• Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

     •    Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. 

      Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

      Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

      Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

       

      Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia

      Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

      Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:

      • ponadpodstawowych,
      • szkół dla dorosłych,
      • placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.

      Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.

      Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

      Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych

     • Rekrutacja

     • Rozpoczęły się zapisy uczniów do naszej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z niezbędnymi dokumentami w  wersji online, Są one również dostępne w sekretariacie szkoły.

     • „Znalazłem w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcę walczyć... "

     • „Znalazłem w sobie radość wynikającą ze świadomości, że chcę walczyć.  

                         Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić...”                                                                   /Witold Pilecki, Żołnierz Niezłomny/

      Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych  społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”. Żołnierzy Wyklętych określa się również „Żołnierzami Niezłomnymi ” a także „żołnierzami drugiej konspiracji”.

       

      W czasie największej aktywności podziemia, w roku 1945, działało w nim nawet 200 tysięcy konspiratorów, z tego  20 tysięcy walczyło w oddziałach partyzanckich, zaś kolejnych kilkaset tysięcy wspomagało ich zapewniając aprowizację, schronienie i łączność. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. Wielu zginęło – zamordowanych skrytobójczo lub na podstawie wyroków komunistycznych sądów.

      Jedną z takich postaci była "Inka", poznajmy bliżej jej los...

       

     • Karnawał

     • 15 lutego 2021 r. w szkole odbył się Bal Karnawałowy klas I-III. Od godziny 8:50 do 10:25 na Sali Gimnastycznej bawiła się I i II klasa. Natomiast od 10:45 do 12:20 klasa III.

      Dzieci zachwyciły swoimi pięknymi strojami. Można było spotkać księżniczki, wróżki, Super Bohaterów, rycerza, a nawet Harrego Pottera. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach prowadzonych przez wychowawców klas. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenia czasu w miłej atmosferze, natomiast bal karnawałowy przyniósł wiele radości uczniom klas I-III.

     • Nauczanie zdalne...

     •    Od poniedziałku, 15 lutego br. przez najbliższe dwa tygodnie szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach. W trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym. W naszej szkole są drobne zmiany w planie lekcji.

      Dzieci z przedszkoli i uczniowie klas I-III szkół podstawowych, od 15 lutego nadal będą miały zajęcia stacjonarne w placówkach i w szkołach, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

      Uczniowie klas IV–VIII do końca lutego br. uczą się zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego.

      Kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i placówek będą podejmowane pod koniec lutego

     • Ćwiczę z pho3nix

     • Uczniowie naszej szkoły podczas nauki zdalnej w ramach lekcji wychowania fizycznego ćwiczą z platformą pho3nix. Pho3nix Activ School to największy sportowy konkurs dla dzieci. Cała ogólnopolska  akcja odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Już teraz 20 najaktywniejszych uczniów z naszej szkoły otrzymało opaski sportowe Huawei Band 4. Z chęcią wezmą udział w kolejnych konkursach proponowanych przez fundację. Warto dbać o formę fizyczną nie tylko na lekcjach.

     • Ważne informacje

     •  • od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym,

      • dla wszystkich rozpoczęło się nowe półrocze,

      • Uczniowie klas IV-VIII nadal będą się uczyć zdalnie,

      • Obowiązuje nowy plan lekcji,  

      • Kl. III będzie korzystać z szatni klas starszych,

      Szczegółowe wytyczne sanitarne przekażą wychowawcy oczniom oraz w linku:

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

     • Konkurs ekologiczny

     • Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt.  „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII.

      Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby  nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne. 

     • Razem na święta

     • Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.

       #RazemNaŚwięta Podjęliśmy wyzwanie ministra edukacji, szczególnie szkolny Caritas i włączyliśmy się w akcje Razem na Święta. Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie wykonane kartki w bezpieczny sposób dostarczyli osobom starszym i samotnym. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie stał się jeszcze piękniejszy i radośniejszy.

     • Dar serca

     • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali swoją wrażliwość na potrzeby innych

      Uczniowie klasy 6 zorganizowali zbiórkę darów dla osób potrzebujących wsparcia. Sprawili wiele radości okazanym sercem. Akcja nie byłaby możliwa bez udziału wychowawczyni ale oczywiście rodziców uczniów klasy szóstej.

     • Życzymy radości i pokoju...

     •              W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia, noc kiedy „Bóg się rodzi, moc truchleje”, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle Wam łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, a święta niech będą prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem i spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia.

     • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

     • 11 grudnia 5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego.

            Konkurs odbył się za pośrednictwem aplikacji Skype i został przeprowadzony na wzór egzaminu Instytutu Goethego na poziomie A1. Nasza uczennica Magdalena Krzysztofek zajęła I miejsce wśród uczniów klas VII, którzy dopiero rozpoczęli naukę języka niemieckiego.

      Wynik godny pochwały uzyskał równiez Kacper Szypułka