Luty był w naszej szkole miesiącem poznawania zasad lub tylko przypominania sobie zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Oprócz lekcji wychowawczych na korytarzach pojawiły się gazetki, plakaty mówiące jak zabezpieczyć się przed niekorzystnymi skutkami korzystania z sieci, jak również czego nie robić w stosunku do innych – w końcu wszyscy jesteśmy użytkownikami.
Podsumowaniem działań była lekcjo – prezentacja z genial.ly przygotowana przez p. Annę Garboś. Mówiliśmy o ochronie wizerunku, o udostępnianiu nr telefonu, o spamie, o uzależnieniu. Wymyślaliśmy łatwe do zapamiętania i bezpieczne hasła do logowania, dzieliliśmy się historiami dotyczącymi naszych wpadek związanych ze zgadzaniem się np. na płatne subskrypcje lub abonamenty. Obejrzane filmiki, wejścia na strony usystematyzowały nam zagrożenia płynące z nieumiejętnego korzystania z technologii komputerowych.
Zdobytą wiedzę pozwolił nam sprawdzić test DBI przygotowany w Kahoot , w którym była mowa o hejcie, stalkingu, telefonie zaufania itd.
W klasach I- III p. Anna Jurek w formie łamigłówek, zagadek wprowadziła w zagadninienia związane z cyberprzemocą, na podsumowanie dzieci zrobiły test czujności. Taka forma przyswojania wiedzy jest lubiana przez najmłodszych.
Zachęcamy Wszystkich do umiejętnego korzystania z internetu. Pamiętajcie to my tworzymy sieć i jesteśmy odpowiedzialni za to, co piszemy lub publikujemy na FB czy Instagramie.