Aktualności
Medal im. Rodziny Ulmów
W czwartek, 24.04 uczniowie klasy VII pojechali do Domu Kultury w Pilźnie i wzięli udział w uroczystości upamiętniającej osobę pilzneńskiej bohaterki śp. Józefy Anieli Rysińskiej, która w czasie II wojny światowej ratowała Żydów.
Podczas uroczystości wręczono Medal im. Rodziny Ulmów „Ratującym Życie”, który odebrała z rąk Dyrektora Fundacji SOAR, Pana Bogdana Romaniuka, krewna uhonorowanej.
Walczcie o swoje marzenia.
24 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Kornelię Podrazę – absolwentkę, a obecnie lekarza medycyny. Kolejne spotkanie zorganizowane zostało z myślą o uczniach klasy ósmej, stojących przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.
Pani Kornelia podzieliła się z nami swoją historią – od czasów szkolnych, przez studia medyczne, aż po codzienną pracę w zawodzie lekarza. Jej opowieść była nie tylko interesująca, ale również pełna cennych wskazówek i motywacji. Podkreśliła znaczenie systematycznej nauki, wytrwałości oraz wiary we własne możliwości.
Zeszyty.online
Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu Zeszyt.online!
W tym roku udział w projekcie może wziąć klasa czwarta.
Jest to nowoczesna platforma edukacyjna, która wspiera uczniów i nauczycieli w organizacji materiałów dydaktycznych oraz usprawnia proces nauki. Projekt „Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online” jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, a stworzony przez pracowników Politechniki Warszawskiej.
XV Międzyszkolna Olimpiada Zdrowia
Dzisiaj w naszej szkole już po raz XV uczniowie z 9 szkół Gminy Pilzno: Sz.P. w Dobrkowie Łękach Dolnych, Machowej, Słotowej, Zwiernika, Pilzna, Jaworza Górnego, Lipin oraz Łęk Górnych rywalizowali w konkursie dotyczącym zdrowia. Przeznaczony był dla uczniów klas od piątej do ósmej i wzięło w nim udział 24 uczestników.
Stroiki klasy I
Uczniowie klasy 1 w ramach zajęć plastyczno-technicznych stworzyli piękne wielkanocne stroiki. Praca była podzielona na dwa etapy – najpierw uczniowie wykonali pisanki z wykorzystaniem balonów i bandaży gipsowych, nadając im wyjątkowy kształt i strukturę.
W kolejnym etapie przyszedł czas na dekorowanie. Każde dziecko mogło puścić wodze fantazji, ozdabiając swoje pisanki według własnego pomysłu. W środku pojawiły się kolorowe kwiaty, baranki, zajączki i inne wielkanocne akcenty. Efekty pracy zachwyciły wszystkich – powstały niepowtarzalne stroiki, pełne dziecięcej kreatywności i radości tworzenia.
Czerwony Kapturek na szkolnej scenie!
14 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy 3 zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl został przygotowany w ramach zajęć rozwijających i był efektem wielotygodniowej pracy młodych artystów.
Uczniowie nie tylko wcielili się w role bajkowych postaci, ale również samodzielnie wykonali kukiełki oraz scenografię, które można podziwiać na zdjęciach poniżej.
MRM - dla schroniska!
Uczniowie naszej szkoły jak zawsze stanęli na wysokości zadania, otworzyli serca i pokazali, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki dużej wrażliwości udało się zebrać sporo kilogramów karmy suchej i mokrej. Zebrane artykuły zostały przekazane do schroniska „ Psitulas” w Jaworzu Górnym. Lista osób, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce. Karolinka Pyrchla, Ania Smołucha, Bartuś Dulęba i Oskar Michalik – kl. I. Bartuś Michoń – klasa II. Wojtek Dulęba i Wojtek Małozięć – klasa III. Justynka Matusik i Szymon Bańdur -klasa IV. Natalka Bańdur – klasa V. Weronika Gąsior i Michał Tekiela – klasa VI. Kornelia Bańdur – klasa VII.
Książka dobra na nudę !
Ferie zimowe, przerwa świąteczna czy majowa to doskonały moment do wypoczynku. To również doskonały moment aby pozwolić dzieciom oglądać w wolnych chwilach ulubione bajki czy wzbudzić pasję do czytania. Czytanie to najlepszy sposób na nudę i przeniesienia się w świat fantazji i niesamowitych przygód. Po raz kolejny zapraszamy do biblioteki! W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkolna biblioteka wzbogaciła się o wiele ciekawych, kolorowych i pachnących nowością książek, które czekają na wypożyczenie. Oto wyniki poprzedniego konkursu ph: „ Zaczytane ferie” I miejsce: Ania Smołucha – klasa I oraz Marcelinka Kozioł - klasa III II miejsce: Bartosz Larysz – klasa III oraz Igor Tworek - klasa II III miejsce: Nadia Gromniak – klasa III Wyróżnienie: Gabrysia Kozioł – klasa I Gratulujemy !
Salon Ósmoklasisty i Dzień Otwarty.
9 kwietnia w LO Pilzno odbył się kolejny z Salonów Ósmoklasisty. Uczniowie klasy ósmej mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Dębicki. Jego celem jest zapoznanie uczniów klas ósmych z ofertami szkół ponadpodstawowych, by ułatwić im wybór dalszej ścieżki edukacyjnej.
Gratulacje dla Lenki i Blanki!
Uczennice klasy III, Lena Marcinek i Blanka Szwaja wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Supermoc czytania”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pilźnie. Dziewczynki przygotowały wspólnie plakat ukazujący zalety systematycznego sięgania po literaturę. Jury doceniło samodzielność, estetykę i pomysłowość wykonania, a także zgodność pracy z tematem i przyznało naszym uczennicom I miejsce. Jesteśmy dumni z ich osiągnięcia! Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursowej rywalizacji.
Chwalimy się!
Cieszymy się, że nasz uczeń - Miłosz Szypułka z klasy III, zdobył III miejsce w Gminnym Konkursie Pisanek i Plastyki Obrzędowej organizowanym przez Dom Kultury w Pilźnie. Prace konkursowe przygotowali również Marcelinka Kozioł i Adam Potocki z klasy III oraz Tomasz Szanduła z klasy VII. Wręczeniu nagród i pamiątkowych dyplomów towarzyszyła wizyta niezwykłego gościa – Kulturalnego Królika Kristofera, który pogratulował wszystkim uczestnikom i przybił piątkę pozostałym dzieciakom. I my także serdecznie gratulujemy naszym uczniom, a Królikowi dziękujemy za przemiłe spotkanie!
Nasze święto coraz bliżej!
Z ogromną radością i ekscytacją prezentujemy plakat promujący jubileusz 70-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych i 10-lecia nadania jej imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcecie Państwo nas odwiedzić 28 czerwca i wspólnie z nami świętować. Jest to również niepowtarzalna okazja do sentymentalnego wspominania dawnych czasów w gronie kolegów i koleżanek ze swoich roczników.
Rekolekcje Wielkopostne
W dniach 7-9 kwietnia 2025 r. organizowane są rekolekcje wielkopostne w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łękach Górnych dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14.04.1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach.
Muzyczne baśnie i legendy
2 kwietnia naszą szkołę po raz kolejny odwiedzili muzycy Mobilnej Filharmonii z wiosennym repertuarem pt. „Muzyczne baśnie i legendy”. Artyści wykonali najbardziej znane utwory z baśni i bajek m.in. piosenka o Królewie Śnieżce, Trzech Świnkach czy Kaczce Dziwaczce. Dzieci pięknie włączyły się we wspólny śpiew i z ciekawością wysłuchały opowieści o przygodach baśniowych bohaterów.
Primaaprilisowej przygody ciąg dalszy.
Godzinę po uczniach klas I - III ich topem wyruszyli starsi uczniowie. Jednak naszym najmłodszym w tym wyjątkowym dniu szybko udało sie zmylić trop i uczniowie klas IV - VIII wylądowali na Jasionce.
Okazało się, że to miejsce nie tylko rozbudza wyobraźnię, ale pozwala także w sposób praktyczny doświadczać tego, co dostarcza nam dziś współczesna nauka.
Prima Aprillis w podróży!
Nasi najmłodsi uczniowie 1 kwietnia wyruszyli na wycieczkę do Rzeszowa - i nie jest to żart! Chociaż jak przystało na dzień żartów i dowcipów, nie obeszło się bez dobrego humoru, niewinnych psikusów, śpiewów i mnóstwa śmiechu w czasie podróży.
Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum Wspinaczkowe FlyWall, gdzie dzieci mogły spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Profesjonalny sprzęt i asysta wykwalifikowanych instruktorów sprawiły, że wszyscy czuli się pewnie oraz bezpiecznie. Cieszymy się, że nawet ci, którzy początkowo mieli pewne obawy, przezwyciężyli swój lęk i radzili sobie doskonale, wykazując się świetną sprawnością fizyczną. Najbardziej odważni uczniowie zdecydowali się nawet na skorzystanie z atrakcji parku linowego – podziwiamy ich zwinność i równowagę!
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
W dniu 27 marca 2025r. w Domu Kultury w Pilźnie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Nasi uczniowie pod opieką p. Zofii Ziaja od wielu lat zajmują czołowe miejsca w tym konkursie.
Tak też było i w tym roku. Szkołę naszą godnie reprezentowali: Artur Barnaś i Wojciech Małozięć w grupie klas I-IV i w grupie klas V-VIII Tymoteusz Kozioł i Igor Szypułka. Chłopcy byli bardzo dobrze przygotowani, a poziom konkursu był bardzo wysoki. Część pierwszą w postaci testu wyboru składającego się z 30 pytań rozwiązali wszyscy pomyślnie i przeszli do II części pytań otwartych, do tej części mogło zakwalifikować się tylko 5 najlepszych uczniów w danej grupie. Tymek w swojej grupie test napisał najlepiej na 28p. Igor był czwarty. W grupie młodszej drugi był Artur i trzeci Wojciech. Po pisemnej drugiej części (zadania otwarte opisowe) w eli
Droga do zmian
Dziś w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się podsumowanie prac nauczycielskich stolików edukacyjnych pod hasłem „Droga do zmian w edukacji – zmiany w podstawach programowych”. Celem przeprowadzonych konsultacji było zebranie opinii nauczycieli dziewiętnastu przedmiotów na temat zmian, które warto wprowadzić do aktualnych podstaw programowych. Opracowane wyniki zostaną uwzględnione przez ekspertów z Instytutu Badań Edukacyjnych – Państwowego Instytutu Badawczego w czasie tworzenia nowej podstawy programowej.
Powiatowy Konkurs Historyczny" Nasza mała Ojczyzna"
Dnia 18.03.2025 roku w Szkole Podstawowej w Stobiernej odbyl się II Powiatowy Konkurs Historyczny" Nasza mała Ojczyzna" Nasi uczniowie Weronika Gasior i Dominik Krzysztofek zdobyli III miejsce na 16 szkół z całego powiatu. Musieli wykazać się w teście wiedzą dotyczącą Jana Henryka Jedynaka. W drugim etapie znajomością zabytków powiatu dębickiego i wykazać się zdolnością i pomysłowością w namalowaniu danego zabytku. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Galeria zdjęć
brak danych