• Złota Szkoła NBP

    Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP II edycji 2021/2022 Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła, że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią wiedzy ekonomicznej, przed którą finanse osobiste nie mają tajemnic.
    Czytaj więcej
   • Wycieczka klas I - III

    Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji. Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a prze
    Czytaj więcej
   • Święto Konstytucji 3 maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
    Czytaj więcej
   • Dzień Ziemi

    Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym ważnym dla naszej planety święcie. W tym roku obchodzone jest pod hasłem” Zainwestuj w nasza planetę” 22 kwietnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzebę właściwego kształtowania i ochrony środowiska. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Z tej okazji wykonali metodą projektu piękne prace promujące wartości proekolog
    Czytaj więcej
   • Powiatowy OTWP

    Naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczejreprezentował Przemek Kusza. Przygotowane testy okazały się trudne dla wszystkich uczestników, Przemek napisał na 19p. na możliwych 30. Był najlepszy w swojej grupie i będzie reprezentował powiat dębicki na eliminacjach wojewódzkich 20 maja 2022 r
    Czytaj więcej
   • Prymas Tysiąclecia Patronem naszej szkoły.

    W dniu 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 6. rocznicę nadania szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji, inaczej niż w poprzednich latach, świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku społeczność szkolna, mimo nauczania w trybie zdalnym i hybrydowym, również aktywnie włączyła się w obchody tak ważnego dla nas jubileuszu.
    Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Szkoła pamięta.
     • Szkoła pamięta.

      Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji w 2018 roku.

     • Dzień Papieski

      Dzień Papieski w tym roku przebiegał pod hasłem "Nie lękajcie się". Uczniowie klasy VIII przygotowali specjalny "wywiad z Papieżem".

      Ta nietypowa forma, zainteresowała uczniów. skłoniła ich jednocześnie do refleksji.

     • Edukacyjny poranek.

      Najstarsi uczniowie spędzili przedpołudnie w Tarnowie. Najpierw obejrzeli film "Wyszyński- zemsta czy przebaczenie. Jest to wojenny film fabularny, który pokazuje nieznaną twarz Wyszyńskiego, jego rozterki i zaangażowanie w walkę o Polskę. Wszystko to co wydarzyło się po 1946 roku w życiu Prymasa jest nam znane. Mało kto wie o wojennym wątku Wyszyńskiego. Tym bardziej, że jak przyznawał późniejszy Prymas – „Powstanie Warszawskie mnie ukształtowało”. Dlatego aby zrozumieć Prymasa, trzeba zobaczyć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – podkreśla Tadeusz Syka, reżyser i producent filmu.

     • Wycieczka klas I-III

      Krótkie wyjazdy też mogą być ciekawe. Przekonali się o tym uczniowie klas I-III, którzy wyruszyli dziś do pobliskiego Tarnowa, aby odwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną. Dzięki uprzejmości jej pracowników mogliśmy obejrzeć pokaźny księgozbiór i przypomnieć sobie na czym polega praca bibliotekarza. Dowiedzieliśmy się także co to jest czytelnia i w jaki sposób dawniej wyszukiwano interesujące nas książki. Ponadto skorzystaliśmy z bogatej oferty zajęć edukacyjnych. Grupa pierwsza wzięła udział w lekcji z elementami biblioterapii na temat empatii i wyrozumiałości, zaś grupa druga z wielką ekscytacją programowała trasę dla Ozobotów. Przy okazji za pomocą doświadczeń mogliśmy dowiedzieć się jak powstaje deszcz i co to właściwie jest pogoda. Było świetnie i z chęcią wrócimy do Biblioteki Pedagogicznej w przyszłości.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania!”

      B.Conklin

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Za okazałe nam serce bardzo dziękujemy !

     • Projekt #aktywuj – enter! Realizowany przez MRM

      Kolejnym zadaniem projektowym jest akcja Odkryj mnie. Każdy z członków Rady zaprezentuje nam film promujący miejscowość, w szczególności zabytki, walory przyrodnicze, miejsca sportu i rekreacji. Młodzi filmowcy pokażą nam jak rozwija się ich mała ojczyzna, co warto zobaczyć i z czego skorzystać.

      Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmiku – Łęki Górne na start!

     • Podsumowanie SKO

      Ze względów epidemicznych w ubiegłym roku nie odbył się konkurs organizowany przez BS w Pilźnie, a uczniowie oszczędzali tylko dwa miesiące na początku roku. Jednak niektórzy oszczędzali tak intensywnie, że należała się im nagroda. Skromniejsze niż zwykle nagrody otrzymali uczniowie z najwyższymi kwotami zgromadzonymi na książeczce SKO. Szczególne gratulacje należą się Konradowi Szwalcowi i Monice Szandule. Uczniowie otrzymali gry planszowe, notatniki, ramki, zabawki, książki i słodycze. Nagrodzonych zostało 20 osób.

     • Pasowanie.

      Dnia 5 października 2021r. odbyła się ważna uroczystość –Pasowanie na Ucznia. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków. Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się ,,swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

     • Młodzieżowa Rada Miasta

      30 września uczniowie klasy VII i VIII przeprowadzili wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentował będzie Przemek Kusza. Gratulujemy.

     • Wycieczka do Zakopanego

      W dniu 13 września o godź 6 rano klasy 7 i 6 wraz z wychowawcami udały się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Celem wycieczki była integracja grupy po długiej izolacji pandemicznej i wakacjach oraz wzbogacanie wiedzy o stolicy Tatr, a także wspólna zabawa: na zjeżdżalni Góralski Ślizg, ciekawy pobyt w Papugarnii i Myszogrodzie, spacer na Gubałówke od strony Zębu, pobyt i zjazd kolejką szynową z Gubałówki.

    • Czekamy na beatyfikację Patrona.
     • Czekamy na beatyfikację Patrona.

      Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka uroczystość Beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września w Warszawie.

      Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała się odbyć już w maju ubiegłego roku. Pandemia koronawirusa spowodowała, że uroczystość musiała zostać odwołana. Odbędzie się ona w niedzielę 12 września w południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie pod przewodnictwem kard. Marcello Semeraro, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Bedzie to wspólna beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i s. Czackiej.

     • Wycieczkowy czwartek

      Wszyscy uczniowie naszej szkoły w ten czwartek zawitali do miasta wojewódzkiego Rzeszowa. Na początek, mając do wyłącznej dyspozycji salę kinową, obejrzeli film pt. „Lessie, wróć”. Po pełnym wzruszeń seansie o najwierniejszym psie świata uczestnicy rozdzielili się. Klasy I – IV udały się do Muzeum Dobranocek, a klasy V-VIII ambitnie zwiedziły Muzeum Techniki i Militariów.

     • Zajęcia wspomagające

      Zajęcia wspomagające mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z języka polskieg, matematyki i języka angielskiego. Są przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Mogą w nich uczestniczyć chętni uczniowie.

      Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć.

      klasa_IV_-_wspomagajace.docx

     • Rozkład jazdy

      Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem dowozu dzieci do szkoły.

      Rozkład jazdy busa szkolnego w roku szkolnym 2021/2022     • Rocznica wybuchu II wojny światowej

      Zachęcamy do obejrzenia filmiku w rocznicę wybuchu II wojny światowej. Radni MRM pokażą Wam miejsca historii obecnej na każdym kroku w gminie Pilzno. Film powstał w ramach projektu Działaj lokalnie

      https://www.youtube.com/watch?v=Op8OFrd9TRk

  • Partnerzy

   • Poznaj Polskę
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Dom Kultury w Pilźnie
   • Gmina Pilzno
   • Egzamin ósmoklasisty
   • Sprawozdanie finansowe
   • Deklaracja dostępności
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 20.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych