• Wyniki konkursu plastycznego dla klas I-III

     •  

      „Moje spotkanie z Prymasem Wyszyńskim”

       

                  Jednym z punktów wczorajszych obchodów Dnia Patrona był konkurs plastyczny dla klas I-III. W tym roku jego tematem przewodnim było „Moje spotkanie z Prymasem Wyszyńskim”. Każdy z uczestników zinterpretował to hasło nieco inaczej, przedstawiając owe spotkanie na swój niepowtarzalny, dziecięcy sposób. Piękne jest to, że uczniowie pokazali tym samym, że znają sylwetkę kard. Stefana Wyszyńskiego i są dumni z posiadania tak wielkiego patrona. Nadesłane prace prezentują się naprawdę wspaniale, więc decyzja była niezwykle trudna.

      Po burzliwych obradach jury wyłoniło następujących laureatów:

       

      I miejsce:      Martyna Warżel,  kl. III

                            Kornelia Bańdur,  kl. II

      II miejsce:     Weronika Gąsior,  kl. I

                            Tomasz Szanduła,  kl. II

      III miejsce:    Sabina Karaś,  kl. I

                             Zuzanna Bocoń, kl. III

       

      Dziękujemy dzieciom za nadesłane prace. Gratulujemy zwycięzcom i podziwiamy ich talent plastyczny!

     • Podsumowanie dnia. Wyniki konkursów

     • "Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego". 

      My nauczyciele, a także rodzice możemy być dumni z dzieci, młodzieży, z uczniów, którzy wykazali się niezwykłą inwencją i zaangażowaniem w organizację Dnia Rodziny i obchody Dnia Patrona. Talentu i pracowitości nie można im, z całą pewnością, odmówić. Doceniamy też zaangażowanie w nasze działania opiekunów dzieci za, co serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać. Warto też wspomnieć o sercu włożonym w tę inicjatywę przez nauczycieli, którzy zgonie z możliwościami technicznymi umożliwili wszystkim przeżywanie tego dnia w pięknej oprawie.

      Dzień zakończyliśmy w kościele parafialnym. Ksiądz proboszcz Franciszek Pacholik wraz naszym księdzem katechetą - ks. Pawłem zaprosili nas na uroczyste nabożeństwo majowe i mszę świętą.

      Wyniki konkursu Mother's Day!

      Wybór był bardzo trudny gdyż każda praca jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom. Laureatom gratulujemy. Rozdanie nagród już w czerwcu.

      Klasy I- III

      I miejsce- Oliwia Podraza

      II miejsce - Kacper Potocki i Kornelia Bańdur

      III miejsce- Tomek Szanduła i Bartek Marek

      Wyróżnienia dla : Kacper Potocki i Zuzia Bocoń

      Klasy IV-VIII

      I miejsce- Paweł Paździoch

      II miejsce- Oliwia Nalepa i Jagoda Rataj

      III miejsce- Martyna Gładka, Monika Szanduła i Konrad Szwalec

      IV miejsce- Weronika Dudek i Nikodem Bożek

      Wyróżnienie: Nikola Smoter, Kacper Wal i Anita Matusik

      Gratulacje!

     • Święto Rodziny i Patrona

     • 26 maja to tradycyjnie w naszej szkole Święto Rodziny i  Święto Patrona. W tym roku planowaliśmy wyjątkowo świętować ten dzień w związku ze zbliżającą się beatyfikacją naszego Patrona.  Mimo, iż nie możemy się spotkać, chcemy ten dzień przeżyć szczególnie. Dlatego wtorek jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Mamy jednak bardzo dużo propozycji na ten dzień, mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu.  Zaczynamy go i kończymy z Patronem, a w ciągu dnia pamiętamy o naszych wspaniałych Rodzicach. Nasi uczniowie przygotowali piękne życzenia, filmiki i laurki, które będzie można obejrzeć na stronie szkoły oraz funpagu na FB przez cały dzień .     O godzinie 10.00 uczniowie otrzymają link do quizu o naszym Patronie. Wyniki ogłoszone będą w piątek.

       Przedstawiamy Wam  nasz plan dnia:

      • Krótkie wprowadzenie  - dyrektor szkoły,

      •             przypomnienie sylwetki naszego Patrona,

      •             Konkurs o Wyszyńskim,               

      •             Złożenie kwiatów przy tablicy w szkole ,

      •             Film dokumentalny dla klas starszych  „Zuzela tu wszystko się zaczęło - Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński” 

      •             Sprawozdanie z XI pielgrzymki szkół prymasowskich na Jasną Górę,  

      •             Koncert życzeń od uczniów klas 5-8,

      •             Piosenka dla rodziców,

      •             Wiersze dla mamy od uczniów klas 1 – 3,

      •             Życzenia dla rodziców od klas 6, 7,

      •             Laurka dla rodziców,

      •             Konkurs o naszym Patronie,

      •             Życzenia dla rodziców od klas 2- 4,

      •             konkurs plastyczny dla chętnych „Moje spotkanie z Prymasem Wyszyńskim” 

      Ksiądz proboszcz wraz z księdzem Pawłem zapraszają na  uroczystą majówkę w intencji całej szkoły za wstawiennictwem Prymasa. Nabożeństwo majowe 17.30 a później Msza święta. 

       

     • Chwalimy się, co robimy cz. 6

     •  

      Cudze chwalimy – swego nie znamy! Uczniowie z klasy IV zgłębiają tajemnice przyrody. Jako pierwszy swoją pracę prezentuje Mateusz Szatko, który w Rezerwacie Słotwina pomaga swojemu wujkowi zakładać ukryte fotokamerki. Zachęcamy wszystkich do oglądnięcia filmików.

       

     • Zapraszamy do edziennika

     • VULCAN – edziennik

      Od dziś mogą już Państwo sprawdzić wyniki nauczania, frekwencję czy zapowiedziane sprawdziany oraz zadania domowe swoich dzieci bez wizyt w szkole czy telefonu do wychowawcy.

      Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi funkcjami dziennika Vulcan – kontakt z nauczycielami, usprawiedliwianie nieobecności itd. Od wychowawców otrzymają Państwo instrukcję dotyczącą pierwszej wizyty na stronie edziennika .

      Załóż konto, tutaj adres e-mail, który podali Państwo wychowawcy. Ustalacie Państwo bezpieczne hasło zgodnie z instrukcją.

      Uczniowie logują się na edziennik z pozycji ucznia na swojego maila i nie mogą mieć dostępu do edziennika z pozycji rodzica.

      w razie pytań prosimy o kontakt ;)  

     • Chwalimy się, co robimy cz. 3

     • Kreatywnie na matematyce - uczniowie poznawali działania na ułamkach dziesiętnych. Planowali zakupy. Pani zaproponowała nietypowe podejście do zagadnienia.

       

      Wyobraźcie sobie, że każdy z was ma do dyspozycji 200 zł i musi iść na zakupy. Oczywiście nie namawiam was do wyprawy do supermarketu 📷. Planujecie zakupy spożywcze dla swojej rodziny. Poszukajcie ulotki z jakiegoś sklepu, jeśli nie macie papierowej wystarczy taka w Internecie. Poniżej przedstawię wam w punktach na czym będzie polegało wasze zadanie.

      1. Poszukaj ulotki reklamowej z dowolnego sklepu spożywczego. 2. Masz 200 zł, które masz wydać na żywność dla Twojej rodziny na najbliższe dni. 3. Planując zakupy pamiętaj, że musisz kupić przynajmniej 15 różnych produktów.

      1. Oczywiście nie możesz wydać więcej niż masz ! 2. Oceniane będą § Poprawność rachunkowa § Estetyka pracy § Wkład pracy Nie zapomnijcie także o rozsądnym planowaniu, nie może zabraknąć niezbędnych produktów.

      Kuba oprócz poprawnie wykonanych obliczeń i ciekawego wykonania wymyślił całą historię.

      Uczniowie wspaniałe zaplanowali swoje wirtualne zakupy. Nie tylko sprawnie mnożyli i dodawali ułamki dziesiętne ale wykazali się też dużym rozsądkiem przy planowaniu zakupów.

       

     • Chwalimy się, co robimy cz. 2

     •  

      Domowa świetlica w związku z piękną pogodą nabrała rumieńców. Uczniowie spacerują po okolicy z aparatami fotograficznymi i uwieczniają piękno natury. Łączą odpoczynek z lekcją przyrody i kółkiem fotograficznym. Efekty tych wycieczek możecie zobaczyć w kolejnej prezentacji z cyklu.

     • Chwalimy się, co robimy cz. 1

     •  

      Trwa zdalne nauczanie, ale nie jest to tylko sucha edukacja z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń. Oprócz nauki oddawania, odejmowania czy pisania listów pod okiem rodziców, w kontakcie sieciowym z wychowawcą, dzieci uczą się przez kontakt z przyrodą.

      Klasa III, która na czas zdalnego nauczania przyjęła nazwę Wesoła Gromada aktywnie spędza czas na zewnątrz. Oprócz ćwiczeń ruchowych, są też spacery po okolicy. Ich owocem są mini zielniki z zasuszonymi roślinami łąk i pól. Efekt pracy klasy III może obejrzeć w prezentacji.

     • Bojowe zadanie, propozycja

     • MY, nauczyciele też za Wami tęsknimy i zastanawiamy się jak się macie podczas izolacji domowej. Chcielibyśmy zobaczyć Wasze uśmiechnięte twarze, a także te skupione podczas nauki. Kto ma ochotę niech wyśle nam dwa zdjęcia: jedno podczas nauki np. przy komputerze czy tablecie, drugie na luzie wedle Waszego pomysłu może być z kartką, na której napiszecie parę słów do nas. Z waszych zdjęć powstanie filmik, który udostępnimy na stronie i FB szkoły, będziecie mogli się przynajmniej „pooglądać się nawzajem” . Taki kontakt pośredni też jest ważny, skoro inaczej się nie da. Pozdrawiamy. Zdjęcia proszę wysyłać do wychowawców lub do p. Anny Garboś

      Na fotki czekamy do  10. 05. 2020

     • Nauczyciele Uczniom!

     • Przygotowaliśmy dla naszych Wychowanków optymistyczny filmik, który przypomina najlepsze chwile w szkole, budzi wspomnienia i odświeża w pamięci twarze  wychowawców, nauczycieli czy pracowników szkoły.  

       

      Chcemy Wam powiedzieć, że tęsknimy za Wami i czekamy na chwilę, gdy znów spotkamy się z Wami w klasach. Pamiętajcie Wszystko Będzie Dobrze.

      Kliknij w link, który przeniesie Cię na funpage szkoły na facebooku