• Nagrody, nagrody, nagrody ...

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia nagród, które zebrały się podczas ostatniego miesiąca. Na początek jednak trzeba wspomnieć o naszej absolwentce Magdalenie Karaś, która miała 100% frekwencję, ale nie tylko w tym roku. Madzia nie opuściła ani jednego dnia przez osiem lat nauki w naszej szkole. Następnie zostały wręczone certyfikaty dla drużyny ambasadorów edukacji ekonomicznej, którzy zapewnili naszej szkole tytuł Zło
    Czytaj więcej
   • Weronika

    Weronika Szypułka to najpracowitsza i najaktywniejsza uczennica w naszej szkole. Współpracuje z nauczycielami, korzysta z rad i się rozwija. Wera ma najwyższą średnią ocen w szkole, na którą całkowicie zasłużyła poświęcając na naukę dużo czasu. Mimo tego znajdowała czas na aktywność wolontariacką, pracę w szkolnym kole PCK czy Samorządzie Uczniowskim jako kronikarka. W młodszych klasach pracowała w Szkolnej Kasie Oszczędności, kilka razy prowadz
    Czytaj więcej
   • Ostatnie dni nauki

    Na najmłodszych uczniów czekały w środę i czwartek ciekawe atrakcje. Wychowawcy klasy II i III przygotowali dla swoich dzieci grę terenową – podchody. Najpierw starsi koledzy ukryli w pobliżu szkoły koperty ze wskazówkami, zadaniami i łamigłówkami, po rozwiązaniu których uczniowie klasy II mieli ich odnaleźć. Celem tej gry była integracja zespołów, współpraca w grupie, rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, ale przede wszy
    Czytaj więcej
   • Śladami Prymasa Tysiąclecia

    ​​​​​​ Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów i pracowników szkoły uczestniczyło w wycieczce wpisanej w nasz plan wychowawczy na ten rok. Komańcza to miejsce internowania naszego patrona Stefana Wyszyńskiego. Siostry Nazaretanki przyjęły nas z wielką radością i życzliwością. Najpierw złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem ks. Kardynała w dowód naszej wdzięczności, później Ks. Paweł odprawił w kaplicy Mszę Świętą w intencji całej społeczności na
    Czytaj więcej
   • Półkolonia dla dzieci rolników

    Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Fit in Deutsch

      29 lutego nasi uczniowie – Łukasz Pawłowicz oraz Paweł Bączek pod kierunkiem pani Magdaleny Smołuchy przystąpili do międzynarodowego egzaminu językowego z j. niemieckiego na poziomie A1 (Fit in Deutsch 1), który odbył się w LO w Pilźnie przed Komisją Instytutu Goethego. Wyniki za około miesiąc, ale już dziś serdecznie gratulujemy.

     • Wycieczka kl. I-III

      Piątkowe przedpołudnie klasy I-III spędziły wyjazdowo. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do kina Kosmos w Dębicy na spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu”. Adaptacja baśni H.Ch. Andersena przygotowana przez krakowski Katolicki Teatr Edukacji wywołała w nas wiele pozytywnych emocji. Piękna scenografia i świetna gra aktorów doskonale wpisywały się w zimowy klimat tego przedstawienia, a morał tej dobrze znanej baśni dał nam wiele do myślenia. Historia Kaja i Gerdy pokazuje, że w życiu ważne są wartości takie jak miłość, poświęcenie i wytrwałość.

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (spóźniony )

      Zapraszamy do zabawy

      W czwartek ( jutro) na korytarzach naszej szkoły umieszczone będą zadania do rozwiązania w formie kodów QR. Każde rozwiązane zadanie to sylaba, ułożone zgodnie z numerami zadań utworzą rozwiązanie. Znajdź synonim tego słowa i zgłoś się do Pani Anny Garboś, po wypowiedzeniu wylosowanego łamańca językowego otrzymasz słodki upominek. Jako, że liczba nagród ograniczona – kto pierwszy ten lepszy!

     • Wieczór filmowy klas I-III

      Kolejny wieczór filmowy klas I-III za nami! Tym razem nasz wybór padł na adaptację filmową lektury „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”, którą niedawno zainteresowali się zwłaszcza trzecioklasiści. To piękna opowieść o czwórce rodzeństwa, która przypadkowo odkrywa fantastyczną krainę, zwaną Narnią. Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund stawiają czoła okropnej Białej Czarownicy, a przy okazji ukazują nam czym są wartości takie jak przyjaźń, wierność, czy oddanie.

     • Zaszczep się wiedzą

      Nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję Profilaktyki Chorób Zakaźnyc „Zaszczep się wiedzą o szczepieniach”. Poprzedni rok 2019 zakończył się w Polsce rekordową liczbą zachorowań na odrę.

      Stwierdzono aż 1488 przypadki. Dla porównania rok wcześniej było tylko 234. Za wzrost zachorowań na choroby zakaźne nie tylko w Polsce ale i w Europie odpowiada spadająca z roku na rok liczba zaszczepionych. Aby przeciwdziałać temu zjawisku podjęto szereg działań edukacyjnych. Pod kierunkiem pani Barbary Buras wykonano gazetki, analizowano „za i przeciw ”szczepieniom, przeprowadzono prelekcje z udziałem higienistki szkolnej. Młodsze klasy obejrzały film „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana” Mamy nadzieję że przeprowadzone zajęcia uświadomiły że szczepienia ratują życie. Że to nie szczepienia ale ich brak mogą prowadzić do tragicznych skutków.

     • Dyskoteka Walentynkowa

      Zabawa karnawałowaCzwartkowy wieczór kilkoro uczniów naszej szkoły spędziło na dyskotece w Szkole Podstawowej w Łękach Dolnych.

      Zabawa była przednia. Pomimo 13 wszyscy świetnie się bawili i każdemu dopisywał humor. Dziękujemy za zaproszenie i dziękujemy pani Barbarze Buras za opiekę nad nami.

      Przypominamy że w naszej szkole bal karnawałowy dla klas IV – VIII odbędzie się 20 lutego( czwartek) w godz. 17.00 -20.00.

     • Niezwykła lekcja w Tarnowie

      Uczniowie klay III, IV, VI VII i VIII wraz z wychowawcami odbyli niecodzienny wyjazd edukacyjny. Na początku obejrzeli film. Pełna ciepła i humoru opowieść familijna. W obsadzie produkcji, w jednej z głównych ról, legenda hiszpańskiego kina – Carmen Maura. „Chłopiec i wilk” to olśniewające wizualnie połączenie filmu fabularnego z animacją 2D i 3D. Dzieło niczym nieskrępowanej wyobraźni, które poruszy i zachwyci widzów w każdym wieku.

     • Dzień Babci i Dziadka

      Babcia i dziadek to osoby, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i troską. 30 stycznia zaprosiliśmy więc do nas ukochane babcie i drogich dziadków na któtki program artystyczny w wykonaniu klas I-III. Najmłodsi najpiękniej jak potrafili podziękowali im za ich trud, dobre słowo i zawsze otwarte serca.

     • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Pilźnie – gratulujemy

      Na konkurs organizowany przez Dom Kultury w Pilźnie panie Anna Wnęk i Maria Wójcik przygotowały trzy świąteczne piosenki.

      Karolina Szatko z klasy III zaprezentowała rytmiczną pastorałkę „Pastorałka od serca do ucha”, jej wykonanie zostało nagrodzone III miejscem w kategorii solistów. W kategorii klas IV – VIII reprezentował nas Jakub Chrostek z klasy V z kolędą „Kolęda cisza”, który zajął III miejsce. Natomiast żeński duet Weronika Szypułka z kl. VI i Aleksandra Bańdur z kl. VIII pięknie zaśpiewały utwór „Oj, Maluśki, Maluśki” , który według komisji zasłużył na II miejsce w swojej kategorii. Wykonawcom serdecznie gratulujemy, gdyż konkurencja była duża. Wiemy, iż w konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy Pilzno. Za pozytywne wsparcie występujących gorąco dziękujemy Rodzicom, którzy kibicowali śpiewającym.

     • Rozstrzygnięcie konkursu SKO na opowiadanie o oszczędzaniu

      W piątek tuż przed feriami zostały wręczone nagrody w szkolnym konkursie zorganizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności. Konkurs był skierowany do uczniów z klas I – IV, a zadanie polegało na napisaniu opowiadania o oszczędzaniu. Opiekun SKO p. Anna Garboś wręczyła cztery wyróżnienia za teksty i za graficzne urozmaicenie prac. Nagrody w formie książek lub artykułów plastycznych otrzymali: Weronika Dudek, Sabina Karaś, Zuzanna Bocoń i Jakub Potocki.

     • Łęki Górne wspierają WOŚP

      28 finał Jak co roku nasza szkoła włączyła się akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Troje wolontariuszy w osobach: Weroniki, Oli i Pawła zebrało kwestując na terenie Łęk Górnych kwotę 1468,18 zł. Uczniowie kl. VIII z wychowawczynią Anną Wnęk uczestniczyli w finale akcji w Pilźnie, gdzie mogli zobaczyć występ swoich koleżanek i kolegów z kl. V w świątecznym pokazie tanecznym, jak również dziewczyny z kl. VI, VII i VIII w nowoczesnym układzie choreograficznym. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły i nauczyciel przygotowujący (p. Zofia Ziaja) , również w taki sposób wsparły działania Jurka Owsiaka dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wszystkim Darczyńcom z Łęk Górnych oraz rodzicom, którzy wspierali nas w przeprowadzeniu akcji z całego serca dziękujemy. Siema.

     • Jasełka

      W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w tym roku wprowadziła nas młodzież z kl. V. Uczniowie w Jasełkach odegrali swoje role z dużym zaangażowaniem

      Uczniowie w Jasełkach odegrali swoje role z dużym zaangażowaniem i ochotą. Tradycyjnie w Jasełkach była Święta Rodzina, anioły, pasterze, Lucyfer ze swą świtą no i Herod z ochroną. Jak tradycja każe Herod zawsze przegrywa. Zwycięża dobro i miłość narodzonego Jezusa. W przedstawieniu wystąpili uczniowie grający role przedstawicieli różnych zawodów którzy udali się z pokłonem do betlejemskiej szopki. Były kolędy i układy taneczne wykonane przez dziewczynki z kl. V, VI, VII i VIII przygotowane pod okiem p Zosi Ziaji Piękną dekorację wykonała p. N. Chodór. Przesłanie Jasełek to: „ Odnowę Ziemi zacznijmy od siebie”. Gratulacje dla wspaniałych aktorów, świetnych tancerek i opiekunów. Podziękowania kierujemy do rodziców, babć i absolwentów którzy z

     • Finał akcji

      Ochrona środowiska to temat, który powinien być szczególnym obiektem naszego zainteresowania. Edukacja w trosce o środowisko od najmłodszych lat, sprzyja świadomości ekologicznej na przyszłość.

      Z ogromną przyjemnością pragniemy podziękować

      Wszystkim

      Za udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym

     • PROJEKT KOKOSZA

      edukacja finansowa dzieci i młodzieży szkolnej

      W ramach projektu Anna Garboś – opiekun SKO przeprowadziła po 3 lekcje w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania, w klasach V i VI.

      Zarządzamy własnymi pieniędzmi. Co daje oszczędzanie? Uczestnicy lekcji mówili o swoim kieszonkowym i o wydatkach, sposobach zdobywania pieniędzy i racjonalnym ich wydawaniu. Wszyscy uzupełniali schemat, ciąg przyczynowo skutkowy mówiący o konsekwencjach nieoszczędzania i wynikach oszczędzania. Następnie gromadziliśmy na tablicy w formie karteczek nasze pomysły na odpowiedź do pytania CO DAJE OSZCZĘDZANIE? Na kolejnym etapie wysłuchaliśmy historii Remka, któremu pomogliśmy podjąć decyzję uzupełniając drzewko decyzyjne ilustrujące pozytywne i negatywne skutki pojętych wyborów.

     • Congratulations Paweł.

      17 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbył się POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

      Zadania konkursowe obejmowały wiedzę językową oraz zagadnienia dotyczące Brytyjskiej Rodziny Królewskiej oraz Londynu. W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły – Kacper Wal oraz Paweł Bączek pod opieką pani Natalii Chodór. Chłopcy spisali się znakomicie. I miejsce w konkursie zajął PAWEŁ BĄCZEK. Congratulations Paweł! Brilliant job!

     • Konkurs o Wielkich Ludziach Kościoła

      13 grudnia 2019 w naszej szkole już po raz 6 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkich Ludziach Kościoła. W tym roku uczestnicy zgłębiali życie Bł.ks. Jerzego Popiełuszki, który przez całe życie odwoływał się do nauczania kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II .

      Za głoszenie prawdy o wolności zmarł śmiercią męczeńską w 37 roku życia. Cechował się odwagą, dobrym sercem i miłością do wszystkich ludzi. Celem konkursu było przybliżenie jego postaci i roli jaką odegrał w obronie prawdy i wolności człowieka. W finale wzięło udział 14 uczestników z 7 szkół: Zwiernika, Pilzna, Łęk Dolnych, Strzegocic, Słotowej, Dobrkowa i Łęk Górnych. Zmagania nie były łatwe a test okazał się dość trudny. Należało rozwiązać zarówno zadania zamknięte jak i odpowiedzieć na kilka pytań otwartych.

     • „Książka czytana podwójnie - żyje dłużej”

      Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w ofiarowanie podręczników i innych książek szczególnie bajek i pięknych baśni dla dzieci z Ukrainy.

      Mamy nadzieję, że z przekazanych podręczników chętnie będą się uczyć nasi rówieśnicy za granicą.

      Natalia Pawłowicz – 7 książek

      Kornelia Bańdur – 2 książki

     • Betlejemskie Światełko Pokoju. Światło, które daje moc…

      „Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia”. Jan Paweł II Kraków , 10 czerwca 1979 r.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 29.06.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych