W piątek tuż przed feriami zostały wręczone nagrody w szkolnym konkursie zorganizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności. Konkurs był skierowany do uczniów z klas I – IV, a zadanie polegało na napisaniu opowiadania o oszczędzaniu. Opiekun SKO p. Anna Garboś wręczyła cztery wyróżnienia za teksty i za graficzne urozmaicenie prac. Nagrody w formie książek lub artykułów plastycznych otrzymali: Weronika Dudek, Sabina Karaś, Zuzanna Bocoń i Jakub Potocki.
Rozstrzygnięcie konkursu SKO na opowiadanie o oszczędzaniu
UWAGA ZMIANA!
Dzień Babci i Dziadka w naszej Szkole, odbędzie się 30 stycznia o godz. 9.00!
Łęki Górne wspierają WOŚP
28 finał Jak co roku nasza szkoła włączyła się akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Troje wolontariuszy w osobach: Weroniki, Oli i Pawła zebrało kwestując na terenie Łęk Górnych kwotę 1468,18 zł. Uczniowie kl. VIII z wychowawczynią Anną Wnęk uczestniczyli w finale akcji w Pilźnie, gdzie mogli zobaczyć występ swoich koleżanek i kolegów z kl. V w świątecznym pokazie tanecznym, jak również dziewczyny z kl. VI, VII i VIII w nowoczesnym układzie choreograficznym. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły i nauczyciel przygotowujący (p. Zofia Ziaja) , również w taki sposób wsparły działania Jurka Owsiaka dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wszystkim Darczyńcom z Łęk Górnych oraz rodzicom, którzy wspierali nas w przeprowadzeniu akcji z całego serca dziękujemy. Siema.
Jasełka
W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w tym roku wprowadziła nas młodzież z kl. V. Uczniowie w Jasełkach odegrali swoje role z dużym zaangażowaniem
Uczniowie w Jasełkach odegrali swoje role z dużym zaangażowaniem i ochotą. Tradycyjnie w Jasełkach była Święta Rodzina, anioły, pasterze, Lucyfer ze swą świtą no i Herod z ochroną. Jak tradycja każe Herod zawsze przegrywa. Zwycięża dobro i miłość narodzonego Jezusa. W przedstawieniu wystąpili uczniowie grający role przedstawicieli różnych zawodów którzy udali się z pokłonem do betlejemskiej szopki. Były kolędy i układy taneczne wykonane przez dziewczynki z kl. V, VI, VII i VIII przygotowane pod okiem p Zosi Ziaji Piękną dekorację wykonała p. N. Chodór. Przesłanie Jasełek to: „ Odnowę Ziemi zacznijmy od siebie”. Gratulacje dla wspaniałych aktorów, świetnych tancerek i opiekunów. Podziękowania kierujemy do rodziców, babć i absolwentów którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
Finał akcji
Ochrona środowiska to temat, który powinien być szczególnym obiektem naszego zainteresowania. Edukacja w trosce o środowisko od najmłodszych lat, sprzyja świadomości ekologicznej na przyszłość.
Z ogromną przyjemnością pragniemy podziękować
Wszystkim
Za udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym
dla Szkół – ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!
W związku z udziałem a akcji zostały wręczone podziękowania tym, którzy w największym stopniu przyczynili się do zebrania takiej ilości baterii - Szkoła oddała 50 kg.
Najwięcej baterii przynieśli:
Monika Szanduła
Krzysztof Uriasz
Nikodem Bożek
Maja Kula
Natalia Pawłowicz
Jakub Bernaś
Ewelina Wójcik
Klaudia Wójcik
Weronika Gąsior
Matusz Szatko
Kornelia Bańdur
Martyna Warżel
Bartek Marek
Karolina Szatko
Julia Drzewiecka
Amelia Czuba
Akcję na terenie szkoły zorganizowały Spółdzielnia Uczniowska (Anna Wnęk i Maria Wójcik) i Szkolna Kasa Oszczędności (Anna Garboś)
PROJEKT KOKOSZA
edukacja finansowa dzieci i młodzieży szkolnej
9W ramach projektu Anna Garboś – opiekun SKO przeprowadziła po 3 lekcje w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania, w klasach V i VI.
Zarządzamy własnymi pieniędzmi. Co daje oszczędzanie? Uczestnicy lekcji mówili o swoim kieszonkowym i o wydatkach, sposobach zdobywania pieniędzy i racjonalnym ich wydawaniu. Wszyscy uzupełniali schemat, ciąg przyczynowo skutkowy mówiący o konsekwencjach nieoszczędzania i wynikach oszczędzania. Następnie gromadziliśmy na tablicy w formie karteczek nasze pomysły na odpowiedź do pytania CO DAJE OSZCZĘDZANIE? Na kolejnym etapie wysłuchaliśmy historii Remka, któremu pomogliśmy podjąć decyzję uzupełniając drzewko decyzyjne ilustrujące pozytywne i negatywne skutki pojętych wyborów.
Pieniądze i ich rola w życiu człowieka. Uczniowie tworzyli definicję pieniądza, gromadzili czasowniki łączące się z nim, podawali rzeczowniki kojarzące się z pieniędzmi, wymieniali związki frazeologiczne i przysłowia związane z tym środkiem płatniczym. Następnie uczniowie poznali historię pieniądza od najdawniejszych czasów, by następnie przy pomocy aplikacji Padlet stworzyć ściankę ilustrującą losy pieniądza od starożytnego barteru do transakcji bezgotówkowych.
Planujemy koszty wycieczki klasowej. Oprócz planów dokąd uczniowie zastanawiali się ile to będzie kosztować i jak obliczyć koszt uczestnictwa jednej osoby.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie ANTY – RAMA, a patronem jest m. in. Narodowy Bank Polski. Wszystkie materiały, schematy do uzupełniania, teksty oraz świetne nagrody dla każdego uczestnika oraz materiały (scenariusze lekcji, plakaty), również otrzymaliśmy bezpłatnie od Stowarzyszenia ANTY – RAMA z Łodzi.
Congratulations Paweł.
17 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbył się POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.
Zadania konkursowe obejmowały wiedzę językową oraz zagadnienia dotyczące Brytyjskiej Rodziny Królewskiej oraz Londynu. W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły – Kacper Wal oraz Paweł Bączek pod opieką pani Natalii Chodór. Chłopcy spisali się znakomicie. I miejsce w konkursie zajął PAWEŁ BĄCZEK. Congratulations Paweł! Brilliant job!
Konkurs o Wielkich Ludziach Kościoła
13 grudnia 2019 w naszej szkole już po raz 6 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkich Ludziach Kościoła. W tym roku uczestnicy zgłębiali życie Bł.ks. Jerzego Popiełuszki, który przez całe życie odwoływał się do nauczania kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II .
Za głoszenie prawdy o wolności zmarł śmiercią męczeńską w 37 roku życia. Cechował się odwagą, dobrym sercem i miłością do wszystkich ludzi. Celem konkursu było przybliżenie jego postaci i roli jaką odegrał w obronie prawdy i wolności człowieka. W finale wzięło udział 14 uczestników z 7 szkół: Zwiernika, Pilzna, Łęk Dolnych, Strzegocic, Słotowej, Dobrkowa i Łęk Górnych. Zmagania nie były łatwe a test okazał się dość trudny. Należało rozwiązać zarówno zadania zamknięte jak i odpowiedzieć na kilka pytań otwartych.
Klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:
I miejsce – Oliwia Korda – PSP Strzegocice
II miejsce – Patrycja Kawalec - PSP Dobrków
III miejsce – Jan Kolbusz – PSP Pilzno
IV miejsce - Ewa Marszałek – PSP Pilzno
V miejsce - Paweł Bączek -PSP Łęki Górne
Jak podkreślił dyr. szkoły na wyróżnienie zasługują wszyscy uczestnicy gdyż wykazali się dużą wiedzą na temat życia i działalności duszpasterskiej ks. Jerzego.
Za włożony wkład pracy wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora szkoły i sekretarza Gminy Pilzno pana Czesława Kubka dyplomy i nagrody. Dziękujemy Pani Burmistrz oraz pani Krystynie Gądek za wsparcie finansowe konkursu. Dziękujemy organizatorom konkursu: księdzu Pawłowi Marmuźniakowi oraz pani Barbarze Krupie-Buras Ksiądzu Pawłowi Marmuźniakowi dziękujemy również za ufundowanie nagrody głównej.
Dziękujemy również opiekunom za poświęcony czas i przygotowanie uczniów. Zapraszamy za rok na kolejną edycję tego konkursu.
„Książka czytana podwójnie - żyje dłużej”
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w ofiarowanie podręczników i innych książek szczególnie bajek i pięknych baśni dla dzieci z Ukrainy.
Mamy nadzieję, że z przekazanych podręczników chętnie będą się uczyć nasi rówieśnicy za granicą.
Natalia Pawłowicz – 7 książek
Kornelia Bańdur – 2 książki
Bartosz Marek- 6 książek
Zuzanna Bocoń – 1 książka
Martyna Walkowicz – 2 książki
Michał Smoleń – 4 książki
Gabriela Paprocka – 5 książek
Martyna Gładka – 3 książki
Jagoda Rataj - 5 książek
Betlejemskie Światełko Pokoju. Światło, które daje moc…
„Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia”. Jan Paweł II Kraków , 10 czerwca 1979 r.
Jakże aktualnie brzmią słowa świętego Jana Pawła II wypowiedziane na krakowskich Błoniach przed czterdziestu laty. Przesłanie papieża Polaka stało się inspiracją dla naszej Drużyny. Druhna Joanna Maduzia z harcerzami i harcerkami przekazując po raz 29. Betlejemskie Światło Pokoju łęczanom, przypomniała ideę wędrówki ognia po całym świecie. Wspólnie odśpiewaliśmy również kolędę, która wprowadziła uczniów i nauczycieli w atmosferę zbliżających się Świąt. W czasie apelu nasza gromada zuchowa po raz pierwszy zaprezentowała się w nowych strojach harcerskich, które zostały zakupione dzięki sponsorom Państwu Annie i Bartłomiejowi Podrazom. Również dzięki uprzejmości Państwa Podrazy zostały zakupione cztery magnetofony, które posłużą naszym uczniom. Już w czasie klasowych Wigilii będziemy słuchać kolęd lub śpiewać do podkładów.
Wspomnień czar ...
Dzień Rodziny w 2019 roku przygotowany przez panią Zofię Ziaję .
Koncert charytatywny w Wierzchosławicach 2018 rok
Jasełka przygotowane przez panią Zofię Ziaję i panią Anetę Gorgosz.
Rodacy - Bohaterom
zbiórka żywności dla kombatantów
Radna Młodzieżowej Rady Miasta Marika Błońska wraz z opiekunem panią Anną Jurek, we współpracy ze szkolnym kołem Caritas włączyły się w akcję Rodacy – Bohaterom. Dzięki hojności uczniów, szczególnie klas 1-3 przygotowały paczkę świąteczną, która zostanie przekazana przez pracowników Urzędu Miejskiego w Pilźnie do punktu zbiórki skąd trafi do potrzebujących kombatantów na Kresach.
Rodacy-Bohaterom to akcja stworzona w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, dzięki spotkaniu z płk. Weroniką Sebastianowicz Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Zaczynali od zbiorki darów na święta “Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy-Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.
W oczekiwaniu na święta....
Powspominajmy Jasełka przygotowane w ubiegłym roku przez p. Zofię Ziaję i p. Natalię Chodór.
Konkurs szopek i stroików.
Bożonarodzeniowe, plastyczne cudeńka Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych i w Gminnym Konkursie Stroików Bożonarodzeniowych organizowanych Dom Kultury w Pilźnie.
5. Nasi uczniowie wzięli udział w rywalizacji w trzech kategoriach.
Klasy I – III: II miejsce Oliwia Bernaś kl. I
III miejsce Krystian Baran kl. II
III miejsce Julia Miczek kl. III
Wyróżnienia: Tomasz Szanduła kl. II
Natalia Pawłowicz kl. III
Krystian Gołąb kl. III
Kornelia Bańdur kl. III
Prace zostały przygotowane pod okiem pań Marii Wójcik, Anety Szypułki i Zuzanny Papiernik,
Paniom gratulujemy zdolnych uczniów.
Klasy IV – VI:
III miejsce Weronika Szypułka kl. VI
wyróżnienie Jagoda Rataj kl. V
Wyróżnione szopki powstały pod opieką pani Zofii Ziaja.
Szopki Rodzinne I miejsce Elena Szatko kl. III i Mateusz Szatko kl. IV
Wśród stroików na uznanie jury zasłużyły sobie prace Kacpra Daniela z kl. V i Kornelii Bańdur z kl. II. Wyróżnienia Kacpra gratulujemy pani Zosi, a wyróżnienia Kornelii pani Zuzannie.
Cieszymy się i jesteśmy niezwykle dumni, że prace naszych uczniów rokrocznie są doceniane i nagradzane na szczeblu gminnym. Dziękujemy naszym Wychowankom i ich Rodzicom za wkład pracy, poświęcony czas i za poniesione koszty. Jednak mamy nadzieję, że włożone w te małe dzieła sztuki serce pozwoli zachować najlepsze tradycje bożonarodzeniowe regionu.
Spotkanie z podróżnikiem
z wizytą w Kenii
3Podróżniczka z trzask.pl spotkała się z uczniami naszej szkoły, aby opowiedzieć o Kenii państwie położonym we wschodniej Afryce. Wraz z uczestnikami wyprawy przenosimy się do Mombasy, podróżujemy autobusem pełnym karaluchów, kupujemy pamiątki od tubylców. Już na miejscu spotykamy z Masajami, mówimy i śpiewamy w języku suahili. Udajemy się z wizytą do jednej z chat w miejscowej wiosce, gdzie poznajemy zwyczaje tam panujące. Mierzymy też stroje Kenijczyków, oglądamy ich broń, przyglądamy się typowej kuchni afrykańskiej – nie próbujemy potraw fuj. Później odwiedzamy sawannę i poznajemy wielką piątkę: lwa, nosorożca, słonia, bawoła i lamparta. Kolejne kilka dni spędzamy na safari. Odwiedzamy park narodowy Masaj Mara na południu kraju i szczerze współczujemy słoniom zabijanym dla pozyskania cennej kości słoniowej. Pełni wrażeń żegnamy się z Afryką i wracamy na lekcję nucąc cichutko hakuna matata.
Mikołajkowy Dar Serca - finał
8 grudnia w hali Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie miał miejsce występ, który kończył akcję zainicjowaną w celu zebranie funduszy na rehabilitację najmłodszych mieszkańców gminy Pilzno, w tym Dominiki z Łęk Górnych.
W przedstawieniu swój udział miała muzyczna drużyna z Łęk Górnych w składzie: Kuba Chrostek, Kuba Pyrchla, Karolina Szatko, Aleksandra Bańdur, Weronika Szypułka i Magda Karaś. Do finałowego występu, niczym do meczu ekstra klasy przygotowała ich Anna Wnęk, poddając ich głosy ciężkiej próbie, bo zaśpiewali Tolerancję z repertuaru Stanisława Soyki, Takiego Janicka na góralską nutę, piękną jak zawsze piosenkę Cudownych rodziców mam, już w lżejszym, wesołym tonie Zimny drań i A ja nie chcę czekolady.
Wprawdzie nie wygrali pucharu UEFA, ale zdobyli coś cenniejszego; uznanie widzów i wkład w czynienie dobra, w pomoc dzieciom wymagającym rehabilitacji. Szczególnie miły jest przyjazd i brawa od licznie przybyłych łęczan. Do zobaczenia za rok.
Mikołajkowy Dar Serca
Łęczanie Ci duzi i mali to ludzie o ogromnych sercach, o czym przekonywaliśmy się niejednokrotnie przy okazji wszelakich akcji
. Tym razem również nie zawiedli i aktywnie wsparli inicjatywę na szczeblu lokalnym, bo szkoła aktywnie pozyskiwała fundusze na rzecz dzieci. Połączenie szczytnego celu z przyjemną formą pierniczkowo – niespodziankową zaowocowało zebraniem UWAGA 1044 zł, która to suma już została wpłacona na konto organizatora. Dziękujemy organizatorce akcji na terenie szkoły pani Annie Jurek oraz nauczycielom i pracownikom obsługi, bo bez nich ani rusz, pomaganie mają we krwi.
Mikołaj w szkole.
Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Anną Jurek zorganizował spotkanie ze świętym Mikołajem.
Gość zawitał w szkolne progi około godziny 9.00 i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki.
Zapewne nasi uczniowie byli grzeczni .... Mamy nadzieję prezenty się Wszystkim podobały, a słodycze nie zaszkodziły nadmiarem. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.Bądźcie grzeczne, to w przyszłym roku to Mikołaj przyjdzie do Was znowu.
Warto podziękować też rodzicom, którzy mieli swój udział w kompletowaniu prezentów.
Części ciała śpiewająco po niemiecku
W ramach rodziału o zdrowiu, człowieku, częściach ciala - nagrywali teledysk do istniejącej już piosenki o częściach ciała.
Archiwum Aktualności