• 21. 02. – 28.02. 2023 Tydzień Języka Ojczystego

• 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO 24 lata temu w celu promowania świadomości, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych.

Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową. Nasza szkolna akcja  miała na celu podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. Klasy II i III uczestniczyły w lekcji, dowiedziały się co za  dzień MDJO,  obejrzały filmiki „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”, poznały najstarsze polskie zdanie i ciekawostki o języku polskim. Miały również okazję rywalizować w czytaniu zdań łamiących język, poznały też najczęstsze błędy językowe. Natomiast klasy IV i V oprócz filmików i ciekawostek wzięły udział w zgadywance „Tajemnicze polskie słowa”.  Cały tydzień na drzwiach klas I – III wisiały łamańce językowe, na  drzwiach klas IV – VIII często mylone słowa – jedna literka, a różnica wielka.

• Zabawa karnawałowa klas I-III

• W miniony czwartek było u nas głośno i kolorowo, a wszystko za sprawą balu karnawałowego. Na szkolnych korytarzach można było spotkać policjantów, księżniczki i superbohaterów, ale nie tylko, bo był nawet wielki dinozaur, czy bajkowy Stich. Pośród balonów i serpentyn odbywały się wesołe pląsy i zabawy, takie jak pociąg, czy popularna belgijka. Po całej szkole rozbrzmiewały najnowsze hity, a w przerwach dzieci zajadały się przygotowanymi przez rodziców smakołykami. Doszły nas słuchy, że to był jeden z najlepszych dni w szkole, z czego bardzo się cieszymy.

• Walentynkowo dla babć i dziadków

• 14 lutego był w naszej szkole podwójnie uroczysty. W tym dniu oprócz popularnych Walentynek świętowaliśmy również Dzień Babci i Dziadka, bowiem mają oni w naszych sercach szczególne miejsce. Nie od dziś wiadomo, że babcia opowiada najpiękniejsze bajki i piecze najlepsze ciasta, a dziadek rozwiąże nawet najbardziej skomplikowany problem i potrafi wszystko naprawić. Jesteśmy im za to wdzięczni na co dzień, ale w dniu ich święta chcemy im to okazać w szczególny sposób.

Najmłodsi uczniowie przygotowali dla swoich kochanych dziadków piękne wiersze, wesołe piosenki, humorystyczne scenki, a nawet skomplikowane układy taneczne. Nasi goście nagradzali małych artystów gromkimi brawami, niejednokrotnie ocierając łzy wzruszenia. Po życzeniach i tradycyjnym „Sto lat” Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt drobne upominki, a na koniec zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

• Dzień bezpiecznego Internetu.

• 7 lutego przylaczylismy się do ogólnopolskiej inicjatywy Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym dniu wychowawcy przeprowadzili zajęcia edukacyjne przypominające zasady "bycia w sieci". Wykonano lapbooki, przygotowano gazetkę tematyczną a także prezentację i oglądanie filmów edukacyjnych. Mamy nadzieję że dzieci i młodzież utrwalili posiadaną już wiedzę.

• Powiatowy Konkurs Szopek

• Cieszymy się ogromnie, że szopki naszych uczniów – Wojciecha Małozięcia i Miłosza Szypułki z kl. I po sukcesie na szczeblu gminnym wzięły udział w XVII Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Jury doceniło pracę Wojtusia, przyznając jej wyróżnienie spośród aż 80 prac. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!