacji wycieczek sprawiają że młodzież czuje się bezpiecznie, a rodzice darzą olbrzymim zaufaniem. Młodzież wyjeżdża bardzo chętnie, a niektórzy wyjeżdżają co roku.

          • Najmłodsi uczniowie w Bałtowie.

            Dnia 6 czerwca uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami wyruszyli na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Na początku wędrując ścieżkami przez park oglądaliśmy ogromne modele dinozaurów. Z kolei w Muzeum Jurajskim obejrzeliśmy rożnego rodzaju skamieniałości. Następnie wszyscy udaliśmy się do magicznego miejsca, jakim była Sabatówka. Tam zwiedziliśmy chatkę czarownicy, wzięliśmy udział w animacjach i przeszliśmy Tunelem Odwagi.

          • Półkolonia.

            Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.

            Termin półkolonii

            15.07.2024 – 26.07.2024 ( 10 dni)

            29.07.24 – 09.08.24 ( 10 dni)

            9.00 – 15.00

    • Partnerzy

      • Poznaj Polskę
      • Ministerstwo Edukacji i Nauki
      • Dom Kultury w Pilźnie
      • Gmina Pilzno
      • Egzamin ósmoklasisty
      • Sprawozdanie finansowe
      • Deklaracja dostępności
      • Laboratoria przyszłości.
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych