• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Koncert kolęd
     • Koncert kolęd

      W ostatnich dniach nauki w szkole odbył się piękny i klimatyczny koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie pod okiem swoich nauczycieli przygotowali i zaśpiewali kolędy i pastorałki. Ich śpiew wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

      Byli również uczniowie, którzy nie mogli być osobiście na koncercie, więc wysłali nam nagrane kolędy. Dziękujemy !! Pan dyrektor złożył wszystkim życzenia, których wkrótce będziecie mieli możliwość wysłuchać ;) .

    • Pierwszaki – czytelnikami!
     • Pierwszaki – czytelnikami!

      ,,My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą.” 10 grudnia klasa I wraz ze swoją wychowawczynią odwiedzili bibliotekę szkolną. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki i systematycznego wypożyczania książek.

     • Góra Grosza – rozliczenie

      Szkolna Kasa Oszczędności przeprowadziła w szkole zbiórkę drobnych monet w ramach akcji zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod hasłem Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Nasi uczniowie i nauczyciele ofiarowali w tym roku drobiazgi na kwotę 88 złotych i 72 grosze, które zostaną przekazane na konto XXII edycji akcji Góra Grosza. Skarbnik SKO Kuba Bernaś po podliczeniu pieniążków, zważył i posegregował nominałami całą kwotę, by móc przekazać zbiórkę na pocztę.

    • Melodia Języka Niemieckiego.
     • Melodia Języka Niemieckiego.

      Weronika Szypułka z kasy VIII wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie Melodia Języka. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu jednej z 4 zaproponowanych przez organizatorów piosenek. Weronika wybrała piosenkę „Verliebt“, którą wykonała przepięknie, dbając nie tylko o melodię, ale także piękną wymowę niemiecką. Chociaż nie udało się zająć miejsc na podium, dla nas Weronika jest zwycięzcą.

     • Ikarowe strofy

      Uczennica klasy V Liliana Zima brała udział w ogólnopolskim konkursie literackim Ikarowe strofy. Napisała dziesięciostronicowe opowiadanie oparte na prawdziwych wydarzeniach, historię Ludwika Podrazy mieszkańca Łęk Górnych. Wprawdzie nie została doceniona przez jury konkursu, ale warto zapoznać się tekstem, który stworzyła. Wkrótce historia lotnika z Łęk Górnych ukaże się Roczniku Pilźnieńskim jako tekst historyczno – naukowy, ale opowiadanie stworzone przez Lilianę polecamy młodszym mieszkańcom naszej wsi. Tekst w linku.

    • Mój start z niemieckim.
     • Mój start z niemieckim.

      Oliwia Nalepa z klasy VII wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Mój start z niemieckim“. W 30 sekundowym filmiku, który przygotowała pokazała, czego nauczyła się przez pierwsze tygodnie na lekcji języka niemieckiego. Mimo, iż nie udało się zająć miejsca na podium, jesteśmy bardzo dumni z Oliwii i podziwiamy jej pomysłowość.

    • „Einfach FIT in Deutsch“.
     • „Einfach FIT in Deutsch“.

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez LO w Pilźnie POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Einfach FIT in Deutsch“.

      Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną przedsięwzięcie odbyło się w wersji online. Konkurs został przeprowadzony na 6 różnych poziomach w zależności od poziomu językowego. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali na poziomie A1.0 oraz A1.1 i zdobyli miejsca na podium.

     • MDS - podsumowanie

      Nasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez UM w Pilźnie i TPPiZP, także poprzez organizację kiermaszu. Uczniowie Ci mali i Ci duzi, również nauczyciele przynieśli mnóstwo zabawek, książek, słodyczy czy artykułów plastycznych w większości nowych lub praktycznie nieużywanych. Każdy kupując los wygrywał dwukrotnie - otrzymując mazaki, czekoladę czy puzzle, a drugi raz wspomagając szczytną akcję pomocy stowarzyszeniu Ich lepsze jutro. Dzięki akcji zorganizowanej przez SKO, MRM, SU i Spółdzielnię Uczniowską udało się zebrać 898 zł, pieniążki zostały już wpłacone na konto Towarzystwa. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom za włączenie się a akcję, macie Państwo wielkie serducho!

    • Poznaj Polskę
     • Poznaj Polskę

      W piątek 26 listopada 2021r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce finansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę”. Udział wzięło 34 uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz wizytę w Kopalni Soli w Bochni.

     • Konkurs Plastyczny UM w Pilźnie

      Miło nam poinformować, że nasz uczennica Weronika Szypułka z kl. VIII zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Dlaczego warto się szczepić przeciwko covid-19?" w kategorii 13- 18 lat, a Lena i Bartek Marek otrzymali wyróżnienie. Weronika Gąsior oraz Jagoda Rataj otrzymała upominek za udział. Wszystkim jednakowo serdecznie gratulujemy. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Pilźnie. Uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody.

     • Konkurs recytatorski „Jesienna poezja”

      Choć jesień zbliża się ku końcowi i zima za pasem, klasy I-III wciąż pozostają w jesiennym klimacie. 25 listopada na pożegnanie tej pory roku wychowawcy zorganizowali szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Jesienna poezja”. 15 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności na sali gimnastycznej, a ich występy oceniało jury w składzie: p. dyr. Grzegorz Stawarz, p. dyr. Beata Tekiela oraz p. Anna Garboś – nauczyciel j. polskiego.

     • Góra Grosza

      XXII edycja

      Zachęcamy do wzięcia udziału akcji Góra grosza przeprowadzanej przez Szkolną Kasę Oszczędności. Przynoście tzw. zółcieluchy tj. groszówki. Od wtorku po klasach przejdzie @Jakub Bernaś z puszką, do której będzie można wrzucić drobne pieniążki.

      https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

     • Nauczanie zdalne do 29 XI

      Zawieszone zostaje nauczanie stacjonarne w klasach IV-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Lękach Górnych od 23.12021 r. do dnia 29.11.2021 r. ze względu na aktualną sytuacje epidemiologiczną powodującą zagrożenie uczniów

      W okresie czasowego zawieszenia nauczania stacjonarnego w klasach IV-VIII nauczanie prowadzone będzie w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

     • Tydzień dla Niepodległej.

      Obchody Święta Niepodległości rozłożyliśmy na cały tydzień. Zaproszeni goście czytali najmłodszym poskie legendy. Odbywały się koncerty piosenek patriotycznych w wykonaniu naszych zdolnych wokalistów. Uczniowie klas I - III brali udział w wyjątkowych lekcjach o Polsce. Starsi uczniowie pisali list do Ojczyzny. Wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych i rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki. Te i wiele innych działań, które staraliśmy się przedstawić w filmiku były okazją nie tylko do przypomnienia sobie faktów historycznych ale przede wszystkim do rozważań jak dziś być patriotą, jak cieszyć się z wolności.

    • Konkurs na znaczek
     • Konkurs na znaczek

      Miejscka i Powiatowa Biblioteka w Dębicy zorganizowała konkurs na znaczek pocztowy pt. „Bohaterowie naszej wolności”.Konkurs miał na celu rozbudzanie postaw poszanowania Małej i Dużej Ojczyzny poprzez aktywność twórczą zawdzięczamy wrażliwości i wiedzy historycznej młodych dębiczan, świadomych własnego dziedzictwa.

    • Sobota w teatrze.
     • Sobota w teatrze.

      W sobotę - 6 listopada w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie uczniowie kl. VII i VIII obejrzeli spektakl pt. "Balladyna". Podziwiali aktorską ekspresję, efekty akustyczne, muzykę, charakteryzację i kostiumy. Byli oczarowani widowiskiem, które stanowiło efekt połączenia różnych sztuk - literatury (przedstawienie dramatu), sztuki aktorskiej i muzyki.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      W naszej szkole trwa Tydzień dla Niepodległej, w krórym prowadzimy działania mające na celu przybliżyć wagę i znaczenie tego święta dla każdego Polaka. Chcemy zastanowić się co znaczy dla nas słowo patriotyzm.

      Dzień 11 XI jest świętem i dniem wolnym, dzień 12 XI jest dla nas dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych