• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Świętowanie z Kardynałem
     • Świętowanie z Kardynałem


      Obchody samego Święta Patrona i Dnia Rodziny można podzielić na dwie części. Tę, którą można było zorganizować realnie, spotykając się i tę, którą w warunkach pandemii trzeba było zorganizować wirtualnie.

      List.pdf dyrektora szkoły pana Grzegorza Stawarza z okazji Święta Szkoły i Święta Rodziny.

      Mogliśmy tradycyjnie, jak co roku złożyć kwiaty oczywiście przez przedstawicieli uczniów, nauczycieli, pracowników i Rodziców PSP w Łękach Górnych przy tablicy pamiątkowej w 6 rocznicę nadania szkole imienia właśnie Kardynała Stefan Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

    • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.
     • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

      W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu. 7 cnót wg Prymasa - finał projektu

     • „Hans Christian Andersen i jego baśnie”

      Podsumowanie

      KONKURSU CZYTELNICZEGO W KLASACH I- III

      Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym brali udział wszyscy uczniowie. W drugim – 6 najlepszych. Uczniowie rozwiązali bardzo trudny test składający się z 7 zadań otwartych, wykazali się świetną znajomością baśni Andersena.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy

     • Plan na najbliższe dni

      25, 26 i 27 maja są dniami wolnymi od nauki dla klas I - VII w związku z odbywającymi się w tych dniach egzaminami Ósmoklasisty.

      Uczniom klasy ósmej życzymy powodzenia !!

      1 czerwca to dzień dla naszej szkoły bardzo ważny i uroczysty .

      Zapraszamy wszystkich na mszę świętą na godz 9.00 z okazji Święta Patrona i Dnia Rodziny. Mamy nadzieję, że uda się wam spędzić te dni w gronie najbliższych na relaksie. Z dala od komputerów, tabletów, telefonów .....

     • Tydzień z Krzysztofem Kamilem Baczyńskim

      Szanowni Państwo!

      Rok 2021 został ogłoszony rokiem wielu znakomitych pisarzy, my chcielibyśmy szczególnie zachęcić do celebrowania i analizowania dorobku wiecznie młodego poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W setną rocznicę jego śmierci wiemy już niemal wszystko o jego bogatej twórczości i równie obfitej legendzie biograficznej. Możemy sprawdzać fakty, porównywać dokumenty, przyglądać się jego wojennym i miłosnym wyborom, analizować metafory w kontekście przeżyć z okupowanej Warszawy.

    • Znam swoje lektury
     • Znam swoje lektury

      Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt.,, Znam swoje lektury''.Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do ostatnio przeczytanej lektury za pomocą różnych technik.

      Prace były bardzo ciekawe i niepowtarzalne. Jury przyznało następujące miejsca:

      Klasa pierwsza

      I miejsce Krystian Smoter

    • Prosto z serca - konkurs z okazji Dnia Rodziny
     • Prosto z serca - konkurs z okazji Dnia Rodziny

      - złóż swoim Rodzicom życzenia wierszem lub piosenką,

      - nagraj je,

      - wyślij na adres awnek@wp.pl lub garbosanna@gmail.com

      Dzieci dziękują swoim Rodzicom za miłość i trud, jaki wkładają w ich wychowanie składając życzenia, tworząc laurki, czy przygotowując słodkie wypieki. Najważniejsze, aby prezenty dawane były ot tak… prosto z serca.

    • W tym roku obchodzimy szczególną  rocznicę – 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
     • W tym roku obchodzimy szczególną  rocznicę – 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Majowe święta: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Obchodzone w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

      Rocznicę uchwalenia Konstytucji podkreśla Uchwała Sejmu RP IX kadencji z 27 listopada 2020 roku o ustanowieniu roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja.

     • Kuba z nagrodami

      Nasz uczeń Jakub Potocki z kl. IV odebrał już nagrodę za zajęcie I miejsca VII edycji konkursu historycznego o Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych pod nazwą: „Wilczymi Śladami”. Konkurs ten miał na celu popularyzację święta państwowego – Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz zainteresowanie uczniów losami „Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych”. Kuba stworzył projekt banknotu pod opieką Joanny Maduzi.

    • Rocznica wydarzeń katyńskich.
     • Rocznica wydarzeń katyńskich.

      13 kwietnia na godzinach wychowawczych klasy IV – VIII obejrzały prezentację dotyczącą zbrodni katyńskiej. 20 minut informacji z okresu II wojny światowej, wzruszające zdjęcia, chwytająca za serce muzyka.

      Nauczyciele uświadamiali uczniom, że nie powinniśmy odcinać się od historii, gdyż stanowi fundament naszego jestestwa. Nie wolno nam zatracić polskości. Wszyscy wspólnie powinniśmy podjąć działania na rzecz szerzenia patriotycznych wartości, kształtować osobowość, wpływać na obraz świata, uczyć wrażliwości. Edukacja patriotyczna winna stanowić integralną część naszego życia zbiorowego. Dlatego prezentujemy nawet najdramatyczniejsze wydarzenia naszej historii, które skłonią uczniów do poszerzenia swoich wiadomości. Polacy trzeciego tysiąclecia powinni być odważni w prawdzie, sumienni w obowiązkach i najszlachetniejsi w miłości ojczyzny, by z podniesionym czołem móc powiedzieć przodkom, k

     • Wracamy powoli do szkoły.

      Mamy nadzieję, że małymi krokami wracamy do normalności! Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Decyzją rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne

     • Zajęcia rekreacyjno-sportowe już są !

      22 kwietnia wznowione zostały zajęcia rekreacyjno-sportowe w ramach programu SKS w naszej szkole. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach. Cieszą się z ruchu na świeżym powietrzu i z pierwszych spotkań.

     • Nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw.

      Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia do 2 maja w naszej szkole uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie.

      Szczegółowy harmonogram i podział klas, zgodnie z którym uczniowie będą się uczyć przedstawią wychowawcy klas I - III dzieciom i rodzicom.

     • Zasady funkcjonowania szkół i placówek od 19 kwietnia

      Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół. Uczniowie i słuchacze, przystępujący w najbliższej sesji egzaminacyjnej do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, będą mogli uczestniczyć stacjonarnie w zajęciach z zakresu praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe). Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych