Pierwszego dnia oglądali eksponaty zgromadzone w Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie – wielodziałowej placówce muzealnej gromadzącej zbiory geologiczne, a także prowadzącej prace badawcze i dokumentacyjne oraz działalność w zakresie popularyzacji nauk o Ziemi i upowszechniania wiedzy przyrodniczej. Siedzibą Muzeum Ziemi są dwie zabytkowe budowle położone w centrum stolicy, niedaleko Placu Trzech Krzyży, przy Al. Na Skarpie. Wraz z przyległymi terenami ekspozycyjnymi na otwartej przestrzeni znajdują się w obrębie dawnego zespołu pałacowo-ogrodowego "Na Górze".
Uczniowie mieli zajęcia w Ogrodzie Botanicznym – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN w Warszawie. To miejsce niezwykłe - kolorowe i piękne, a zarazem tajemnicze. Najlepszą sprawą jest tutaj fakt, że w centrum stolicy - wielkiego molocha miejskiego, można całkowicie uciec od zgiełku ulicznego i zanurzyć się w dzikiej przyrodzie. Tam również oglądali ciekawą prezentację oraz sporządzali preparaty, które później obserwowali przez mikroskop.
Pełni wrażeń udali się na nocleg do hostelu „Duszek”.
Drugi dzień rozpoczęli oglądaniem kosmosu, układu planetarnego w Planetarium Niebo Kopernika – planetarium będące częścią Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, działające od 19 czerwca 2011 roku. Jest wyposażone w kopułę ze sferycznym ekranem o średnicy 16 m oraz projektor Megastar IIA. Uczniowie odwiedzili niebo. Mogli w ciszy i spokoju usiąść i posłuchać o gwiazdach i planetach. Fotele umożliwiały oglądanie w pozycji półleżącej. Obraz dosłownie ich otaczał.
Bardzo zadowoleni wyruszyli w kierunku Alei Ujazdowskich do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, będącego od 1818 roku pod pieczą Warszawskiej Szkoły Lekarskiej, następnie Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego, a od 1916 Uniwersytetu Warszawskiego i przemianowany na Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.
Będąc w Warszawie, nie można pominąć takiej atrakcji, jak podróż metrem. Uczniowie chętnie skorzystali z kolei podziemnej.
Mogli na własne oczy zobaczyć Stare Miasto w Warszawie, to miejsce tłumnie odwiedzane przez turystów. Znajduje się tutaj m.in. Zamek Królewski oraz Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta.
Przy ulicy Świętojańskiej stoi świątynia o ogromnym znaczeniu, tak dla historii Warszawy jak i całej Polski przede wszystkim dla naszej szkoły. To Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – miejsce, w którym na przestrzeni wieków odbywały się koronacje, śluby i pogrzeby królewskie, gdzie zaprzysiężona została Konstytucja 3 Maja i gdzie obecnie spoczywa wiele zasłużonych dla Polski osobistości, m.in. t Prymas Stefan Wyszyński. W sąsiedztwie archikatedry znajduje się również Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy, świątynia ufundowana przez Zygmunta III Wazę, w której przechowywany jest słynący z łask obraz Najświętszej Panny Łaskawej. Uczniowie zobaczyli grób Patrona szkoły, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, co było głównym celem wycieczki .
Ulica Świętojańska prowadzi do samego serca warszawskiego Starego Miasta – Rynku. Tam uczniowie spostrzegli pomnik Warszawskiej Syrenki – symbolu Warszawy.
Zadowoleni z wycieczki udali się w drogę powrotną.