• Ostatnie dni nauki

          •      Na najmłodszych uczniów czekały w środę i czwartek ciekawe atrakcje. Wychowawcy klasy II i III przygotowali dla swoich dzieci grę terenową – podchody. Najpierw starsi koledzy ukryli w pobliżu szkoły koperty ze wskazówkami, zadaniami i łamigłówkami, po rozwiązaniu których uczniowie klasy II mieli ich odnaleźć. Celem tej gry była integracja zespołów, współpraca w grupie, rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, ale przede wszystkim świetna zabawa dla obu klas.​​​​​​​​​​​​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

                  Kolejnego dnia również się nie nudziliśmy. Urządziliśmy wspólny piknik dla klas I-III na szkolnym podwórku, bo jak wiadomo, w upalny dzień najprzyjemniej jest sobie posiedzieć w cieniu na kocyku. Nie zabrakło jednak ruchu – graliśmy w piłkę i bawiliśmy się w berka. Do tego planszówki, karty UNO, maskotki, przekąski, a nawet świeży popcorn i przepis na udany dzień mamy gotowy!

          • Bieg Ku wolności

          •  22. 06. 2020 roku w Pilźnie odbył się bieg z okazji 35. rocznicy Beatyfikacji Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Również nasi uczniowie wzięli udział w rywalizacji. Bieg rozpoczynał się przy Kościele w Łękach Górnych, a zawodnicy mieli do pokonania dystans 6 km. Wiktoria Potocka zajęła II miejsce, a Jakub Pyrchla III w kategorii szkół podstawowych

             Z naszej szkoły udział wzięli także Przemek Kusza i Maks Kuliś . Bieg ku Wolności został wspaniale przygotowany przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę w Pilźnie. Oprócz super zabawy można było dostać puchary, inne nagrody, koszulki, wziąć udział w grillu .

          • Zakończenie roku - informacje

          • Msza Święta odbędzie się o godz. 8. 00, natomiast uroczyste zakończenie roku połączone z pożegnaniem absolwentów o godz. 9. 30 w Domu Ludowym.

             

             Dowóz 24.06.2022r. (zakończenie roku szkolnego) będzie się odbywał zgodnie z rozkładem jazdy busa. Nie będzie dowozu do kościoła.

            Odwóz do domu będzie o godzinie 12.20.

             

          • Śladami Prymasa Tysiąclecia

          • ​​​​​​

             

            Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów i pracowników szkoły uczestniczyło w wycieczce wpisanej w nasz plan wychowawczy na ten rok. Komańcza to miejsce internowania naszego patrona Stefana Wyszyńskiego. Siostry Nazaretanki przyjęły nas z wielką radością i życzliwością. Najpierw złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem ks. Kardynała w dowód naszej wdzięczności, później Ks. Paweł odprawił w kaplicy Mszę Świętą w intencji całej społeczności naszej szkoły, po niej siostra zapoznała nas z losami naszego patrona podczas jego internowania w Komańczy i innych miejscach odosobnienia.

            W dalszej kolejności zwiedzaliśmy część klasztoru, w której jest muzeum poświęcone naszemu Patronowi a także pięknie zadbany teren wokół klasztoru. Mogliśmy się przejść ścieżkami, którymi przechadzał się prymas. Pobyt nad Soliną rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po jeziorze. Pogoda była idealna, nie za zimno, nie za gorąco, więc czas płynął przyjemnie. W okolicach tamy, gdzie można kupić lokalne wybory i pamiątki , uczestnicy spędzili dwie godzinki głównie na jedzeniu lodów czy próbowaniu miejscowej kuchni. Następnie przemieściliśmy się do miejscowości Myczkowce, tam znajduje się Centrum Kultury Ekumenicznej. Spacer zaczęliśmy od Ogrodu Biblijnego, gdzie oprócz przepięknej roślinności Bliskiego Wschodu, mogliśmy dostrzec specyficzny zapis teologii biblijnej. Później przeszliśmy do Parku Miniatur, tutaj mogliśmy podziwiać kopie budowli sakralny. Na obszarze ok. 0,8 ha, na 10 wzgórzach, zostało ustawionych 140 makiet w skali 1 : 25 najstarszych drewnianych kościołów rzymsko - katolickich, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenu południowo – wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Ta wycieczka była lekcją historii, kultury i religii oraz tradycji. Szczególna trasa wyjazdu sprzyjała temu, by ciągle na nowo budować prawdziwą jedność i ekumenizm oparty na wzajemnym zrozumieniu, bez uprzedzeń i stereotypów, a przede wszystkim na prawdziwej Miłości.

          • Literackie loty Liliany

          • Artykuł w Roczniku Pilźnieńskim 2022

            Musimy się pochwalić, że nasza uczennica Liliana Zima z kl. VI jest współautorką artykułu, który właśnie ukazał się w najnowszym numerze Rocznika Pilźnieńskiego 2022. Liliana napisała opowiadanie o swoim pradziadku pilocie, które stało się podstawą artykułu historycznego o Ludwiku Podrazie urodzonym w Łękach Górnych. Zachęcamy do lektury.

            https://www.facebook.com/TPPiZP/https://www.facebook.com/TPPiZP/

          • Zwiedzamy Kraków

          •  

                     Piękną pogodą powitała nas 7 czerwca dawna stolica Polski. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego ogrodu zoologicznego. Nasi najmłodsi uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali egzotyczne gatunki zwierząt. Najwięcej czasu spędzili obserwując pingwiny, surykatki, a także żyrafy i słonie, które chętnie podchodziły bliżej. Sporą atrakcją był też piękny paw, który spacerował alejkami ogrodu. Zajrzeliśmy również do mini zoo, aby pogłaskać niektóre zwierzęta.​​​​​​

            ​​​​​​​W Krakowie zjedliśmy też smaczny obiad, a następnie udaliśmy się na Stare Miasto, aby podziwiać piękno tamtejszej architektury. Widzieliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki i pomnik A. Mickiewicza. Na koniec spacerowaliśmy nad Wisłą w pobliżu słynnego Smoka Wawelskiego. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wstąpiliśmy na pyszne lody.

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

          •     Tym razem Wrocław!

          •  

             

             Pełen wrażeń był tegoroczny Dzień Dziecka we Wrocławiu. Od wczesnych godzin porannych najbardziej wytrwali wyruszyli pociągiem IC na jednodniową wycieczkę. Dla niektórych była to pierwsza przejażdżka pociągiem.    Rozmów i śmiechu nie było końca. Wrocław to piękne i ciekawe miasto pod względem architektury. Przejażdżki tramwajami pozwoliły nam szybko zwiedzić całe miasto. Przy sprzyjającej pogodzie z 49 pietra Sky Tower podziwialiśmy panoramę tego miasta. 

            Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam pobyt w Hydropolis, czyli wrocławskim centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą. Przed wejściem na teren budynku podziwialiśmy Drukarkę Wodną, która jest najdłuższą instalacją tego typu   w Europie. Ma aż 46,5 m długości. Na ścianach kurtyny, pod którą przechodziliśmy, wyświetlają się różne wzory oraz napisy. W środku znajdują się dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Zobaczyć i dotknąć można tu wielu urządzeń, pomp, silników itp.                                                           

             Był to bardzo atrakcyjny i bogaty w wrażenia pobyt co pokazują zrobione przez nas zdjęcia.

          • Półkolonia dla dzieci rolników

          • Planowana półkolonia dla dzieci rolników, w wieku 6-16 lat których co najmniej 1 z rodziców ( prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie   w KRUS, lub pobiera rentę/ emeryturę z KRUS.

            Termin półkolonii 04.07.2022 – 15.07.2022 ( 10 dni)

                                            9.00 – 15.00

            Odpłatność od uczestnika wynosi 160zł.


            W ramach organizowanej półkolonii zaplanowano:

            • 2 posiłki ( II śniadanie, obiad – II danie )
            • organizację programu kulturalno- oświatowego                                 ( wycieczki, kino, baseny, zajęcia sportowe, plastyczne, place zabaw itp.)
            • koszt wynajmu autokaru
            • opiekę kadry pedagogicznej

            zgody uczestnictwa wraz z wpłatą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.06.2022

             

                                                                                Zgłoszenia:           14 6 725 235 szkoła

                                                                                                 507 174 238 B. Buras

          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          •  

            „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” – te słowa Janusza Korczaka mają dziś dla nas szczególne znaczenie, bowiem obchodziliśmy Dzień Dziecka, a więc święto wszystkich maluchów, jak również i nieco starszych dzieci.

            Atrakcji w tym dniu w naszej szkole było sporo: od dalekich wycieczek turystyczno-krajoznawczych, przez wyjścia na pobliski plac zabaw i na lody, aż po klasowe kino z pizzą i popcornem. Na nudę nie mogliśmy narzekać i chyba wszystkim się podobało, bo niektórzy zastanawiali się, czy Dzień Dziecka nie mógłby trwać dłużej…

             

            Nie zabrakło dziś jednak również walorów edukacyjnych. Naszą szkołę odwiedził przedstawiciel firmy Rolmlek, która odpowiada za dostarczanie mleka i zdrowych przekąsek na drugie śniadanie w ramach akcji „Mleko i owoce w szkole”. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób przygotowywane są porcje dla uczniów, jakie wymogi muszą spełniać owoce i warzywa oraz jakich witamin i składników odżywczych nam dostarczają. Uczniowie mogli też spróbować swoich sił w odgadywaniu warzyw i owoców za pomocą zmysłu dotyku i węchu. Na koniec wypiliśmy pyszne mleko i sok tłoczony z jabłek.

            Wszystkim dzieciakom, małym i dużym, z okazji ich święta życzymy cudownego dzieciństwa i uśmiechu na każdy dzień!

          • Dzień Rodziny + Dzień Patrona.

          • Nowa galeria Dzień Rodziny cz 1 została dodana do albumu fotograficznego

              Piątek 27 maja dla naszej szkoły rozpoczął się od uroczystej Mszy św. W intencji rodziców, dzieci i nauczycieli. Ksiądz proboszcz Janusz Maziarka wygłosił żywe kazanie dotyczące istoty człowieczeństwa, bo „nie wystarczy urodzić się człowiekiem, ale jeszcze trzeba nim być!” jak mówił nasz patron. Po nabożeństwie uczniowie i nauczyciele przeszli zwartą kolumną do Domu Ludowego, gdzie odbyła się akademia.

                 

            Pierwsza jej część dotyczyła życia i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz wartości, które przyświecały mu przez lata posługi kapłańskiej. Druga część była bardziej rozrywkowa, nasi uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, pokazywali, ale przede wszystkim rozpływali się w podziękowaniach za dar życia i wychowania. Tatusiowie i mamusie oprócz występów i gorących słów wdzięczności otrzymali laurki i uśmiechy swoich pociech.

            Po apelu zaproszeni „solenizanci” mogli spokojnie napić się kawy i zjeść ciastko, bo nasi uczniowie byli zajęci korzystaniem z atrakcji ufundowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Równe Babki”. Oprócz dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej i frytek była jeszcze niespodzianka. Strażacy OSP zapewnili dzieciom i młodzieży zabawę pianą gaśniczą, polewanie wodą, wizytę w wozie strażackim czy pokaz pierwszej pomocy. To był dzień pełen emocji, a pogoda wymarzona.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie.

          • I miejsce Oliwii Podrazy w konkursie IPN

          • https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/oben/rzeszow/konkursy-i-projekty/miedzynarodowy-konkurs-nie/164647,WYNIKI-II-edycji-Miedzynarodowego-Konkursu-Niedzwiedz-Wojtek-zolnierz-gen-Anders.html?fbclid=IwAR1Sa1H3Ze4AUEB09c6UBASzL8wuxOy41vuMPIfy9BWXAYS7Wu5oWrl6Pv8

          • Sesja inauguracyjna MRM

          • Miło nam poniformować, że nasz uczeń Przemysław Kusza został I wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Pilźnie. Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Pilźnie.

            https://pilzno.um.gov.pl/node/669

          • Wycieczka klas I - III

          • Wyjazd do teatru to świetna okazja do obcowania z wysoką kulturą, która jest niezwykle ważna w rozwoju młodego człowieka. 28 kwietnia klasy I-III z wielkim entuzjazmem wyruszyły do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Opowieść o perypetiach dziewczynki o imieniu Mary, mieszkającej w ponurym domu zgorzkniałego wuja uczy, bawi i skłania do refleksji.

            Uczniowie zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a przesłanie tej historii mówiące o tym, że przyjaźń bywa lekarstwem i dla ciała i dla duszy z pewnością zostanie w naszej pamięci. Największe wrażenie zrobiła na naszych wychowankach przepiękna i bardzo realistyczna scenografia oraz znakomita gra aktorów.

            Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się wspólnie do Bawialni Kulka, aby przez dwie godziny szaleć i korzystać z różnego typu atrakcji: toru przeszkód, ścianki wspinaczkowej, boiska, basenu z kulkami i wielu innych. W drodze powrotnej dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Cieszymy się, że wielu uczniów było zafascynowanych spektaklem i mamy nadzieję, że udało nam się choć odrobinę zaszczepić w dzieciach miłość do teatru.

          • Złota Szkoła NBP

          • Z radością i dumą obwieszczamy, że nasza szkoła zdobyła tytuł

            Złota Szkoła NBP  II edycji 2021/2022

            Mamy to, znaleźliśmy się w gronie szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce! Komisja konkursowa Narodowego Banku Polskiego potwierdziła,  że nasza szkoła jest prawdziwą kuźnią  wiedzy ekonomicznej, przed którą  finanse osobiste nie mają  tajemnic.

            Z niecierpliwością czekamy na certyfikaty potwierdzające przyznanie tytułu oraz te indywidualne dla członków Drużyny.

          • Święto Konstytucji 3 maja

          • Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia świętowaliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani pedagog przygotowali występ upamiętniający to doniosłe wydarzenie.

            Uroczysty nastrój podkreśliła oprawa muzyczna i piękne dekoracje. Za pomoc w dekoracji dziękujemy pani N. Gąsior. Uroczystość była okazją do refleksji na temat wydarzeń sprzed 231 lat a także do pielęgnowania patriotycznych postaw.

          • Salon Ósmoklasisty

          • Salon Ósmoklasisty to targi edukacyjne z ofertą wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu dębickiego. W ramach tego wydarzenia uczniowie naszej klasy 8 wzięli udział w Dniu Otwartym w LO Pilzno. Mogli tam skorzystać z bogatej palety atrakcji: mini laboratorium kryminalistyki (wykonywanie odcisków palców, spotkanie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Dębicy, zapoznanie się z pracą psa wyszukującego środki odurzające), eksperymenty w pracowni chemicznej, testy predyspozycji zawodowych, matematyczne zagadki, quizy informatyczne i językowe, pokaz pierwszej pomocy, zapoznanie z pracą fizjoterapeuty. Chłopcom spodobał się pokaz broni o charakterze strzeleckim, kolekcjonerskim i rekonstrukcyjnym („Sokół”), także musztra wojskowa. Później mogli uczestniczyć w seansie filmowym „Petyrycy Cinema” i skorzystać ze słodkiego poczęstunku w Cukierni Literackiej. Ósmoklasiści skorzystali z punktu informacji o klasie mundurowej, psychologiczno – kryminalistycznej oraz nowość fizjoterapia i ratownictwo.

          • Dzień Zawodowca

          • Klasa 8 brała udział w Dniu Zawodowca, który odbył się w Rzemieślniczej Branżowej Szkole w Pilźnie, która to miała mnóstwo gości i atrakcji. Dzięki  finansowego wsparcia wielu współpracujących ze szkołą przedsiębiorców, również nasi uczniowie korzystali z oferty. Stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych ósmoklasistów. Szczególnie  firm: AKPIL, @„Met-Chem” Zakłady Metalowo-Chemiczne Świerczek Halina, Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Taurus, Premium Car, Zakład Budowlany Euro-Bud, F.U.H.P. „Elekt-Room”, Usługi Remontowo-Budowlane Bogdan Kordek, Zakład Fryzjerski „Uroda” Irena Wojciechowska, Firma Usługowa @AC-DC, Cukiernia Bassara, Firma Produkcyjno-Handlowa Janusz Słota, Pappas Pizza & Cafe Pilzno, @Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Pilźnie, Omega Trucks. Przedstawiciele RBS gościli u nas w szkole, przedstawili swoją ofertę edukacyjną na dalszą drogę kształcenia.