• Dzień Dziecka pełen atrakcji!

          • 1 czerwca to dla dzieci jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, bowiem właśnie wtedy obchodzą one swoje święto. Z okazji Dnia Dziecka na naszych milusińskich czekały zamiast tradycyjnych lekcji liczne atrakcje, które sprawiły, że ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
            Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego seansu filmowego, w czasie którego obejrzeliśmy film animowany pt. „Lorax”, opowiadający o przygodach 12-letniego Teda poszukującego strażnika lasu. Ta zabawna, ale i pouczająca historia przypomniała nam, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Kolejna niespodzianka czekała na nas w Domu Ludowym.

            Rodzice przedszkolaków, a także i pierwszaków zaprosili nas na wspaniały spektakl. Utalentowane mamusie i zdolni tatusiowie zaprezentowali swoim pociechom wiersz „Rzepka”, popisując się doskonałą grą aktorską oraz umiejętnościami recytatorskimi i tanecznymi. Na uwagę zasługują też piękne stroje i dopracowana scenografia, która sprawiła, że poczuliśmy się jakbyśmy byli w prawdziwym ogródku. Śmiechom i oklaskom nie było końca!

            Po przedstawieniu przyszedł czas na leżakowanie na kocykach w towarzystwie przyjaciół. Dzieci odpoczywały w cieniu, rozmawiały, rysowały, grały w gry planszowe, słuchały muzyki, a nawet robiły wodne tatuaże. Miłośnicy sportu mieli możliwość rywalizowania ze sobą w meczu piłki nożnej. Na koniec nasi najmłodsi zajadali się pyszną pizzą, lodami i innymi smakołykami ufundowanymi przez rodziców. 
            Naszym kochanym dzieciakom raz jeszcze życzymy, by uśmiechy na ich twarzach gościły na co dzień, a nie tylko od święta. A wszystkim tym, którzy w Dniu Dziecka te uśmiechy na małych buźkach wywołali,  przygotowując moc niespodzianek i pyszności składamy serdeczne podziękowania!

          • Z wizytą w województwie świętokrzyskim

          • ​​​​​​     Uczniowie klas IV – VIII wybrali się na bardzo interesującą wycieczkę do województwa świętokrzyskiego. W jeden dzień udało się nam połączyć trochę zwiedzania, wpiąć się na wcale nie mały szczyt i zaczerpnąć dużą dawkę edukacji z dziedziny biologii, przyrody i edukacji.

             Najpierw odwiedziliśmy Króla Puszczy Świętokrzyskiej. Tak nazywane jest najsłynniejsze polskie drzewo pomnikowe, dąb Bartek, który stanowi największą atrakcję turystyczną Gór Świętokrzyskich. Ze względu na sędziwy wiek oraz imponujące rozmiary jest najokazalszym dębem w Polsce. Wokół ogrodzenia okalającego dąb znajduje się ścieżka, umożliwiająca oglądanie i fotografowanie drzewa.

            Kolejnym punktem było przepięknie położone Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Naszą uwagę zwrócił Dwór Starostów Chęcińskich ora znajdujący się przed nim ogród włoski. Jednak głównym celem naszej wycieczki było Centrum Leonardo da Vinci Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne.

             Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.  Wystawa ma uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Jednocześnie wskazuje czynniki, które najczęściej ją zakłócają i powodują osłabienie ciała. Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych.

            Uczniowie chętnie przeprowadzali eksperymenty naukowe poznając tajemnice przyrody i ekologii. Zachęcamy wszystkich do wizyty w tym miejscu, bo to doskonałe miejsce na działania edukacyjne okraszone doskonałą zabawą.​​​​​​​

            Ostatnim, ale najbardziej wymagającym punktem naszej wycieczki był Święty Krzyż zwany też Łysą Górą leżący w paśmie Łysogór i drugim pod względem wielkości masywem w Górach Świętokrzyskich. Wspinaczka dla naszych uczniów nie okazała się wcale mozolna. Pięknie położone, najstarsze Sanktuarium w Polsce zachwyciło nas pięknem.

            W trakcie zwiedzania kościoła koniecznie trzeba się wybrać do kaplicy Oleśnickich, można tam wejść z krużganków przez piękne portale z piaskowca.​​​​​​​

            Zwiedziliśmy Muzeum Misyjne Oblatów Maryi Niepokalanej, a także Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

            Chociaż niektórzy padali ze zmęczenia i pragnienia po powrocie do autobusu odzyskali siły i z uśmiechem na twarzy wracali do domu.

          • Zielona szkoła

          • Kilkunastu uczniów z naszej szkoły rozpoczęlo wypoczynek nad morzem. Życzymy im wielu ciekawych wrażeń i czekamy na wasz bezpieczny powrót do domu.

          • Brawo Monika!

          • Monika Szanduła zajęła 2 miejsce w XIX Edycji Powiatowego Konkursu „ Ochrona Przyrody na Podkarpaciu” organizowanego przez Starostwo Powiatowe i ZS nr 2 w Dębicy. W konkursie wzięło udział 37 uczestników naszego powiatu. Monika została pokonana tylko 1 punktem przez uczennicę ze SP nr 11 w Dębicy. Konkurs został przeprowadzony 29 maja w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej.

            Uczestnicy pisali test wielokrotnego wyboru. Monika wykazała się dużą wiedzą na temat ochrony przyrody, gatunków chronionych i Parków Narodowych województwa podkarpackiego. W konkursie wzięły udział również Martyna Gładka i Jagoda Rataj. Uczestnicy zwiedzili Muzeum Przyrodnicze oraz ścieżkę przyrodniczą MPN. Na zakończenie odbyło się ognisko integrujące młodzież i nauczycieli naszego powiatu. Gratulujemy uczennicom klasy VIII i nauczycielowi biologii za przygotowanie do konkursu.

          • Święto Szkoły

          •  

            „Rodzina zawsze była mocą narodu, bo jest ona kolebką, Betlejem dla narodu. Naród będzie jutro taki, jaką dzisiaj jest rodzina.”

            Piękną tradycją naszej szkoły są obchody Święta Szkoły połączonego ze Świętem Patrona. Mieliśmy przyjemność gościć Burmistrz Pilzna p. Ewę Gołębiowską, Radnego Miejskiego p. Czesława Burasa, p. sołtys Barbarę Błońską oraz p. Albinę Marek przewodniczącą KGW w Łękach Górnych.

            Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym. Ksiądz Paweł Marmuźniak podczas kazania a także w przygotowanym montażu słownomuzycznym przywoływał postać kardynała Wyszyńskiego. W drugiej części podziwialiśmy talenty dzieci. Każda klasa przygotowała krótki występ. Docenili zaangażowanie w wychowanie mamy i taty.

            Ilu uczniów tyle pomysłów na pokaz talentów ale największe brawa zebrała klasa piąta ujawniając swoje kabaretowe zacięcie.

            Tatusiowie i mamusie oprócz występów i gorących słów wdzięczności otrzymali laurki i uśmiechy swoich pociech.

            Uczniowie byli zajęci korzystaniem z atrakcji ufundowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Równe Babki”. Oprócz dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej i popcornu była jeszcze niespodzianka. Strażacy OSP zapewnili dzieciom i młodzieży zabawę, polewanie wodą, wizytę w wozie strażackim czy pokaz pierwszej pomocy. To był dzień pełen emocji, a pogoda wymarzona.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie.

          • Egzamin ósmoklasisty 2023.

          • W dniach 23-25 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Musieli rozwiązać mnóstwo zadań sprawdzających ich wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

            Był to z pewnością stresujący czas, ale wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki za naszych ósmoklasistów i wierzymy, że sprostali temu wyzwaniu. 

            Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.

          • Znamy nowego członka Młodzieżowej Rady Miasta w Pilźnie

          •  W dniu 22 maja 2023 roku Szkolna Komisja Wyborcza w składzie:

             

            Bartłomiej Bała, Oliwia Nalepa i Liliana Zima
            przeprowadziła wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. 

            Samorząd Uczniowski  zorganizował i przeprowadził wybory do MRM w sposób w pełni profesjonalny. Przygotował karty do głosowania, listy obecności, odpowiednio wcześniej uczniowie zostali zaproszeni na to wydarzenie. Kandydaci mieli czas na kampanię wyborczą. 

            ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

                 W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie jak dorośli obywatele dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Miasta, dzięki możliwości bezpośredniego przedstawiania swoich postulatów przed lokalną władzą.

            Działalność MRM jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi oraz systematycznego zaangażowania ich w życie swojej społeczności. Jest też doskonałą lekcją lokalnego patriotyzmu i podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.

            Naszą szkołe w MRM reprezentował będzie Tymoteusz Kozioł z klasy VI. Gratulujemy! 

            Jego kontrkandydatem był Bartosz Marek również z klasy VI. Dziękujemy mu za współzawodnictwo i liczymy na współpracę.

            Serdecznie dziękujemy naszemu dotychczasowemu Radnemu - Przemkowi Kuszy za oddaną pracę w MRM i wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. 

          • Konkursy polonistyczne.

          • Konkurs wiedzy "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza". Nagrody zdobyli uczniowie kl. VIII : Jakub Pyrchla, Przemek Kusza i Gabrysia Paprocka.

            Został przeprowadzony również konkurs czytania ze zrozumieniem " Czytam i wiem". Nagrody otrzymali uczniowie kl. VIII: Przemek Kusza, Monika Szanduła i Martyna Gładka. Wszystkim laureatom gratuluję.

          • W Łękach Górnych zdrowo rywalizowano.


          • 17 maja 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych już po raz XIII gościła uczestników Gminnej Olimpiady Zdrowia w ramach Ogólnopolskiego Programu „ Trzymaj formę”. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Burmistrz Ewa Gołębiowska, której serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród.  Gośćmi honorowymi były pani Jadwiga Ząbek i Bożena Gawryś z Oddziału Oświaty Zdrowotnej PSSE w Dębicy

            Olimpiada miała na celu zachęcenie młodzieży do zapoznania się z zagadnieniami zdrowego odżywiania oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Uczniowie mieli okazję poznać korzyści płynące ze stosowania zdrowej diety, jak również negatywny wpływ niewłaściwych praktyk żywieniowych na funkcjonowanie organizmu.



            W konkursie wzięło udział 22 uczestników z 8 szkół: PSP w Pilźnie, Łękach Dolnych, Machowej, Zwiernika, Słotowej, Jaworza Górnego, Parkosza oraz Łęk Górnych. Uczestnicy mieli do rozwiązania pisemny test wyboru składający się z 22 pytań zamkniętych i 3 otwartych.

            Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie PSP w Pilźnie zajmując 3 pierwsze miejsca:

            I – Martyna Sokół

            II ex aequo rodzeństwo Emilia i Kamil Mroczek.

            III  miejsce należało do Mikołaja Szewczyka z Parkosza. 

             IV i V miejsca zajęli kolejno Anna Sanok ze Słotowej i Szymon Kluza z Parkosza.

             Na wyróżnienie zasłużyły: Emilia Kula z Łęk Dolnych, Martyna Sztaba  i Julia Krzysztofek z Jaworza Górnego oraz Alan Galus z Machowej i Szymon Szwejda z Parkosza.

            Wyróżnionym dyrektor szkoły Grzegorz Stawarz oraz zaproszeni goście wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody.  W oczekiwaniu na wyniki odbyło się spotkanie integracyjne połączone z degustacją zdrowej żywności.  Szkolnym koordynatorem Olimpiady Zdrowia była pani Barbara Krupa – Buras,  która dołożyła wszelkich starań aby zapewnić odpowiedni poziom rywalizacji.

          • Karta rowerowa

          • Wszyscy wykazali się dobrą znajomością przepisów, zdali egzamin teoretyczny i praktyczny. Dziękujemy Panu Policjantowi z Komisariatu Policji w Pilźnie za cenne wskazówki, pouczenia i długoletnią współpracę.

          • Mistrz Matematyki

          • Nasza drużyna Mistrzów Matematyki brała dzis udział w gminnym konkursie matematycznym. Spisali się doskonale udowadniając swój matematyczny talent. Najlepiej zaprezentowali się Igor Szypułka zajmując miejsce II i Amelka Czuba z miejscem III. Swoją wiedzą i talentem wykazali się również Przemek Kusza , Weronika Gąsior oraz Tymek Podraza.

            Gratulujemy !

          • Konkurs Piosenki Papieskiej

          • ​​​​​

            8 maja przed jurorami wystąpiło 11 uczniów, którzy zaśpiewali piosenki związane z postacią papieża Jana Pawła II oraz o tematyce religijnej. Rywalizacja była zacięta, a poziom bardzo wysoki. Ze sceny można było usłyszeć utwory, m.in. takie jak: Barka, Nie zastąpi Ciebie nikt, Liczę na Ciebie Ojcze czy Wadowice.

            Warto dodać, że celem konkursu było uczczenie, kultywacja pamięci i popularyzacja osoby św. Jana Pawła II, integracja utalentowanego młodego pokolenia podejmującego w życiu dzieło Jana Pawła II.

            Nagrody i dyplomy wręczył pan dyrektor  oraz organizator konkursu ks. Paweł Marmużniak.

            Wyniki konkursu

            klasy I-III

            miejsce I - Szatko Zuzia

            miejsce II- Szatko Klaudia

            miejsce III- Marcinek Lena

            wyróżnieni: Lena Marek, Bartosz Larysz, Kasia Miczek, Anastazja Gromniak, Natalia Bańdur, Liliana Kowal.

            klasy IV - VIII

            miejsce I - Karolina Szatko

            miejsce II - Sabina Karaś

            miejsce III - Ewelina i  Klaudia Wójcik

            wyróznieni: Oliwia Bernaś, Natalia Pawłowicz.

            GRATULUJEMY.

             

          • Wycieczka po Starym Mieście.

          • 2 maja uczniowie kl.VII i VIII zwiedzali najstarszy obszar Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. W teatrze " Bagatela" obejrzeli niezwykłą komedię w formie interaktywnego przedstawienia z udziałem publiczności. Komedia w najlepszym wydaniu z zakończeniem, które ma wiele wariantów... Wszystko zależy od publiczności. Pierwsze w Polsce przedstawienie, które nie zawsze kończy się tak samo... Kolejne wskazówki i nowe improwizacje zapewniają co wieczór inny przebieg tego pełnego humoru spektaklu.

          • Witaj majowa jutrzenko …

          • W piątek w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasy IV i V. Historyczne scenki pokazały jak doszło do przeforsowania w sejmie pierwszej w Europie ustawy zasadniczej, która miała dać Polakom nadzieję na reformę państwa i utrzymanie niepodległości. Stroje z epoki, słowa polskich patriotów, w tym króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przybliżyły nam ważność tego wydarzenia dla losów kraju.

            Wiersze i pogodne pieśni z tego okresu podobały się uczniom zgromadzonym w sali gimnastycznej. Dziękujemy pani Anecie za przygotowanie uczniów do występu.

          • Edukacja ekonomiczna

          •  

            W drugim półroczu, oprócz realizacji programu Finasoaktywni, Szkolna Kasa Oszczędności edukowała najmłodszych i tych trochę starszych. W klasie I pani Anetka z klasą I  obejrzała  film edukacyjny, wyjaśniający skąd się wzięły pieniądze oraz jak powstają monety. Potem uczniowie rozwiązywali krzyżówkę związaną z finansami, dzielili pieniądze na banknoty i monety, uczyli się rozmieniać na drobne i rozwiązywali zadania związane z płaceniem. Natomiast klasa III z panią Magdą  oprócz rozwiązywania krzyżówki, która pozwoliła im utrwalić wiedzę o finansach, rozwiązywała zadania dotyczące gospodarowania budżetem domowych i  wdrażania oszczędności.

              U starszaków, a więc w klasie IV i V odbyły się lekcje związane z prezentacją  na temat środków płatniczych w Polsce. Oprócz pogadanki uczniowie mogli popisać się wiedzą na temat walut, banknotów, sposobów płacenia itd. Z łatwością po lekcji rozwiązali krzyżówki i rebus ekonomiczny. Klasa VI mająca wiedzę  o kupowaniu i płaceniu w małym palcu J zajęła się czymś trudniejszym. Klasa podzielona na drużyny zagrała w planszówkę z cyklu Ekonomia na co dzień i rozgromiła rozgrywkę Czas jako wartość ekonomiczna, dodatkowo zostali przetestowani ze swojej wiedzy na temat Banku Centralnego  korzystając z quizów z tej samej serii. Poza lekcjami, podczas zajęć świetlicowych uczniowie dowiedzieli się skąd dorośli biorą pieniądze, jakie są  rodzaje banknotów oraz jak gospodarować domowym budżetem,  na koniec gra w „Wielkie zakupy”, czyli sami gospodarujemy pieniędzmi.

             

          •         KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ


          • Uczniowie klasy 8 i 7 wspólnie z uczniami ze szkoły w Parkoszu w dn. 21 kwietnia 2023r. udali się na wycieczkę do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau   w Oświęcimiu by zobaczyć na własne oczy tragiczną historię naszego Narodu. Była to wspaniała lekcja historii. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w bardzo interesujący i ciekawy  przekaz przewodnika. W ciszy i zadumie oglądali dostępne pamiątki, ślady i pozostałości po zamordowanych więźniach.

            Wykazali się właściwą postawą podczas zwiedzania i wzorowym zachowaniem na ziemi zbroczonej krwią i posianej ludzkimi prochami. Wzorowa postawa uczniów wzbudziła podziw przewodników i spotkała się z uznaniem i podziękowaniem. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA WZOROWE REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁYJ Klasie 8 wraz      z wychowawczynią p. Zosią za zorganizowanie wycieczki.  

          • Apel

          • Rozdanie nagród

            W poniedziałek po długiej przerwie nastąpiło rozdanie nagród szczęśliwym zwycięzcom Mistrza Matematyki. Była to też okazja aby rozdać nagrody za rozstrzygnięty na szczeblu gminnym Konkurs Plastyki Obrzędowej organizowany przez Dom Kultury w Pilźnie. Gratulujemy Bartoszowi Laryszowi I miejsca, Jagodzie i Julkowi Rataj wyróżnienia w swoich kategoriach.

             

            Nastąpiło też wręczenie dyplomów i gratulacji Przemkowi Kuszy, który na szczeblu powiatowym zajął I miejsce w konkursie pożarniczym , został też laureatem  prestiżowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” i reprezentował nasz powiat na ogólnopolskich eliminacjach. Cała szkoła serdecznie pogratulowała sukcesów swojemu koledze.

            Został też podsumowany Dzień Ziemi i przyjaciołom środowiska naturalnego zostały wręczone nagrody. Informujemy, że najbardziej EKO  w naszej szkole zostali  Kajtek Dudek, Weronika Gąsior, Kornelia Bańdur, Martynka Walkowicz i Alicja Klucznik.

            Uczniowie z kl. VIII brali udział w konkursie zorganizowanym przez RBS w Pilźnie „The Power of Culture”, w nagrodę wzięli udział w lekcji  z native speakerem,  były zabawy i quizy językowe. Dziś uczestnicy w obecności całej szkoły odebrali dyplomy.

            Uczniowie klas I – III z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie szkolnego konkursu biblioteki szkolnej „Zwierzyniec Brzechwy „. Uczniowie wykonali piękne, pracochłonne pacynki, kukiełki  czy laleczki inspirowane wierszami Jana Brzechwy i zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Podziwiamy ich zaangażowanie i pomysłowość, bo ekspozycja ich prac stoi na korytarzu.

             I miejsce Adam Potocki i Marcelina Kozioł,

             II miejsce Bartosz Larysz,

            III miejsce Lena Marek

            wyróżnienia: Franek Lipiński , Natalia Bańdur i Hubert Reszutko.

            Na zakończenie apelu świętowaliśmy imieniny naszego dyrektora Pana Grzegorza, cieszymy się , że w piątek otrzymał wyróżniającą ocenę pracy wystawioną przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Gratulujemy – good job!

          • Mistrz Matematyki

          • Eliminacje szkolne

            Poniedziałek w naszej szkole upłynął pod znakiem matematyki i logiki, a to za sprawą eliminacji do Gminnego Konkursu  Mistrz Matematyki. Wyłonieni w klasowych eliminacjach uczniowie, po 3 z każdej klasy, rywalizowali ze sobą o możliwość wzięcia udział w konkursie w Pilźnie.

            Zmagania uczniów, z podziałem na kategorie wiekowe, oglądali ich koledzy, którzy również chętnie liczyli i sprawdzali wyniki zarabiając przy tym słodycze. Zadania z treścią były nie tylko rachunkowe, ale również logiczne, liczył się spryt i łączenie wiedzy z praktyką. Wesołe „rozgrywki stolikowe” wyłoniły reprezentantów klas:

            kl. IV Weronika Gąsior,

            kl. V Igor Szypułka,

            kl. VI Tymek Podraza,

            kl. VII Amelka Czuba,

            kl. VIII Przemek Kusza.

            My jednak gratulujemy wszystkim fonom matematyki.

          • Dzień Ziemi w naszej szkole

          • W piątek klasy od 1 do 6 bardzo intensywnie obchodziły Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nauczyciele uświadamiali uczniom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Każda klasa robiła coś ciekawego, aby pokazać, że środowisko naturalne jest dla nich ważne.

            W salach lekcyjnych uczniowie obejrzeli film edukacyjny, pokazujący jak chronić przyrodę. Potem każda klasa napisała konkurs w formie ekologicznej krzyżówki. Najlepsi przyjaciele Ziemi otrzymają dyplomy i upominki w poniedziałek podczas apelu. Trzecioklasiści sadzili rośliny doniczkowe, czwarto- i piątoklasiści wysłuchali informacji o skutkach degradacji przyrody na świeżym powietrzu. Klasa I wydostała się z escape roomu popisując się wiedzą o środowisku.    Chętni wykonali ekopocztówki na ogólnopolski konkurs, a pozostali piękne plakaty promujące ochronę przyrody. Oprócz zabaw, quizów i kolorowanek  poruszających tematykę proekologiczną powstały kolorowe gazetki klasowe. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie.